Článek

Ministerstvo upravilo opatření pro návrat ze zahraničí

 
Ministerstvo zdravotnictví vydalo nové znění opatření pro návrat ze zahraničí. Část předchozího zrušil soud. Nově bude nutné podstoupit test na koronavirus pouze při návratu ze zemí s velmi vysokým rizikem nákazy (tmavě červená kategorie). V sobotu o tom informovala mluvčí ministerstva Barbora Peterová.
03.04.2021 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Barbora Peterová (52 článků)
Podobné články

Ministr Blatný: Pokud jeden nakažený vstoupí do letadla, může nakazit deset až dvacet dalších

 
Ministerstvo zdravotnictví upravilo podmínky opatření pro návrat ze zahraničí. Nově bude povinnost podstoupit test před vstupem na území České republiky pouze při návratu ze zemí s velmi vysokým rizikem nákazy (tmavě červená kategorie).
04.04.2021 09:45 |

podobné články

Ministerstvo zdravotnictví upravuje opatření: Od pátku mohou otevřít další provozovny

 
Od pátku 27. března dojde ke snížení omezení maloobchodního prodeje a otevřít budou moci například zámečníci, opraváři a další. Ministerstvo zdravotnictví upravilo aktuální mimořádné opatření a bude platit do středy 1. dubna. Provozovny však přijdou o pomoc od státu.
26.03.2020 16:36 |

podobné články

Ministr Toman: Naše opatření jsou účinná, projeví se ale až v dlouhodobém horizontu

 
Ministerstvo zemědělství (MZe) upravilo tzv. červenou zónu, pro kterou platí mimořádná opatření k řešení kalamitní situace v lesích.
29.07.2020 06:50 |

podobné články

Ministr Milek: Za ulovené dospělé divoké prase dostane lovec 8 tisíc korun

 
Ministerstvo zemědělství upravilo ve spolupráci se Státní veterinární správou opatření zavedená v reakci na výskyt afrického moru prasat (AMP).
20.01.2018 12:25 |

podobné články

Nemocnice nemusí od středy dál omezovat plánovanou péči

 
Nemocnice nemusí od středy 7. dubna dál zcela omezovat plánovanou péči. Ministerstvo zdravotnictví upravilo mimořádné opatření, kterým ji zakazovalo od 30. dubna. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) tento krok už minulý týden avizoval. Podle něj se zákaz měl změnit na doporučení.
06.04.2021 19:25 |

podobné články

Ministerstvo zemědělství: Změna letošní sazby na dojnice

 
Ministerstvo zemědělství dodatečně upravilo sazbu v rámci dobrovolné podpory vázané na produkci pro sektor dojnic na rok 2016, a to na částku 3 679,92 koruny na velkou dobytčí jednotku (VDJ).
09.12.2016 10:30 |

podobné články

Ministerstvo navrhlo, aby profesory nejmenoval prezident

 
Ministerstvo školství návrh nového vysokoškolského zákona upravilo tak, aby profesory v budoucnu nejmenoval prezident. Uvedla to Mladá fronta Dnes (MfD), podle níž tak ministr Petr Fiala "vyslyšel volání univerzit", které popudilo, že Miloš Zeman nechce jmenovat akademika Martina C. Putnu profesorem. 
22.05.2013 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1828 článků) , Miloš Zeman (25137 článků)

Babiš to Mládkovi nedává zadarmo: Ministerstvo financí odmítá další plán s OKD

 
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) výrazně upravilo návrh na uplatnění horníků propuštěných z černouhelné společnosti OKD ve státním podniku Diamo. Sdělil to mluvčí resortu František Kotrba. Původní návrh byl v květnu z jednání vlády stažen po kritice ministerstva financí. To má výhrady i k nové verzi, kterou v pondělí projedná vláda. Materiál označilo za nekoncepční.
21.10.2016 11:20 |

podobné články

Skupina senátorů vyzvala k větší podpoře obnovitelných zdrojů

 
Česko by si mělo stanovit ambicióznější cíle při rozvoji obnovitelných zdrojů energie. Ministerstvo průmyslu a obchodu k tomu dnes vyzvala skupina 24 senátorů z klubů Starostů a nezávislých (STAN), KDU-ČSL, ČSSD a Senátor 21. Senátoři žádají, aby ministerstvo upravilo Národní klimaticko-energetický plán a posílilo v něm budoucí význam obnovitelných zdrojů. Vyjádření ministerstva ČTK zjišťuje.
30.10.2019 17:10 |

podobné články

U Schillerové už nevidí budoucnost tak růžově. Tempo růstu Česka má zpomalit

 
Ministerstvo financí vedené Alenou Schillerovou (za ANO) v nové prognóze zhoršilo odhad růstu ekonomiky v příštím roce na dvě procenta. Letos počítá s růstem o 2,5 procenta. Resort o tom informoval ve čtvrtek. V červencové prognóze úřad počítal letos s růstem o 2,5 procenta a příští rok o 2,3 procenta, následně v srpnu ministerstvo odhad upravilo na 2,4 procenta letos a 2,2 procenta příští rok.
07.11.2019 11:25 |

podobné články

Kdy děti nasadí roušky ve školách? Plaga týden před začátkem nového roku změnil pravidla

 
Ministerstvo školství zaslalo v úterý večer školám aktualizovaný manuál, podle kterého mají od 1. září fungovat. Upravilo v něm informace o rouškách, které se po změnách v informacích od ministerstva zdravotnictví z minulého týdne nebudou muset ve školách nosit plošně. Záležet bude na takzvaném semaforu, který hodnotí okresy podle míry rizika nákazy covidem-19 v jednotlivých okresech. Pokud by v některém byl oranžový, tedy druhý stupeň pohotovosti, roušky by nařídili krajští hygienici. Vyplývá to z informací, které na webu zveřejnilo ministerstvo školství. ČTK to řekla mluvčí úřadu Aneta Lednová.
26.08.2020 11:20 |

podobné články

Soud zrušil k 21. listopadu přísnější opatření ohledně nošení roušek

 
Městský soud v Praze zrušil mimořádné opatření, kterým ministerstvo zdravotnictví od 21. října rozšířilo povinnost nosit roušky v Česku. Úřad ho podle rozsudku nedostatečně odůvodnil. Soud rozhodl o tom, že opatření se ruší k 21. listopadu, ministerstvo tak má do té doby čas přijmout nové bez vad.  Ministerstvo uvedlo, že učiní potřebné kroky k tomu, aby opatření platilo i nadále.
13.11.2020 08:20 |

podobné články

Máte místo břicha balón?

 
Pocit, že máte nafouklé břicho, rozhodně není příjemný. Kdyby zůstalo jen u toho, možná by ještě nebylo tak těžké prožít den mezi lidmi, horší je, jak si ulevit, aniž byste se společensky znemožnili. Nadýmání trápí více než třetinu lidí a zároveň to ovlivňuje jejich každodenní život. Možná ale stačí jen drobná opatření, aby se trávení upravilo.
28.01.2017 06:05 |

podobné články

Ministerstvo zahraničí si předvolalo ruského velvyslance

 
Ministerstvo zahraničí si dnes předvolalo ruského velvyslance Alexandera Zmejevského kvůli zařazení české humanitární organizace Člověk v tísni na seznam nežádoucích organizací. Náměstek ministra Martin Povejšil vyjádřil nad ruským krokem znepokojení, uvedlo ministerstvo na svých internetových stránkách. Ministr Tomáš Petříček (ČSSD), který je na pracovní cestě v Etiopii, na twitteru uvedl, že po jeho návratu bude diplomacie koordinovat další kroky na mezinárodní úrovni. Letos je to už potřetí, co si ministerstvo zahraničí Zmejevského předvolalo.
14.11.2019 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Alexander Alexander (100 článků)

Ministerstvo zahraničí si předvolalo ruského velvyslance

 
Ministerstvo zahraničí si dnes předvolalo ruského velvyslance Alexandera Zmejevského kvůli zařazení české humanitární organizace Člověk v tísni na seznam nežádoucích organizací. Náměstek ministra Martin Povejšil vyjádřil nad ruským krokem znepokojení, uvedlo ministerstvo na svých internetových stránkách. Ministr Tomáš Petříček (ČSSD), který je na pracovní cestě v Etiopii, na twitteru uvedl, že po jeho návratu bude diplomacie koordinovat další kroky na mezinárodní úrovni. Letos je to už potřetí, co si ministerstvo zahraničí Zmejevského předvolalo.
15.11.2019 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Alexander Alexander (100 článků)

Senátorský klub ODS: Novelu daňového řádu odmítáme. Jde daleko nad rámec příslušné směrnice

 
Senátorský klub ODS nepodporuje novelu daňového řádu, původní podobu evropské směrnice si totiž ministerstvo financí při transpozici účelově upravilo a návrh je v této podobě pro občanskodemokratické senátory nepřijatelný, uvedl předseda senátorského klubu ODS Miloš Vystrčil.
25.04.2018 14:00 |

podobné články

„Důchoďáky“ plošné testování nestihnou, nemají materiál. Blatný promluvil o sankcích

 
Valná většina domovů pro seniory, postižené a další potřebné nestihne do středy začít s nařízeným testováním klientů a pracovníků. Testy ještě nedostaly, materiál se teprve bude rozvážet. Asociace poskytovatelů sociálních služeb (APSS) žádá ministerstvo zdravotnictví, aby pravidla pravidelného testování na koronavirus upravilo a zahájení odložilo. Řekl to dnes prezident APSS Jiří Horecký. Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) není nutné nařízení měnit. Domovy začnou testovat, až budou testy mít. Za pozdější vyšetření jim pokuty nehrozí, řekl ministr.
09.11.2020 19:00 |

podobné články

Většina domovů do středy testy nestihne, ještě je nemají

 
Valná většina domovů pro seniory, postižené a další potřebné nestihne do středy začít s nařízeným testováním klientů a pracovníků. Testy ještě nedostaly, teprve budou rozváženy. Asociace poskytovatelů sociálních služeb (APSS) žádá ministerstvo zdravotnictví, aby pravidla pravidelného testování na koronavirus upravilo a zahájení odložilo. ČTK to včera řekl prezident APSS Jiří Horecký.
10.11.2020 14:45 |

podobné články

Léky na covid nejsou politické téma, reaguje Blatný na výtky premiéra

 
Používání léků covid-19 je podle ministerstva zdravotnictví lékařské téma, ne politické, napsal úřad na Twitter. Reagoval tak na vytýkací dopisy premiéra Andreje Babiše (ANO), v nichž kritizoval mimo jiné přísné podmínky pro podávání experimentálních léků na covid-19. Blatný v sobotu sdělil, že podmínky podávání léků už bez ohledu na dopisy projednali odborníci, a ministerstvo následně podmínky upravilo.
03.04.2021 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21436 článků)