Článek

Ministr Bartoš: Najít rovnováhu mezi transparentností a strategickým přístupem k veřejným zakázkám

 
Projev na 45. schůzi Poslanecké sněmovny 15. listopadu k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek.
15.11.2022 19:25 |

podobné články

Podobné články

Firmy, zaměstnávající bývalé podvodníky, se nedostanou k veřejným zakázkám!

 
Ministerstvo financí bude shromažďovat informace o osobách, které byly odsouzeny za korupci a jiné delikty poškozující zájmy EU. Firma, ve které bude takový člověk v čele, se pak nedostane k veřejným zakázkám!
20.07.2009 17:45 |

podobné články

Kalousek: MF začne zveřejňovat dokumenty k veřejným zakázkám

 
Ministerstvo financí bude od dnešního dne zveřejňovat na internetu dokumentaci k veřejným zakázkám. Řekl to mluvčí úřadu Ondřej Jakob. MF ale nebude zveřejňovat dokumentaci, která se týká mezinárodních arbitráží, kde by mohl stát ohrozit svoji pozici.
01.04.2011 09:40 |

podobné články

U Nagyové se prý našly i listiny k veřejným zakázkám

 
Poslední zprávy v případu bývalé šéfky sekretariátu premiéra Jany Nečasové (dříve Nagyové) hovoří o listinách k různým veřejným zakázkám. Server iHNed.cz informuje, že tyto dokumenty našli kriminalisté při loňské prohlídce u ní doma. U totožných zakázek se prý objevovaly různé varianty a rozdílné ceny. Vyplývá to z usnesení Vrchního státního zastupitelství v Olomouci.
17.05.2014 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1701 článků) , Jana Nagyová (1694 článků)

V Česku se daří veřejným zakázkám bez soutěže. Doplatili na to prý i Svoboda a Hudeček

 
Na skutečnost, že v Česku „se daří“ veřejným zakázkám, které proběhnou bez soutěže, upozorňují dnešní Lidové noviny.
10.09.2016 11:01 |

podobné články

ČSSZ chce podpořit strategický přístup k veřejným zakázkám

 
Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) je jedním ze zakládajících členů Platformy odpovědného veřejného zadávání – iniciativy, která vznikla pod záštitou Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV). Hlavním cílem Platformy je podporovat strategický přístup k veřejným zakázkám v Česku a současně poskytovat svým členům konkrétní nástroje pro jeho implementaci.
26.10.2020 16:10 |

podobné články

Zaorálek k veřejným zakázkám: ČSSD podpoří senátní verzi

 
Místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek považuje vládní předlohu zákona, která má zprůhlednit zadávání veřejných zakázek, za nedostatečnou. Problém je podle něj v otázce transparentnosti, což je ale jedna z klíčových věcí. Sociální demokraté proto budou podle něj ve sněmovně hlasovat pro senátní verzi zákona.
31.01.2012 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2842 článků)

Budou vyhlášeny nejlepší a nejhorší příklady otevřenosti úřadů

 
Loni lidé nejlépe ocenili Správu Národního parku Šumava za přístup k veřejným zakázkám vzhledem ke zpřístupnění informací o malých zakázkách na kácení. Letos byla správa parku nominována naopak za to, že brání v elektronickém přístupu k zakázkám.
29.09.2011 06:25 |

podobné články

Policie kvůli IT zakázkám zasahuje na ministerstvech obrany a vnitra

 
V budovách ministerstva obrany a ministerstva vnitra od rána zasahuje policie. Prověřuje vybrané veřejné zakázky, které se resortů týkají. V tiskové  zprávě  to uvedlo Vrchní státní zastupitelství (VSZ), které věc dozoruje. Informaci přinesl server  Euro.cz . Zásah probíhá ve spolupráci Vojenské policie a Národní centrály proti organizovanému zločinu. Mluvčí Vojenské policie Jan Šmíd potvrdil, že zásah se vztahuje k IT veřejným zakázkám z minulých let.
27.03.2018 13:15 |

podobné články

Eurokomisařka Jourová doufá, že Amerika zůstane strategickým partnerem

 
Eurokomisařka pro spravedlnost Věra Jourová (ANO) se v rozhovoru pro Českou televizi vyjádřila k výsledkům amerických voleb. Očekává, že Amerika zůstane silným strategickým partnerem.
09.11.2016 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (523 článků)

Ministr Bartoš: Konec zakázek pro firmy ruských oligarchů

 
Komentář na facebookovém profilu k připravovanému zákonu, který by zamezil veřejným zakázkám pro ruské firmy
24.05.2022 21:15 |

podobné články

Kalousek se na Primě chlubil transparentností. A přiletěl Drábek

 
Ministr financí Miroslav Kalousek se v Partii na FTV Prima chlubil tím, že Česká republika má devátý nejtransparentnější rozpočet na světě, a dokonce pátý v Evropě. Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka mu to vrátil tak, že ukázkou transparentnosti je bývalý ministr za TOP 09 Jaromír Drábek.
03.02.2013 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9578 článků) , Miroslav Kalousek (7683 článků) , Jaromír Drábek (1079 článků)

Au. To si Bartoš odnese: Pláč a ztracené hlasy, ač to myslel dobře

 
Slova předsedy Pirátů Ivana Bartoše o muslimské Evropě se stala terčem posměšků. Herní vývojář Daniel Vávra si rýpl, že teď Bartoš zní jako Okamura a politici a komentátoři na internetu se shodovali, že u voličů Pirátů tyto výroky nebudou přijaty s povděkem. „Tohle je větší salto mortale, než Jurečkova omluva. Jestli on to Bartoš s tou středovostí už kapku nepřehnal?“ trefoval se do Bartoše publicista David Petrla. Youtuber Bratříček se přidal, že Bartoš teď používá termíny, které on raději nevyslovoval. A dle arabisty Singera bylo přistoupit na termín „muslimská Evropa“ Bartošovou chybou.
23.09.2021 07:25 |

podobné články

Osobnosti: David Vávra (38 článků) , Ivana Bartošová (53 článků) , David Daniel (16 článků) , David Singer (1 článek) , Daniel David (6 článků) , Daniel Daniel (879 článků) , David David (1460 článků) , Daniel Daniel (879 článků) , Daniel Daniel (879 článků) , David David (1095 článků) , Daniel Daniel (504 článků) , Daniel Daniel (879 článků) , Daniel Daniel (879 článků) , Daniel Daniel (879 článků) , Daniel Daniel (879 článků) , David Daniel (6 článků)

Dezinformace. „Popravený“ Bartoš vysvětlil výsledek Pirátů

 
Předseda Pirátů Ivan Bartoš a šéf STAN Vít Rakušan se vyjádřili k výsledkům, kdy jejich společná koalice skončí na pásce třetí. Jejich kampaň - zejména pirátskou - podle všeho ovlivnily dezinformace, hovořil o tom Bartoš. "Ovlivnilo to to, jak se choval premiér v průběhu celé kampaně," uvedl Bartoš.
09.10.2021 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (574 článků) , Ivan Ivan (2584 článků)

Ministr Vojtěch podal kvůli zakázkám trestní oznámení

 
Ministerstvo zdravotnictví podalo trestní oznámení kvůli zakázkám za 2,5 milionu korun, které zadalo dřívější vedení úřadu. Týká se to pletich při veřejných zakázkách a porušení povinnosti při správě cizího majetku, řekl dnes novinářům ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Zprávu přinesla ČTK.
31.01.2018 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1784 článků) , Adam Vojtěch (1379 článků)

Nastupující ministr práce a sociálních věcí Krčál nezasáhne do oznámení, které podala Němcová kvůli zakázkám

 
Do trestních oznámení, které ministerstvo podalo v době působení končící ministryně Jaroslavy Němcové (ANO) na minulé vedení resortu kvůli zakázkám na informační systémy, nemá nastupující ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál (ČSSD) v plánu zasahovat. Po dnešní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na zámku v Lánech Krčál novinářům také řekl, že nejprve je nutný zákon o sociálním bydlení, pak může přijít na řadu omezení dávek na bydlení.
25.06.2018 18:51 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27584 článků) , Petr Krčál (84 článků)

Kvůli Míše s pornominulostí a Michálkovi Piráti válčí: „Bandu kreténů“ Bartoš odmítá

 
Uvnitř Pirátů to vře. Mluví se o údajné šikaně, ale i protekci příbuzných a blízkých na straně jedné, o nefér přístupu a hledání údajných viníků napjatých vztahů na straně druhé. Schytává to především místopředseda Jakub Michálek s partnerkou Michaelou Krausovou, která si zavařila utajovanými schůzkami s lobbistou ve straně, jež si zakládá na transparentnosti. A ve které je podle Krausové „banda kreténů“, jak emotivně napsala v uniklém e-mailu. To šéf Pirátů Ivan Bartoš odmítá.
03.11.2019 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Krausová (23 článků) , Ivan Ivan (2584 článků)

Bartoš (Piráti): Pane ministře, vysvětlete problematické nákupy respirátorů a masek

 
Předseda Pirátů Ivan Bartoš podal dnes písemnou interpelaci na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha v souvislosti s efektivitou a transparentností nákupů zdravotnických ochranných pomůcek.
17.04.2020 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1784 článků) , Ivan Ivan (2584 článků)

Pirát Bartoš začal rozesílat udání. Úřady si mají posvítit na Vojtěcha kvůli zakázkám na respirátory

 
Předseda Pirátů Ivan Bartoš na svém twitteru oznámil, že podal podnět k Nejvyššímu kontrolnímu úřad (NKÚ) a Finančnímu analytickému úřadu (FAÚ) na prošetření neprůhledné dodávky respirátorů pro Ministerstvo zdravotnictví.
24.04.2020 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2584 článků)

ČSSD kritizuje ministra kvůli podezřelým zakázkám jeho firmy

 
Ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský (VV) je pro opoziční sociální demokracii zcela nedůvěryhodný kvůli zakázkám, které získala jeho někdejší firma Phar Service. Jankovský se dokonce od opozice dočkal srovnání s exministrem za ODS Alešem Řebíčkem.
26.01.2011 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Řebíček (96 článků) , Kamil Jankovský (97 článků)