Článek

Ministerstvo zdravotnictví: Cestující z Číny se budou muset před odletem do ČR prokázat testem

 
Ministerstvo zdravotnictví zavádí od pondělí 16. ledna pro cestující z Čínské lidové republiky do ČR opatření, které jim přináší povinnost předložit při odletu z Číny výsledek PCR testu nebo antigenního testu v případě, že v této zemi pobývali v posledních 14 dnech více jak 12 hodin. Dokument vydaný čínskými orgány nesmí být před odletem starší než 48 hodin. Na základě předchozí soudní judikatury tato povinnost neplatí mj. pro české občany a občany EU s trvalým a přechodným pobytem v ČR a jejich rodinné příslušníky s pobytem v ČR.
15.01.2023 17:25 |

podobné články

Podobné články

Vláda utahuje šrouby: Na velké akce jen s PCR testem, zpřísnění čeká lidi i při zimních radovánkách

 
Na akcích nad 1000 lidí se nebude možné od 22. listopadu prokazovat antigenním testem, ale jen testem PCR, očkováním nebo potvrzením o prodělání nemoci. Při nákupu skipasů se zase lidé budou muset podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) prokázat dokladem o bezinfekčnosti na koronavirus. 
05.11.2021 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1784 článků)

Dovolená na Kanárech už jen s negativním testem. I Češi ho budou potřebovat před odletem

 
Vláda španělského regionu Kanárských ostrovů v pátek schválila opatření, dle kterého se turisté budou muset prokázat při příjezdu na souostroví negativním testem na koronavirus. Nová povinnost bude platit od začátku listopadu pro španělské i zahraniční turisty, tedy i Čechy. Opatření má za cíl zabránit zavlečení nákazy na ostrovy během zimní turistické sezóny, píše agentura Reuters.
30.10.2020 15:00 |

podobné články

Odbavení cestujících na pražském letišti: Na přepážce před odletem nově ověřují covidové certifikáty

 
Na pražském letišti cestující začali při odbavování předkládat nové covidové certifikáty. Těmi se musí prokázat, v případě, že cílová země vyžaduje potvrzení o bezinfekčnosti, už před odletem na odbavovací přepážce. Kontrolovány jsou i u cestujících, kteří do Česka přiletěli. Potvrzení musí být i v angličtině. Na dotaz ČTK to uvedla mluvčí Letiště Praha Kateřina Pavlíková. Tzv. covid pasy začaly platit v rámci EU od čtvrtka, cestující jim prokazují absolvování očkování nebo negativního testu na covid-19.
01.07.2021 18:15 |

podobné články

Ze Španělska budou muset Češi s negativním testem. Kanáry výjimku mají, Mallorka ne

 
Češi podle cestovních kanceláří (CK) v létě ze španělských destinací nejčastěji míří na Mallorku. Zařazení Španělska, vyjma Kanárských ostrovů, na seznam rizikových zemí tak cestování turistům zkomplikuje. Češi, kteří se budou z této destinace vracet, se budou muset od 24. srpna prokázat negativním testem na covid-19, nebo podstoupit 14denní karanténu. Některé cestovní kanceláře klientům umožní bezplatnou změnu destinace, řekli v pátek ČTK oslovení zástupci sektoru. Česko totiž vyřadí Španělsko s výjimkou Kanárských ostrovů od 24. srpna ze seznamu bezpečných zemí. Pro Mallorku ale výjimka neplatí. Počet případů nákazy v zemi přitom rychle roste.
14.08.2020 17:10 |

podobné články

Velké změny v autoškolách: Získat řidičák bude už za pár dní těžší, v čem?

 
Žadatelé o řidičský průkaz budou muset od neděle 1. listopadu prokázat mnohem větší jistotu než doposud. V praktické části zkoušky je čeká průjezd dálničním uzlem a tunelem či rozjezd po zastavení v provozu. Zájemci o řidičák na motocykl budou muset předvést jízdu bez spolujezdce či schopnost vést motocykl bez použití motoru. U větších vozidel (od skupiny C výše) budou muset žadatelé prokázat znalost první pomoci, připomněl v pátek některé novinky BESIP.
30.10.2015 20:10 |

podobné články

Další změna u testů na letní tábory: Výhody budou mít ti s PCR, dohodl Vojtěch

 
Ministerstvo zdravotnictví se dnes se zástupci České rady dětí a mládeže (ČRDM) dohodlo na další úpravě podmínek pro testování na covid-19 na letních táborech. Děti, které se před odjezdem prokážou negativním PCR testem, se nebudou muset na táborech testovat každých sedm dní. Pro vyhnutí se opakovanému testování přitom nebude nutné, aby se PCR testem prokázali všichni účastníci tábora, jak v pondělí schválila vláda. Přetestování bude po sedmi dnech povinné jen u dětí, které před odjezdem podstoupily antigenní test nebo samotest na místě. Vyplývá to ze společné tiskové zprávy ministerstva zdravotnictví a ČRDM.
16.06.2021 17:05 |

podobné články

Do Řecka jen s negativním testem a navíc formulář den předem: Změna na bulharské hranici

 
Zahraniční turisté přijíždějící do Řecka pozemní cestou přes Bulharsko se budou muset od úterního rána prokázat negativním testem na nemoc covid-19 způsobovanou koronavirem. Podle agentury Reuters to oznámila řecká vláda ve snaze zamezit šíření koronavirové infekce v době vrcholící turistické sezony.
10.07.2020 18:45 |

podobné články

Řecka přivtrdilo, Češi budou mít povinný test. Petříček chce pro české turisty výjimku

 
Češi budou smět od pondělí do Řecka jen s negativním testem na covid-19, který nebude starší než 72 hodin. Řecká vláda na svých stránkách uvedla, že tuto povinnost zavede pro cestující leteckou dopravou z České republiky od 28. září. Na pozemních hranicích umožňuje Řecko vstup do země pouze s negativním testem pro cestující ze všech zemí už od 15. července, s výjimkou nutných důvodů. České cestovní kanceláře chystají několik posledních letů a klientům test na covid-19 proplatí.
23.09.2020 19:00 |

podobné články

Záhada letu MS804: Airbus neměl před odletem technické problémy

 
Letadlo společnosti EgyptAir nevykazovalo před středečním odletem z pařížského letiště Charlese de Gaulla žádné technické problémy. Plyne to podle egyptského listu Al-Ahrám z technického zápisu o letadle, který podepsal jeho pilot před odletem.
25.05.2016 07:10 |

podobné články

Další chaos kolem testů na letních táborech: Ministerstvo řeklo, kdy je nebude třeba opakovat

 
Opakované testování na covid-19 na letních táborech nebude povinné za podmínky, že se před odjezdem na akci prokážou negativním PCR testem všichni účastníci. V případě, že někteří budou mít jen antigenní test, bude se muset testování všech na táboře opakovat každých sedm dní. Vyplývá to z opatření ministerstva zdravotnictví, které v pondělí schválila vláda. Podle České rady dětí a mládeže (ČRDM) je varianta s PCR testem všech před odjezdem neproveditelná. Zástupci ministerstva se podle mluvčí Gabriely Štěpanyové chtějí s pořadateli ještě sejít a najít společné řešení.
15.06.2021 17:05 |

podobné články

Bez třetí dávky do hospody leda s testem: Němci mění pravidla, koho se karanténa už netýká?

 
Německo kvůli koronavirové variantě omikron zkrátí dobu karantény, zdravotníci a další důležité profese ji budou moci s PCR testem opustit již po pěti dnech, ostatní s testem po sedmi. V pátek se na tom dohodl kancléř Olaf Scholz s premiéry spolkových zemí. Doposud se kvůli omikronu vyžadovala dvoutýdenní karanténa, podle expertů by ale očekávané rychlé šíření omikronu mohlo ohrozit chod země. Nově se navíc očkovaní v Německu dostanou do restaurací a hospod jen s posilující dávkou, v opačném případě budou potřebovat dodatečný test stejně jako ti, co nemoc covid-19 překonali. Neočkovaní se žádných zmírnění restrikcí podle očekávání nedočkali.
07.01.2022 20:25 |

podobné články

Tečku čeká změna, ukáže i kontraindikace k očkování. Do systému je musí zanést lékař

 
Mobilní aplikace Tečka pro covidové certifikáty bude upravena, aby jí bylo možné prokázat kontraindikaci k očkování proti covidu-19. Do Informačního systému infekčních nemocí (ISIN), kde se evidují i data o testech či očkování, ji musí zanést lékař. Po jednání vlády to řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Kdy k úpravám dojde, ministr neupřesnil, od pondělí 22. listopadu se ale neočkovaní lidé nemohou prokázat negativním testem.
19.11.2021 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1784 článků) , Adam Vojtěch (1379 článků)

Končí zákaz volného pohybu, je možné i vyjet za hranice

 
Dneškem končí zákaz volného pohybu osob, který v Česku kvůli epidemii nového koronaviru platil od 16. března. Lidé se zároveň mohou ode dneška pohybovat ve volném prostoru ve skupinách až deseti osob, a ne maximálně ve dvou, jako dosud. Možné je také cestovat do zahraničí, včetně dovolených. Při návratu do Česka se ale lidé budou muset prokázat negativním testem na koronavirus, nebo budou muset podstoupit dvoutýdenní karanténu.
24.04.2020 06:30 |

podobné články

Aktualizovaný semafor: Evropa se zazelenala, povinný test u tří zemí

 
Od pondělí 15. června se budou muset Češi při cestování do EU a států schengenského prostoru prokázat negativním testem na koronavirus při příjezdu z Portugalska, Švédska a Slezského vojvodství. Uvedlo to v pátek ministerstvo zdravotnictví.
12.06.2020 21:15 |

podobné články

Na školu v přírodě jen s PCR testem: Arenberger namíchl podmínkami Plagu i školy

 
Ministerstvo školství obdrželo od ministerstva zdravotnictví návrh podmínek pro konání škol v přírodě. S jeho obsahem ale nesouhlasí a vzneslo k němu připomínky. Na dotaz ČTK to dnes řekla mluvčí úřadu Aneta Lednová. Jaké podmínky ministerstvo zdravotnictví navrhlo, neupřesnila. Podle ní chce ale ministerstvo školství (MŠMT) změnit způsob testování na covid-19 tak, aby byly školy v přírodě realizovatelné. Požaduje, aby podmínky pro ně zohledňovaly mimo jiné pravidelné testování žáků ve školách. Podle předsedy Asociace ředitelů základních škol Michala Černého navrhlo ministerstvo zdravotnictví pro školy v přírodě PCR test z oficiálního testovacího místa.
14.05.2021 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Michal Černý (48 článků)

Kam vás nepustí bez oficiálního testu a kde získat potřebné dokumenty

 
Pondělní rozvolnění, které po měsících otevřelo restaurace či bazény a umožnilo například i provoz heren nebo kasin, s sebou přineslo i ne úplně přehledné podmínky. Kde by se měli lidé z rozhodnutí vlády prokázat oficiálním testem a kde postačí samotest a jakým dokladem by se měli prokázat ti, kteří jsou očkovaní nebo prodělali covid?
31.05.2021 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Kam Kam (589 článků)

Dovolenkáři v kleštích: Semafor červená. Zájezdy doplaťte, tvrdí přesto asociace

 
Cestovatelský semafor začíná být více oranžový a červený, nežli zelený. Češi už do spousty destinací musí jet s negativním testem na covid-19 nebo se při návratu takovýmto testem prokázat - případně nastoupit do karantény. Cestovní kanceláře tak ve velkém řády zájezdů ruší a nabízí přebookování dovolené, případně vrácení peněz a speciální vouchery. Je nutné ale dodat, že na zájezdy s odjezdem od 1.září se už nevztahuje státní poukaz, a je tak dobré myslet na podmínky toho od cestovky.
24.08.2020 05:10 |

podobné články

Británie chce Česko vyřadit ze seznamu bezpečných zemí s účinností od soboty

 
Velká Británie plánuje vyřadit Česko ze seznamu bezpečných zemí, a to s účinností od soboty. Pro Čechy by to znamenalo prokázat se negativním testem na koronavirus při vstupu do země. Pokud by se negativním testem neprokázali, museli by do dvoutýdenní karantény, oznámil dnes na tiskové konferenci náměstek ministra zahraničí Martin Smolek.
27.08.2020 18:50 |

podobné články

Otevření zahrádek: Dočkáme se už za týden, Havlíček odtajnil přísná pravidla

 
Restaurační zahrádky se budou moci podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) otevřít od 17. května. U stolu budou smět sedět nejvýše čtyři lidé, pokud to nebudou členové jedné domácnosti. Hosté se budou muset prokázat testem, očkováním nebo proděláním nemoci covid-19. O rozhodnutí vlády informoval Havlíček na twitteru.
10.05.2021 16:25 |

podobné články