Článek

Ministerstvo zahraničí: Prohlášení k zadržení zaměstnanců US ambasády v Saná

 
Česká republika je hluboce znepokojena pokračujícím zadržováním a zastrašováním jemenských pracovníků uzavřené US ambasády v Saná a také jemenských zaměstnanců OSN a vyzývá Hnutí Ansár Alláh (Hútiové) k jejich okamžitému propuštění.
23.11.2021 18:05 |

podobné články

Podobné články

Hrozivý masakr v Saná: Atentátník zavraždil 96 vojáků, 300 osob zranil

 
Nejméně 96 vojáků dnes v Saná zabil sebevražedný atentátník, který se zaměřil na jednotku nacvičující vojenskou přehlídku. Oznámili to jemenské zdravotnické zdroje, které citovala televize Al-Arabíja. Zraněno bylo 300 osob. Jde o první útok tak velkého rozsahu v Saná od nástupu Abdar Rabbúa Mansúra Hadího do prezidentské funkce letos v únoru.
21.05.2012 21:00 |

podobné články

Suchdol požaduje přestěhování palestinské ambasády mimo své území

 
Pražská městská část Suchdol požaduje po ministerstvu zahraničí přemístění palestinské ambasády mimo své území. Radním vadí, že diplomaté v budově budoucí ambasády přechovávali zbraně a výbušniny. Uvedl to starosta městské části Petr Hejl v reakci na středeční výbuch v objektu budoucí palestinské ambasády.
03.01.2014 10:55 |

podobné články

„Sonický útok“: Kanada z Kuby stahuje rodiny svých diplomatů. Že by zpackané odposlechy?

 
Kanada odvolává z Kuby rodinné příslušníky diplomatů v souvislosti s nevysvětlenými útoky, které poškodily zdraví desítky zaměstnanců ambasády. Informovalo o tom v pondělí kanadské ministerstvo zahraničí, podle něhož je důvodem obava o jejich zdraví a pokračující nejistota v otázce příčiny útoků. USA z téhož důvodu již loni rozhodly o odchodu 60 procent zaměstnanců své ambasády. Kuba vinu za útoky odmítá.
17.04.2018 17:15 |

podobné články

Ruská odveta! 20 českých diplomatů míří domů. Podobná věc se stala v Polsku

 
Rusko vyhostí 20 zaměstnanců české ambasády, ze země musejí odjet do pondělní půlnoci. Ruské ministerstvo zahraničí to podle svého dnešního vyjádření oznámilo českému velvyslanci v Moskvě Vítězslavu Pivoňkovi. Toho si předvolalo v reakci na rozhodnutí České republiky vyhostit 18 ruských diplomatů kvůli podezření, že příslušníci ruské tajné služby se zapojili do výbuchu skladu munice ve Vrběticích z roku 2014. Moskva hrozila odvetou a mimo jiné uvedla, že v kroku české vlády vidí americký vliv. Český ministr vnitra a zahraničí Jan Hamáček uvedl, že jej vysoký počet vyhoštěných pracovníků české ambasády překvapil.
19.04.2021 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3309 článků)

Exploze a střelba v jemenském Saná: jeden mrtvý a tři zranění

 
Jemenským hlavním městem Saná ve středu otřásly dva násilné útoky, informují agentury Reuters a AFP.
06.10.2010 09:40 |

podobné články

Jemenský generál přešel k opozici, do Saná vjely tanky

 
Jeden z předních velitelů jemenské armády a blízký poradce prezidenta generál Alí Muhsín dnes oznámil, že přechází na stranu opozice. Podle agentury AP je Muhsín velitelem 1. obrněné divize, jejíž jednotky byly dnes rozmístěny na centrálním náměstí v jemenském hlavním městě Saná.
21.03.2011 11:40 |

podobné články

TISÍCE BOJOVNÍKŮ jemenských kmenů DOBÝVAJÍ město Saná!

 
Tisíce bojovníků z jemenských kmenů se vydaly do hlavního města Saná, aby podpořily opozičního vůdce šajcha Sadíka Ahmára, jehož lidé jsou v obležení vojsk prezidenta Alího Abdalláha Sáliha. Boje ve městě jsou čím dál prudší, píše ve čtvrtek agentura AFP.
02.06.2011 12:35 |

podobné články

Boje v Saná mají za dva dny šest desítek obětí

 
Při bojích v Saná v noci na čtvrtek zahynulo patnáct lidí. Podle zdravotníků citovaných agenturou AFP je mezi nimi i sedmiletá holčička. V jemenské metropoli se stupňují střety mezi vládními jednotkami a ozbrojenými členy opozičních kmenů.
02.06.2011 12:35 |

podobné články

Při útoku na školu v Jemenu zemřelo přes 30 lidí

 
Při výbuchu bomby v autě ve středu zemřelo v jemenském hlavním městě Saná nejméně 30 lidí a dalších sedmdesát bylo zraněno. Trhavina explodovala před policejní akademií v Saná a většinu obětí tvoří její studenti.
07.01.2015 08:57 |

podobné články

Bombardování v jemenském Saná pokračuje: Vyžádalo si desítky mrtvých civilistů

 
Letouny arabské koalice vedené Saúdskou Arábií dnes pokračovaly v intenzivním bombardování míst, která v metropoli Saná i jinde v Jemenu drží šíitští povstalci a jejich spojenci z jednotek věrných bývalému prezidentovi Alímu Abdalláhovi Sálihovi. Informovala o tom agentura AFP, podle níž si sobotní nálety vyžádaly nejméně deset mrtvých. Jiné zdroje zmiňují desítky mrtvých či zraněných civilistů.
06.09.2015 17:50 |

podobné články

Bombový útok na mešitu v Saná si vyžádal 29 obětí a mnoho zraněných

 
Mešitou v jemenském hlavním městě Saná otřásly dva výbuchy. Bombový útok si vyžádal 29 obětí. Na místě je mnoho těžce zraněných. Podle očitých svědků byla bomba nastražená uvnitř mešity a když se lidé po jejím výbuchu snažili dostat ven, odpálil se u vchodu sebevražedný atentátník. 
24.09.2015 09:45 |

podobné články

SANA: Účast na veletrhu v Damašku ohlásilo devatenáct českých firem

 
Účast na letošním mezinárodním veletrhu v Damašku ohlásilo 19 českých společností, což představuje zhruba dvojnásobek ve srovnání s loňským rokem. Na svých internetových stránkách o tom informovala syrská agentura SANA, uvedla ČTK.
08.09.2018 19:10 |

podobné články

Děláme ze sebe osly, tvrdí Kalouskův muž. Volá po zavření české ambasády v Sýrii

 
První místopředseda Kalouskovy TOP 09 Marek Ženíšek patří mezi ty, kdo volají po zavření ambasády v Sýrii. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) tyhle návrhy odmítá, tvrdí, že česká přítomnost v místě konfliktu umožňuje nejen humanitárně pomáhat, ale i zastupovat spojence. Podle Ženíška však ze sebe „děláme osly“. Za zachování ambasády je však i ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD).
11.04.2017 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2820 článků) , Bohuslav Sobotka (9573 článků)

Z tajného dokumentu vyplývá, jak Izrael tlačí na přesun české ambasády do Jeruzaléma

 
Česká republika už začala organizačně připravovat přesun své ambasády v Izraeli do Jeruzaléma. Vyplývá to z utajeného dokumentu, který minulý týden zaslal izraelskému ministerstvu zahraničí velvyslanec Daniel Meron. Podle něj zafungoval izraelský tlak, který byl podpořen i tím, že podobný krok již dříve oznámily další země v čele se Spojenými státy. Na vznik týmu, který má prověřit možnosti přesunutí české ambasády, upozornili ve svém článku internetové stránky The Times Of Israel a i24news.
18.03.2018 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Israel (1 článek)

Rusko vyhostí 20 pracovníků české ambasády, vláda pro ně pošle speciál

 
Ruské ministerstvo zahraničí si v neděli předvolalo českého velvyslance v Moskvě Vítězslava Pivoňku. Důvodem je sobotní rozhodnutí ČR vyhostit 18 ruských diplomatů. S odkazem na své zdroje to uvedla agentura TASS. Rusko v odvetě vyhostí 20 zaměstnanců české ambasády, z toho 16 diplomatů.
18.04.2021 18:55 |

podobné články

Rusko žádá snížení počtu pracovníků české ambasády najatých na místě

 
Český ministr zahraničních věcí Jakub Kulhánek (ČSSD) dnes oznámil, že Česko omezí počet pracovníků na ruském velvyslanectví v Praze podle personálního stavu na české ambasádě v Moskvě. Ruské ministerstvo zahraničí poté vzneslo požadavek, aby byl snížen počet pracovníků české ambasády v Moskvě s přihlédnutím k rozdílným počtům zaměstnanců, kteří jsou najímáni přímo na místě.
22.04.2021 22:20 |

podobné články

Velvyslanec Baloun bude mít tři měsíce statut evakuovaného zaměstnance

 
Velvyslanec v Afghánistánu Jiří Baloun i další pracovníci české ambasády v Kábulu budou mít po tři měsíce statut evakuovaných zaměstnanců. Po tuto dobu bude i nadále zastávat post vedoucího zastupitelského úřadu, sdělil ČTK ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD). Ministr Balounovi oznámil, že má zájem, aby pokračoval v diplomacii na velvyslaneckém místě. Budovu ambasády si Česko pronajímá od soukromého subjektu. Protože je činnost zastupitelského úřadu jen pozastavena, nájem ministerstvo i nadále platí. Další postup se bude odvíjet podle situace v zemi.
21.08.2021 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kulhánek (50 článků)

Ministerstvo zahraničí nechá vyšetřit údajnou pomluvu v kauze volyňských Čechů

 
Ministerstvo zahraničí podá v nejbližších dnech obvodnímu státnímu zastupitelství pro Prahu 1 podnět k prošetření, zda v kauze žádosti volyňských Čechů o repatriaci nebyl spáchán trestný čin pomluvy. Oznámilo to ministerstvo v tiskovém prohlášení. Podnět souvisí s tvrzením, že pracovníci ambasády v Kyjevě vytvářeli nátlak na krajany na Ukrajině, aby o svém přání přesunout se do Česka nemluvili. Generální inspekce ministerstva toto podezření ale nepotvrdila.
25.11.2014 13:06 |

podobné články

Speciál s vyhoštěnými českými diplomaty přistál na Ruzyni

 
Na pražském letišti Václava Havla v pondělí pozdě večer přistál armádní speciál, na jehož palubě přicestovala dvacítka zaměstnanců české ambasády v Moskvě. Diplomaty Rusko vyhostilo v odvetě za vyhoštění zaměstnanců ruské ambasády v Praze.
19.04.2021 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6137 článků)