Článek

Ministerstvo financí částečně obměnilo dozorčí radu Českého Aeroholdingu

 
Ministerstvo financí jako jediný akcionář Českého Aeroholdingu (ČAH) rozhodlo o výměně dvou členů dozorčí rady ČAH. Ze statutárního orgánu společnosti odcházejí Tomáš Šabatka a Petr Blažek, které nahrazují Robert Bullock a Ondřej Landa.
30.06.2016 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Robert Bullock (1 článek) , Tomáš Blažek (22 článků)
Podobné články

Ministr financí vyměnil členy vedení Českého Aeroholdingu

 
Ministerstvo financí vyměnilo členy představenstva a dozorčí rady Českého Aeroholdingu. Mezi odvolanými členy představenstva je prezident Českých aerolinií Philippe Moreels, šéf obchodu ČSA Jozef Sinčák a šéf informačních a komunikačních technologií Aeroholdingu Josef Adam.
27.06.2014 18:10 |

podobné články

Bárta: „Trafikant“ Vondra vyštípal Kohouta z dozorčí rady Aeoroholdingu

 
Ministerstvo financí dnes významně obměnilo složení dvanáctimístné dozorčí rady Českého aeroholdingu. Bývalý ministr obrany Alexandr Vondra usedne mezi „hlídače“ na úkor renomovaného ekonoma, člena NERVu Pavla Kohouta.
12.02.2013 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Kohout (225 článků) , Alexandr Vondra (1134 článků)

Vondra má dostat trafiku - dozorčí rada Českého Aeroholdingu

 
Bývalý ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) zřejmě nastoupí do dozorčí rady Českého Aeroholdingu. Dnes o tom informoval zpravodajský server iDnes.cz, podle něhož jde o součást koaliční dohody mezi ODS a TOP 09. O složení dozorčích rad státem vlastněných společností se stará ministerstvo financí, to však informaci nepotvrdilo. Vondrovo vyjádření se serveru nepodařilo získat. 
05.02.2013 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1134 článků)

Ekonom Kohout míří do dozorčí rady Českého aeroholdingu

 
Ekonoma Pavla Kohouta, který opouští Národní ekonomickou radu vlády (NERV), vybrala strana Věci veřejné do dozorčí rady vznikajícího Českého aeroholdingu. V úterý o tom informoval deník Mladá fronta Dnes a server iDnes.cz, kterým zprávu potvrdil Kohout i ministr dopravy Vít Bárta (VV).
11.01.2011 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Kohout (225 článků) , Vít Bárta (2830 článků)

Trafika pro Kalouskova poradce? Dostal místo v dozorčí radě Aeroholdingu

 
Na pozici v dozorčí radě Českého aeroholdingu nastupuje Jan Klak, poradce ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09). Uvedl to v pondělí časopis Týden.
27.02.2012 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6552 článků)

Vondra nastoupí do dozorčí rady Českého aeroholdingu

 
Exministr obrany Alexandr Vondra (ODS) v úterý potvrdil, že přijal nabídku premiéra Petra Nečase (ODS) zasednout v dozorčí radě Českého aeroholdingu.
05.02.2013 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1134 článků) , Petr Nečas (9280 článků)

Vedení Českého Aeroholdingu opustí Fuksa a Vondra

 
Představenstvo Českého Aeroholdingu opustí bývalý rebelující poslanec za ODS Ivan Fuksa. Z funkce místopředsedy představenstva jej k 30. listopadu odvolalo ministerstvo financí. V dozorčí radě společnosti skončí exministr obrany Alexandr Vondra (ODS) a Jiří Blažek (TOP 09). 
26.11.2013 14:37 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Fuksa (394 článků) , Jiří Vondra (76 článků)

Nové vedení Prahy obměnilo dozorčí radu dopravního podniku

 
Nové vedení Prahy odvolalo deset politiků z patnáctičlenné dozorčí rady dopravního podniku a následně zvolilo osm členů, čtyři z ANO, pod dvou z ČSSD a Trojkoalice. ČTK to po jednání valné hromady řekl náměstek primátorky Petr Dolínek. Dvě místa zbývají pro opoziční TOP 09 a ODS. TOP 09 zatím zástupce nenominovala. Vedení ODS v pondělí nominaci odmítlo. V dozorčí radě zůstalo pět členů, kteří zastupují zaměstnance.
10.12.2014 13:04 |

podobné články

Babiš připraví o místo dva exministry. Místo nich nasadí známého ekonoma Jana Švejnara

 
Ekonom a bývalý neúspěšný kandidát na prezidenta Jan Švejnar se zřejmě stane jedním z nových členů dozorčí rady Českého Aeroholdingu, firmy ovládající například ruzyňské letiště nebo údržbu letadel. Do funkce jej plánuje dosadit ministr financí Andrej Babiš, který má v personálním obsazení Aeroholdingu hlavní slovo, protože ministerstvo v něm za stát vykonává akcionářská práva. Informovala o tom středeční MF Dnes.
18.06.2014 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (14079 článků) , Jan Švejnar (296 článků)

Babiš čistí v Aeroholdingu. Pomůže s tím prezidentský exkandidát Švejnar

 
Babišovo Ministerstvo financí udělalo čistku ve vedení Českého Aeroholdingu. Na svých místech v představenstvu a dozorčí radě zůstali jen čtyři členové včetně generálního ředitele a předsedy představenstva Miroslava Dvořáka.
27.06.2014 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Dvořák (88 článků) , Miroslav Dvořák (87 článků) , Miroslav Dvořák (87 článků)

Další zemětřesení ve státní firmě. Babiš obměnil dozorčí radu ČEZu

 
Ministr financi Andrej Babiš po dozorčích radách Aeroholdingu, Mera a Čepra téměř kompletně vyměnil také složení dozorčí rady ČEZu, největší energetické firmy v zemi. 70 procent akcií ČEZu drží stát a ten teď vyměnil sedm z osmi členů, které v dozorčí radě má.
28.06.2014 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (14079 článků)

Vondrovi a Fuksovi utnuli trafiky! Končí v Českém aeroholdingu

 
Exministr obrany Alexandr Vondra a exministr zemědělství Ivan Fuksa končí v Českém aeroholdingu. Z jejich trafik v dozorčí radě a představenstvu je odvolalo ministerstvo financí.
26.11.2013 14:27 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1134 článků) , Ivan Fuksa (394 článků)

Exministr Vondra: Dostal trafiku v aeroholdingu! Stejnou jako rebel Fuksa

 
Působení na ministerstvu obrany je minulostí, Alexandr Vondra (ODS) se však od tanků přesune podle všeho k letadlům. Kývl totiž na nabídku premiéra Nečase, aby zasedl v dozorčí radě Českého Aeroholdingu. A tahle situace je navlas stejná, jako v případě Nečasova "vypořádání" s rebelem Fuksou, za které byl premiér kritizovaný.
06.02.2013 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1134 článků)

Nečas našel trafiku pro Vondru, exministr zasedne v radě Aeroholdingu

 
Exministr obrany Alexandr Vondra (ODS) dostal od premiéra Petra Nečase nabídku práce v dozorčí radě Českého Aeroholdingu a přijal ji.
06.02.2013 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1134 článků) , Petr Nečas (9280 článků)

Pražští radní rozhodli o odvolání Ludvíka z ČSSD z dozorčí rady DPP

 
Pražští radní v úterý odvolali z dozorčí rady dopravního podniku Miloslava Ludvíka (ČSSD). Opozice tak nebude mít v dozorčí radě žádného zástupce. Novinářům to řekl Ludvík. Do dozorčí rady byl zvolen místopředseda pražské ODS Tomáš Portlíka a primátorský náměstek Tomáš Hudeček (TOP 09). Jedno místo z patnáctičlenné rady bylo dosud neobsazeno. Pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) zdůvodnil rozhodnutí tím, že dozorčí rada by měla být v současnosti oproštěna od politických sporů. Uvádí ČTK.
28.02.2012 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (708 článků) , Tomáš Hudeček (657 článků) , Ludvík Svoboda (56 článků) , Tomáš Svoboda (173 článků)

V dozorčí radě Lesů ČR skončili čtyři členové z ODS

 
V dozorčí radě státního podniku Lesy České republiky (LČR) skončili čtyři její členové z ODS. Ministr zemědělství v demisi Miroslav Toman na jejich místa jmenoval odborníky převážně z lesnického sektoru. Změny v dozorčí radě vyplývají z tiskové zprávy, které LČR vydaly po dnešním zasedání dozorčí rady. Dozorčí rada má devět členů. Šest jich jmenuje ministr, tři volí zaměstnanci podniku. LČR patří polovina lesů v zemi, podnik ročně dosahuje miliardových zisků. 
24.10.2013 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Toman (106 článků)

Personální změny v dozorčí radě Dopravního podniku hlavního města Prahy

 
Valná hromada DPP dnes vzala na vědomí konec výkonu funkce členů dozorčí rady DPP Bc. Oldřicha Schneidera a Václava Pospíšila, kterým dne 6. 6. 2017 uplynulo funkční období. Zároveň odvolala z funkce člena dozorčí rady Josefa Buriánka. Do uvolněných pozic v dozorčí radě valná hromada ke dni 7. 6. 2017 zvolila Jana Lebedu, Vratislava Feigela a Ing. Petera Hlaváče. Noví členové dozorčí rady jsou zaměstnanci DPP.
06.06.2017 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hlaváč (20 článků) , Václav Lebeda (25 článků)

V Aeroholdingu se bude propouštět. Šéf pilotům a letuškám ustupovat odmítá

 
Se snížením počtu propuštěných zaměstnanců Českých aerolinií se nepočítá. Je možné řešit způsob jejich odchodu, mohli by třeba na určitou dobu akceptovat částečné úvazky. V České televizi to řekl předseda představenstva Českého Aeroholdingu Václav Řehoř.
05.10.2014 17:36 |

podobné články

Osobnosti: Václav Český (452 článků)

Ministerstvo reviduje manažerské smlouvy v Aeroholdingu a podívá se i na další státní firmy

 
Revize manažerských smluv ukázala, že část manažerů Českého aeroholdingu (ČAH) mohla při odchodu ze zaměstnání dostat na odchodnou až dvanáct měsíčních platů. Překvapivé je, že to i v tom případě, když odcházeli na vlastní žádost. MF Dnes poukazuje na to, že takto velkoryse si počíná státní firma, která má pod sebou pražské letiště či ztrátové ČSA. Ministerstvo už zakročilo a platy snížilo.
18.11.2014 11:41 |

podobné články