Článek

Ministerstvo zahraničí: Ministr Lipavský na zasedání Rady pro zahraniční záležitosti

 
Ministr zahraničí Jan Lipavský povede českou delegaci na jednání Rady pro zahraniční záležitosti (FAC), která se uskuteční 17. října v Lucemburku. Hlavními tématy jednání bude ruská agrese proti Ukrajině a vztahy EU s Čínou.
14.10.2022 17:15 |

podobné články

Podobné články

Ministerstvo zahraničí: Ministr Lipavský na zasedání Rady pro zahraniční záležitosti

 
Ministr zahraničí Jan Lipavský povede českou delegaci na jednání Rady pro zahraniční záležitosti (FAC), která se uskuteční 17. října v Lucemburku. Hlavními tématy jednání bude ruská agrese proti Ukrajině a vztahy EU s Čínou.
14.10.2022 21:30 |

podobné články

„Občanská válka na Ukrajině“. Kobza vytočil Lipavského ke křiku

 
V nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News se střetli ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) a poslanec Jiří Kobza (SPD). Kobza v souvislosti s válkou na Ukrajině podotkl, že „je pořád lepší být živý, než mrtvý“. Lipavský se toho chopil a rozjel se. Kobza poté poukázal na slabiny protiruských sankcí. Lipavský oponoval, že sankce fungují. V jednu chvíli se Lipavský rozčílil. Když Kobza řekl, že na Ukrajině probíhá občanská válka. „Já se omlouvám, ale to je sprostá lež,“ vybuchl Lipavský.
30.04.2023 13:30 |

podobné články

Ministerstvo zahraničí: Ministr Lipavský převezme na okraj Rady pro zahraniční věci předsednictví od Francie

 
Ministr zahraničí Jan Lipavský se dnes v Lucemburku zúčastní pravidelného zasedání Rady pro zahraniční věci.
20.06.2022 11:00 |

podobné články

Ministr Zaorálek povede delegaci na zasedání Rady pro zahraniční věci a Rady pro obecné záležitosti v Bruselu

 
Ministr zahraničních věcí ČR Lubomír Zaorálek se ve dnech 15. a 16. února 2016 v Bruselu zúčastní v čele české delegace zasedání Rady pro zahraniční věci a zasedání Rady pro obecné záležitosti.
14.02.2016 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2855 článků)

Varování pro Čechy: Urychleně opusťte východ Ukrajiny! A pozor na ruské hry, říká Lipavský

 
Pozor na ruské hry a manipulace, vyzval v neděli na tiskovce po jednání krizového štábu ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti). Dle informací ČR se ruská vojska od hranic s Ukrajinou nestahují, jejich počet se blíží ke 200 000, řekl Lipavský. Ambasáda ČR zůstává otevřená. Ministerstvo zahraničí připravuje další zdravotnickou pomoc Ukrajině ve výši 10 milionů korun. Lipavský vedle toho opět vyzval Čechy, aby necestovali na Ukrajinu.
20.02.2022 10:05 |

podobné články

MZV: Ministr Lipavský se v Bruselu zúčastní zasedání Rady pro zahraniční záležitosti

 
Ministr zahraničních věcí Jan Lipavský se v čele české delegace zúčastní 24. ledna 2022 jednání Rady pro zahraniční věci (FAC) v Bruselu.
23.01.2022 08:45 |

podobné články

Ministerstvo zahraničních věcí: Lednové zasedání Rady pro zahraniční věci

 
Ruská agrese na Ukrajině a situace Sahelu a pobřežních států západní Afriky. To budou hlavní témata setkání ministrů zahraničí členských států EU. Ti se v pondělí 23. ledna 2023 sejdou v Bruselu k pravidelnému zasedání Rady pro zahraniční věci. Českou delegaci povede ministr zahraničí Jan Lipavský. Kromě samotného jednání Rady čekají unijní ministry také setkání s palestinským premiérem nebo šéfem Mezinárodní agentury pro atomovou energii.
23.01.2023 19:20 |

podobné články

Ministr Zaorálek se zúčastní zasedání Rady pro zahraniční věci a Rady pro obecné záležitosti

 
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek se 18. ledna 2016 v Bruselu zúčastní v čele české delegace zasedání Rady pro zahraniční věci a Rady pro obecné záležitosti.
18.01.2016 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2855 článků)

Lipavský v neprůstřelné vestě vyjádřil Ukrajině solidaritu. Zemanovi vzkázal: Chováme se odpovědně

 
Český ministr zahraničí Jan Lipavský v pondělí spolu se svými kolegy ze Slovenska a Rakouska Ivanem Korčokem a Alexanderem Schallenbergem přicestoval na Donbas na východě Ukrajiny. S odvoláním na šéfa ukrajinské diplomacie o tom informovala tisková agentura TASS. Lipavský tak zahájil dvoudenní návštěvu Ukrajiny, kde bude mimo jiné jednat s šéfem ukrajinské diplomacie Dmytro Kulebou. Ten podle serveru Ukrajinska pravda mezitím oznámil, že Ukrajina od Západu v poslední době dostala pomoc v hodnotě 1,5 miliardy dolarů (přes 31 miliard korun) a 1000 tun zbraní či vojenského vybavení. Šéf české diplomacie Lipavský navíc v Kyjevě symbolicky předal ukrajinskému červenému kříži balíčky s první pomocí. Na Ukrajinu jich přivezl 500.
07.02.2022 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zeman (532 článků) , Alexander Alexander (221 článků)

Ministerstvo zahraničí: Zasedání Rady pro zahraniční záležitosti v Bruselu

 
Ministři zahraničních věcí EU se v pondělí 15. listopadu 2021 sejdou v Bruselu k pravidelnému zasedání Rady pro zahraniční záležitosti.
14.11.2021 08:50 |

podobné články

Chystaný ministr zahraničí Lipavský: Jasná orientace na EU a NATO. A třeba Tchaj-wan, ten má čipy...

 
Koalice SPOLU a Piráti se Starosty chtějí mít v možné budoucí nové vládě kromě ministra zahraničí také ministra pro evropské záležitosti. Co by měly být hlavní priority zahraniční politiky nového kabinetu? O tom hovořil na Českém rozhlasu Plus někdejší poslanec Jan Lipavský (Piráti), o němž se spekuluje jako o možném kandidátovi na ministra zahraničí.
04.11.2021 18:50 |

podobné články

Ministerstvo zahraničí: Jan Lipavský se neúčastní zasedání ministrů zahraničí v Brestu

 
Kvůli vládním povinnostem a prodloužené debatě o její důvěře v Poslanecké sněmovně musel ministr Lipavský zrušit svoji účast na neformálním zasedání ministrů zahraničních věcí EU v Brestu ve dnech 13. – 14. ledna. Během jednání jej zastoupí náměstek Jiří Kozák.
13.01.2022 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kozák (27 článků)

Ministerstvo zahraničí: Ministr Lipavský se zúčastní zasedání Rady pro zahraniční záležitosti

 
Ruská agrese na Ukrajině a vývoj politické a ekonomické situace v Tunisku. To jsou hlavní témata setkání ministrů zahraničí členských států EU, které se uskuteční v pondělí 20. března 2023 v Bruselu.
18.03.2023 12:25 |

podobné články

Lipavský: Pozor na ruské dezinformace. I „stažení jednotek“ je dezinformace

 
Ministerstvo zahraničí připravuje další zdravotnickou pomoc Ukrajině ve výši deseti milionů. Na tiskové konferenci po dnešním jednání krizového štábu Ministerstva zahraničí to dnes řekl ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti). Ministerstvo podle něj zřizuje dvě pracovní skupiny, jedna se bude zabývat vyhodnocováním situace na Ukrajině, druhá humanitární pomocí a její přípravou. Dnes nebo v pondělí chce úřad vydat aktualizované doporučení k cestování na Ukrajinu, jeho znění úřad dopracovává. Ministr opětovně Čechy vyzval, aby do země necestovali.
20.02.2022 20:10 |

podobné články

MZV: Ministr Petříček na zasedání Rady pro zahraniční záležitosti v Bruselu

 
Ministři zahraničních věcí EU se v pondělí 22. března 2021 sejdou v Bruselu k pravidelnému zasedání Rady pro zahraniční záležitosti (FAC). Největší část diskuse bude věnována Jižnímu sousedství a dále vztahům mezi EU a Tureckem.
21.03.2021 11:00 |

podobné články

Lipavský: Nové vztahy s Ruskem. Ty dnešní jsou zastaralé

 
Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) je přesvědčen, že Evropská unie musí nastavit novou dlouhodobou strategii vztahů s Ruskem, protože nynější unijní přístup k Rusku je zastaralý. Lipavský to prohlásil před dnešním jednáním ministrů zahraničí zemí EU, kde se bude debatovat o dalším financování nákupů zbraní pro Ukrajinu a nových protiruských sankcích.
18.07.2022 13:05 |

podobné články

Lipavský se chystá na Ukrajinu, přiveze s sebou 500 balíčků první pomoci. Navštíví i linii dotyku

 
Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) během návštěvy Ukrajiny příští týden předá 500 balíčků první pomoci v hodnotě 3,6 milionu korun. Česká diplomacie je zajistila společně s Českým červeným křížem. Úřad to uvedl v dnešní zprávě o cestě, která se uskuteční v pondělí a úterý. Lipavský Ukrajinu navštíví společně s ministry zahraničí Slovenska Ivanem Korčokem a Rakouska Alexanderem Schallenbergem.
04.02.2022 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Alexander Alexander (221 článků)

Putin válku prohraje, věří Lipavský. Ocenil odvahu demonstrujících Rusů

 
Krizový štáb ministerstva zahraničí se k situaci na Ukrajině napadené Ruskem opět sešel i v pátek. Ministr zahraničí Lipavský informoval o uzavření generálního konzulátu ve Lvově. Ocenil pokojný průběh demonstrací na podporu Ukrajiny v ČR, ale také Rusy, kteří vyšli do ulic vyjádřit nespokojenost s kroky Vladimira Putina a válkou. V Senátu následně Lipavský uvedl, že věří, že Putin válku, kterou nesmyslně rozpoutal, prohraje.
25.02.2022 07:30 |

podobné články

Lipavský zmínil „šmelinu z Pražského hradu“. Nejedlý napojený na Rusko mu u Zemana vadí

 
Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) odmítá, že by Česko málo uplatňovalo sankce proti ruským oligarchům. Šéf diplomacie se tématu ještě chce věnovat, ale jako prioritu vidí zajišťování bezpečnosti pracovníků ambasád v zahraničí. Až potom se bude zabývat „šmelinou z Pražského hradu“, jak nazval vazby ekonomického poradce prezidenta Miloše Zemana, Martina Nejedlého, na Rusko. Lipavský to uvedl v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT, kde také řekl, že pracovníci uzavřených ruských generálních konzulátů v Brně a Karlových Varech musejí opustit Česko do 12. března.
06.03.2022 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27967 článků)