Článek

Ministerstvo žen – pryč! LGBT, klima – ne! Nový šéf Argentiny drsnější, než se psalo

 
„Ministerstvo žen, genderu a diverzity, pryč! Ministerstvo životního prostředí, pryč! Ministerstvo vzdělávání, pryč!“ vyčetl nově zvolený prezident Argentiny Javier Milei seznam ministerstev, kterých by se nejraději zbavil. „LGBT lobby“, hnutí za změnu klimatu považuje za součást „socialistické agendy“. Zdeněk Hraba se na sociální síti vyslovil proti označování Mileiho médii za „krajně pravicového politika“. Škrty jsou dle jeho názoru potřebné i v České republice.
21.11.2023 09:10 |

podobné články

Podobné články

Klíma slavným: Věnujte penzi nejchudším seniorům. Gott a Menzel kývli

 
Josef Klíma, který se před pár dny stal nejoblíbenějším publicistou a absolutním vítězem TýTý, přichází s revoluční pomocí chudým seniorům. Věnuje jim vlastní důchod. Zároveň vyzývá další známé aktivní seniory, aby učinili totéž. Zatím se přidal Karel Gott a redakci Revue iDNES.cz se už ozval také Jiří Menzel. Další články k tématu: GLOSA: Hvězdičky TýTý se mění, vytrvalý novinář Klíma vyhrává Partička, Vondráčková, Borhyová, Gott či Klíma. Ceny TýTý jsou rozdané OBRAZEM: Poznali byste ho? Josef Klíma se ženil v devatenácti letech
02.05.2013 00:25 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6820 článků) , Jiří Menzel (469 článků) , Josef Klíma (240 článků)

„Nejsem ničí loutka!“ Klíma se neudržel před volebním výborem. A už se pustil do Xavera, Lipovské a Matochy

 
Kandidát do Rady ČT za Federaci židovských obcí Michal Klíma, který se o místo v radě ucházel již v loňském roce, se vrátil k uniklému e-mailu poslance Stanislava Berkovce (ANO) s hodnocením kandidátů. „V tom dokumentu se psalo, že budu zastupovat zájmy Petra Dvořáka a Milionu chvilek pro demokracii. Nejsem ničí loutka ani aktivista!“ ubezpečoval Klíma a rovnou zkritizoval tehdy zvolené členy rady Hanu Lipovskou, Pavla Matochu a Luboše Xavera Veselého, kteří podle něj nevnímají velikost a složitost celé instituce.
16.03.2021 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (871 článků) , Petr Dvořák (866 článků) , Luboš Veselý (682 článků) , Michal Dvořák (195 článků) , Pavel Dvořák (161 článků) , Pavel Dvořák (161 článků) , Michal Dvořák (193 článků)

Rusko zpřísňuje postihy za propagaci LGBT. Aktivisté bijí na poplach

 
Ruský parlament projednává nový zákon o zákazu „propagování“ LGBT, kde se zpřísňují tresty na až na pětileté vězení. Aktivisté bijí na poplach, protože tento zákon podle nich ještě více pošlape práva LGBT komunity, která je už nyní kvůli oficiální rétorice vyhnána na okraj společnosti. Novela je prý přijímána v souladu s tlakem na „tradiční hodnoty“, které Kreml prosazuje v souvislosti se svou „speciální operací“ na Ukrajině.
24.11.2022 14:40 |

podobné články

Klíma po kolapsu: První fotografie z nemocnice

 
Josef Klíma (59) je stále v ohrožení života. Lékaři v pražském IKEM museli reportérovi o víkendu zastavit srdce kvůli silné arytmii. „Bylo to nepříjemné, dusil jsem se. Nemohl jsem ujít ani pár kroků,“ vzpomíná na hrůzné chvíle Klíma. A to vše se může kdykoli opakovat. „Doktoři mi řekli, že se musím šetřit. Jenže reportér má umřít na place, ne v posteli,“ tvrdí Klíma.
07.12.2010 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Josef Klíma (240 článků)

To si nedovolil ani Babiš. Fialův Klíma sestřelen z nečekané strany

 
Zmocněnec pro média a dezinformace Michal Klíma ukončil diskusi na téma akčního plánu proti dezinformacím, alespoň na sociálních sítích. Ovšem kritika přišla ještě mnohem dříve, například od novináře Davida Klimeše, který má za to, že by Klíma měl skončit. „Pan Klíma svou funkci zjevně nezvládá a dobré úmysly proměňuje v mimořádně nebezpečné věci,“ míní Klimeš. Kritika vyšla také svého času v Deníku N. Ovšem z něho také zmizela. Kvůli radě Deníku N.
06.02.2023 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Michal David (1655 článků) , David David (1726 článků)

Vzkaz Lipavskému kvůli LGBT: Ruce pryč od maďarských dětí

 
Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) je zklamaný z toho, že se Česká republika nepřipojila k 10 zemím Evropské unie, které žalují maďarský zákon o LGBT komunitě. Maďarský náměstek šéfa diplomacie Tamás Menczer mu vzkázal, aby „dal ruce pryč od maďarských dětí.“
07.04.2023 19:00 |

podobné články

Dominik Duka: Odpověď Hnutí Logos ČR a LGBT katolíkům

 
V souvislosti s úvahami o odsloužení katolické mše pro tzv. LGBT katolíky zaslalo Hnutí Logos ČR spolu s LGBT katolíky pražskému arcibiskupovi žádost o speciální pastorační péči pro svou komunitu.
12.08.2017 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (1149 článků)

Robert Troška: LGBT komunita - další útok na rodinu

 
LGBT komunita začíná své požadavky čím dál tím agresivněji stupňovat prostřednictvím nejrůznějších nátlakových akcí. Vzpomínáte na ujištění zástupců LGBT komunity, že po registrovaném partnerství nebudou vznášet další nároky?
01.04.2018 07:40 |

podobné články

Putin se pustil do Eltona Johna: Geniální muzikant, ale nemá pravdu s LGBT v Rusku

 
Britský zpěvák Elton John je sice hudební génius, ohledně práv komunity LGBT v Rusku ale nemá pravdu. Řekl to v sobotu ruský prezident Vladimir Putin. Reagoval tak na páteční zpěvákova slova, jimiž dal Elton John najevo nelibost nad výroky ruského prezidenta k této problematice. LGBT je označení pro lesbičky, gaye, bisexuály a transgenderové osoby.
01.07.2019 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5201 článků) , Elton John (572 článků) , John Elton (174 článků)

Zapálil duhovou vlajku, půjde k soudu. Státní zástupce zdůraznil, že projevil nenávist vůči LGBT

 
Po téměř roce spěje k závěru incident, který otřásl minulým ročníkem pochodu věnovaného lesbám, gayům, bisexuálům a transsexuálům (LGBT) Prague Pride. Krátce před jeho zahájením vloni došlo k zapálení duhové vlajky na pražském mostě Legií a ke střelbě světlic směrem k festivalové vesnici na Střeleckém ostrově. Ve věci nyní přijal Obvodní soud pro Prahu 1 obžalobu na 31letého muže. Podle žalobce se mělo jednat o výtržnictví a zapálení duhové vlajky byl „zjevný akt nenávisti a pohrdání vůči LGBT komunitě“. Za to by muž mohl dostat až tříletý trest vězení.
28.07.2020 22:35 |

podobné články

Tisíce Poláků protestovaly proti zadržení aktivisty za práva LGBT: Duha vás neuráží!

 
Několik tisíc lidí mávajících duhovými vlajkami v sobotu protestovalo v centru Varšavy. Požadovali propuštění aktivistky hájící práva leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob (LGBT), která čelí obvinění kvůli tomu, že pověsila duhové vlajky na sochy ve Varšavě a poškodila vozidlo se slogany namířenými proti LGBT komunitě. Informovala o tom agentura Reuters.
08.08.2020 22:20 |

podobné články

Tisíce lidí protestovaly ve Varšavě na podporu LGBT

 
Několik tisíc lidí mávajících duhovými vlajkami dnes protestovalo v centru Varšavy. Požadovali propuštění aktivistky hájící práva lesbiček, gayů, bisexuálů a transgenderových osob (LGBT), která čelí obvinění kvůli tomu, že pověsila duhové vlajky na sochy ve Varšavě a poškodila vozidlo se slogany namířenými proti LGBT komunitě. Informovala o tom agentura Reuters.
09.08.2020 06:25 |

podobné články

Hřib dělá pro LGBT málo? Džamila Stehlíková, Pirát Kopřiva a další v akci, Zemanovi pod okny

 
Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) dnes před magistrátem slavnostně mával na duhovém koberečku vlajkou symbolizující komunitu sexuální menšiny (LGBT+) a odstartoval tak jedenáctý ročník festivalu Prague Pride. Ne všichni z LGBT+ komunity i z řad Pirátů však oslavují. „Prague Pride není dostatečně inkluzivní,“ zaznělo od aktivistů v čele s Kryštofem Stupkou. S podporou někdejší ministryně pro lidská práva a menšiny Džamily Stehlíkové (LES) či pirátského poslance Františka Kopřivy a dalších tak vyrazí před Pražský hrad. Bojovat tam budou za pomoci vlastního „antikapitalistického, antirasistického, feministického, zeleného a LGBTQ+“ průvodu za rovnost.
02.08.2021 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Džamila Stehlíková (195 článků)

Hřib jim to platí, šílenci! 17letý gay naložil LGBT aktivistům. Popsal, o co jim prý jde doopravdy

 
Přestože někteří LGBT aktivisté tvrdí, že jimi nastavená témata podporují všichni gayové téměř jednotně, není tomu tak; aktivismus levicových progresivistů odmítají i mnozí zástupci LGBT komunity z mladé generace. „Absolutně odmítám, aby za mě mluvili ideologičtí extremisté, a udělali si ze mě svou ultralevicovou agendu,“ odmítl pro Rádio Svobodné universum 17letý gay, student 2. ročníku gymnázia Antonín Vavruška, aby za něj aktivisté mluvili. „Není důvod dělat z ČR nějaký fašistický stát,“ řekl a jmenoval, kdo častokrát problémy vytváří. Došlo i na pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) a na Prague Pride.
30.10.2021 09:00 |

podobné články

Střelba v Bratislavě: Útočník byl proti LGBT komunitě a Židům. Policie ho našla mrtvého

 
Střelba v Bratislavě si vyžádala dva mrtvé. Útočník je zabil ve středu večer před podnikem, který navštěvuje LGBT komunita, a poté uprchl. Jak informoval web Topky, na Twitteru se přihlásil anonymní účet, který následně sdílel 65 stránkový manifest, jenž je zaměřen právě proti LGBT komunitě i proti Židům. Policie nakonec našla střelce další den ráno mrtvého. Vrahem má být údajně devatenáctiletý Juraj K. z Bratislavy. 
13.10.2022 07:55 |

podobné články

Česko má prý problém se segregací a diskriminací. Jde o Romy a LGBT+

 
Česká republika nerealizovala doporučení Evropské komise proti rasismu a netoleranci (ECRI) z roku 2020, která ji vyzývala, aby vymýtila segregaci romských dětí ve školách. ECRI, jež je orgánem Rady Evropy pro sledování lidských práv, to uvedla v dnes zveřejněné hodnotící zprávě. ECRI v roce 2020 České republice doporučila, aby vytvořila národní strategii s cílem vypořádat se s nesnášenlivostí vůči lidem z komunity LGBT+ a jejich diskriminací. To Česko podle ECRI provedlo jen částečně. Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Klára Šimáčková Laurenčíková ČTK sdělila, že se nyní dokončuje návrh strategie rovnosti pro LGBT+ lidi. Na řešení problému segregace romských školáků se chce zaměřit spolu se zmocněnkyní pro záležitosti romské menšiny.
10.03.2023 19:40 |

podobné články

Pro LGBT komunitu není na Slovensku bezpečno, říká majitel klubu, před kterým se vraždilo. Útoky neustávají

 
"Pro nás to má velký smysl, protože svojí přítomností vyjádřil, že LGBT+ lidé si zaslouží důstojný život a důstojné zacházení," říká v rozhovoru pro eXtra.cz majitel klubu Tepláreň Roman Samotný. Právě před jeho klubem položil květinu český prezident Petr Pavel během své návštěvy Bratislavy. Uctil tak památku dvou zavražděných návštěvníků baru, které zastřelil pravicový extremista. Samotný majitel plánuje z podniku udělat komunitní centrum. Situace LGBT je podle něj na Slovensku špatná.
16.03.2023 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2639 článků) , Pavel Roman (352 článků)

Klíma pryč, Šafr začal naříkat. Není sám. Ale přišlo varování a výsměch

 
Vláda premiéra Petra Fialy zrušila pozici zmocněnce pro oblast médií a dezinformací, kterou zastával Michal Klíma, jenž čelil kritice kvůli Akčnímu plánu pro čelení dezinformacím, o jehož přepracování požádala Unie vydavatelů a Asociace online vydavatelů. To rozlítilo šéfredaktora Fora24 Pavla Šafra, podle kterého právě někteří z těchto vydavatelů svobodu slova ohrozili. Velkou ztrátou v boji proti dezinformacím je Klíma také pro Rekonstrukci státu, která vyjadřuje obavy, aby téma nebylo upozaděno. Naopak bývalý šéfredaktor týdeníku Reflex Marek Stoniš soudí, že je nejvyšší čas s „posedlým“ bojem proti dezinformacím skoncovat.
15.02.2023 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5956 článků) , Pavel Marek (369 článků) , Pavel Marek (385 článků)

Imigranty už nám cpou i do hraček! Až těm neziskovkářům zařve někdo blízký, budou na to koukat jinak, soudí režisér Magnusek

 
„Nepřeju nikomu nic zlého, ale možná že až zařve nějaký kolega či blízký někoho z neziskovek, tak na to budou pohlížet jinak a teprve pak začnou být objektivní. My si objektivně máme pomáhat a chovat se slušně vůči všem – ať je bílý, nebo černý, anebo červený –, ale musejí se přitom nastavovat nějaká pravidla. Ovšem pokud domorodci v Evropě pravidla mít budou a hosté, kteří sem přijíždějí, ne, je to špatně,“ říká na konto nových teroristických útoků v Barceloně režisér, šéf Obce českých spisovatelů a náchodský zastupitel Tomáš Magnusek. Podle něj je potíž v tom, že zatímco my, Evropané, jsme korektnější a korektnější, imigranti jsou jen drsnější a drsnější...
23.08.2017 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Magnusek (131 článků)