Článek

Ministr Bartoš: Doba se mění. A to rychleji, než kdy dříve

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k pokroku v digitálních technologiích
05.11.2023 08:35 |

podobné články

Podobné články

Proč někteří lidé stárnou rychleji a umírají dříve?

 
Spousta lidí bude věřit na náhodu, včetně materialisticky založených vědců, jiní to budou považovat za karmicky či osudově řízený jev života. Oběma skupinám však genetika pomůže odhalit příčinu toho, proč někteří lidé skutečně stárnou rychleji a umírají dříve. Geny skutečně řídí to, jak rychle člověk stárne. A pět procent populace má takové geny, díky nimž se jejich buňky velmi rychle opotřebovávají, rychleji degenerují a dříve vedou k smrti. Takže mají skutečně kratší svíčku.
04.10.2016 12:05 |

podobné články

Kašová (KSČM): Malí dospělí

 
Děti dnes dospívají mnohem rychleji. Doba se mění a dnešní dvanáctileté děti mají větší vědomosti, rychleji vyspívají a rychleji poznávají svět kolem sebe.
27.06.2014 09:45 |

podobné články

Ptáci ve městech stárnou rychleji a umírají dříve

 
Hluk a znečištění měst má zhoubný vliv na zdraví jejich obyvatel. A je jedno, jestli mají dvě nohy nebo křídla a peří. O tom, že lidé ve městech ve srovnání s těmi z venkova rychleji stárnou a jsou častěji nemocní, se ví dlouho. Vědci z Německa ale prokázali, že hluk z dopravy má negativní vliv také na život ptáků. Stárnou rychleji a dříve umírají než příslušníci jejich druhu obývající volnou krajinu a venkov.
29.08.2018 12:30 |

podobné články

Bartoš byl už podruhé u Pavla. Oceňuje prezidentův zájem o regiony

 
Vicepremiér a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti) na schůzce s prezidentem Petrem Pavlem mluvil o problematice regionálních nerovností v Česku. Bartoš ocenil, že se Hrad o tyto otázky intenzivně zajímá a spolupracuje s jeho ministerstvem, které je má v gesci. Oba politici spolu mluvili také o dostupném bydlení, zrychlení stavebního řízení, podpoře regionů, dotačních programech či digitalizaci, řekl Bartoš novinářům po schůzce na Pražském hradě.
14.07.2023 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2634 článků) , Ivan Ivan (2831 článků) , Pavel Bartoš (60 článků) , Ivan Ivan (409 článků)

Dezinformace. „Popravený“ Bartoš vysvětlil výsledek Pirátů

 
Předseda Pirátů Ivan Bartoš a šéf STAN Vít Rakušan se vyjádřili k výsledkům, kdy jejich společná koalice skončí na pásce třetí. Jejich kampaň - zejména pirátskou - podle všeho ovlivnily dezinformace, hovořil o tom Bartoš. "Ovlivnilo to to, jak se choval premiér v průběhu celé kampaně," uvedl Bartoš.
09.10.2021 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (718 článků) , Ivan Ivan (2831 článků)

Au. To si Bartoš odnese: Pláč a ztracené hlasy, ač to myslel dobře

 
Slova předsedy Pirátů Ivana Bartoše o muslimské Evropě se stala terčem posměšků. Herní vývojář Daniel Vávra si rýpl, že teď Bartoš zní jako Okamura a politici a komentátoři na internetu se shodovali, že u voličů Pirátů tyto výroky nebudou přijaty s povděkem. „Tohle je větší salto mortale, než Jurečkova omluva. Jestli on to Bartoš s tou středovostí už kapku nepřehnal?“ trefoval se do Bartoše publicista David Petrla. Youtuber Bratříček se přidal, že Bartoš teď používá termíny, které on raději nevyslovoval. A dle arabisty Singera bylo přistoupit na termín „muslimská Evropa“ Bartošovou chybou.
23.09.2021 07:25 |

podobné články

Osobnosti: David Vávra (38 článků) , Ivana Bartošová (54 článků) , David Daniel (17 článků) , David Singer (1 článek) , Daniel David (7 článků) , Daniel Daniel (1042 článků) , David David (1721 článků) , Daniel Daniel (1042 článků) , Daniel Daniel (1042 článků) , David David (1291 článků) , Daniel Daniel (616 článků) , Daniel Daniel (1042 článků) , Daniel Daniel (1042 článků) , Daniel Daniel (1042 článků) , Daniel Daniel (1042 článků) , David Daniel (7 článků)

Čas neletí rychleji. Jen mozek dnes zpracovává díky technologiím mnohem více informací

 
Čas jako čtvrtý rozměr prostoru je relativní. To víme nejen díky Albertu Einsteinovi, ale také díky vlastním zkušenostem. Dnes má téměř každý jedinec žijící na Západě pocit, že čas plyne mnohem rychleji než před třiceti roky. Ano, i ne. Fakticky rychleji neubíhá, ale relativně ano. Můžou za to naši miláčkové – moderní technologie a internet. Mozek díky nim denně zpracuje mnohonásobně více informací než před třiceti roky. A právě mozek a jeho extrémní činnost vytvářejí v člověku pocit, že dny, týdny i měsíce ubíhají jako vteřiny.
23.11.2015 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Albert Einstein (99 článků)

Omikron se chová jinak. Data jsou dostatečně silná. Válek chce zkrátit karanténu i izolaci

 
Data z USA ukazují, že mutace covidu známá pod písmenem omikron se opravdu rychleji šíří, rychleji se u nemocného projeví a také rychleji odezní. Ministr zdravotnictví z TOP 09 Vlastimil Válek popsal, jak na to bude česká vláda reagovat. Už se objevují úvahy o tom, zda postup vlády bude v pořádku.
30.12.2021 11:45 |

podobné články

Ivan Bartoš pro eXtra.cz: Vláda situaci nezvládá. Chytrá karanténa na Karvinsku byla fiaskem

 
Lokální ohniska v Moravskoslezském kraji vládla nezvládla ukočírovat, má jasno Ivan Bartoš (40). Podle předsedy České pirátské strany tak selhal test chytré karantény. Naopak si ale myslí, že i kdyby přišla druhá vlna koronaviru, podzimní senátní a krajské volby proběhnou. Lidé pravděpodobně budou moct volit pomocí drive in. Bartoš se o koronaviru rozpovídal v exkluzivním rozhovoru pro eXtra.cz.
01.08.2020 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2831 článků)

České dráhy: Mezistátní spoje v jízdním řádu 2018 rychleji

 
Mezistátní dálkové spoje v JŘ 2018: Do Mnichova dvakrát častěji a o půl hodiny rychleji, do Budapešti také rychleji a s novou značkou Metropolitan
30.10.2017 13:00 |

podobné články

Babiš už tři roky odmítá jít se mnou do televize. Tak kdo se tu koho bojí, smál se Bartoš. Ale ani Havlíček ho nešetřil

 
Hosty první hodiny Partie Terezie Tománkové byli vicepremiér a dvojnásobný ministr za hnutí ANO Karel Havlíček a předseda Pirátů Ivan Bartoš. Pánové rozehráli slovní box, v němž rána střídala ránu. „Vám se během jednoho týdne podařilo urazit obyvatele Ústeckého kraje. Vám se podařilo urazit Rumunsko. Běžte do toho s větší mírou pokory, a oni vám to ti lidé možná vrátí, ale to, že vy ty lidi popisujete jako loosery, to nejde,“ kroutil hlavou nad Bartošem Havlíček. Ale Bartoš Havlíčka a spolu s ním i šéfa hnutí ANO Andreje Babiše také nešetřil.
15.08.2021 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26065 článků) , Ivan Ivan (2831 článků)

Bartoš obvinil Havlíčka, že ANO nechalo sledovat Rakušana

 
Vicepremiér, ministr průmyslu a obchodu i dopravy Karel Havlíček (ANO) a předseda Pirátů Ivan Bartoš se v neděli názorově setkali v Partii Terezy Tománkové na Primě. Ačkoliv se jim na tváří, zejména Bartošově, tkvěl úsměv, téměř celá diskuse se nesla s nadsázkou ve znamení okopávání kotníků a zdvořilého zesměšňování. Tvrdě se střetli například v tom, kdo měl nechat sledovat předsedu STAN Víta Rakušana. Bartoš z toho obvinil hnutí ANO.
15.08.2021 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2831 článků)

Buďme silní v lidství. Pirát Bartoš vyložil plán na boj s covidem

 
Předseda Pirátů Ivan Bartoš, pravděpodobný příští ministr pro místní rozvoj a digitalizaci, se vyjádřil ke covidové situaci v ČR. Připomněl, že pandemie nemoci covid-19 je celosvětový problém, ale zdůraznil, že porovnání různých zemí ukazuje, že vláda Andreje Babiše (ANO) postupovala v časech pandemie opravdu špatně. V Česku ve spojitosti s covidem zemřelo přes 32 tisíc lidí, což je s ohledem na počet obyvatel ČR vysoké číslo. A jak by postupoval Bartoš? Nahlédněte.
28.11.2021 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26065 článků) , Ivan Ivan (2831 článků)

Bartoš obhájil funkci předsedy Pirátů. Prvním místopředsedou je Kolaja

 
Vicepremiér pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš na celostátním fóru Pirátů obhájil funkci předsedy strany. Ve druhém kole porazil 662 hlasy z 948 senátora Lukáše Wagenknechta, který získal 265 hlasů. Piráty Bartoš povede další dva roky. Prvním místopředsedou byl zvolen  místopředseda Evropského parlamentu Marcel Kolaja.
08.01.2022 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2831 článků)

Bartoš navrhuje: Miliardu eur na obnovu ekonomiky přesměrovat na péči o uprchlíky

 
Vicepremiér a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti) dnes zmínil, že by se Česká republika mohla pokusit o získání svolení Evropské unie k využití miliardy eur z mimořádného fondu obnovy pro péči o ukrajinské uprchlíky. Peníze, původně určené na obnovu ekonomiky po pandemii, které již má Česko přiklepnuté, jsou však zatím vázané na pevně stanovené podmínky Bruselu zahrnující například klimatická a reformní kritéria. Žádný jasný signál, zdali Evropská komise Česku takto naložit s jeho podílem z fondu dovolí, prý Bartoš zatím nezaznamenal.
18.03.2022 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2831 článků)

Místopředseda vlády Bartoš bude v Českém Švýcarsku řešit dopady požáru

 
Místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti) dnes navštíví České Švýcarsko, které se vypořádává s následky největšího požáru v České republice. Bartoš bude řešit dopady požáru, jenž zasáhl plochu 1060 hektarů. Drony stále v národním parku nacházejí místa se zvýšenou teplotou. Tam pak míří s technikou hasiči či strážci parku.
20.08.2022 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2831 článků) , Ivan Ivan (409 článků)

A jéje. „To NEBYL můj nápad.“ Bartoš přehodil rodná čísla na Rakušana

 
MONITORING SÍTÍ Ministr pro místní rozvoj a digitalizaci Ivan Bartoš (Piráti) už přes týden čelí kritice kvůli údajnému rušení rodných čísel, které by mělo přijít státní kasu na 56 miliard. Bartoš už vyvrátil, že se rodná čísla úplně zruší a také, že výdaje budou takto vysoké. Za navrhovanou změnou prý navíc ani nestojí on sám, protože návrh vznikl v roce 2009 a nyní o něm bude rozhodovat Ministerstvo vnitra a celá vláda. Velká mediální odezva chystané změny je podle Bartoše jen snahou opozice šířit poplašné zprávy.
02.06.2023 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2831 článků) , Ivan Ivan (409 článků)

„Ta správná média“. Bartoš jde do akce a vyplulo: Jak to činili komunisté

 
Ministr Ivan Bartoš připravil metodiku, která má připravit o peníze média, která označuje jako konspirační či dezinformační. Sám tomu říká „Vypustit kachnám rybník“. Dlouholetý expert na média a PR Vadim Petrov ale hovoří spíše o praktikách, připomínajících komunisty před rokem 1989. Bartoš na boji proti „kachnám“ spolupracuje s neziskovým sektorem. Jedna ze jmenovaných, společnost Fair Advertising, dle vyjádření pro ParlamentníListy.cz sleduje, kde inzerují firmy, a pak je „upozorňuje skrze veřejný účet na twitteru“.
26.07.2023 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Vadim Petrov (177 článků) , Ivan Ivan (2831 článků) , Ivan Ivan (409 článků)

„Nebezpečné!“ Bartoš určil, kde utrácet ze státního. Narazil. Už se to řeší

 
Ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti) stanovil novou metodiku, podle které by měly státní podniky a veřejné instituce investovat do online reklamy. Podle nové metodiky by se investice měly vyhnout dezinformačním a konspiračním webům. Problém ale může být v tom, že Bartoš doporučil k rozpoznávání dezinformačních webů MediaRating Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky nebo spolek Nelež, které jsou financovány miliardáři s vlastními mediálními zájmy a jsou tak ve střetu zájmů.
24.08.2023 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2831 článků) , Ivan Ivan (409 článků)