Článek

Ministerstvo spravedlnosti posiluje agendu odškodňování

 
V organizační struktuře Ministerstva spravedlnosti vznikl od 1. ledna 2024 nový odbor trestní politiky. „Tato strategická změna v organizační struktuře ministerstva znamená důležitý krok směrem k posílení ochrany práv obětí trestných činů v České republice,“ uvádí náměstek Karel Dvořák. Stávající odbor odškodňování ve struktuře ministerstva zůstává a dochází k jeho posílení. Nový odbor, který bude mít na starost kromě odškodňování obětí trestných činů také agendu vězeňství, od 8. ledna ho vede 2024 Gabriela Slováková.
10.01.2024 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Dvořák (65 článků) , Karel Dvořák (65 článků) , Karel Dvořák (65 článků) , Karel Nový (242 článků)
Podobné články

Vláda schválila novinky v odškodňování po pracovním úrazu nebo kvůli nemoci z povolání

 
Nové nařízení vlády o odškodňování bolesti a ztížení společenského uplatnění způsobené pracovním úrazem nebo nemocí z povolání, připravilo Ministerstvo zdravotnictví v součinnosti s Ministerstvem práce a sociálních věcí. Jeho smyslem je stanovit pravidla pro odškodňování v rámci pracovně-právních vztahů.
12.10.2015 14:06 |

podobné články

Ombudsmanka: Odškodňování za průtahy u soudů se zrychlí

 
Lidé žádající Ministerstvo spravedlnosti o odškodnění za průtahy v soudních řízeních mají naději, že jejich žádost bude vyřízena rychleji, než tomu bylo dosud. Ministerstvo reagovalo na opakovanou kritiku veřejného ochránce práv a aktuálně informovalo zástupce ochránkyně, že personálně posílí odbor odškodňování.
06.11.2015 15:35 |

podobné články

Agendu milostí převezme z rozhodnutí prezidenta republiky Ministerstvo spravedlnosti

 
Ministerstvo spravedlnosti respektuje rozhodnutí prezidenta republiky a převezme agendu související s žádostmi o milost.
30.11.2013 16:20 |

podobné články

ÚZSVM v Ostravě zaslal na účet pro odškodňování obětí trestných činů více než 1,4 milionu

 
Pracoviště ÚZSVM v Ostravě zaslalo na účet Ministerstva spravedlnosti pro odškodňování obětí trestných činů 1 468 000 korun z prodeje podílů na nemovitostech, které ÚZSVM připadly z trestné činnosti.
19.08.2020 22:15 |

podobné články

Poslanec Černoch pořádá seminář o odškodňování za škodu způsobenou při výkonu veřejné moci

 
Seminář „Odškodňování za škodu způsobenou při výkonu veřejné moci" se koná v pondělí 27. dubna v Poslanecké sněmovně Parlamentu.
22.04.2015 16:46 |

podobné články

Pracovní skupina pro odškodnění Romů řešila odškodňování obětí romského holocaustu

 
Tento týden v budově Úřadu vlády ve Vladislavově ulici zasedala už popáté Pracovní skupina pro odškodnění Romů, která spadá pod Radu vlády pro záležitosti romské menšiny. Jednala o odškodňování romských obětí nacismu Německem, ale také o změně správy Památníku v Letech.
07.05.2016 22:20 |

podobné články

Ministr Němeček: Pády bez zlomenin byly odškodněny mnohonásobně více než ztráta ucha či dokonce nohy

 
Novela nařízení vlády o odškodňování bolesti a ztížení společenského uplatnění způsobené pracovním úrazem nebo nemocí z povolání, kterou dne 27. 6. na svém jednání schválila vláda, zpřesňuje systém odškodňování a vyvažuje dosavadní nesrovnalosti, jež mohly vyvstat při hodnocení konkrétních případů. Nařízení je navíc doplněno o další nemoci z povolání, které mohou postihovat hlasové profesionály.
03.07.2016 11:05 |

podobné články

Fiala (Rozumní): Odškodňování státem - odstrašující „vzor“ pro občany

 
Stanovisko senátního kandidáta k tématu odškodňování státem.
12.08.2016 10:35 |

podobné články

Vláda dořeší s opozicí pandemický zákon ve čtvrtek ráno, panují neshody ohledně odškodňování

 
Babišův kabinet ve středu večer jednal s opozicí o návrhu pandemického zákona. Zatím vázne dohoda na bodu odškodňování. Jednání proto bude pokračovat ve čtvrtek ráno, informuje iDNES.cz.
17.02.2021 22:15 |

podobné články

Agenda milostí pod ministerstvem spravedlnosti? Jako za Havla

 
Po deseti letech by ministerstvo spravedlnosti znovu mohlo mluvit do udělování milostí, které podle ústavy náležejí výhradně do pravomocí prezidenta republiky. Alespoň tak si to představuje nově zvolený prezident Miloš Zeman, který – jak už Právo informovalo – chce převést agendu milostí právě pod ministerstvo spravedlnosti.
04.02.2013 03:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28026 článků)

Zeman má rozhodnout o první milosti. Zatím prý neví, kdy to udělá

 
Prezident Miloš Zeman se bude zabývat prvním případem udělení milosti z humanitárních důvodů. Stalo se tak poté, co agendu udělování milosti ve velké většině přesunul na Ministerstvo spravedlnosti, po vzoru prvního českého prezidenta Václava Havla. Havlův nástupce Klaus agendu milostí řešil sám a svého nástupce Miloše Zemana zkritizoval za to, že se této práce opět vzdal.
08.01.2014 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6464 článků) , Miloš Zeman (28026 článků) , Václav Klaus (11069 článků)

Ministerstvo spravedlnosti posiluje ochranu práv vězněných osob, zřídilo ombudsmana

 
S cílem posílení ochrany práv vězněných osob a zaměstnanců resortu ministerstva spravedlnosti zřídilo ministerstvo spravedlnosti funkci ombudsmana.
19.01.2024 07:30 |

podobné články

Ombudsman: Peněžitá pomoc muži, který při napadení přišel o zuby

 
Lidé, kteří se stanou obětí trestného činu, mohou požádat stát o peníze na léčbu fyzických i duševních následků události. Počítá s tím zákon o obětech trestných činů. O takzvanou peněžitou pomoc lidé žádají odbor odškodňování Ministerstva spravedlnosti. Veřejný ochránce práv nyní pomohl žadateli, kterému ministerstvo peníze napoprvé nepřiznalo. Po upozornění ombudsmana ministerstvo přehodnotilo své původní rozhodnutí a uznalo, že podle povahy zranění má mladý muž na pomoc nárok.
28.02.2022 17:35 |

podobné články

Ministerstvo spravedlnosti pracuje na nové verzi veřejného rejstříku

 
Ministerstvo spravedlnosti intenzivně pracuje na co nejrychlejší nápravě technických problémů, které se vyskytly při zavádění nové verze veřejného rejstříku. Ministryně spravedlnosti Helena Válková vytvořila pracovní skupinu, která má za úkol situaci řešit. Na dnešním jednání s ministryní se dodavatel nové verze systému, společnost Corpus Solutions, zavázal, že nejzávažnější závady odstraní do středy 1. října. Ministerstvo spravedlnosti již nicméně vůči společnosti uplatnilo a bude uplatňovat další sankce za problematický přechod na novou verzi.
30.09.2014 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Helena Válková (441 článků)

MSp: Převod agendy milostí technicky dořešíme v tomto týdnu

 
Prezident republiky využil oprávnění, které mu dává trestní řád a rozhodl o přenesení pravomoci v řízení o udělení milosti na Ministerstvo spravedlnosti. Ministerstvo spravedlnosti tedy přebírá pravomoc provádět řízení o žádostech o milost a zamítat žádosti o milost. Výjimku tvoří případy, kdy lidé požadují omilostnění ze závažných zdravotních důvodů. Tuto agendu si prezident republiky rozhodl ponechat ve své gesci.
02.12.2013 15:15 |

podobné články

Ministerstvo spravedlnosti posoudí šedesát nových žádostí o milost

 
Ministerstvo spravedlnosti před měsícem převzalo od prezidenta republiky agendu milostí. Kvůli tomu se zřídilo speciální oddělení, které má nyní rozhodnout o nejméně šedesáti žádostech. Zjistil to server Týden.cz.
04.01.2014 14:35 |

podobné články

Ministerstvo spravedlnosti modernizuje agendu skutečných majitelů a svěřenských fondů

 
Ministerstvo spravedlnosti modernizuje a zefektivňuje práci soudů a notářů v agendě skutečných majitelů a svěřenských fondů. K 1. březnu 2021 dojde ke spuštění univerzálního centrálního komponentu pro autentizaci a autorizaci uživatelů v nové podobě.
24.02.2021 08:25 |

podobné články

Ambasáda v Kábulu dočasně uzavřena, agendu převezme velvyslanectví v Pákistánu

 
Velvyslanectví České republiky v Kábulu bude dočasně uzavřeno, agendu ambasády převezme zastupitelský úřad v Islámábádu. V tiskové zprávě o pondělním rozhodnutí vlády informovalo ministerstvo zahraničí. Diplomaté byli z Afghánistánu evakuováni kvůli kritické bezpečnostní situaci v zemi.
30.08.2021 18:40 |

podobné články

ÚZSVM zaslal na zvláštní účet Ministerstva spravedlnosti pro oběti trestných činů více než milion korun

 
ÚZSVM v Hradci Králové zaslal finanční prostředky z trestního řízení vedeného pro trestný čin zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby na zvláštní účet Ministerstva spravedlnosti zřízený pro odškodňování poškozených v trestním řízení.
03.04.2022 22:40 |

podobné články