Článek

Ministr Adam Vojtěch změnil pravidla kolem karantén: Týkají se lidí bez příznaků

 
V pondělí proběhlo jednání Rady vlády pro zdravotní rizika a hlavním bodem byla současná situace kolem koronaviru. Na tiskovou konferenci pak kolem oběda dorazil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (33) společně s předsedou vlády Andrejem Babišem (66).
14.09.2020 15:01 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19358 článků) , Vojtěch Adam (1093 článků) , Adam Vojtěch (865 článků)
Podobné články

Ministr nevyloučil další přísná opatření: Rouška zachrání před karanténou!

 
Nakažených covidem v Česku rapidně přibývá. Důležitější ale je, že počet hospitalizovaných zatím roste mírně a nemocnice mají dostatek kapacit. I tak ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (33, za ANO) nevylučuje další omezující opatření. A vyhlásil ode dneška nová pravidla pro nařizování karantén.
15.09.2020 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1093 článků) , Adam Vojtěch (865 článků)

Lidský život v síti pravidel: O anarchii, logice a sudoku s profesorem Peregrinem

 
Pravidla, pravidla a znovu samá pravidla… Nejen děti vnímají pravidla jen jako omezení přirozeného chování. Pravidla přitom ovlivňují náš život mnohem víc a hlavně překvapivěji, než to na první pohled vypadá. Logické myšlení, logické hry, logika ve všech svých podobách nás obklopuje prakticky neustále. Jak se ale běžné pojetí logiky liší od logiky jako vědy? Zeptali jsme se toho nejpovolanějšího - velkého popularizátora filosofie, autora knihy Člověk a pravidla a vedoucího oddělení logiky Filosofického ústavu AV ČR prof. Jaroslava Peregrina.
23.06.2015 22:11 |

podobné články

Testování na protilátky odhalí, kolik lidí mělo koronavirus bez příznaků

 
Laboratoře sice už druhý měsíc testují lidi na přítomnost koronaviru v těle, s přibývajícím počtem uzdravených mohou ale také začít zjišťovat, kolik lidí si na něj vytvořilo protilátky. Takové testování může pomoci se zjištěním promořenosti populace, nakažených lidí bez příznaků totiž mohou být tisíce.
17.04.2020 20:15 |

podobné články

Adam Vojtěch sklopil uši: Ve školách, hospodách a obchodech roušky nebudou

 
Kolem roušek se stále něco mění a právě kvůli tomu se musel ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dostavit na kobereček k Andreji Babišovi (65). Premiérovi se celá pravidla kolem roušek nezdála a povídání zřejmě k něčemu bylo. Ve školách a obchodech roušky od září povinné nebudou.
20.08.2020 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1093 článků) , Adam Vojtěch (865 článků)

Vojtěch zásadně změnil pravidla pro nošení roušek. Ve školách a obchodech jenom podle semaforu

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) na mimořádné tiskové konferenci ohlásil další změny v povinnosti nošení roušek, která má nastat od 1. září. Debata prošla nějakým vývojem od pondělí. Je to poměrně zásadní změna, a proto jsme se k tomu dnes opět vrátili a došli jsme k úpravě toho mimořádného opatření,“ prohlásil Vojtěch. Po vlně kritiky zmírnil plošné nošení roušek ve školách nebo v obchodech, kde se bude situace řídit podle epidemiologické situace v regionu. Zůstává povinnost roušek v hromadné dopravě nebo na úřadech.
20.08.2020 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1093 článků) , Adam Vojtěch (865 článků)

Evakuovaní jsou bez příznaků, z Číny chce domů dalších 100 Čechů

 
Pět Čechů a dva Slováci evakuovaní z čínského města Wu-Chanu jsou podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) bez příznaků, které by signalizovaly nákazu koronavirem. Řekl to v pondělí na mimořádném briefingu po jejich příletu na pražské Letiště Václava Havla. Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD) dodal, že Česko eviduje asi stovku dalších lidí, kteří se chtějí vrátit z Číny.
03.02.2020 06:36 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5827 článků) , Vojtěch Adam (1093 článků)

Ministr Adam Vojtěch zmírnil pravidla pro hromadné akce: Bude moci přijít více lidí

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch v pondělí večer pozměnil nařízení týkající se hromadných akcí. Od úterý bude možné na vnitřních akcích přesáhnout limit 1000 osob, má to však dvě podmínky. Jednou z nich je, že musí být dodržována hygienická opatření.
31.08.2020 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1093 článků) , Adam Vojtěch (865 článků)

Adam Vojtěch má další opatření: Roušky i ve třídách, nová pravidla pro restaurace

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch svolal na čtvrtek po poledni další tiskovou konferenci, na které zhodnotil současný vývoj kolem koronaviru a přišel s dalšími bezpečnostními opatřeními. Novinky asi dvakrát nepotěší školák. Zpřísnění opatření se týká také restaurací, barů a klubů.
17.09.2020 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1093 článků) , Adam Vojtěch (865 článků)

Během koronavirové krize Češi nejvíce důvěřují Hamáčkovi: Adam Vojtěch u lidí pohořel

 
V Česku je momentálně 1775 lidí nakažených koronavirem. Dobrou zprávou je, že se vyléčilo už deset lidí. Sice šest lidí podlehlo nákaze, ale ti měli většinou další závažná chronická onemocnění. Lidé na sociálních sítích vehementně diskutují o tom, zda česká vláda tuto krizi zvládá nebo ne. V anketě se utkali premiér Andrej Babiš (65), vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (41), ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (33) a náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula (56).
28.03.2020 08:41 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19358 článků) , Jan Hamáček (2083 článků) , Vojtěch Adam (1093 článků) , Adam Vojtěch (865 článků)

V domácí karanténě je 307 lidí, Babiš nabádá ke klidu

 
V domácí karanténě, kterou nařídily krajské hygienické stanice kvůli obavám z nového typu koronaviru, je k dnešnímu dni 307 lidí. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) uvedl, že pobývali v rizikových oblastech severní Itálie, ale jsou bez příznaků nemoci. V Česku dosud nebyl zaznamenán žádný případ nemoci COVID-19. Premiér Andrej Babiš (ANO) nabádá veřejnost ke klidu. K panice podle něj není žádný důvod, stejně jako neexistuje ani důvod skupovat ochranné roušky a potraviny.
29.02.2020 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19358 článků) , Vojtěch Adam (1093 článků) , Adam Vojtěch (865 článků)

Deset nakažených v domově seniorů na Chodově: Zatím jsou bez příznaků

 
V domově pro seniory na pražském Chodově je deset klientů nakažených koronavirem. Všichni jsou bez příznaků nemoci a zůstávají v karanténě. Přítomnost viru odhalilo testování celého domova, uvedla za radní Milenu Johnovou (Praha Sobě) mluvčí Prahy Sobě Julie Kochová. Informaci o prvních dvou nakažených oznámil domov ve čtvrtek 26. března. Z tohoto zařízení pocházel pětadevadesátiletý muž, který byl první obětí koronaviru v Česku ohlášenou v neděli 22. března.
30.03.2020 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Julie Julie (54 článků)

Ministr Adam Vojtěch exkluzivně: Stále zpívám a superstárům držím palce

 
Je to profesionál, který aktuálně dělá vše pro to, aby Česko vyšlo z boje s koronavirovou epidemií vítězně. Chrání svými rozhodnutími miliony lidí. A u lidí si získal respekt. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch ale není vždy jen politik. Když totiž dojde řeč na jeho vášeň - zpívání - s nadsázkou řečeno odhodí úřednickou roli a odhalí své pocity. Talentovaný ministr v minulosti byl účastníkem pěvecké show SuperStar a pro eXtra.cz se za svou kariérou zpěváka exkluzivně ohlédl...
06.05.2020 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1093 článků) , Adam Vojtěch (865 článků)

Co říkají hvězdy na budoucnost ministra zdravotnictví: Adam Vojtěch se narodil ve znamení Váhy

 
Od září bude nutné mít zakrytá ústa a nos ve všech obchodních centrech, na úřadech, v provozovnách poskytujících služby, ve veřejné dopravě a zdravotnických zařízeních. S těmito preventivními opatřeními v souvislosti s covid-19 přišel ministr zdravotnictví Adam Vojtěch v pondělí. Ministr Vojtěch tak sklízí kritiku opozice, ale také řady občanů. Co mu hvězdy předpověděly pro následující období? Vydrží ve své funkci do Vánoc?
23.08.2020 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1093 článků) , Adam Vojtěch (865 článků)

Vojtěch se po rouškovém chaosu stahuje: „Nepište mi.“ Šéfování „hodil“ na hlavní hygieničku

 
Rouškové šílenství posledních dní uklidilo do ústraní několik koronavirových jmen. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) dokonce svým zaměstnancům rozeslal e-mail, ve kterém informuje, ať mu už nikdo nepíše, a hlavní kompetence přehodil na hlavní hygieničku Jarmilu Rážovou, napsal server SeznamZprávy. Chaos kolem roušek pak Vojtěch i premiér Andrej Babiš připsali na vrub epidemiologovi Rastislavu Maďarovi, který vedl tým rozvolňování. Maďarův tým se pak s ostatními týmy sloučil do jednoho, který vede právě Rážová. A Vojtěch? Ten bude dostávat jen finální výstupy.
21.08.2020 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19358 článků) , Vojtěch Adam (1093 článků) , Adam Vojtěch (865 článků)

Adam Vojtěch zuří: Poslanci sundali roušky, porušují nařízení a prskají do mikrofonu

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se při úterním jednání Poslanecké sněmovny výrazně zlobil na poslance, kteří v jednacím sále neměli roušky. Argumentoval tím, že pro politiky nemohou platit jiná pravidla než pro občany. A navíc ve Sněmovně - tedy na pracovišti, kde jsou podle nařízení vlády roušky stále povinné. Pro eXtra sdělil, že jejich jednání je rizikové zejména u řečnického pultíku, kdy na něj nakažený zákonodárce může naprskat vir a spustit doslova virovou apokalypsu.
27.05.2020 14:11 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1093 článků) , Adam Vojtěch (865 článků)

Patříte mezi shopaholičky? Známe příznaky závislosti!

 
Moderní doba postupuje mílovými kroky kupředu, což přeje nejrůznějším závislostem – nakupování nevyjímaje. Není se proto čemu divit, že se mezi námi objevují shopaholičky, tedy ženy a dívky, které neodolají a jednoduše nakupují bez rozmyslu. Patříte mezi ně? Nekontrolovatelná závislost na nakupování má své jasné příznaky, na které se blíže podíváme v dnešním článku. Máte-li dostatek odvahy, pojďte se společně s námi podívat pravdě do očí a udělejte si jasno v tom, zda patříte mezi zaryté shopaholičky, nebo zda vás závislost na nakupování míjí široký obloukem. Jste připravené? Jdeme na to! Patříte mezi shopaholičky, pokud… …jste na sebe naštvaná, když si nic nekoupíte Strávila jste celé odpoledne v nákupním centru, nevynechala ani jediný obchod, ale přesto se domů vracíte s prázdnýma rukama a sama sobě za tuto skutečnost v duchu nadáváte? Pak pozor, jedná se o jeden z příznaků shopaholiků! …nevynecháte jedinou slevovou akci Dostáváte do emailu několik slevových upozornění denně a nikdy žádné nevynecháte? Milujete slevy a neodpustila byste si, pokud byste byť jednu jedinou nevyužila? Pak vám asi pomalu dochází, k čemu to spěje… …nakupujete jen proto, abyste si zvedla náladu Vyrážíte do obchodu pokaždé, když se ráno probudíte s náladou pod psa nebo když vás někdo z okolí vytočí doběla? Pokud se nakupování uklidňujete nebo si tak zlepšujete svou mizernou náladu, pak to svědčí o jediném. …utrácíte více, než si můžete dovolit Zeje vaše peněženka prázdnotou, na bankovním účtu máte pár posledních drobných, ale přesto vám nedělá problém jít do minusu a nakupovat i přesto, že víte, že si to nemůžete dovolit? a kolik příznaků shopaholismu ještě potřebujete, aby vám došlo, že se řadíte mezi shopaholičky? …nakupujete věci, které nepotřebujete Máte plné skříně věcí, které vlastně ani nepotřebujete, ale protože byly ve slevě, tak jste si je prostě musela koupit? Pak se jedná o další příznak shopaholismu,... Čtěte více Příspěvek Patříte mezi shopaholičky? Známe příznaky závislosti! pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
26.09.2015 09:35 |

podobné články

Lidé bez příznaků mohou z karantény, i když jsou pozitivní

 
Ministerstvo zdravotnictví v pátek oznámilo změnu algoritmů, podle nichž dochází k ukončení nařízené karantény u pacientů s přetrvávající pozitivitou zjištěnou při výtěru nosohltanu (PCR test). Ministerstvo se k tomuto kroku rozhodlo na základě doporučení Světové zdravotnické organizace (WHO). Podstatná je absence příznaků.
10.07.2020 12:35 |

podobné články

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch k aktuální situaci

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch v pondělí ráno promluví k aktuální situaci kolem koronaviru. Čísla pozitivně testovaných v posledních dnech s výjimkou neděle rostou a resort přijímá další opatření.
21.09.2020 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1093 článků) , Adam Vojtěch (865 článků)

Adam Vojtěch nastínil situaci kolem koronaviru: Roušky do června, bary v létě a obchody do měsíce

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (33) nastínil, jakým způsobem by se život v Česku mohl začít vracet do normálního chodu. Podle jeho slov bychom měli nosit roušky do června, děti by mohly stihnout jeden měsíc výuky a obchody by snad bylo možné otevřít do měsíce. Špatnou zprávu má ale pro pořadatele a všechny nadšence hudebních festivalů. Bohužel toto léto se budeme muset obejít bez velkých letních festivalů, jako je Colours of Ostrava nebo Masters of Rock.
11.04.2020 13:06 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1093 článků) , Adam Vojtěch (865 článků) , Rock Rock (51 článků)