Článek

Ministerstvo zahraničí: Ministr Lipavský vystoupil na Světovém ekonomickém fóru v Davosu

 
Šéf české diplomacie se 16. a 17. ledna zúčastnil výročního zasedání Světového ekonomického fóra. Na panelu moderovaném šéfredaktorem magazínu Foreign Policy vystoupil s apelem na podporu ukotvení práva nebýt manipulován.
19.01.2024 11:20 |

podobné články

Podobné články

Plasty všude kolem nás? Díky novým projektům minulostí

 
Společnost Procter & Gamble představila na Světovém ekonomickém fóru v Davosu své partnery, se kterými usilovně spolupracuje na inovacích v oblasti technologií a udržitelnosti. Věděli jste například, že existuje technologie PureCycle, která dokáže zbavit plasty veškerých barev a zanechat je dokonale čisté k dalšímu použití? Že byla vyvinuta technologie, pomocí které lze vytvarovat téměř cokoliv? Nebo že Procter & Gamble usilovně pracuje na využití zeleného vodíku v dopravě, aby co nejdříve dosáhla 100% využití zelené energie a nulové uhlíkové stopy? Podívejte se s námi na nejmodernější technologické projekty spolupracující s P&G, které byly na letošním Světovém ekonomickém fóru v Davosu představeny.
27.01.2023 11:10 |

podobné články

Donald Trump doufá v dialog s Ruskem, řekl na ekonomickém fóru v Davosu

 
Americký prezident Donald Trump podle svých slov doufá v dialog s Ruskou federací. Uvedl to na Světovém ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu. Zprávu přinesl server ČeskéNoviny.cz.
26.01.2018 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6100 článků)

Izolace není cestou vpřed, varovala Merkelová v Davosu. Státy podle ní musí spolupracovat

 
Německá kancléřka Angela Merkelová na Světovém ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu varovala před protekcionismem a novým nacionalismem. Izolace podle ní není řešením. Ministr financí USA Steven Mnuchin přijel na fórum se vzkazem, že politika Trumpovy administrativy je dobrá jak pro USA, tak pro zbytek světa. Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) do Davosu přijede ve čtvrtek.
24.01.2018 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26149 článků) , Angela Merkelová (2851 článků) , Steven Mnuchin (8 článků)

Čtěte pozorně, co nás čeká. George Soros promluvil na fóru v Davosu

 
Americký miliardář a filantrop maďarského původu George Soros včera vystoupil na Světovém ekonomickém fóru v Davosu. Tradičně se pustil do svých největších nepřátel a vyjádřil navíc obavy z německé politické scény.
28.01.2018 16:55 |

podobné články

Osobnosti: George Soros (278 článků)

Bill Gates mluvil o nové hrozbě pro svět a Jan Schneider odhaluje, co se ve skutečnosti skrývá za jeho slovy

 
Bill Gates o bioterorismu pohovořil počátkem letošního roku na Světovém ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu. Na ekonomickém fóru, což už něco předznačuje, a nebudeme se v tomto odhadu mýlit. Co tak najednou? ptá se chartista, bezpečnostní analytik, někdejší pracovník tajných služeb a spolupracovník Lidových novin Jan Schneider. A nabízí jasnou odpověď.
13.03.2017 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Bill Gates (216 článků)

Peníze z EU budou. Zelenskyj se v Davosu zaradoval. Dostal „pozitivní signály“

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vystoupil s projevem na Světovém ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu. V něm varoval před válečnými ambicemi ruského prezidenta Putina a Západ žádal o větší pomoc Ukrajině, aby byla schopna získat vzdušnou převahu nad Ruskem.
16.01.2024 19:35 |

podobné články

„Buďme rádi, že si toho nikdo nevšiml.“ Oddech nad Lipavským v Davosu. Jenže téma zvedl Rakušan

 
„Je třeba lidem zajistit právo nebýt manipulován.“ Tuto myšlenku na ekonomickém fóru v Davosu ministr zahraničních věcí Jan Lipavský. Vnímá prý v tomto směru hrozby vycházející z technologického rozvoje umělé inteligence. Na ochranu lidí by podle něj měla vzniknout globální platforma. A právě snahy o účinnou obranu proti „dezinformátorům s umělou inteligencí“ otevřeně přiznal i jeho kolega, ministr vnitra Vít Rakušan. Oslovení odborníci se ale obávají, jak zmíněnou obranu politici uchopí.
28.01.2024 05:00 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (787 článků)

„Občanská válka na Ukrajině“. Kobza vytočil Lipavského ke křiku

 
V nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News se střetli ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) a poslanec Jiří Kobza (SPD). Kobza v souvislosti s válkou na Ukrajině podotkl, že „je pořád lepší být živý, než mrtvý“. Lipavský se toho chopil a rozjel se. Kobza poté poukázal na slabiny protiruských sankcí. Lipavský oponoval, že sankce fungují. V jednu chvíli se Lipavský rozčílil. Když Kobza řekl, že na Ukrajině probíhá občanská válka. „Já se omlouvám, ale to je sprostá lež,“ vybuchl Lipavský.
30.04.2023 13:30 |

podobné články

Kalousek: Do Davosu jsem nejel, neboť byly důležitější věci

 
Světoví bankéři a politici se na probíhajícím Světovém ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu vyjadřovali ke dluhové krizi eurozóny o něco optimističtěji než před rokem. Deník Právo proto vyzpovídal ministra financí Miroslava Kalouska, jestli mu je tato věc známa.
28.01.2012 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7837 článků)

Evropská krize ještě neskončila, shodli se v Davosu

 
Evropská krize navzdory stabilizaci eura ještě neskončila. Překonání problémů a snížení nezaměstnanosti zabere řadu let. Uvedli to bankéři a ministři financí na Světovém ekonomickém fóru v Davosu.
27.01.2013 08:00 |

podobné články

Jdu do Davosu, říkává Babiš. Už se to blíží. Promluví si se čtyřmi premiéry

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) se ve čtvrtek na Světovém ekonomickém fóru v Davosu setká s premiéry Lucemburska Xavierem Bettelem, Portugalska Antóniem Costou, Estonska Jürim Ratasem a Izraele Benjaminem Netanjahuem. Chystá se také vystoupit v panelové diskusi, která ponese téma Vytváření společné vize pro Evropskou unii, píše ČTK.
24.01.2018 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26149 článků)

Premiér Andrej Babiš bude v Davosu na Světovém ekonomickém fóru jednat s lídry EU

 
Předseda vlády Andrej Babiš se ve čtvrtek 25. ledna 2018 zúčastní Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu. Při společném obědě bude jednat s lídry Evropské unie a zástupci Evropské komise včetně jejího předsedy Jean-Clauda Junckera. Premiér se v rámci programu setká k bilaterálním jednáním s několika zahraničními partnery.
25.01.2018 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26149 článků)

„Amerika je na prvním místě!“ Trump v Davosu mluvil o teroru i uprchlících

 
Americký prezident Donald Trump v projevu na Světovém ekonomickém fóru (WEF) v Davosu dnes řekl, že bude Ameriku vždy stavět na první místo. To ale podle něj neznamená, že by měla Amerika zůstat sama. Podle Trumpa je teď výhodné v Americe znovu investovat, mimo jiné díky reformě daní, kterou prosadil. Trump vyzdvihl i výsledky, jichž americká ekonomika dosáhla během prvního roku, co je Trump ve funkci prezidenta.
26.01.2018 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6100 článků)

George Soros v Davosu vyjmenoval, proti komu hodlá bojovat. Přichystal si na to miliardu dolarů

 
Americký miliardář a filantrop narozený v Maďarsku George Soros na Světovém ekonomickém fóru v Davosu oznámil, že univerzitám ve světě daruje jednu miliardu dolarů, v přepočtu asi 22 miliard korun. Vše ve jménu zachování demokracie v co největším počtu zemí na světě. Soros, který jako malý musel sám utíkat před Hitlerem, má totiž strach, že svět znovu podléhá nebezpečnému kouzlu autoritářských režimů. Radost mu prý nedělá ani Donald Trump.
24.01.2020 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6100 článků) , George Soros (278 článků)

Brusel zná „největší hrozbu“. Už ne klima, ani války. Leyenová ji odhalila v Davosu

 
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová na Světovém ekonomickém fóru v Davosu uvedla, že největší výzvou dneška není boj se změnami klimatu nebo konflikty, které se rozhořely po celém světě, ale šíření dezinformací a misinformací. Von der Leyenová uvedla, že nikdy svět nečelil takovému množství dezinformací jako v případě války na Ukrajině, a přítomným poté vysvětlovala, že Rusko válku prohrává jak vojensky, tak ekonomicky a diplomaticky. Předsedkyně Evropské komise hovořila také o umělé inteligenci, zelené energii nebo vstupu Ukrajiny do EU.
16.01.2024 18:50 |

podobné články

Rozšlapal v Davosu bábovičky. „Neomarxisté, feminismus, Západ v nebezpečí,“ jel prezident Argentiny

 
Západ je v nebezpečí. Neomarxisté už infikovali zdravý rozum Západu. Nově zvolený argentinský prezident Javier Milei pronesl na Světovém ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu projev, který pravděpodobně mnohé zvedne ze židle. „Je lhostejné, zda politici Západu vystupují otevřeně jako komunisté, fašisté, socialisté, sociální demokraté, národní socialisté, křesťanští demokraté, progresivisté, populisté, nacionalisté nebo globalisti. Všem jim jde v jádru o to samé. Říkají, že stát má ve všech aspektech korigovat životy jednotlivců,“ hřímal argentinský prezident.
18.01.2024 10:25 |

podobné články

„Musíme je vyhladovět. Nesmí se dostat k penězům!“ Jourová v Davosu mezi dalšími řečníky

 
Místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová na Světovém ekonomickém fóru v Davosu prohlásila, že dezinformace jsou bezpečnostní hrozbou dnešního světa a je potřeba proti nim tvrdě zasáhnout. Jourová na panelu s názvem „Bránit pravdu“ zároveň ubezpečila, že všechny kroky Evropské komise jsou činěny po pečlivém zvažování, protože za každou cenu musí být vždy zachována svoboda slova a svoboda názorů. Svůj díl na tom podle ní má politické prostředí, kde usvědčení ze lži už není překážkou k pokračování v politické kariéře.
19.01.2024 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (547 článků)

Varování pro Čechy: Urychleně opusťte východ Ukrajiny! A pozor na ruské hry, říká Lipavský

 
Pozor na ruské hry a manipulace, vyzval v neděli na tiskovce po jednání krizového štábu ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti). Dle informací ČR se ruská vojska od hranic s Ukrajinou nestahují, jejich počet se blíží ke 200 000, řekl Lipavský. Ambasáda ČR zůstává otevřená. Ministerstvo zahraničí připravuje další zdravotnickou pomoc Ukrajině ve výši 10 milionů korun. Lipavský vedle toho opět vyzval Čechy, aby necestovali na Ukrajinu.
20.02.2022 10:05 |

podobné články

Šokující odhalení: Nejlepší zemí na světě je Německo. Amerika skončila čtvrtá

 
Na světovém seznamu top zemí se umístilo jako první Německo. Na dalších třech místech Kanada, Velká Británie a Amerika. Tento seznam byl zveřejněn ve středu na každoročním Světovém ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu. Studie byla provedena US News & World Report v New Yorku, BAV Consulting, Univerzitou v Pensylvánii a Wharton School of Business.
22.01.2016 11:21 |

podobné články