Článek

Ministerstvo dopravy: Snížená sazba spotřební daně na naftu by měla platit dál

 
Poslanecká sněmovna schválila pokračování snížení spotřební daně na motorovou naftu o 1,50 koruny na litr do konce roku 2023. Na konci září by tak nemělo dojít k avizovanému opětovnému nárůstu sazby daně z motorové nafty, čímž se umenší tlak na další nárůst nákladů domácností a podnikatelů, neboť náklady na dopravu vstupují do většiny sektorů ekonomiky.
18.09.2022 11:10 |

podobné články

Podobné články

Chovanec (ČSSD): Snížení spotřební daně na naftu má moji podporu

 
Snížení spotřební daně na motorovou naftu, kterou má nyní projednat Poslanecká sněmovna, stabilizuje rozpočet v rezortu dopravy. Podle hejtmana Plzeňského kraje a stínového ministra dopravy za ČSSD Milana Chovance by finanční prostředky, které stát díky tomuto opatření získá, měly směřovat primárně do podfinancované dopravy.
20.10.2011 14:10 |

podobné články

Snížená spotřební daň u nafty na Slovensku státu více peněz nepřinesla

 
Od února 2010 došlo na Slovensku ke snížení sazby spotřební daně na naftu o 23,5%. Cílem opatření byla snaha omezit tankování v okolních státech, především kamionové dopravy.
22.02.2011 17:35 |

podobné články

Ministr Kupka: Snížení spotřební daně na motorovou naftu o 1,50 Kč na litr

 
Komentář na facebookovém profilu ke snížení spotřební daně na motorovou naftu.
15.09.2022 15:40 |

podobné články

Ministr Kupka: Snížení spotřební daně na motorovou naftu o 1,50 Kč na litr

 
Komentář na facebookovém profilu ke snížení spotřební daně na motorovou naftu.
15.09.2022 16:50 |

podobné články

Podle Babiše by snížená DPH měla klesnout z 21 na 10 %

 
Návrh na snížení sazby DPH ze současných 21 procent na deset procent u točeného piva i nealkoholických nápojů jako restaurační služby je krokem k postupnému zavedení jedné snížené sazby deset procent. Na dnešní tiskové konferenci to řekl ministr financí Andrej Babiš (ANO). Česko má tři sazby DPH. Základní činí 21 procent, snížená 15 procent a druhá snížená sazba je deset procent. Podle ministra je směřování k desetiprocentní snížené sazbě v souladu s koaliční smlouvou.
02.02.2016 11:46 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24861 článků)

Pomoc s drahým benzinem i naftou: Vláda schválila snížení spotřební daně o 1,50 Kč

 
Vláda dnes schválila návrh novely zákona o dočasném snížení spotřební daně na naftu a benzin o 1,5 koruny na litr. Premiér Petr Fiala to oznámil na tiskové konferenci po jednání kabinetu. Ministr financí Zbyněk Stanjura (oba ODS) před týdnem uvedl, že opatření by mělo platit v období od 1. června do 30. září. U nafty přitom ministerstvo financí zvažuje zavést snížení trvale.
13.04.2022 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4320 článků) , Zbyněk Stanjura (411 článků)

Ministerstvo chce obnovit zelenou naftu i pro živočišnou výrobu

 
Ministerstvo zemědělství chce obnovit vratku spotřební daně za pohonné hmoty, tzv. zelenou naftu, i u živočišné výroby. Oficiální návrh však bude muset předložit ministerstvo financí, řekl ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) s tím, že návrh by měla na prosincovém zasedání projednat vláda.
22.11.2015 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (989 článků)

Vláda řešila pomoc Ukrajině. Čechům sníží spotřební daň na naftu a benzin

 
Vláda ve středu zasedla opět s premiérem Petrem Fialou (ODS), který prodělal covid. Řešila další pomoc válkou sužované Ukrajině včetně dodávky dalšího vojenského materiálu, ale také pomoc českým občanům. Shodla se přitom na snížení spotřební daně na naftu a benzín o 1,50 Kč na litr. Strategii ke zvládnutí migrační vlny z Ukrajiny bude vláda schvalovat za týden.
06.04.2022 06:55 |

podobné články

Včera bojovala vláda o přežití, dnes bude řešit snížení spotřební daně na pohonné hmoty

 
Členové kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS) mají ve středu odsouhlasit balík rozpočtových opatření pro roky 2013 a 2014, kterému vévodí zvýšení daně z přidané hodnoty a pomalejší valorizace důchodů. Současně by měli rozhodnout o opozičním návrhu na snížení spotřební daně na benzin a naftu.
11.04.2012 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9391 článků)

Sněmovna schválila snížení daně na benzín a naftu. Babiš nesouhlasí

 
Levnější benzín a nafta, zachování tzv. zelené nafty. Takovou novelu ve středu schválila sněmovna, i přes nesouhlas ministra financí Andreje Babiše (ANO). Snížení spotřební daně by mělo být podle poslanců 2,50Kč/litr u nafty a 1,50Kč/litr u benzinu. V rámci novely také prošlo zachování tzv. zelené nafty pro zemědělce. Díky ní tak budou moci zemědělci získávat část spotřební daně zpět.
23.07.2014 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24861 článků)

Bárta: Kalouskovi sázka na naftu nevyšla. Rozpočet ochuzen o dvě miliardy

 
Letošní státní závěrečný účet opět prokázal, že v České republice je příliš vysoká spotřební daň z nafty. Výběr ze spotřební daně z minerálních olejů (především benzín a nafta) poklesl o 2,2 mld. Kč. Potvrzuje se tak to, co říkají VV už dlouhou dobu – máme tu příliš vysokou spotřební daň, která navíc snižuje výnosy státního rozpočtu.
28.04.2013 13:05 |

podobné články

Poslanci překvapivě schválili snížení spotřební daně u pohonných hmot, Babiš nechápe

 
Sněmovna ve středu překvapivě podpořila snížení spotřební daně na pohonné hmoty o 2,50 Kč u nafty a 1,50 Kč u benzínu. Změnu navrhovanou poslancem ČSSD Milanem Urbanem schválila v rámci novely o znovuzavedení zelené nafty pro zemědělce. Daňová vratka ze spotřební daně na palivo má podle vlády vyrovnat podmínky tuzemských zemědělců se zahraničními kolegy.
23.07.2014 12:25 |

podobné články

Třetí sazba DPH klepe na dveře, platit by měla od příštího roku

 
Sněmovna s největší pravděpodobností schválí zavedení desetiprocentní sazby daně z přidané hodnoty (DPH). Nová sazba, která se bude vztahovat na knihy, léky a kojeneckou výživu, bude platit od příštího roku a poslanci si od ní slibují především snížení cen pro koncové spotřebitele. V současné době platí v Česku dvě sazby DPH - základní (21 procent) a snížená (15 procent).
17.09.2014 14:55 |

podobné články

Senát přičlení zelenou naftu k tabákové dani. Opozici to zřejmě znemožní podání ústavní stížnosti

 
Senát zamítne novelu zákona o spotřební dani, která zachovává zelenou naftu pro zemědělce. Toto opatření ale vloží do jiné novely zákona o spotřební dani, která zvyšuje daň z cigaret. Novinářům to dnes řekl předseda horní komory Milan Štěch (ČSSD). Senátní postup, který by ještě musela potvrdit sněmovna, tak pomůže zabránit předložení ústavní stížnosti, kterou kvůli spornému dvojímu schvalování novely o pohonných hmotách chtěla předložit opozice.
26.08.2014 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Milan Štěch (774 článků)

Ministr Havlíček navrhuje dopravcům odklad plateb za naftu

 
Čeští dopravci by mohli díky státní garanci získat možnost platit dodavatelům za odebranou naftu až s půlročním odkladem. Ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček (za ANO) už o možnosti prodloužit splatnost faktur za naftu ze 30 na 180 dní jednal s vedením státního distributora paliv Čepro a sdružení autodopravců Česmad Bohemia, píšou dnešní Lidové noviny (LN). Opatření má pomoci zabezpečit zásobování v době epidemie koronaviru.
27.03.2020 06:21 |

podobné články

Levnější benzín nebude. Snižovat spotřební daně je riskantní, tvrdí náměstek

 
První náměstek ministra financí Ladislav Minčič se obává, že případné snížení spotřební daně na benzín a naftu by bylo pro státní rozpočet velkým rizikem. V chatu serveru ihned.cz vzbudil náměstek zodpovědný za daňovou problematiku zájem mnoha čtenářů.
12.04.2012 19:05 |

podobné články

Poslanci už pár hodin po schválení couvají od nižší spotřební daně u pohonných hmot

 
Snížení spotřební daně na pohonné hmoty, které Sněmovna ve středu schválila v rámci novely zavádějící zelenou naftu pro zemědělce, je krajně nejisté. Ačkoliv novela standardně prošla a bod byl ukončen, rozhodla se koalice výsledek hlasování zpochybnit. Pozměňovací návrh přitom vznesl sociálnědemokratický poslanec Milan Urban.
23.07.2014 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Milan Urban (182 článků)

Velebný (ČSSD): Popravdě o Andreji Babišovi a naftě

 
Když se poprvé hlasovalo o snížení spotřební daně na naftu a benzín, hlasoval jsem pro pokles, tedy pro návrh kolegy Milana Urbana. Při druhém hlasování jsem se zdržel. Nerad, protože snížení spotřební daně považuji za jeden ze slibů sociální demokracie a za ekonomicky správné rozhodnutí.
31.07.2014 12:01 |

podobné články

Osobnosti: Milan Urban (182 článků)

Babiš nejdřív kňoural jak dítě, a pak nám začal vyhrožovat. Poslanec ČSSD popsal, co se dělo v zákulisí kolem spotřební daně

 
Poslanec sociální demokracie Ladislav Velebný popisuje na svém profilu na ParlamentníchListech.cz „kňourání“ ministra financí Andreje Babiše (ANO), že za sebe do sněmovny nemá kvalitního náhradníka i jeho prý až dětsky hysterickou reakci, když bylo původně schváleno snížení spotřební daně na benzin a naftu.
03.08.2014 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24861 článků) , Ladislav Velebný (124 článků)