Článek

Ministerstvo kultury: Konference evropských ministrů kultury „Společné dobro – sdílená odpovědnost“

 
Na pozvání prezidenta Švýcarské konfederace Alaina Berseta se ve dnech 14. - 16. ledna 2023 uskutečnila v Davosu na téma kvalitní stavební kultury (high-quality Baukultur) již druhá konference evropských ministrů kultury. Za Ministerstvo kultury se akce v zastoupení ministra kultury Martina Baxy zúčastnil vrchní ředitel Sekce kulturního dědictví Vlastislav Ouroda.
18.01.2023 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Martin Baxa (144 článků)
Podobné články

Konference KBM 2015 – Čí je odpovědnost?

 
Ve čtvrtek 22. 10. 2015 proběhl v Praze již XI. ročník Mezinárodní Konference bezpečnostního managementu. Leitmotivem konference byla otázka odpovědnosti za bezpečnost, která je zájmem jak prostředí soukromého, tak veřejného (státního či obecního). Tematicky byla konference zaměřena na oblast ochrany veřejných prostor, kde je právě tato sdílená odpovědnost nejlépe popsatelná.
26.10.2015 11:31 |

podobné články

Udženija (ODS): Sdílená ekonomika a Česká republika

 
Pojem sdílená ekonomika rezonuje napříč každodenními tématy. Stává se komfortní součástí našich životů. Usnadňuje nám skrze mobilní aplikace nalézt bydlení nebo ubytování v zahraničí, zjednodušuje přepravu kdekoliv na světě anebo si díky ní můžeme půjčit peníze. Díky přístupu k internetu a datovým sítím nám sdílená ekonomika přináší revoluční změnu v možnostech, které nám kdy internet nabízel.
27.07.2017 08:35 |

podobné články

Prvních 15 minut s Lítačkou zdarma. Sdílená kola se stala součástí pražské MHD

 
Sdílená kola firem Rekola i Nextbike se ode pondělí zapojí do pražské hromadné dopravy. Držitelé permanentních kuponů na MHD budou mít možnost využít sdílená kola 15 minut zdarma, stačí si pouze propojit aplikaci Lítačka s aplikacemi sdílených kol. Magistrát chce tímto pilotním projektem zjednodušit Pražanům cestování na tzv. poslední míli, tedy například od stanice metra ke dveřím bytu.
11.10.2021 17:00 |

podobné články

Sdílená kola s Lítačkou zdarma: Za tři měsíce 72 000 výpůjček! Zájem nepolevil ani přes zimu

 
Ideální pro první nebo poslední kilometr cesty, ekologická a hlavně zdarma – taková jsou sdílená kola přes Lítačku. Alternativa v dopravě po městě tu je už čtvrt roku. S předplaceným kuponem si zájemce může až čtyřikrát denně zdarma nasednout na 15 minut na sdílená kola Rekola a Nextbike CZ. Ačkoliv má i řadu kritiků, tuto možnost si v Lítačce aktivovalo již 13 tisíc nadšenců. Každý den přibývá dalších 30 »dušiček«. Magistrát je spokojený, službu podpoří cyklostojany na tramvajových zastávkách.
20.01.2022 06:35 |

podobné články

Znamení zvěrokruhu, která ostatní vyšlou do světa konat dobro

 
​​​​​​​Dobro by se mělo konat. Můžeme konat dobré skutky či pomoci někomu blízkému. Někteří lidé to však přehání nejen konáním dobra, ale také tím, že nás pravidelně vysílají dobro konat, aby z nás udělali lepšího člověka. Vysíláte lidi do světa konat dobro také vy? Přesvědčte se sami.
07.08.2022 13:30 |

podobné články

Ministerstvo pro místní rozvoj: Konala se první konference k evaluaci v evropských fondech

 
první veřejná konference k V rámci předsednictví České republiky zemím Visegrádské skupiny se ve středu 21. října konala první veřejná konference k tématu evaluací v oblasti evropských fondů. Organizací mezinárodní konference „Evaluace 2014–2020: Výzvy a příležitosti“ si Ministerstvo pro místní rozvoj klade za cíl především zvýšit povědomí o této problematice v ČR a posílit výměnu zkušeností s odborníky ze zahraničí.tématu evaluací v oblasti evropských fondů
25.10.2015 17:36 |

podobné články

Klusákův dokument o poli, na němž rostou auta, přichází do kin

 
Vše pro dobro světa je úryvek z reklamního sloganu společnosti Hyundai, jež hlásá, že dělá vše pro dobro světa a nikdy nepřestane. Vše pro dobro světa a Nošovic je nový celovečerní dokumentární film režiséra Víta Klusáka (spoluautora snímků Český sen a Český mír).
04.02.2011 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Vít Klusák (127 článků)

Klaus: „Dobro?“ Jak to Havlovo srdíčko. Vaří se mi krev. V ČT mě vítají, až na novináře

 
„Nic jako dělat dobro neexistuje,“ sdělil ParlamentnímListům.cz exprezident Václav Klaus. „Vyslovit něco jako dělat dobro, je asi totéž jako havlisticky kreslit srdíčko. Tohle jsou téměř synonyma, ve mně se vaří krev, protože obojí považuji za faleš par exellence,“ dodal. Ve druhé části narozeninového rozhovoru Klaus vysvětluje, že celý život „fouká proti větru“ a má pocit, že se mu to vyplácí. Upozorňuje též hnutí SPD Tomia Okamury, že se musí vzdát myšlenky na referendum.
16.06.2021 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10877 článků) , Václav Havel (6376 článků)

Exministr Urban: Babiš se snaží přenést odpovědnost za EET na ČSSD. Ale je to jeho akce. A jestli to zkolabuje...

 
ROZHOVOR Sociální demokracie odmítá nést odpovědnost za to, jestli se objeví problémy při zavádění elektronické evidence tržeb. „Celý ten návrh je plná odpovědnost ministra financí, tedy pana Babiše. On možná má teď tendenci tu odpovědnost ředit a přenést na sociální demokracii, nicméně on je ministrem financí a ministerstvo financí je gestorem celé odborné části, takže si myslím, že pro sociální demokracii to nemůže mít žádný negativní dopad,“ prohlásil bývalý ministr průmyslu a obchodu, místopředseda sněmovního hospodářského výboru Milan Urban.
11.12.2016 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Milan Urban (185 článků)

Nový zákon o zadávání veřejných zakázek, to je procesní volnost, ale i odpovědnost

 
Asociace pro veřejné zakázky (AVZ) uspořádala dne 16. června 2016 v Praze 6. ročník odborné konference nazvané „Nový zákon o zadávání veřejných zakázek 2016 – procesní volnost, ale i odpovědnost“. Konference se konala pod záštitou Karly Šlechtové, ministryně pro místní rozvoj, a Petra Rafaje, předsedy ÚOHS. Konference se zúčastnilo bezmála 140 zástupců z řad odborné veřejnosti.
24.06.2016 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Rafaj (252 článků)

Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy: Sdílená ekonomika? Ekonomický růst i spravedlivější město

 
Ráno vám aplikace na telefonu poradí, kterým autem se můžete svézt na letiště. Na letišti vás další aplikace odnaviguje na nejbližší volné parkovací místo. Vystoupíte, zamknete na číselný kód a odletíte. Vůz si vyzvedne člověk, který přiletěl třeba z Amsterdamu a odjede zase do centra. I tak může vypadat sdílená ekonomika.
09.12.2015 07:36 |

podobné články

Udženija (ODS): Sdílená ekonomika na vzestupu i u nás

 
Sdílená ekonomika je princip, který umožňuje lidem využívat obydlí, dopravní prostředky, počítače, stroje, specifické služby a mnoho dalšího, aniž by si danou věc museli přímo kupovat.
10.12.2016 18:50 |

podobné články

Helena Válková: Sdílenou ekonomiku je nutné usadit do zákonů

 
Sdílená ekonomika představuje fenomén, který se rozvinul v posledních letech zejména v návaznosti na rozvoj moderních technologií. Jedná se o ekonomický model, který je založený na sdílení, výměně, půjčování, nájmu či obdobném poskytování určitých statků. Koncept sdílení statků pochopitelně existoval již mnohem dříve. Hlavní rozdíl ovšem spočívá v tom, že současná sdílená ekonomika nefunguje na principu osobní známosti, jako tomu bylo dříve, nýbrž na rychlém propojení nabídky s poptávkou prostřednictvím moderních informačních technologií, a v naprosté většině případů je provozována za účelem dosažení zisku
11.10.2017 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Helena Válková (440 článků)

Sdílená kola se ujala, provozovatel je ale už půjčovat dál nechce: Ostrava hledá nového

 
Ostrava bude hledat provozovatele pro sdílení jízdních kol neboli bikesharing. Přestože se pilotní projekt osvědčil a o sdílená kola byl enormní zájem, provozovatel v něm nechce dál pokračovat.
26.11.2018 14:05 |

podobné články

Pomoc rodinám s malými dětmi? Vláda schválila sdílená pracovní místa

 
Od roku 2021 by v Česku měla existovat sdílená pracovní místa. Vláda na pondělním jednání schválila novelu zákoníku práce, která stanoví jasná pravidla. Změna má pomoci zlepšit zaměstnávání žen s malými dětmi nebo seniorů tím, že se zvýší počet míst na částečný úvazek.
16.12.2019 14:40 |

podobné články

Senát kývl na sdílená pracovní místa i na změnu pravidel pro výpočet dovolené

 
Senátoři odklepli novelu zákoníku práce z pera ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD). Ta uzákoňuje například sdílená pracovní místa nebo mění pravidla pro stanovení dovolené. Ta se bude nově odvíjet od odpracovaných hodin, nikoli dnů. Návrh zákona nyní dostane na stůl prezident Miloš Zeman.
10.06.2020 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27765 článků)

Sdílená kola se zapojí do pražské MHD. Využít je budou moci jen majitelé elektronického kupónu

 
Sdílená kola jsou nejen v Praze velmi rozšířený a oblíbený způsob dopravy. Rada hlavního města v pondělí schválila pilotní projekt, který umožní vlastníkům tzv. Lítačky půjčit si sdílené kolo na 15 minut zdarma. Město na celou akci dá více než dva miliony korun a po vyčerpání této částky se bude vyhodnocovat, jak byla celá akce úspěšná.
30.08.2021 16:30 |

podobné články

Hladík (KDU-ČSL): Sdílená kola se v Písku osvědčila

 
Již půl roku funguje v Písku sdílená cyklodoprava, kterou realizuje město ve spolupráci s firmou Nextbike na základě dvouleté smlouvy. Prosincová sněhová nadílka udělala tečku za první etapou jejího provozu a je proto na místě se zamyslet, co městu přinesla a jaké má další perspektivy.
27.12.2021 12:20 |

podobné články

Hejtman Zimola si přečetl Ústavu a vzkázal Sobotkovi: Prezident má za vládu také odpovědnost

 
Premiér Sobotka by neměl ignorovat námitky prezidenta Zemana vůči některým kandidátům na ministry. Odpovědnost za ministry je sdílená mezi předsedou vlády a hlavou státu. Tak tomu alespoň rozumí jihočeský hejtman a poslanec Jiří Zimola, který v rámci ČSSD v předčasných volbách získal v procentech třetí nejvyšší počet preferenčních hlasů.
19.01.2014 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Zeman (1386 článků)