Článek

Ministerstvo zdravotnictví: Češi očkovaní ve třetích zemích se mohou prokazovat českými EU COVID certifikáty

 
Ministerstvo zdravotnictví od pondělí 12. července umožní získat certifikát EU COVID také osobám očkovaným ve třetích zemích. Podmínkou je, že tyto osoby budou očkovány látkou odpovídající vakcínám schváleným Evropskou lékovou agenturou.
12.07.2021 17:15 |

podobné články

Podobné články

To mi Tečka nebere. Jak si stáhnout nový certifikát

 
Již zhruba čtrnáct dní se mohou lidé prokazovat svými evropskými očkovacími certifikáty v mobilní aplikaci Tečka. S určitými problémy se ale potýkají lidé, kteří se nechali naočkovat mezi prvními, tedy na začátku letošního roku. Jejich certifikáty aplikace nenačte. Podle tvůrců Tečky to ale není neřešitelný problém. Nový certifikát si mohou naočkování stáhnout a nahrát do aplikace sami z ocko.uzis.cz.
18.07.2021 18:25 |

podobné články

Česko bude uznávat očkování občanů ve třetích zemích vakcínami schválenými EMA

 
Pro občany České republiky a zemí Evropské unie, kteří mají přechodný nebo trvalý pobyt v ČR, budou v případě absolvovaného očkování proti covidu-19 vakcínami schválenými Evropskou agenturou pro léčivé přípravky (EMA) v třetích zemích platit stejné podmínky jako pro občany očkované v Česku.
21.06.2021 16:30 |

podobné články

Dětí poškozených očkováním přibývá, zuří kritici. Ministerstvo to odmítá

 
Společnost pacientů s následky po očkování tvrdí, že se ministerstvo zdravotnictví nezabývá nárůstem případů poškození po očkování. Naopak kroky, které ministerstvo zavádí, jsou podle organizace takové, že vedou k ještě větším rizikům. Jako příklad uvádí příběh malé Valérie, u které se prý po očkování objevily noční běsy. Ministerstvo zdravotnictví i epidemiolog odmítají, že by očkování byla nebezpečná. Je však prý potřeba sledovat případné kontraindikace a očkování vzhledem k nim upravit.
22.01.2018 06:05 |

podobné články

CzechPOINT prozatím nevydává certifikáty o očkování

 
Vzhledem k množícím se žádostem o vystavení certifikátu o očkování proti onemocnění COVID-19 na kontaktních místech CzechPOINT upozorňujeme všechny zájemce, že doposud není možné takové certifikáty vydávat.
20.06.2021 16:25 |

podobné články

Dial Telecom obhájil klíčové certifikáty kvality a bude nadále usilovat o státní

 
Dial Telecom, a. s., přední český poskytovatel telekomunikačních služeb, se může již třetím rokem prokazovat mezinárodními osvědčeními kvality. Certifikáty o plnění norem ISO 9001:2009, 14001:2005 a 27001:2006 společnost obhájila v těchto dnech.
31.05.2013 15:40 |

podobné články

Certifikáty o očkování, testech a prodělání covidu je možné stahovat už nyní

 
Certifikáty o očkování proti covidu-19, nákaze či testu je možné stahovat na webu ocko.uzis.cz. Uznávat je budou okolní státy. Po jednání kabinetu to sdělil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) s tím, že stahování bude možné od úterý 1. června.
31.05.2021 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22548 článků) , Lubomír Zaorálek (2806 článků)

Odbavení cestujících na pražském letišti: Na přepážce před odletem nově ověřují covidové certifikáty

 
Na pražském letišti cestující začali při odbavování předkládat nové covidové certifikáty. Těmi se musí prokázat, v případě, že cílová země vyžaduje potvrzení o bezinfekčnosti, už před odletem na odbavovací přepážce. Kontrolovány jsou i u cestujících, kteří do Česka přiletěli. Potvrzení musí být i v angličtině. Na dotaz ČTK to uvedla mluvčí Letiště Praha Kateřina Pavlíková. Tzv. covid pasy začaly platit v rámci EU od čtvrtka, cestující jim prokazují absolvování očkování nebo negativního testu na covid-19.
01.07.2021 18:15 |

podobné články

Arenberger: Pandemie brzdí. Jak se budou Češi nově prokazovat testy a změna u shromáždění

 
Ve čtvrtek přibylo v Česku nejméně případů nemoci covid-19 za všední den od 29. září. Zaznamenáno bylo 2615 nakažených. Epidemie zbrzďuje, není to však zásluhou ministerstva, ale lidí, kteří dodržují opatření, uvedl v pátek ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO). Na pravidelné tiskovce promluvil o potížích se soudem, novém opatření na omezení obchodu, změně u veřejných shromáždění, ale třeba i tom, jak se budou Češi po otevření služeb nově prokazovat negativním testy.
23.04.2021 13:20 |

podobné články

Vojtěch o novinkách: Testy zdarma zůstanou pro „rozočkované“ a vakcíny na počkání i v Brně?

 
Ministerstvo zdravotnictví zvažuje, jaké změny v testování na covid-19 mohou nastat na podzim. Ve hře je opětovné testování v práci, byť možná jen v regionech s horší epidemickou situací. Prověřuje také možnost nařídit restauracím, aby hostům kontrolovaly certifikáty o bezinfekčnosti. Od září by měla skončit možnost nechat se bezplatně otestovat. Kromě lidí, které na test pošle lékař nebo hygiena, dětí do 12 let nebo těch, kteří vakcínu nemohou dostat ze zdravotních důvodů, by měli test zdarma i lidé, kteří už dostali první dávku očkování. Novinářům to dnes po skončení jednání výboru pro zdravotnictví a školství ve Sněmovně řekl ministr Adam Vojtěch (za ANO). A oznámil i možné očkování bez registrace v nynějších očkovacích centrech.
14.07.2021 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1492 článků) , Adam Vojtěch (1159 článků)

Vojtěch koupil respirátory s falešným certifikátem. Nekvalitní neplatíme, tvrdí

 
Padělaný certifikát či certifikáty nesplňující evropské podmínky měly dodané ochranné pomůcky proti koronaviru z Číny za stamiliony korun pro ministerstvo zdravotnictví od české firmy LA Factory. Uvedl to dnes server Seznam Zprávy. Majitel firmy Radek Švec popřel, že by předložil falešné nebo nevhodné certifikáty. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v reakci na článek uvedl, že LA Factory má výjimku od České obchodní inspekce a její pomůcky mohou být dodávány na trh EU. Stát navíc podle Vojtěcha kvalitu pomůcek testoval a odebral pouze ty, které splňovaly požadavky.
12.05.2020 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1492 článků) , Adam Vojtěch (1159 článků)

ÚOOÚ: Vyjádření Úřadu k rezervačnímu systému očkování proti COVID-19

 
Úřad pro ochranu osobních údajů zahajuje kontrolu soukromého dodavatele online rezervačního systému očkování, provozovaného prostřednictvím platformy https://reservatic.com/ockovani. Děje se tak na základě obdržených stížností obsahujících vážná podezření na porušení právních předpisů ochrany osobních údajů při jejich zpracování v rámci online registrace na očkování proti nemoci COVID-19 (Centrální rezervační systém pro očkování proti COVID-19) a na základě informací z médií.
03.02.2021 22:40 |

podobné články

Ivan Bartoš: Covid pasy nesmí dělat z neočkovaných lidi druhé kategorie

 
Předseda Pirátů Ivan Bartoš odmítá covid pasy, tedy certifikáty o očkování, jež by umožnily volně cestovat po Evropě. „Nemůžeme z lidí dělat občany druhé kategorie pouze proto, že nejsou očkovaní,“ zdůraznil. Očkování je sice dle Piráta klíčový prostředek boje s pandemií, ne každý se však dle něj může nechat očkovat. Alternativou pro cestování mají být PCR testy.
11.03.2021 12:31 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (1987 článků)

Děti by se mohly na kroužcích prokazovat testem ze školy

 
Děti by se možná mohly na kroužcích prokazovat negativním testem na covid-19 ze školy. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) ve středu po jednání výboru pro zdravotnictví ve Sněmovně uvedl, že to ve čtvrtek projedná vláda. V současné době jsou povolené jen sportovní tréninky po dvojicích nebo individuální výuka v základních uměleckých školách.
28.04.2021 19:00 |

podobné články

Arenberger povoluje. Očkovaným v některých cizích zemích certifikáty uznáme, vzkázal

 
Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (ANO) otočil, resort již nebude vyčkávat na covidový pas, ale začne uznávat očkovací certifikáty z Maďarska, Německa a Polska. Oznámil to ve čtvrtek na zdravotním výboru v Poslanecké sněmovně.
13.05.2021 18:00 |

podobné články

Po uplynutí tří týdnů od první dávky očkování už nebude nutný covid test

 
Jako potvrzení o bezinfekčnosti bude od pondělí 24. května stačit doba tří týdnů po první dávce očkování proti covidu-19, dosud se uznávalo jen dokončené očkování. Po dnešním jednání vlády to řekl ministr zdravotnictví Petr Arenberger. Lidé po první dávce se zatím museli prokazovat testem. Jejich cena má podle ministra klesnout, antigenní bude za zhruba 250 korun a PCR za asi 600 korun.
21.05.2021 14:50 |

podobné články

E-potvrzení očkování Češi získají už teď. I přes Portál občana, co dalšího přináší?

 
Stále častěji se mluví o tom, že brzy přijdou elektronická potvrzení testů, kterými se bude možné prokazovat třeba při vstupu do podniků. První takové digitální certifikáty ale již existují. Každý člověk, který byl očkovaný proti covidu, si elektronické potvrzení může zobrazit na portálu Očko, který provozuje Ústav zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS). Na tuto stránku lze vstoupit mimo jiné skrze Portál občana, který je hlavním střediskem elektronických služeb státu. Vyřídíte si přes něj třeba i rodičovský příspěvek nebo stav bodového hodnocení řidiče.
04.05.2021 05:40 |

podobné články

Zastavte očkování první dávkou i rezervace, doporučuje ministerstvo

 
Ministerstvo zdravotnictví doporučilo přerušit očkování 1. dávkou vakcín. Měly by podle něj být rovněž zastaveny rezervace termínů na očkování, uvedla ve středu mluvčí resortu Barbora Peterová. Rozhodnutí o postupu je podle ní na krajských koordinátorech. Ministr zdravotnictví Jan Blatný posléze uvedl, že kraje, které mají vakcíny, mohou v očkování pokračovat.
29.01.2021 12:16 |

podobné články

Osobnosti: Barbora Peterová (52 článků)

Portál pro covidové certifikáty kolabuje

 
Ústav zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) od pondělního večera vydává elektronické certifikáty prokazující očkování proti covidu, negativní test nebo prodělání nemoci. Během úterního dopoledne však portál nejspíš kvůli přetížení zaznamenal výpadky.
01.06.2021 11:10 |

podobné články

Chorvatsko překvapilo turisty: Bez očkování či negativního testu ani ránu

 
Turisté z České republiky se budou muset nově v Chorvatsku na hranicích prokazovat covidovými certifikáty. Dosud mohli cestovat do země bez omezení. V případě problémů mají kontaktovat ambasádu. 
02.07.2021 08:45 |

podobné články