Článek

Ministerstvo financí: Česká republika získala očekávané rozhodnutí Evropské komise ve věci Fatra

 
Česká republika (prostřednictvím svého stálého zastoupení při EU) obdržela od Evropské komise očekávaný dopis, kterým Evropská komise v souladu s dříve avizovaným postupem zareagovala na žádost, obsahující výdaje projektu společnosti Fatra a.s.
11.08.2021 16:00 |

podobné články

Podobné články

Fatra z Agrofertu neoprávněně získala téměř třičtvrtěmilionovou dotaci

 
Plastikářská firma Fatra z holdingu Agrofert získala podle Evropské komise neoprávněně dotaci 690.000 korun na nákup válcovacího stroje pro továrnu v Napajedlech na Zlínsku. Podle webu iRozhlas.cz to vyplývá z aktuálního stanoviska Evropské komise ke střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO).
14.11.2020 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24005 článků)

Stát i přes stopku proplatil dotaci firmě Fatra z Babišova fondu. Testuje na ní střet zájmů v Bruselu

 
Stát proplatil firmě Fatra ze svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše dotaci 547 000 korun, přestože platby pro firmy z holdingu Agrofert byly kvůli auditu Evropské komise (EK) ke střetu zájmů preventivně pozastaveny. Píše o tom server  iROZHLAS.cz .
18.05.2021 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24005 článků)

U Schillerové „testují“ Brusel. Úřad poslal k proplacení dotaci pro Agrofert

 
Platební a certifikační orgán při ministerstvu financí dnes na žádost ministerstva průmyslu a obchodu předložil Evropské komisi žádost o proplacení projektu plastikářské společnosti Fatra, která spadá do holdingu Agrofert ze svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše (ANO). V tiskové zprávě o tom informovalo ministerstvo financí. Cílem je otestovat, zda Brusel peníze opravdu neproplatí, a tedy získat rozhodnutí o zamítnutí platby. Podle expertů ministerstva zahraničí je to jediný způsob, jak může Česká republika v případě nesouhlasu s proplacením předložit záležitost k posouzení Soudním dvorem EU.
16.06.2021 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24005 článků)

Neoprávněná dotace pro firmu z Agrofertu. Bruselu se nelíbí 690 tisíc pro Fatru

 
Plastikářská firma Fatra z holdingu Agrofert získala podle Evropské komise neoprávněně dotaci 690 000 korun na nákup válcovacího stroje pro továrnu v Napajedlech na Zlínsku. Dnes to napsal server iRozhlas.cz. Podle webu to vyplývá z aktuálního stanoviska Evropské komise ke střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). Koncern Agrofert vložil Babiš v únoru 2017 do svěřenských fondů. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka se ke zmíněné dotaci pro Fatru nechtěl podle webu vyjadřovat.
14.11.2020 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24005 článků)

Zástupci V4 odmítli návrh Evropské komise. Je to vydírání, řekl maďarský ministr zahraničních věcí

 
Zástupci visegrádské skupiny odmítli návrh Evropské komise na přerozdělování migrantů. Český ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek (ČSSD) je z něj nemile překvapen. Evropská komise by podle něj neměla předkládat něco, co Evropu rozděluje. Maďarský ministr zahraničních věcí Péter Szijjártó návrh označil za nepřípustný a postoj Evropské komise za vydírání. Šéf polské diplomacie Witold Waszczykowski poznamenal, že si stále není jist, zda Evropská komise svůj návrh myslí vážně. Proti kvótám se vyslovil i slovenský státní tajemník Lukáš Parízek.
04.05.2016 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2822 článků)

Ministerstvo školství dostalo ultimátum. Má 2 měsíce na opravu sporného programu

 
Ministerstvo školství dnes obdrželo očekávané rozhodnutí Evropské komise k pozastavení plateb v operačním programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Náměstek ministra pro evropské záležitosti Michal Zaorálek informoval, že ministerstvo má nyní dva měsíce na splnění doporučení komise a zaslání návrhu oprav systému.
27.07.2012 16:25 |

podobné články

Školství bojuje o evropské peníze. Na úpravu programu má dva měsíce

 
Ministerstvo školství dnes obdrželo očekávané rozhodnutí Evropské komise k pozastavení plateb v operačním programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Náměstek ministra pro evropské záležitosti Michal Zaorálek informoval, že ministerstvo má nyní dva měsíce na splnění doporučení komise a zaslání návrhu oprav systému.
29.07.2012 06:55 |

podobné články

Ministerstvo financí: Česko se přiblížilo soudnímu rozsudku ve sporu o střet zájmů

 
Platební a certifikační orgán při Ministerstvu financí dnes na žádost Ministerstva průmyslu a obchodu předložil Evropské komisi žádost o platbu projektu společnosti Fatra, a.s., spadající do holdingu Agrofert (Snižování energetické náročnosti technologického procesu kalandrování v laboratoři).
16.06.2021 20:35 |

podobné články

Evropská komise zamítla proplacení dotace pro Fatru z Babišova svěřenského fondu

 
Evropská komise zamítla žádost o proplacení dotace pro plastikářskou firmu Fatra ze svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše (ANO), informoval server iROZHLAS.cz. České úřady se pomocí žádosti snažily otestovat, zda Brusel peníze kvůli Babišovu střetu zájmu skutečně neproplatí, a získat rozhodnutí o zamítnutí platby napadnutelné u soudu.
11.08.2021 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24005 článků)

Česko „testuje“ Brusel kvůli Babišově střetu zájmů. Sporný projekt Agrofertu hájí Havlíček

 
Stát proplatil plastikářské firmě Fatra ze svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše (ANO) dotaci 547.000 korun, přestože platby pro firmy z holdingu Agrofert byly kvůli auditu Evropské komise (EK) ke střetu zájmů preventivně pozastaveny. Píše o tom server iROZHLAS.cz. Podle jeho informací chtějí české úřady na dotaci pro Fatru otestovat, zda Brusel peníze opravdu neproplatí, a získat tak rozhodnutí o zamítnutí platby. Serveru to potvrdil ministr průmyslu Karel Havlíček (za ANO). Pak chtějí Evropskou komisi žalovat, současně ale hrozí zablokování proplácení dotací nejen pro Agrofert, ale i pro další české podniky, uvedl server.
18.05.2021 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24005 článků)

Česká republika loni dostala od Evropské unie mnohem více peněz, než sama zaplatila

 
Česká republika loni získala z rozpočtu Evropské unie o 151,8 miliardy korun více, než do něj odvedla. Takzvaná čistá pozice je tak nejvyšší od vstupu Česka do EU v roce 2004. Informovalo o tom dnes ministerstvo financí.
09.02.2016 14:20 |

podobné články

Česku „test“ nevyšel: Brusel neproplatí kvůli střetu zájmů dotaci Fatře. Agrofert čeká na soud

 
Evropská komise zamítla žádost o proplacení dotace pro plastikářskou firmu Fatra ze svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše (ANO), informoval dnes server iROZHLAS.cz. České úřady se pomocí žádosti snažily otestovat, zda Brusel peníze kvůli Babišovu střetu zájmu skutečně neproplatí, a získat rozhodnutí o zamítnutí platby napadnutelné u soudu.
11.08.2021 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24005 článků)

Ministerstvo pro místní rozvoj: Česká republika obdržela reakci na svou odpověď na Auditní zprávu Evropské komise

 
Česká republika obdržela prostřednictvím Stálého zastoupení ČR při EU reakci na odpověď České republiky na závěrečnou auditní zprávu Evropské komise, s jejíž finální podobou se aktuálně seznamuje.
24.10.2020 16:15 |

podobné články

Česko chce na dotaci pro Agrofert vyzkoušet, zda Brusel „nevyměkne”

 
Tvrzení, že společnosti z holdingu Agrofert měly již před rozhodnutím auditorů Evropské komise preventivně pozastavené vyplácení dotací, neplatilo zcela. Jak vyšlo najevo, společnost Fatra, která do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše (ANO) spadá, dostala v únoru proplacenou dotaci 547 tisíc korun.
18.05.2021 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24005 článků)

ERÚ vydal cenová rozhodnutí zohledňující čerstvé notifikace Evropské komise

 
Energetický regulační úřad (ERÚ) dnes vydal dvě cenová rozhodnutí, cenové rozhodnutí ERÚ č. 9/2016, kterým se mění cenové rozhodnutí ERÚ č. 5/2016, a cenové rozhodnutí ERÚ č. 10/2016, kterým se mění cenové rozhodnutí ERÚ č. 7/2016.
15.12.2016 16:30 |

podobné články

Soudní dvůr Evropské unie rozhodl ve věci uznávání puncovních značek drahých kovů

 
Dne 22. září 2016 vynesl Soudní dvůr EU rozsudek ve věci C-525/14 Komise v. Česká republika. Jednalo se o tzv. řízení o porušení unijního práva, v němž Komise České republice vytýkala, že neuznává puncovní značky drahých kovů vyražené některými nizozemskými puncovními úřady, zejména úřadem WaarborgHolland. Česká republika se v řízení hájila tím, že puncovní úřad WaarborgHolland vyznačuje puncovní značky i ve třetích zemích, aniž by bylo možné rozlišit puncovní značky vyznačené ve třetí zemi a v Unii. Puncovní značka, která byla vyznačena ve třetí zemi, přitom nemůže těžit ze svobody volného pohybu, ani ze zásady vzájemného uznávání.
27.09.2016 15:55 |

podobné články

Poslanci vzali na vědomí závěrečnou zprávu vyšetřovací komise k Opencard

 
Poslanecká sněmovna hlasy 137 poslanců kývla na závěrečnou zprávu vyšetřovací komise k Opencard. Se zprávou dolní komoru v pátek seznámil místopředseda komise Daniel Korte (TOP 09), samotný předseda komise Bronislav Schwarz (ANO) a člen komise Ivan Gabal (KDU-ČSL). Podle Schwarze komise pro Opencard již podala trestní oznámení na policii a státní zástupkyni Dagmar Máchovou. Komise se měla zaměřit na postup vyšetřování počátků projektu Opencard.
23.01.2015 14:42 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Korte (132 článků) , Dagmar Schwarz (5 článků) , Daniel Schwarz (2 články)

Brusel znovu kárá Česko za střet zájmů, Babiš je spokojený. Přišla i pochvala

 
Česká republika sice za poslední rok pokročila v reformách soudnictví, stále však efektivně neřeší střety zájmů na nejvyšší vládní úrovni. Vyplývá to z druhého ročního hodnocení stavu právního státu ve všech 27 zemích Evropské unie, které dnes zveřejnila Evropská komise. Unijní exekutiva vidí nedostatky v zavádění do praxe vládní protikorupční strategie. Pluralita médií v zemi sice podle komise zůstává zaručena, médiím těžce zasaženým covidovou krizí se však nedostalo veřejné podpory a volbu členů Rady České televize provázejí politické tahanice.  Pro Českou republiku vyznívá hodnotící zpráva Evropské komise o stavu právního státu znovu celkově pozitivně, napsal ČTK premiér Andrej Babiš (ANO). Komise podle něj neshledává žádná systémová selhání.
20.07.2021 15:55 |

podobné články

Stát žádá Evropskou komisi o proplacení projektu firmy z holdingu Agrofert

 
Platební a certifikační orgán při ministerstvu financí dnes na žádost ministerstva průmyslu a obchodu předložil Evropské komisi žádost o proplacení projektu plastikářské společnosti Fatra, která spadá do holdingu Agrofert ze svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše.
16.06.2021 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24005 článků)