Článek

Ministerstvo financí se omluvilo za Zemana

 
Ministerstvo financí se omluvilo Zdeňku Šarapatkovi za výrok prezidenta Miloše Zemana. Ten o Šarapatkovi, který byl v minulosti jeho poradcem, prohlásil, že jej svého času vyhodil pro neschopnost. Soud dal za pravdu Šarapatkovi, neboť tvrzení hlavy státu bylo lživé. Ministerstvo odeslalo omluvu ve středu a v pátek ji zveřejnilo na svém webu. Neopomnělo zdůraznit, že tak učinilo nad rámec verdiktu soudu.
11.09.2020 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24921 článků)
Podobné články

Josef Dobeš se kdysi rozpodíval o Autoklubu. Teď se za něj ministerstvo školství omluvilo

 
Ministerstvo školství se omluvilo Autoklubu ČR za výroky bývalého ministra Josefa Dobeše o tom, že Autoklub ČR špatně hospodaří s dotacemi a nestará se o mládežnický sport. Ministerstvo omluvu zveřejnilo na svém webu. Úřadu omluvu uložil soud, stejně jako zaplacení 100.000 korun jako náhradu škody. Ačkoliv výroky učinil Dobeš, podle soudu za ně odpovědnost nese stát.
10.03.2014 18:30 |

podobné články

Josef Dobeš se kdysi rozpovídal o Autoklubu. Teď se za něj Ministerstvo školství omluvilo

 
Ministerstvo školství se omluvilo Autoklubu ČR za výroky bývalého ministra Josefa Dobeše o tom, že Autoklub ČR špatně hospodaří s dotacemi a nestará se o mládežnický sport. Ministerstvo omluvu zveřejnilo na svém webu. Úřadu omluvu uložil soud, stejně jako zaplacení 100.000 korun jako náhradu škody. Ačkoliv výroky učinil Dobeš, podle soudu za ně odpovědnost nese stát.
10.03.2014 18:40 |

podobné články

Ministerstvo se omluvilo za chybu v počtu amnestií zastavených kauz

 
Ministerstvo spravedlnosti se v pátek omluvilo za chybu týkající se výčtu kauz zastavených kvůli neúměrné délce trestního řízení na základě novoroční dílčí amnestie prezidenta Václava Klause. Ve zprávě pro vládu, kterou resort minulý týden předložil, bylo uvedeno, že kvůli tomu došlo k zastavení 3120 kauz. Skutečný počet je desetinásobně nižší.
22.03.2013 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10209 článků)

Ministerstvo školství se omluvilo Autoklubu za výroky exministra Dobeše

 
Ministerstvo školství se v pondělí na svém webu omluvilo Autoklubu ČR za výroky exministra Josefa Dobeše. Omluvu spolu s pokutou 100 tisíc korun resortu uložil soud za Dobešovo tvrzení o tom, že autoklub špatně hospodaří s dotacemi a nepečuje o mládežnický sport.
10.03.2014 17:30 |

podobné články

Zaorálkovo ministerstvo se omluvilo Fajtovi za vyhazov od Staňka. Uznalo, že má „dobré jméno“

 
Bývalému řediteli Národní galerie Praha Jiřímu Fajtovi se Ministerstvo kultury omluvilo za jeho odvolání. Funkce jej před rokem zbavil exministr kultury Antonín Staněk. Podle ministerstva však Staněk jako důvody Fajtova odvolání uvedl informace, které neměly oporu ve skutkovém stavu věci, informují Lidovky.
05.05.2020 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Staněk (40 článků)

City se omluvilo Fergusonovi za Tévezův urážlivý transparent

 
Vedení Manchesteru City se omluvilo trenérovi konkurenčních United Alexi Fergusonovi za chování útočníka Carlose Téveze při pondělní slavnostní jízdě městem. Argentinský fotbalista slavil zisk anglického titulu transparentem s nápisem "R.I.P. Fergie" (Odpočívej v pokoji, Fergie).
15.05.2012 12:10 |

podobné články

Vyhodil jsem ho pro neschopnost, tvrdil Zeman o exporadci. Šarapatkovi se omluvil za nepravdu stát

 
Ministerstvo financí se omluvilo za výrok prezidenta Miloše Zemana o jeho bývalém poradci Zdeňku Šarapatkovi. Soudem nařízenou omluvu dnes zveřejnilo na svém webu a uvedlo, že ve středu ji Šarapatkovi poslalo. Prezident v listopadu 2017 v televizi Barrandov řekl, že Šarapatku vyhodil pro neschopnost, ten ale z úřadu vlády v době, kdy byl Zeman premiérem, odešel po dohodě. Omlouvá se ministerstvo financí, protože hlavu státu přímo zažalovat nelze.
11.09.2020 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24921 článků)

Ministerstvo v seznamu soudců a žalobců s minulostí v KSČ chybovalo

 
Na seznamu soudců a žalobců s komunistickou minulostí, který v pátek zveřejnilo ministerstvo spravedlnosti, bylo chybně uvedeno celkem 22 soudců a tři státní zástupci. Ministerstvo jejich jména už odstranilo a omluvilo se jim. V pondělí o tom Právo informovala Tereza Palečková z tiskového odboru ministerstva.
10.01.2011 16:50 |

podobné články

Ministerstvo financí vyřadilo ze slosování Účtenkovky 25 tisíc účtenek

 
Ministerstvo financí při včerejším slosování přistoupilo k vyřazení části zaregistrovaných účtenek z nároku na výhru. Celkový počet v prosinci zaregistrovaných účtenek, které se Ministerstvo financí rozhodlo vyřadit z případného nároku na výhru, je 24 643. U těchto účtenek je Ministerstvo financí přesvědčeno, že vykazují znaky podvodných tržeb.
16.01.2020 18:06 |

podobné články

Seznam soudců a žalobců s minulostí v KSČ měl chyby, o funkci přišli dva lidé

 
Na seznamu soudců a žalobců s komunistickou minulostí, který v pátek zveřejnilo ministerstvo spravedlnosti, bylo chybně uvedeno celkem 22 soudců a tři státní zástupci. Ministerstvo jejich jména už odstranilo a omluvilo se jim. V pondělí o tom Právo informovala Tereza Palečková z tiskového odboru ministerstva s tím, že o funkce přišly dvě zodpovědné osoby.
10.01.2011 18:10 |

podobné články

Ministerstvo spravedlnosti se kaje: Honzu zavřeli neprávem za znásilnění

 
Janu Šafránkovi, který byl v roce 1992 odsouzen neprávem za znásilnění a 20 let musel žít s nálepkou sexuálního devianta, se ministerstvo spravedlnosti omluvilo.
14.02.2013 14:30 |

podobné články

Stát se musí omluvit za výroky Zemana o článku o Hitlerovi. Peroutkova vnučka chce víc

 
Stát se musí prostřednictvím ministerstva financí omluvit za výroky, které pronesl prezident Miloš Zeman o novináři Ferdinandu Peroutkovi. Ve čtvrtek o tom rozhodl pražský městský soud, jenž částečně vyhověl odvolání žurnalistovy vnučky Terezie Kaslové. Verdikt je pravomocný, lze se proti němu dovolat k Nejvyššímu soudu. Kaslová se kvůli výrokům prezidenta Zemana obrátí ještě na Nejvyšší soud. Od státu chce omluvu za všechny pronesené výroky. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček na twitteru zdůraznil, že u třech ze čtyřech výroků uspělo ministerstvo financí. Ministerstvo financí předpokládá, že podá dovolání proti dnešnímu rozsudku, také právní zástupce Hradu Marek Nespala novinářům řekl, že podání dovolání je pravděpodobné.
02.07.2020 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Ferdinand Peroutka (226 článků) , Miloš Zeman (24921 článků)

Ministerstvo financí se nechce omluvit za výroky Zemana k Peroutkovi. Přesto by prý mělo. Ještě dnes

 
Ministerstvo financí má poslední šanci omluvit se za výroky prezidenta Miloše Zemana na adresu Ferdinanda Peroutky. Ministerstvo ale proti rozhodnutí pražského městského soudu podalo dovolání k Nejvyššímu soudu, a podle mluvčího Michala Žurovce tím vznikl odkladný účinek. Mluvčí NS Petr Tomíček ale upozorňuje, že dovolání odkladný účinek nemá a konečný termín pro zveřejnění omluvy 18. srpna zůstává v platnosti.
18.08.2020 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24921 článků) , Ferdinand Peroutka (226 článků)

Ministerstvo financí navrhuje zamítnout žalobu Peroutkovy vnučky

 
Ministerstvo financí navrhuje zamítnout žalobu vnučky Ferdinanda Peroutky Terezie Kaslové kvůli výrokům prezidenta Miloše Zemana. Kaslová zažalovala stát prostřednictvím Kanceláře prezidenta republiky (KPR) a požadovala omluvu. Stát ve sporu zastupuje právě Ministerstvo financí. Podle něj není možné domáhat se na základě příslušného zákona ochrany osobnosti po její smrti. Advokát Kaslové takový výklad odmítá. Informovala o tom dnes Česká televize na svém Twitteru.
09.10.2018 20:21 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24921 článků)

Ministerstvo financí ostře odmítá Korteho tvrzení. Babiš zákon neporušuje

 
Ministerstvo financí nepředložilo podle opozice kontrolní komisi Poslanecké sněmovny pravidelnou zprávu o odposleších použitých celníky. Podle TOP 09 tak vicepremiér a šéf ministerstva Andrej Babiš (ANO) porušuje zákon. Babiš kritiku odmítl, úřad podle něj postupuje stejně jako v době, kdy ministerstvo financí řídil Miroslav Kalousek (TOP 09). Poslanec TOP 09 Daniel Korte Babišovo vyjádření označil za lež, zákon podle něj začal platit až na konci Kalouskova působení v čele financí.
06.09.2016 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20890 článků) , Miroslav Kalousek (7294 článků) , Daniel Korte (132 článků)

Ministerstvo financí nenavrhuje převedení letecké záchranné služby pod Ministerstvo obrany

 
Ministerstvo financí se zásadně ohrazuje proti tvrzení ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka, že jím prezentovaný návrh na převedení letecké záchranné služby (LZS) na Ministerstvo obrany, mu byl navržen ministrem financí Andrejem Babišem.
17.02.2016 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20890 článků)

Na inauguraci nedorazilo 30 poslanců, vězni Rath s Pekárkem se omluvili

 
Ze společné schůze obou komor parlamentu, jejíž součástí byla prezidentská inaugurace Miloše Zemana se podle údajů poskytnutých Sněmovnou omluvilo 30 poslanců. Byli mezi nimi i David Rath, který je ve vazbě a Roman Pekárek, který si odpykává pětiletý trest za korupci. Na schůzi podle dostupných zdrojů chybělo i 10 senátorů.
08.03.2013 17:35 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4582 článků) , Miloš Zeman (24921 článků)

Na Zemanovu inauguraci nedorazilo 30 poslanců. Poslali omluvu

 
Z páteční inaugurace nového prezidenta Miloše Zemana na Pražském hradě se omluvilo 30 poslanců. Jedná se například o Pavla Drobila (ODS), Petra Gazdíka (TOP 09/STAN) či Alexandr Černý (KSČM). ČTK o tom v tiskové zprávě informoval sněmovní tiskový odbor. Z horní komory poslalo omluvenku podle dostupných informací deset senátorů.
08.03.2013 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1012 článků) , Miloš Zeman (24921 článků) , Pavel Drobil (383 článků) , Petr Gazdík (1001 článků) , Pavel Černý (91 článků) , Pavel Černý (91 článků)

Česko se omluvilo Arabům za slova o násilí. Pakistánu dál prodáváme zbraně

 
Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) se omluvil arabským diplomatům za slova prezidenta Miloše Zemana o násilí. Zeman totiž spojil násilí s islámem a přidal k tomu i několik příkladů z historie i z muslimských textů. Celá kauza přišla chvíli poté, co byla zveřejněna zpráva o vývozu lehkých zbraní z ČR. Jednou z největších cílových destinací je Pakistán.
17.06.2014 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2705 článků) , Miloš Zeman (24921 článků)