Článek

Ministerstvo spravedlnosti zveřejňuje novou doporučující tabulku výživného pro veřejnost

 
Nová doporučující tabulka, kterou Ministerstvo spravedlnosti připravilo, je zamýšlena především jako nástroj pro veřejnost. Je určená k tomu, aby si občané sami mohli určit orientační výši výživného.
21.09.2022 10:15 |

podobné články

Podobné články

Elektronické náramky pro vězně, dlužníci a neplatiči výživného. V ČT došlo na spravedlnost

 
V interaktivním zpravodajském pořadu 90’ na ČT24 se dnes řešily podstatné otázky resortu spravedlnosti. Řeč přišla na zavedení elektronických náramků, diskutovala se také nová pravidla pro osobní bankroty nebo došlo na debatu okolo zálohovaného výživného. Podle ministra spravedlnosti je vymáhání alimentů až poslední krok.
24.09.2018 22:40 |

podobné články

Ministerstvo spravedlnosti: Aktuální řešení k problematice ohledně domnělého střetu zájmu premiéra ČR ve vazbě na stanovisko právního servisu EK

 
Ministerstvo spravedlnosti zveřejňuje materiál Informace – aktuální řešení k problematice ohledně domnělého střetu zájmu premiéra ČR ve vazbě na stanovisko právního servisu EK. Součástí materiálu je i stanovisko Ministerstva spravedlnosti pro Ministerstvo pro místní rozvoj – zákon o střetu zájmů.
04.12.2018 08:20 |

podobné články

VZP poprvé zveřejňuje tabulku nejnákladnějších pacientů

 
Bezmála 54 milionů korun zaplatí VZP ročně za péči o svého nejdražšího klienta. Pro mnohé bude možná překvapením, že nejčastější diagnózou v přehledu dvaceti nejdražších pojištěnců VZP nejsou například diagnózy spojené s léčbou nádorů. Na seznamu, který VZP zveřejňuje vůbec poprvé, převažují poruchy metabolismu a poruchy srážlivosti krve.
24.05.2013 20:00 |

podobné články

Tabulky pro výpočet alimentů pomáhají soudcům půl roku, co se změnilo?

 
Tabulky pro výpočet výživného po půlročním působení v praxi pomohly odborníkům i rodičům nezletilých dětí určit výši výživného, uvedla v pondělí bývalá ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová.
20.11.2010 21:21 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (267 článků)

Kovářová vytváří expertní tým, který má sjednotit výši alimentů

 
Ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová zakládá expertní skupinu, která má za úkol zjednodušit systém výživného pro děti z rozpadlých rodin. Na projektu spolupracuje s ministerstvem práce a sociálních věcí. Přinést by mohl mimo jiné orientační tabulky výší výživného a možnost mimosoudní dohody. Problémem se zabývá také novela zákona z dílny ČSSD, jíž se budou poslanci na prosincové schůzi zabývat.
03.12.2009 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (267 článků)

Přijdou neplatiči výživného o řidičák? Lidé jsou pro, ukázal průzkum

 
V Polsku a na Slovensku užívá stát proti neplatičům výživného zvláštní prostředek. Sebere jim řidičský průkaz. Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil má za to, že by se tato metoda dala úspěšně použít i u nás a občané s ním souhlasí. Průzkum společnosti SANEP dokládá, že 51 procent občanů věří v účinnost tohoto nástroje.
25.05.2012 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2185 článků) , Jiří Pospíšil (2185 článků)

Výživné se bude určovat podle tabulek už od letošního května

 
Na ministerstvu spravedlnosti se 27. dubna 2010 konalo další setkání pracovní skupiny řešící sjednocení určování výživného. Do 14 dnů budou soudy obeslány materiálem, který by jim měl být pomůckou při stanovení výživného.
30.04.2010 20:00 |

podobné články

Ministerstvo spravedlnosti pracuje na nové verzi veřejného rejstříku

 
Ministerstvo spravedlnosti intenzivně pracuje na co nejrychlejší nápravě technických problémů, které se vyskytly při zavádění nové verze veřejného rejstříku. Ministryně spravedlnosti Helena Válková vytvořila pracovní skupinu, která má za úkol situaci řešit. Na dnešním jednání s ministryní se dodavatel nové verze systému, společnost Corpus Solutions, zavázal, že nejzávažnější závady odstraní do středy 1. října. Ministerstvo spravedlnosti již nicméně vůči společnosti uplatnilo a bude uplatňovat další sankce za problematický přechod na novou verzi.
30.09.2014 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Helena Válková (439 článků)

Plány MPSV? Zpřísnění dávek na bydlení i návrh zálohovaného výživného

 
Návrh zálohovaného výživného, zpřísnění dávek na bydlení, valorizace minimální mzdy či řešení problému s nízkými penzemi žen se chystá letos předložit ministerstvo práce. Vládě by mělo poslat také novelu o sociálních službách, která nabrala roční zpoždění. Vyplývá to z legislativního  plánu  vlády na letošní rok.
02.01.2019 16:15 |

podobné články

Husky to není, ale i na hory dohlídne PES: Blatný má připravenou tabulku pro lyžování

 
Hlídací PES už dává pozor i na fanoušky „prašanu". Ministerstvo zdravotnictví má připravenou tabulku pro provoz lyžařských areálů. Kdy ale začne platit, záleží na aktuálním vývoji pandemie. Prozatím mají Češi se zimními radovánkami utrum.
11.12.2020 05:35 |

podobné články

Alena Vitásková: Zpráva č. 1 – O činnosti ministryně spravedlnosti Marie Benešové

 
V návaznosti na výzvu občanům, kterou vydal IAV dne 30. 10. 2020 pod názvem: „Informujte ministryni spravedlnosti Marii Benešovou o porušení svých práv, o nevymahatelnosti práva a spravedlnosti“, vydáváme první informační zprávu pro občanskou veřejnost o činnosti ministerstva spravedlnosti a ministryně spravedlnosti Marie Benešové v této věci:
23.11.2020 11:36 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (444 článků)

Feri tasil novou tabulku PES: „Vláda neplní sliby. Budou za blázny, když ji nepřijmou“

 
Česko je nyní ve 3. stupni systému PES. Jenže podle opozice vláda neplní to, co občanům slíbila, navíc dělá změny v systému, který sama nastavila. Anticovid tým TOP 09, ODS a KDU-ČSL proto připravil přepracovanou tabulku PES. Na tiskovce ve Sněmovně ji prezentoval poslanec Topky Dominik Feri.
09.12.2020 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Feri (372 článků)

Ministerstvo pro místní rozvoj zveřejňuje svá data

 
Ministerstvo pro místní rozvoj se připojilo k politice otevřené komunikace vůči veřejnosti a v rámci veřejné kontroly nakládání s finančními prostředky státního rozpočtu zveřejňuje údaje o svém finančním hospodaření.
30.03.2015 11:52 |

podobné články

Jak dlouho bude v ČR „štěkat“ PES? Blatný přichystá poslancům alternativní tabulku

 
Ministerstvo zdravotnictví kvůli požadavku Poslanecké sněmovny připraví alternativní tabulku protiepidemického systému PES, kde nebudou všechny stupně vyžadovat platnost nouzového stavu. V neděli to uvedl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Přál by si, aby současný systém PES, jenž je zaměřený proti covidu-19, fungoval beze změn alespoň do konce roku.
22.11.2020 22:45 |

podobné články

Ministerstvo spravedlnosti: Nový trestní řád může připomínkovat i veřejnost

 
Ministerstvo spravedlnosti pracuje na nové podobě trestního řádu, jehož jedním z cílů je urychlit cestu k potrestání pachatele a zjednodušit trestní řízení. Resort nyní zveřejnil jeho klíčové části. K textům pracovní skupiny, která se na vzniku kodexu podílí, se tak může vyjádřit odborná i laická veřejnost. Ministerstvo k tomu spustilo zvláštní webové stránky.
19.01.2018 08:45 |

podobné články

Trest pro záletníka Šlégra: Manželka po něm chce sto tisíc měsíčně!

 
Poslední události kolem rozvádějícího se hokejisty Jiřího Šlégra  (42) a Kateřiny Šlégrové mají docela očekávané pokračování. Poté, co se olympijský vítěz z Nagana rozhodl přestěhovat k sobě svou dceru , a manželku tak odstřihl od výživného, a také podal předběžné opatření, kterým úspěšně docílil zrušení desetitisícového výživného i na ženu , se Kateřina rozhodla zareagovat. A to pěkně tvrdě!
06.12.2013 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šlégr (459 článků) , Jiří Šlégr (460 článků)

David Hasselhoff vyhrál u soudu snížení výživného pro exmanželku

 
David Hasselhoff se pochlubil malým vítězstvím v souboji s bývalou manželkou Pamelou Bach, s níž má dvě dcery. Ta totiž před lety vysoudila deset tisíc dolarů výživného, které jí musel platit každý měsíc. Jenže hvězdě Pobřežní hlídky se změnila finanční situace a snížily příjmy, proto zažádala o snížení. A soud nárok uznal a snížil výživné na pět tisíc dolarů měsíčně. Bach tak výrazně klesne životní standard.
23.11.2017 17:30 |

podobné články

Osobnosti: David Hasselhoff (243 článků)

Bojujte o své alimenty! Jak zatočit s dlužníky, vám poradí expert na chatu

 
10 miliard korun! To je suma, kterou kterou v Česku dluží neplatiči výživného. V průměru je to 87 tisíc, které chybí v rozpočtu neúplných rodin. Neplacení výživného je druhý nejčastější trestný čin v ČR a postižení rodiče si často neví rady. Pokud vy nebo někdo z vašich blízkých patří mezi ně, tak právě pro vás byla v úterý 16. ledna od 10 hodin na chatu v redakci Blesk.cz odborná poradkyně z programu VašeVýživné.cz Olivia Grynyuková.
08.01.2018 14:35 |

podobné články

Zdechovský (KDU-ČSL): Projednávání zálohovaného výživného je zatím odloženo

 
Pod záštitou Výboru pro sociální politiku PSP ČR proběhl dne 26. 10. 2018 v Poslanecké sněmovně seminář k široké problematice výživného.
31.10.2018 08:45 |

podobné články