Článek

Ministr Bartoš: Cesta do USA posílila spolupráci v oblasti AI, kyberbezpečnosti a kvantových technologií

 
Delegace, vedená vicepremiérem pro digitalizaci Ivanem Bartošem, minulý týden dosáhla významných úspěchů během pracovní cesty po USA. Delegace se setkala s vysokými představiteli americké administrativy a technologického sektoru.
21.06.2024 11:30 |

podobné články

Podobné články

Ministr Bartoš: Posilujeme spolupráci s USA v oblasti kvantových technologií

 
V rámci posílení mezinárodní spolupráce v oblasti kvantových technologií Česká republika přivítala významnou návštěvu Dr. Prinehy Narang, zastupující americkou vládu jako vědecká zmocněnkyně pro kvantové technologie. Spolu s ní cestuje i Dr. Martina Barnas, vědecká ředitelka pro kvantové technologie US Office of Naval Research Global v Londýně.
30.03.2024 20:15 |

podobné články

ČVUT: Evropské univerzity se spojují pro výchovu kvantových odborníků budoucnosti

 
Desítky evropských univerzit včetně ČVUT, prostřednictvím Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské (FJFI), se spojily v rámci evropského projektu QTEdu Open Master spadajícího do evropského projektu Quantum Flagship. Cílem univerzit a dalších zapojených organizací je vychovat kvantové odborníky, kteří budou potřeba pro už začínající rozvoj kvantových technologií.
02.12.2021 12:50 |

podobné články

Masarykova univerzita: Vědecký atašé v USA a zástupci americké armády u nás

 
Zástupci Masarykovy univerzity představili vědeckému atašé v USA Luďku Moravcovi a členům americké armády výzkumné aktivity Masarykovy univerzity v oblasti kyberbezpečnosti. Delegace navštívila vědecké centrum CERIT na Fakultě informatiky, které se zaměřuje zejména na výzkum a vzdělávání v oblasti kyberbezpečnosti a služeb důležitých pro budování odolné digitální společnosti.
09.06.2021 22:45 |

podobné články

Masarykova univerzita: Prorektor oceněn za zásluhy v oblasti kyberbezpečnosti

 
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost ocenil prorektora MU Radima Polčáka za zásluhy v oblasti kyberbezpečnosti a za dlouholetou spolupráci s úřadem.
20.01.2022 11:25 |

podobné články

Úřad vlády: Premiér Babiš jednal v Estonsku o spolupráci v oblasti kyberbezpečnosti či digitalizace

 
Předseda vlády Andrej Babiš navštívil v pondělí 17. a úterý 18. února 2020 Estonsko. S premiérem Jürim Ratasem řešil například víceletý finanční rámec EU, spolupráci v oblasti obrany a kybernetické bezpečnosti či e-Government. Premiér v Estonsku také navštívil Centrum NATO pro spolupráci v kybernetické obraně, e-Estonia Briefing Center a setkal se s ministrem zahraničního obchodu a informačních technologií a s předsedou parlamentu. Andreje Babiše na cestě doprovodila manželka Monika.
19.02.2020 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26376 článků)

„Nejde o ochranu účtů či SMS před manželkou.“ Experti řešili kyberbezpečí Čechů

 
Žijeme stále více online, a i proto je otázka kyberbezpečnosti stále aktuálnější. Ochrana naší kyberbezpečnosti je přitom důležitá jak z hlediska spotřebitelů, tak i celých států. Na obojí narazili experti při akci Digitální Česko. Profesor Vít Voženílek varoval, že kyberbezpečnost není jen to, ochránit svou kartu před „vyluxováním“ svého účtu či esemesek před manželkou. Jde o to, chránit svoje i naše „souřadnice“.
17.01.2017 06:25 |

podobné články

ČVUT: Na otázky kyberbezpečnosti odpoví online konference LAW FIT

 
Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) pořádá 6. listopadu 2020 již po osmé konferenci LAW FIT, která spojuje odborníky z oblasti informačních technologií a práva.
02.11.2020 20:30 |

podobné články

ČVUT v Praze plánuje přispět k vývoji kvantových technologií pro moderní boj

 
Kvantové technologie označila Severoatlantická aliance (NATO) začátkem tohoto roku jako jednu ze sedmi technologických priorit, kterým by se chtěla se svými partnery v dalších zemích věnovat.
08.09.2021 11:05 |

podobné články

Rosatom a Srbsko podepsaly balík dohod o spolupráci v oblasti mírového využívání jaderné energie

 
Mezi ruskou korporací pro atomovou energii Rosatom a Srbskem byl 17. ledna podepsán balík dohod, který umožní realizovat společné projekty v oblasti mírového využívání jaderné energie: mezivládní dohoda o spolupráci v oblasti využívání jaderné energie na základě ověřených a inovativních technologií a společné prohlášení o strategickém partnerství při výstavbě srbského Centra jaderného výzkumu, technologií a inovací.
17.01.2019 18:21 |

podobné články

Ministr Hüner ocenil mladé vědce

 
Pod tradiční záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu se konal jubilejní dvacátý ročník vědecké soutěže Cena Wernera von Siemense. Ocenění získalo dvacet pět mladých vědců, studentů a pedagogů. Ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner předal ceny za nejlepší diplomovou práci a nejlepší disertační práci. Týkají se DNA a uhlíkových kvantových teček.
24.02.2018 22:40 |

podobné články

Bartoš byl už podruhé u Pavla. Oceňuje prezidentův zájem o regiony

 
Vicepremiér a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti) na schůzce s prezidentem Petrem Pavlem mluvil o problematice regionálních nerovností v Česku. Bartoš ocenil, že se Hrad o tyto otázky intenzivně zajímá a spolupracuje s jeho ministerstvem, které je má v gesci. Oba politici spolu mluvili také o dostupném bydlení, zrychlení stavebního řízení, podpoře regionů, dotačních programech či digitalizaci, řekl Bartoš novinářům po schůzce na Pražském hradě.
14.07.2023 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2948 článků) , Ivan Ivan (2971 článků) , Pavel Bartoš (63 článků) , Ivan Ivan (549 článků)

Bartoš o obvinění kvůli HHC: Ten blábolil Babiš mě už štve

 
Ministr pro místní rozvoj a vicepremiér Ivan Bartoš (Piráti) je přesvědčen, že Česká republika by mohla do tří let přijmout euro. Velkou zásluhu na tom prý má zejména Jakub Michálek, jehož návrh našel podporu na koaličním dohodovacím jednání. Bartoš reagoval také na slova předsedy ANO Andreje Babiše, že Piráti mohou za mladistvé, kteří skončili v nemocnici po otravě bonbony s HHC. „Mě ten blábolil Babiš už štve s tím, jakým způsobem věci překrucuje a nálepkuje,“ prohlásil Bartoš.
09.02.2024 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26376 článků) , Ivan Ivan (2971 článků) , Ivan Ivan (549 článků)

Jak se vypořádat s bolestí v křížové oblasti?

 
Bolesti v křížové oblasti spadají mezi nejčastější civilizační onemocnění. Zkušenosti s nimi má drtivá většina populace, bez ohledu na věk či věkovou kategorii. Ačkoli v drtivé většině případů po čase odezní, rozhodně bychom je neměli brát na lehkou váhu. Pokud vás trápí bolesti v křížové oblasti, měli byste zpozornět. Vaše tělo se vám snaží prostřednictvím těchto nepříjemných pocitů dát najevo, že něco není tak úplně v pořádku. Příčiny vzniku bolesti v křížové oblasti Bolesti právě v této části zad jednou potkají snad úplně každého. Velmi často vznikají při nadměrné zátěži, například když něco těžkého nesete nebo přenášíte. Zvláště pokud vaše záda nejsou na takovou zátěž zvyklá a připravená. Bolest se nutně nemusí objevit v ten okamžik, zpravidla přijdou až následující den, kdy začnete pociťovat nepříjemné tupé bolesti v oblasti  bederní páteře. Další příčinou vzniku bolesti v křížové oblasti je dlouhé stání v předklonu. Jak se dá bolestem v křížové oblasti předejít? To nejlepší, co pro své zdraví můžete udělat, je předcházet bolestem. Prevence se tedy v tomto případě jeví jako dobrý nápad. Doporučit vám můžeme pravidelný pohyb, záda si tak snáze zvyknou na fyzickou aktivitu a občasná vyšší zátěž je tak nepřekvapí. Věnovat se můžete i kompenzačnímu cvičení, kdy je ale dobré navštívit odborníka a nechat si cvičení navrhnout na míru. Jako prevence v tomto případě může posloužit i zdravý životní styl. Když se bolest objeví Když vás náhle překvapí bolesti v křížové oblasti, logicky začnete přemýšlet nad tím, jak se těchto nepříjemných obtíží zbavit. Jako první pomoc může zafungovat klidový režim léky na uvolnění svalového spazmu. Někomu pomáhá i suché teplo nebo úlevové polohy. Jakmile akutní bolest odezní, zaměřte se na cviky, které fungují na uvolnění a obnovu vadných pohybových stereotypů. Příspěvek Jak se vypořádat s bolestí v křížové oblasti? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
20.05.2017 18:10 |

podobné články

Au. To si Bartoš odnese: Pláč a ztracené hlasy, ač to myslel dobře

 
Slova předsedy Pirátů Ivana Bartoše o muslimské Evropě se stala terčem posměšků. Herní vývojář Daniel Vávra si rýpl, že teď Bartoš zní jako Okamura a politici a komentátoři na internetu se shodovali, že u voličů Pirátů tyto výroky nebudou přijaty s povděkem. „Tohle je větší salto mortale, než Jurečkova omluva. Jestli on to Bartoš s tou středovostí už kapku nepřehnal?“ trefoval se do Bartoše publicista David Petrla. Youtuber Bratříček se přidal, že Bartoš teď používá termíny, které on raději nevyslovoval. A dle arabisty Singera bylo přistoupit na termín „muslimská Evropa“ Bartošovou chybou.
23.09.2021 07:25 |

podobné články

Osobnosti: David Vávra (38 článků) , Ivana Bartošová (54 článků) , David Daniel (17 článků) , David Singer (1 článek) , Daniel David (7 článků) , Daniel Daniel (1142 článků) , David David (1936 článků) , Daniel Daniel (1142 článků) , Daniel Daniel (1142 článků) , David David (1449 článků) , Daniel Daniel (680 článků) , Daniel Daniel (1142 článků) , Daniel Daniel (1142 článků) , Daniel Daniel (1142 článků) , Daniel Daniel (1142 článků) , David Daniel (7 článků)

Dezinformace. „Popravený“ Bartoš vysvětlil výsledek Pirátů

 
Předseda Pirátů Ivan Bartoš a šéf STAN Vít Rakušan se vyjádřili k výsledkům, kdy jejich společná koalice skončí na pásce třetí. Jejich kampaň - zejména pirátskou - podle všeho ovlivnily dezinformace, hovořil o tom Bartoš. "Ovlivnilo to to, jak se choval premiér v průběhu celé kampaně," uvedl Bartoš.
09.10.2021 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (853 článků) , Ivan Ivan (2971 článků)

Ivan Bartoš versus Markéta Gregorová: Piráti si v Brně volí vedení na další dva roky

 
Bude ve vedení Pirátské strany pokračovat Ivan Bartoš, nebo se zástupci strany rozhodnou pro svěží vítr v osobě Markéty Gregorové? To se dozvíme po dnešním celorepublikovém fóru pirátů, o jehož konání informoval Bartoš na síti X. Současný lídr je favoritem volby, má dvanáct krajských nominací, jeho jedinou vyzývatelkou je právě Gregorová se dvěma nominacemi. Zatímco Bartoš chce spolupracovat s pětikoalicí, jeho rivalka by zřejmě byla více kritická.
13.01.2024 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2971 článků) , Ivan Ivan (549 článků)

Michálek (Piráti): Současný zákon o střetu zájmů lze jednoduše obcházet

 
Piráti plní sliby. Vládou prošlo zefektivnění zákona o střetu zájmů i posílení kyberbezpečnosti. Ministr Bartoš též představil cestu k zastavení účinnosti stavebního zákona a předložení novely.
20.01.2022 07:45 |

podobné články

ČVUT: Konference o datech z pohledu práva otevře téma kyberbezpečnosti a ochrany osobních dat

 
Již čtvrtý ročník konference LAW FIT pořádá Fakulta informačních technologií Českého vysokého učení technického v Praze. V letošním roce organizátoři vybrali jako téma „Data".
22.04.2016 12:35 |

podobné články

Akademie věd ČR: Talentová akademie pro středoškoláky

 
Letošní ročník Talentové akademie pro středoškolské studenty bude patřit tvorbě kvantových teček – krystalů o velikosti stovek atomů.
16.06.2018 16:40 |

podobné články