Článek

Ministerstvo vnitra: Přichází DEPO, sněmovna schválila balíček, podporující elektronizaci veřejné správy

 
Poslanecká sněmovna schválila tzv. DEPO, tedy zákon, kterým se mění přes 160 právních předpisů v souvislosti s další elektronizací postupů orgánů veřejné moci. Balíček změn prohlubuje elektronizaci veřejné správy v Česku. Zákon např. rozšiřuje využívání datových schránek nebo počítá s možností řídit vůz bez nutnosti mít u sebe fyzicky řidičský průkaz.
02.06.2021 11:00 |

podobné články

Podobné články

Moravskoslezský kraj pokračuje v elektronizaci veřejné správy

 
Moravskoslezský kraj pokračuje v elektronizaci veřejné správy - v rozvoji, modernizaci a zvýšení dostupnosti komunikačních a informačních systémů a infrastruktury. Na realizaci rozsáhlého projektu umožňujícího efektivní „elektronické vládnutí“ v rámci korporace, tzn. krajského úřadu a příspěvkových organizací Moravskoslezského kraje, získal téměř 44milionovou dotaci z evropských fondů a státního rozpočtu.
02.03.2017 20:40 |

podobné články

Víkendová výluka na „áčku“: Metro mezi stanicemi Skalka a Depo Hostivař kvůli opravám nepojede

 
Cestující, pozor! Metro A mezi stanicemi Skalka a Depo Hostivař v sobotu ani v neděli nepojede. Pražský dopravní podnik (DPP) dnes zahájí opravu požární komunikace mezi oběma stanicemi, výluka začne v pátek po skončení denního provozu metra a potrvá až do skončení provozu v neděli 8. listopadu. DPP zavede náhradní autobusovou dopravu XA v trase Skalka - Černokostelecká - Depo Hostivař.
06.11.2020 07:05 |

podobné články

DPP zmodernizuje zabezpečovací zařízení ve stanici Depo Hostivař, o víkendu metro nepojede v úseku Skalka – Depo Hostivař

 
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) pokračuje v modernizaci zabezpečovacích zařízení v metru, o tomto víkendu přijde na řadu elektronické stavědlo ve stanici Depo Hostivař, které pochází z roku 2004 a v provozu sloužilo bezmála 17 let.
10.03.2021 20:40 |

podobné články

Poslanci budou schvalovat návrh státního rozpočtu na příští rok

 
Poslance čeká ve středu celodenní schvalování návrhu státního rozpočtu na příští rok. O dva dny později by mohli hlasovat o dalších předlohách k elektronizaci státní správy. Jde o rozšíření možnosti použití bankovní identity lidí pro ověřený přístup k elektronickým službám veřejné správy a návrh na elektronizaci stavebního řízení.
30.11.2019 17:55 |

podobné články

Poslanci budou schvalovat návrh státního rozpočtu na příští rok

 
Poslance čeká ve středu celodenní schvalování návrhu státního rozpočtu na příští rok. O dva dny později by mohli hlasovat o dalších předlohách k elektronizaci státní správy. Jde o rozšíření možnosti použití bankovní identity lidí pro ověřený přístup k elektronickým službám veřejné správy a návrh na elektronizaci stavebního řízení.
01.12.2019 14:05 |

podobné články

Nejvyšší kontrolní úřad: Projekty ministerstva vnitra na elektronizaci veřejné správy měly několikaleté zpoždění, u poloviny výdajů resort porušil rozpočtovou kázeň

 
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil, jak Ministerstvo vnitra a Česká pošta, s.p., používaly v letech 2008 až 2014 peníze ze státního rozpočtu a Evropské unie na projekty elektronizace veřejné správy. Kontroloři se zaměřili například na to, jak MV budovalo centrální místo služeb (CMS) nebo jak zajišťovalo infrastrukturu pro operační střediska základních složek integrovaného záchranného systému (ITS NGN).
28.12.2015 15:51 |

podobné články

Profant (Piráti): Řidičům již postačí občanka, řidičáky mohou nechat doma

 
Poslanecká sněmovna dnes ve třetím čtení schválila klíčový digitalizační balíček, tzv. DEPO. Zákon, který navazuje na již dříve schválený zákon o právu na digitální službu, směřuje k větší digitalizaci služeb státní správy. Díky pirátským návrhům, jež byly Sněmovnou schváleny, u sebe nově například řidiči nebudou muset mít řidičský průkaz, ale postačí jen občanka. Piráti rovněž prosadili zveřejňování všech veřejně přístupných informací ze státních registrů ve formě otevřených dat.
05.03.2021 15:50 |

podobné články

NKÚ: Projekty MV na elektronizaci veřejné správy měly několikaleté zpoždění

 
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil, jak Ministerstvo vnitra a Česká pošta, s.p., používaly v letech 2008 až 2014 peníze ze státního rozpočtu a Evropské unie na projekty elektronizace veřejné správy.
30.12.2015 10:11 |

podobné články

NKÚ: Na přístup elektronické služby veřejné správy stát vynaložil zhruba 300 milionů, využívá je ale málo občanů

 
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil prostředky, které Ministerstvo vnitra (MV) vynaložilo v letech 2012 až 2019 na elektronizaci veřejné správy. Zaměřil se především na klíčové nástroje eGovernmentu, na systém elektronické identifikace a Portál občana, na které spolu se zavedením elektronických občanek MV vynaložilo přibližně 300 milionů korun.
14.07.2020 08:25 |

podobné články

Poslanci schválili daňový balíček

 
Poslanecká sněmovna schválila daňový balíček v senátní verzi. Nyní jej dostane k podpisu prezident Miloš Zeman. Ten už v neděli řekl, že balíček nepodepíše, ale ani nebude vetovat. Balíček tak začne platit.
22.12.2020 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25590 článků)

Poslanci se budou zabývat elektronizací služeb státu

 
Poslanci zahájí dnes odpoledne další řádnou schůzi Sněmovny, na níž budou zejména schvalovat návrh státního rozpočtu na příští rok. Na dnešním programu by ale měli mít hlavně předlohy ve druhém čtení. Do závěrečného schvalování by tak poslanci mohli poslat například rozšíření možnosti použití bankovní identity lidí pro ověřený přístup k elektronickým službám veřejné správy a návrh na elektronizaci stavebního řízení.
26.11.2019 06:10 |

podobné články

Profant (Piráti): Řidičům na cestách postačí jen občanka

 
Poslanecká sněmovna finálně schválila digitalizační balíček, tzv. DEPO, v jeho senátní verzi. Zákon napomáhá větší digitalizaci služeb státní správy a jejich lepší dostupnosti pro občany. Díky pirátským návrhům, jež byly Sněmovnou schváleny, u sebe nově například řidiči nebudou muset mít řidičský průkaz, ale postačí jen občanka.
05.06.2021 07:35 |

podobné články

Ministerstvo vnitra: ČR a Korea podepsaly memorandum o spolupráci v oblasti veřejné správy a eGovernmentu

 
Česká republika a Korea podepsaly memorandum o spolupráci v oblasti veřejné správy a prohlubují tak dlouhodobé partnerství mezi oběma státy. Dokument podepsali 16. července při příležitosti Česko-korejského fóra o veřejné správě a eGovernmentu náměstek ministra vnitra pro informační a komunikační technologie Jaroslav Strouhal a Shim Bo-kyun, náměstek korejského ministra vnitra a bezpečnosti.
19.07.2018 13:16 |

podobné články

Prezident nebude do rady ČNB jmenovat lidi podporující devalvaci

 
Prezident Miloš Zeman při jmenování nových členů bankovní rady ČNB nebude jmenovat lidi podporující devalvaci koruny. V radě chce mít lidi podporující vstup ČR do eurozóny. Vyplynulo to z dnešního vyjádření Zemana při návštěvě Královéhradeckého kraje při diskuzi se zastupiteli. Zeman ČNB za devalvaci koruny dlouhodobě kritizuje, což učinil i dnes v Hradci Králové. Do konce svého mandátu bude Zeman ještě jmenovat čtyři ze sedmi členů rady ČNB, a to včetně guvernéra.
18.02.2015 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25590 článků)

ÚZSVM: Ředitel ÚP Ostrava Karol Siwek byl vyhlášen Osobností veřejné správy 2017

 
Ředitel Územního pracoviště Ostrava Karol Siwek byl v rámci dvoudenní konference Moderní veřejná správa vyhlášen Osobností veřejné správy 2017 za dlouhodobý přínos k rozvoji veřejné správy, který uděluje Ministerstvo vnitra.
05.06.2017 15:45 |

podobné články

Sněmovna schválila protikorupční balíček i zákon o lobbingu

 
Sněmovna na úterní schůzi schválila hned několik zákonů a novel. Protikorupční balíček ministra Peciny, zákon o lobbingu, ale i zahrádkářský zákon.
18.05.2010 17:45 |

podobné články

Ministryně Schillerová: Poslanecká sněmovna schválila daňový balíček

 
Poslanecká sněmovna včera schválila návrh zákona z dílny Ministerstva financí, kterým se mění některé zákony v oblasti daní (tzv. daňový balíček). Předloha je souborem novel daňových zákonů, zejména zákona o daních z příjmů, zákona o dani z přidané hodnoty a daňového řádu.
22.12.2018 07:41 |

podobné články

Valenta (KSČM): Proces elektronizace veřejné správy zdaleka nekončí

 
V ČR byla v posledních letech realizována řada projektů směřujících k elektronizaci veřejné správy, jednalo se o systém CZECH POINT nebo například o datové schránky aj. Bohužel však některé z nich nebyly dotaženy a provázely je i další závažné problémy. Lze zmínit nefungující registry, předražené zakázky či koncepčně nezvládnuté projekty.
27.04.2014 15:40 |

podobné články

Vnitro má průšvih za 390 milionů, podle NKÚ porušilo rozpočtovou kázeň

 
Ministerstvo vnitra neoprávněně vydalo 390 milionů korun na elektronizaci veřejné správy. Některé projekty navíc měly několikaleté zpoždění. K tomuto závěru došel Nejvyšší kontrolní úřad, který zkontroloval čtyři projekty a související služby v celkové hodnotě 700 milionů korun. Ministerstvo v reakci na kritiku uvedlo, že zpožděné projekty se mu už podařilo dokončit. Odmítlo i výtky týkající se zadávání veřejných zakázek.
28.12.2015 08:15 |

podobné články