Článek

Ministerstvo chce vybudovat 31 nových přehrad: Je to šílený nápad, zlobí se odborníci

 
Ministerstvo zemědělství chce obnovit rybníky, lesy a mokřady a nechat vybudovat přes 30 vodních nádrží po celé České republice, aby zmírnilo projevy sucha a vody bylo dostatek i na další roky. Vystavění takových přehrad může začít klidně i za několik let. Odborníci se však nad tímhle plánem pozastavují a ťukají si na čelo. Podle nich je to šílený nápad, špatný koncept a obrovský zásah do přírody...
13.05.2020 13:15 |

podobné články

Podobné články

Ochrana metropole? Vypouštění přehrad!

 
Vodohospodáři z Povodí Vltavy upouští více a více vody z přehrad a nádrží vltavské kaskády. Důvod? Hrozba povodní! Hladiny kvůli ochraně Prahy upravují hlavně na Lipně a Orlíku.
30.06.2009 06:30 |

podobné články

Pět přehrad na Moravě už nemůže zadržovat vodu

 
Všech pět přehrad na Karvinsku a Frýdecko-Místecku je plných. Vlivem dešťů se vyčerpala jejich schopnost zadržovat vodu, která nyní nekontrolovaně odtéká bezpečnostními přelivy a ohrožuje lidi na dolních tocích.
17.05.2010 21:40 |

podobné články

Povodeň by byla více než katastrofální, nebýt jizerskohorských přehrad

 
Soustava jizerskohorských přehrad zabránila v sobotu daleko větší katastrofě. Přehrady Josefův Důl a Bedřichov totiž stačily zachytit velké množství vody, která se tak nedostala do koryt řek.
09.08.2010 04:40 |

podobné články

Projděte se útrobami přehrad - čekají vás tajemné chodby i stovky schodů

 
Unikátní příležitost nahlédnout do útrob největších přehrad na severní Moravě využily v sobotu tisíce lidí. Státní podnik Povodí Odry totiž na jeden den pustil návštěvníky do míst, kam je běžně vstup přísně zakázán.
26.03.2011 17:00 |

podobné články

Správci vltavských přehřad: Dřív jsme to upouštět nemohli

 
Vodohospodáři začali v pondělí večer upouštět Vltavskou kaskádu, průtok Vltavy v Praze tak má dopoledne dosáhnout 3300 krychlových metrů za sekundu. Novinky.cz udělaly rozhovor s mluvčí Povodí Vltavy Michaelou Pohůnkovou. Vysvětlila, proč k upouštění vody z přehrad nemohlo dojít dřív.
04.06.2013 07:50 |

podobné články

Oběti povodní trpěly kvůli velkým penězům, ohromil vědec. A křik pokračuje

 
Během povodní mohly u správců povodí podle klimatologa Václava Cílka převážit zájmy energetiků, a proto nedošlo k včasnému upouštění vody z přehrad. Vidí v tom jasný střet mezi ziskem a bezpečností. Místopředseda sněmovního zemědělského výboru Pavel Kováčik navrhuje změnit manipulační řády přehrad a posílit v nich ochranný účel.
10.06.2013 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Kováčik (284 článků)

Oběti povodní trpěly kvůli velkým penězům, ohromil vědec. A křik pokračuje

 
Během povodní mohly u správců povodí podle klimatologa Václava Cílka převážit zájmy energetiků, a proto nedošlo k včasnému upouštění vody z přehrad. Vidí v tom jasný střet mezi ziskem a bezpečností. Místopředseda sněmovního zemědělského výboru Pavel Kováčik navrhuje změnit manipulační řády přehrad a posílit v nich ochranný účel.
10.06.2013 23:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Kováčik (284 článků)

Povodí Odry: Na prohlídku přehrad přišlo 5500 návštěvníků

 
Pěkné počasí přilákalo 5 500 návštěvníků, kteří měli zájem o prohlídku přehrad. Ve srovnání s loňským rokem to bylo o dalších 200 zájemců více. V rámci dne otevřených dveří byly zpřístupněny přehrady Slezská Harta, Kružberk a Morávka.
31.03.2018 20:30 |

podobné články

Praha 5 chce v Motole vybudovat sjezdovku: Opozice nápad označila za fantasmagorii

 
Současné vedení Prahy 5 se nechalo inspirovat minulostí, kdy v Motole v sousedství autokempu kdysi fungovala lyžařská sjezdovka. A sjezdovku na tom samém pozemku chce vybudovat znovu. Závisí však na mnoha faktorech, zda se zprovoznění místa pro sjezdové lyžování opravdu povede.
06.01.2017 17:10 |

podobné články

Kaskáda zvládla povodně na jedničku, tvrdí odborníci

 
Tak jako při většině předchozích povodní se také letos, zejména z řad starostů zatopených obcí na dolní Vltavě i Labi a z řad veřejnosti, zvedla vlna kritiky toho, jak své úkoly během velké vody zvládli vodohospodáři z vodních děl na Vltavě. Odborníci i ministerstvo zemědělství ale postup při odpouštění přehrad hájí.
12.06.2013 04:10 |

podobné články

Nová sportoviště za čtvrt miliardy v Brně: Město chce vybudovat i vodácký kanál

 
Hned sedm nových hřišť, in-line stezku, MTB školku a vodácký kanál chce v Pisárkách vybudovat brněnský magistrát. Město tím chce své obyvatele rozhoupat k větší sportovní aktivitě. Magistrát si na to vyčlenil více než čtvrt miliardy korun.
08.11.2016 17:20 |

podobné články

Izraelci hodlají vybudovat v Praze počítačové centrum kvůli boji s hackery

 
Izraelští IT specialisté se rozhodli vybudovat bezpečnostní centrum nedaleko Prahy! Vzniknout má nedaleko Řitky a stát bude hned několik milionů korun. Otevřít se má v únoru příštího roku a jeho autoři, společnost CyberGym, chtějí v této lokalitě vybudovat centrum proti kybernetickým útokům, informoval web ECHO24.cz.
11.09.2015 10:02 |

podobné články

Stopaři měli šílený nápad: Lehli si na silnici a stopovali! Přejeli je

 
Hodně šílený nápad měli dva stopaři. Oba si lehli na silnici a začali stopovat. Mysleli si, že je přijíždějící auto uvidí a zastaví jim. Jenže projíždějící autobus si jich nevšiml a přejel je. Zhruba třicetiletý muž a žena zemřeli.
18.07.2013 07:20 |

podobné články

Filmové premiéry: Hurvajz v moderním kabátě a šílený nápad bandičky looserů

 
Zakázaná láska v období "tulipánové horečky", ambiciózní esej jednoho z nejvýznamnějších amerických režisérů, šílený nápad bandičky smolařů a looserů, nové dobrodružství Hurvínka a jeho přátel nebo příběh právníka a cyklisty, který se rozhodl protestovat tím, že projezdí na kole celý svět. V tomto týdnu na nás čeká 5 filmových premiér a speciální projekce prvních dvou epizod marvelovského seriálu Inhumans v pražském kině IMAX Flora.
30.08.2017 10:30 |

podobné články

VIDEO: Šílený nápad řidiče: Chtěl se vyhnout odtahu, auto v Krči připoutal k zábradlí

 
Šílený nápad dostal řidič, který potřeboval zaparkovat v Krči. Neměl totiž oprávnění pro parkování v zóně placeného stání. Nejspíš aby se vyhnul odtahu, připoutal své auto k zábradlí řetězem! Chytrák ale s tímhle řešením stejně nepochodil.
06.03.2020 12:15 |

podobné články

Andrej Babiš chce vybudovat obří vládní čtvrť. Projekt by stál 6 miliard!

 
Ministr financí Andrej Babiš má obří plán. Chce vybudovat společné sídlo ministerstev, které by mělo vyrůst v pražských Letňanech a stát 6 miliard korun!
27.12.2016 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18480 článků)

Praha chce vybudovat speciální městečko: Děti si v něm vyzkouší práci policistů, hasičů nebo záchranářů

 
Praha chce vybudovat takzvané městečko Integrovaného záchranného systému. Jedná se o záměr, jenž vychází z velmi zajímavého projektu „Svět záchranářů“, který úspěšně funguje v Karlových Varech. Zejména děti by se tu mohly naučit, jak se chovat při nehodách, požáru a jiných nenadálých situacích. Areál využívají výhradně školy a veřejnost. A zájem je o něj obrovský. „V současné době se nelze z kapacitních důvodů objednat v příštích dvou letech,“ řekl pro Blesk.cz pražský radní Libor Hadrava (ANO).
12.12.2017 08:50 |

podobné články

Miliardář chce v Indii vybudovat dopravní systém budoucnosti. Zájem má i Česko

 
Společnost Virgin Hyperloop One, za kterou stojí britský miliardář Richard Branson, chce v Indii vybudovat superrychlý dopravní systém. Ten by cestu mezi městem Púna a chystaným letištěm v Bombaji zkrátil na 25 minut, čímž by cestující ušetřili asi tři hodiny času. Informovala o tom agentura Bloomberg.
19.02.2018 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Richard Branson (96 článků)

Jurek (SZ): Ministerstvo by mělo přehodnotit plány na stavbu velkých vodních děl

 
Reakce na vyjádření ministra Jurečky, že stát se chystá v příštích deseti letech investovat 16 miliard korun do výstavby nových přehrad.
18.08.2016 21:05 |

podobné články