Článek

Ministerstvo zdravotnictví představilo vyhlášku, regulující nikotinové sáčky

 
Ministerstvo zdravotnictví představilo vyhlášku o nikotinových sáčcích. Ta upravuje požadavky na složení, vzhled, jakost a vlastnosti nikotinových sáčků bez obsahu tabáku. Klade také důraz na jejich označování včetně zakázaných prvků nebo na oznamovací povinnost výrobců a dovozců před uvedením výrobku na trh.
13.11.2022 18:05 |

podobné články

Podobné články

Zájem o alternativní nikotinové výrobky roste. Nikotinové sáčky chtělo loni o 70 % víc lidí

 
Počet uživatelů alternativních nikotinových výrobků po celém světě nadále roste a ani Česká republika není v tomto trendu výjimkou. Specifickou kategorií mezi nimi jsou nikotinové sáčky, mezi kterými dominuje VELO z dílny British American Tobacco (BAT). To se pouhých pět měsíců po úspěšném rebrandingu stalo globální jedničkou na trhu orálních nikotinových produktů, kde jeho prodeje představují přibližně polovinu.
21.01.2022 14:55 |

podobné články

BAT: Nový MINI přírůstek do rodiny nikotinových alternativ

 
Nikotinové sáčky jsou moderní alternativou ke klasickým cigaretám a za velmi krátkou dobu si získaly výraznou oblibu u českých spotřebitelů. Společnost British American Tobacco (BAT) pokračuje v jejich vývoji a své dosavadní portfolio tohoto segmentu rozšiřuje o další varianty. Nikotinové sáčky VELO, které jsou ve své kategorii jasnou jedničkou na českém trhu, nyní představila v nové verzi VELO MINI, která potěší nejen vyznavače minimalismu.
21.04.2021 15:25 |

podobné články

Nový MINI přírůstek do rodiny nikotinových alternativ

 
Nikotinové sáčky jsou moderní alternativou ke klasickým cigaretám a za velmi krátkou dobu si získaly výraznou oblibu u českých spotřebitelů. Společnost British American Tobacco (BAT) pokračuje v jejich vývoji a své dosavadní portfolio tohoto segmentu rozšiřuje o další varianty. Nikotinové sáčky VELO, které jsou ve své kategorii jasnou jedničkou na českém trhu, nyní představila v nové verzi VELO MINI, která potěší nejen vyznavače minimalismu.
27.04.2021 20:00 |

podobné články

BAT: Nikotinové sáčky VELO jsou jedničkou na trhu, v roce 2021 se prodej meziročně zvýšil o 70 procent

 
Počet uživatelů alternativních nikotinových výrobků po celém světě nadále roste a ani Česká republika není v tomto trendu výjimkou. Specifickou kategorií mezi nimi jsou nikotinové sáčky, mezi kterými dominuje VELO z dílny British American Tobacco (BAT).
21.01.2022 14:10 |

podobné články

Zmizí z obchodů i sáčky na pečivo a ovoce? Markety řeší, čím „igeliťáky“ nahradit

 
Obchodní řetězce testují, čím nahradit igelitové pytlíky používané při nákupu pečiva či zeleniny. Například v Itálii tyto neekologické sáčky od začátku roku musely řetězce nahradit biologicky rozložitelnými sáčky, za které se ale platí. Část obchodníků se také snaží omezit podíl igelitů a plastů v obalech produktů vlastních značek, vyplynulo z ankety.
31.01.2018 18:15 |

podobné články

Praha novelizuje vyhlášku o taxislužbě, bude zkoušet i ze zákona

 
Magistrát se rozhodl novelizovat vyhlášku regulující provozování taxislužby v Praze. Nově chce řidičům brát licence, pakliže dvakrát poruší zákon, nebo zkoušet taxikáře i ze zákona týkajícího se provozování taxislužby. Zpřísnit by se měla i praktická zkouška ovládání taxametru. Návrh novely vyhlášky dnes schválil magistrátní výbor pro bezpečnost a legislativu. 
13.11.2013 17:36 |

podobné články

Hodonín nechce omezovat hazard: Možná zruší vyhlášku, jako první v republice!

 
Hodonín se možná stane prvním městem v České republice, které zruší vyhlášku regulující hazard. Zastupitelé ji přitom odsouhlasili teprve před dvěma měsíci. Tehdy prošla pouze o jediný hlas a navíc k jejímu přijetí bylo zapotřebí hlasovat opakovaně.
24.02.2017 16:30 |

podobné články

Agáta Hanychová: Čekám dítě kvůli nikotinové žvýkačce

 
Modelka Agáta Hanychová (25) své nechtěné těhotenství proměnila v marketingový tah. Sice zpočátku kvůli lukrativní statisícové zakázce tajila, že je v jiném stavu, nyní se k tomu ale staví zcela jinak. Tvrdí totiž, že otěhotněla kvůli nikotinové žvýkačce, kterou propaguje.
21.02.2011 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Agáta Hanychová (3389 článků)

Malí závisláci: V Británii školákům začali rozdávat nikotinové náplasti

 
Ve Velké Británii je situace s malými "kuřáky":http://www.extra.cz/tema/koureni kritická. Proto tam rozjeli projekt Support to Stop Smoking a nabízejí třeba už i dvanáctiletým skoro puberťáčkům nikotinové náplasti. To aby dostali svou dávku nikotinu bez toho, aby si museli zapálit. Vtipné.
15.11.2013 12:36 |

podobné články

Neviditelné nebezpečí mimo zákon. Tabáková firma láká i mladistvé

 
Jak v nedávné době upozornil Deník, čelí česká mládež, a s ní výhledově i zdravotnictví, zcela novému nebezpečí. Konkrétně jeden z předních výrobců cigaret, společnost British American Tobacco, se rozhodla, že svými výrobky osloví i mladistvé. Autor článku tak otevřel problém, který představují takzvané nikotinové sáčky, které se od loňska prodávají i v Česku.
13.10.2020 08:55 |

podobné články

Černochová (ODS): Projednávanou směrnici regulující držení zbraní je třeba odmítnout

 
Poslanecký klub ODS debatoval návrhy na zpřísnění legislativy regulující držení střelných zbraní.
17.01.2017 16:20 |

podobné články

Z Vype je Vuse. Jméno se mění, kvalita, design a chuť zůstávají

 
Elektronická cigareta Vype, kterou si Češi oblíbili nejen kvůli populárním ovocným a mentolovým příchutím, mění svůj název na globální Vuse. Prémiový produkt z řady nikotinových alternativ British American Tobacco kromě rebrandingu získá také nové logo a propracovanější barevný design balení. Společnost se pro změnu rozhodla kvůli globálnímu sjednocení svého produktového portfolia. Vuse tak rozšíří kompletní rodinu potenciálně méně škodlivých produktů společnosti BAT – nikotinové sáčky Velo a přístroje na zahřívaný tabák glo™ hyper +.
27.05.2021 09:40 |

podobné články

Do boje s kouřením vyráží nikotinová alternativa s kávovou příchutí. VELO Creamy Coffee je tady!

 
Stále více dospělých uživatelů nikotinových výrobků se v Česku rozhodlo dát vale tradičním formám jeho konzumace například v podobě cigaret a přešlo na moderní formu užívání, kterou představují nikotinové sáčky. Značka VELO, která patří k na českém trhu k nejprodávanějším, nyní představila další varianty této alternativy, která se těší rostoucí popularitě. 
13.05.2022 12:15 |

podobné články

Novák (ANO): Nikotinové sáčky se šíří mezi dětmi jako virus

 
Je potřeba okamžitě zastavit šíření nové, nebezpečné závislosti! V poslední době řada základních škol upozornila rodiče na problém šíření a distribuce nikotinových sáčků mezi dětmi.
16.06.2022 11:05 |

podobné články

Postrach českých škol? Učitelé i adiktologičtí odborníci varují před „epidemií“ nikotinových sáčků

 
České základní a střední školy bijí na poplach! V tomto prostředí se totiž množí případy, kdy studenti užívají žvýkací tabák nebo nikotinové sáčky. Problematické produkty, jejichž dostupnost podléhá jenom samoregulaci výrobců, s sebou nesou závažnou škálu možných zdravotních rizik včetně silné závislosti. Alarmující je fakt, že se množí případy, kdy jsou tyto bílé pytlíčky dostupné čím dál mladším ročníkům. Obecná informovanost v české společnosti ale chybí, zní z Národní linky pro odvykání 800 350 000. 
12.07.2022 13:20 |

podobné články

Staré návykové látky v novém hávu. Jaké závislostní trendy právě teď ohrožují (nejen) mládež?

 
Děti a studenti se po letních prázdninách opět vrátili do školních lavic a kolektivů – tedy prostředí, které je do jisté míry nekontrolovatelné a vyznačuje se vyšší mírou stresové zátěže, což nahrává rozvoji různých látkových závislostí. V poslední době se hovoří především o nebezpečích, která skýtají hlavně nikotinové sáčky. Ty ale nejsou jediným populárním trendem, před kterým by se žáci, jejich učitelé i rodiče měli mít na pozoru. Jaké další legální nástrahy v současnosti dominují nejen českému trhu? 
09.09.2022 14:15 |

podobné články

Novák (ANO): Jde o stopku pro nikotinové sáčky pro děti a mladistvé

 
Projev na 35. schůzi Poslanecké sněmovny 27. září 2022 k návrhu projednání zákazu prodeje nikotinových sáčků do 18 let
27.09.2022 17:05 |

podobné články

Novák (ANO): K dnešnímu dni máme od ministerstva bohužel jedno velké nic!

 
Projev na 41. schůzi Poslanecké sněmovny 11. října 2022 k omezení reklamy na nikotinové sáčky, doprovodu nadicapovaných psem, záruční době a diskriminaci podnikatelů bankami
11.10.2022 23:05 |

podobné články

Kuřáci, pozor: Přijde prudké zdražení, krabička by mohla stát i přes 200 korun

 
Odborník na drogovou problematiku Jindřich Vobořil se chystá v budově Úřadu vlády představit ministerským úředníkům nový akční plán v oblasti závislostí. Navrhuje v něm mimo jiné zdražit veškeré cigarety, i ty elektronické, a také nikotinové sáčky, jak informoval web iDnes. 
17.10.2022 11:45 |

podobné články