Článek

Ministerstvo zdravotnictví: Ze seznamu zemí s nízkým rizikem nákazy prozatím vyřazeny Srbsko a Černá Hora

 
Po vyhodnocení epidemiologické situace z dostupných dat Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) aktualizovalo Ministerstvo zdravotnictví seznam zemí s nízkým rizikem nákazy (s účinností od 13. července 2020 od 0:00 hod.). Srbsko a Černá Hora se přesouvají z kategorie zelených zemí do kategorie červených mimo unijních zemí, pro které platí specifická ochranná opatření. Na seznamu červených zemí v rámci EU zůstává i nadále Švédsko.
12.07.2020 14:25 |

podobné články

Podobné články

Ministerstvo zdravotnictví: Ze seznamu zemí s nízkým rizikem nákazy budou od 14. září vyřazeny Kanárské ostrovy

 
Ministerstvo zdravotnictví ČR na základě dostupných dat z Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) a na základě vyhodnocení epidemiologické situace mění seznam zemí s nízkým rizikem nákazy COVID-19 oznámený v minulém týdnu. S účinností od pondělí 14. září tak budou ze seznamu vyřazeny Kanárské ostrovy. Autonomní oblast Kanárské ostrovy se tak přiřadí ke zbytku Španělska a k Rumunsku, u kterých se na české občany po návratu do ČR vztahuje povinnost podstoupit test, nebo nastoupit do karantény.
05.09.2020 10:40 |

podobné články

Ministerstvo zdravotnictví: Do oranžové kategorie seznamu zemí s nízkým rizikem nákazy se přesune Francie a Řecko

 
Ministerstvo zdravotnictví na základě dostupných dat z Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) aktualizovalo seznam zemí s nízkým rizikem nákazy. Do oranžové kategorie se nově od pondělí 14. 12. přesune Francie a Řecko. Češi se tak budou moci z těchto zemí vracet bez omezení, test po návratu z oranžových zemí musí dokládat cizinci, kteří pracují nebo studují na území ČR.
13.12.2020 16:20 |

podobné články

Ministerstvo zdravotnictví: Ze seznamu zemí s nízkým rizikem nákazy v pondělí vypadne Rumunsko, Tunisko se na něj naopak zařadí

 
Ministerstvo zdravotnictví z dostupných dat Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) vyhodnotilo epidemiologickou situaci a aktualizovalo seznam zemí s nízkým rizikem nákazy onemocnění COVID-19.
02.08.2020 18:15 |

podobné články

Seznam zemí s nízkým rizikem nákazy se od pondělí nezmění, Ministerstvo zdravotnictví spustilo online příjezdový formulář

 
Ministerstvo zdravotnictví ČR na základě dostupných dat z Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) a na základě vyhodnocení epidemiologické situace aktualizuje seznam zemí s nízkým rizikem nákazy covid-19. Ke změnám v seznamu tentokrát nedochází.
19.09.2020 09:05 |

podobné články

MZ: Ze seznamu zemí s nízkým rizikem nákazy vypadne Španělsko s výjimkou Kanárských ostrovů

 
Na základě dostupných dat z Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) aktualizovalo Ministerstvo zdravotnictví seznam zemí s nízkým rizikem nákazy. Od čtvrtka 7.1. ze seznamu vypadne Španělsko, které bude červené.
05.01.2021 11:55 |

podobné články

Ministerstvo zdravotnictví: Baleárské a Kanárské ostrovy se v pondělí zařadí na seznam zemí s nízkým rizikem nákazy

 
Ministerstvo zdravotnictví na základě dostupných dat z Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) a na základě vyhodnocení epidemiologické situace aktualizovalo seznam zemí s nízkým rizikem nákazy onemocnění covid-19. Nově se na něj od pondělí zařadí Baleárské a Kanárské ostrovy. Po návratu z těchto oblastí tak nebude nutné podstoupit test na covid-19.
04.10.2020 09:45 |

podobné články

Baleáry a Azory si na cestovatelské mapě polepšily: Návrat z nich bude pro Čechy snadnější

 
Baleárské a Azorské ostrovy si mírně od pondělí polepší v cestovatelské mapě ministerstva zdravotnictví. Cesta z nich tak bude pro české cestovatele snazší. Portugalské Azorské ostrovy se přesunou z kategorie zemí s vysokým rizikem nákazy mezi země se středním rizikem. Španělské Baleárské ostrovy postoupí ze skupiny zemí s velmi vysokým rizikem výskytu onemocnění covid-19 mezi státy s vysokým rizikem nákazy. V tiskové zprávě o tom dnes informovalo ministerstvo zdravotnictví.
19.02.2021 19:35 |

podobné články

Ministerstvo zdravotnictví opravilo opatření, test předem chce při návratu ze zemí s největším rizikem

 
Ministerstvo zdravotnictví vydalo nové znění opatření, které tento týden s účinností od pondělí 5. dubna zrušil pražský městský soud. Úřad o tom informoval v dnešní tiskové zprávě. Podleopatřeníbude od pondělí nutné podstoupit test na covid-19 před vstupem na území Česka jen při návratu ze zemí s velmi vysokým rizikem nákazy, tedy těch, které spadají do tmavě červené kategorie. Pro návraty ze zemí s vysokým a středním rizikem nákazy, tedy červené a oranžové kategorie zemí, se bude test před návratem do ČR vyžadovat pouze v případě, že člověk použije veřejnou dopravu.
04.04.2021 06:15 |

podobné články

Novinka pro Čechy při návratu z Kanárů a dalších míst: Povinný formulář už od pondělí

 
Ministerstvo zdravotnictví spustilo elektronický formulář pro příjezdy ze zemí se zvýšeným rizikem šíření nemoci covid-19. Turisté a další cestovatelé jej budou muset povinně vyplňovat od pondělí 21. září. Ze zemí EU se tato povinnost týká jen návratu ze Španělska včetně Kanárských ostrovů. Po příjezdu z rizikových zemí je nutná karanténa, či negativní test na onemocnění covid-19. Seznam zemí s nízkým rizikem nákazy ministerstvo nezměnilo, informovalo dnes v tiskové zprávě.
18.09.2020 21:30 |

podobné články

Test před návratem do Česka jen u temně červených zemí. Ministerstvo změnilo podmínky

 
Ministerstvo zdravotnictví vydalo nové znění opatření, které tento týden s účinností od pondělí 5. dubna zrušil pražský městský soud. Úřad o tom informoval v dnešní tiskové zprávě. Podle opatření bude od pondělí nutné podstoupit test na covid-19 před vstupem na území Česka jen při návratu ze zemí s velmi vysokým rizikem nákazy, tedy těch, které spadají do tmavě červené kategorie. Pro návraty ze zemí s vysokým a středním rizikem nákazy, tedy červené a oranžové kategorie zemí, se bude test před návratem do ČR vyžadovat pouze v případě, že člověk použije veřejnou dopravu.
03.04.2021 17:15 |

podobné články

Dovolená Čechů mimo EU: Thajsko nově na seznamu bezpečných zemí. Jaké jsou další?

 
Česko pro své účely zúžilo seznam bezpečných zemí pro cestování, na kterém se dohodla EU. Za prioritu považovala česká diplomacie zejména volné cestování do zemí západního Balkánu. Na českém seznamu se z unijního výběru 15 zemí objevilo Srbsko, Černá Hora, ale také exotické Thajsko. Kdo dál?
29.06.2020 13:15 |

podobné články

Cestovky zuří kvůli „zčervenání“ Černé Hory. Dotkne se to stovek Čechů, tvrdí Papež

 
Zařazení Černé Hory na seznam států s vysokým rizikem nákazy koronavirem, na ministerské mapě značených červeně, se dotkne několika stovek Čechů. ČTK to řekl místopředseda Asociace cestovních kanceláří ČR Jan Papež. Podle něj je opatření pro cestovní kanceláře překvapivé a zbrklé, protože Černá Hora patří k bezpečným zemím. Spolu s Černou Horou bylo na seznam rizikových zemí přesunuto i Srbsko, to však podle Papeže nepatří během léta k tolik vyhledávaným zemím.
11.07.2020 16:50 |

podobné články

Ministerstvo zdravotnictví: Doporučení k chování v přímořských oblastech

 
Po pravidelném vyhodnocení dat Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) zůstává seznam zemí s nízkým rizikem nákazy covid-19 neměnný. Z evropských zemí v něm ani nadále nefiguruje Rumunsko, které zůstává červené. Ministerstvo zdravotnictví zároveň připravilo doporučení pro české občany, kterými je vhodné se řídit v přímořských oblastech.
08.08.2020 10:31 |

podobné články

Ministerstvo zdravotnictví vydává doporučení pro občany, kteří cestují do Chorvatska a Francie

 
Ministerstvo zdravotnictví ČR na základě dostupných dat z Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) a na základě vyhodnocení epidemiologické situace nebude pro další týden měnit seznam zemí s nízkým rizikem nákazy COVID-19. Vydává však důrazné doporučení pro všechny občany, kteří cestují do Chorvatska a Francie, kde se epidemiologická situace zhoršuje.
29.08.2020 09:35 |

podobné články

Dovolená ve Španělsku a Bulharsku vám může zhořknout. A kde v Chorvatsku si dát pozor?

 
Podmínky pro cestování po Evropské unii se nemění, omezení nadále budou platit pouze pro Rumunsko, které je od minulého týdne na seznamu rizikových zemí. Ministerstvo zdravotnictví zároveň upozornilo na vyšší míru rizika nákazy koronavirem v některých regionech, mimo jiné v Katalánsku nebo v Dalmácii. Při návratu z těchto oblastí ale na rozdíl od Rumunska nebude nutné předkládat negativní test na covid-19. Resort také varuje před tím, že Španělsko, Švédsko, Bulharsko, Belgie a Portugalsko by mohly být „v krátké době“ vyřazeny ze seznamu bezpečných zemí a návratilce z těchto států by tak eventuálně čekala karanténa.
07.08.2020 17:40 |

podobné články

Dánsko v červené, Španělsko oranžové a na Slovensko s antigenním testem

 
Češi, kteří se budou od pondělí vracet ze Španělska, nemusí po návratu na povinné testy na koronavirus. Ministerstvo zdravotnictví rozhodlo na základě dat z Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC), že zemi přesune do oranžové kategorie, tedy mezi oblasti s nízkým rizikem nákazy. Naopak zpřísňuje režim pro návrat z Dánska. Země se dostala do červené zóny, kde platí vyšší míra rizika nákazy.
18.12.2020 19:05 |

podobné články

EU se rozroste o dva nové členy? Eurokomisař ukázal na Srbsko a Černou Horu

 
Srbsko a Černá Hora budou pravděpodobně příštími státy, které se stanou členy Evropské unie. Řekl to komisař pro rozšíření EU Johannes Hahn v rozhovoru, o němž v pátek informovala agentura Reuters. Nejspíš se tak stane ale až v roce 2025, tedy za sedm let.
19.01.2018 13:00 |

podobné články

Nová pravidla pro návrat z ciziny: Testy jsou třeba jen ze zemí s vysokým rizikem

 
Při návratu do naší vlasti bude nutné podstoupit test na koronavirus pouze při návratu ze zemí s velmi vysokým rizikem nákazy. To znamená ze zemí tmavě červené kategorie. Uvedlo to ministerstvo zdravotnictví na svých stránkách.
03.04.2021 18:35 |

podobné články

NATO vyšle tým do Iráku. Aliance se rozroste, vstupuje do ní Černá Hora

 
Severoatlantická aliance pošle co nejdříve do Iráku tým, který přímo na místě zhodnotí možnosti přesunu a rozšíření výcvikové mise NATO přímo na irácké území. Aliance tímto způsobem reaguje na nedávnou žádost iráckého premiéra Hajdara Abádího. Zároveň premiér Černé Hory Milo Djukanović a ministři zahraničí zemí NATO podepsali v Bruselu protokol o přistoupení země k alianci. Nyní začíná ratifikační proces ve státech aliance, na jehož konci by se Černá Hora měla stát 29. členem aliance.
19.05.2016 20:25 |

podobné články