Článek

Ministerstvo aktualizuje semafor, čeká se zhoršení velké části ČR

 
Ministerstvo zdravotnictví dnes bude aktualizovat tzv. semafor, který na mapě republiky zobrazuje riziko nákazy novým typem koronaviru v jednotlivých okresech. Hlavní hygienička Jarmila Rážová uvedla, že většina okresů se tento týden pravděpodobně přesune do prvního, zeleného stupně rizika a že v druhém, oranžovém stupni budou nejméně tři regiony.
11.09.2020 06:50 |

podobné články

Podobné články

Sledujte barvy. Ministr Vojtěch představil národní „covid-19“ semafor

 
Před prázdninami vláda Andreje Babiše představila semafor zemí, do kterých lze bezpečně vycestovat i navzdory koronaviru. Ale protože rostou počty nakažených i v České republice, ministr zdravotnictví představil i národní semafor, kterým odliší riziková místa od míst epidemicky klidných. Takto bude onen národní semafor vypadat.
27.07.2020 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21023 článků)

Ministerstvo zahraničí představilo nový cestovatelský semafor: Bude se jím řídit celá EU

 
Ministerstvo zahraničí představilo nový cestovatelský semafor, který začne platit od pondělí. Semafor bude jednotný pro celou Evropskou unii. Podle ministra zahraničí Tomáše Petříčka bude většina zemí červená.
04.11.2020 17:40 |

podobné články

Česká pošta: Divadlo Semafor slaví 60. narozeniny i poštovní známkou

 
Česká pošta ve spolupráci s divadlem Semafor představila novou příležitostnou poštovní známku s názvem 60 let divadla Semafor. Motivem známky jsou siluety, které představují osobnosti a formy charakterizující tvorbu oblíbeného pražského divadla. Autorem výtvarného návrhu známky, obálky prvního dne vydání (FDC) a příležitostného razítka je Jiří Suchý, rytcem obálky prvního dne Jaroslav Tvrdoň.
25.10.2019 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Suchý (255 článků)

Nemocnice se obávají zhoršení péče, pojišťovny jim málo platí

 
Naprostá většina ředitelů nemocnic považuje úhrady za péči od zdravotních pojišťoven za nedostatečné a očekává, že letos klesnou, případně budou stejné. Přes dvě třetiny ředitelů nemocnic se kvůli tomu obávají zhoršení kvality péče. Naproti tomu ředitelé pojišťoven jsou přesvědčeni o tom, že úhrady stačí, většina očekává stejnou výši, někteří i růst. Zhoršení kvality péče se neobávají.
13.06.2012 14:45 |

podobné články

Blatného hororový scénář: Pokud vzroste počet hospitalizovaných, vycení PES zuby

 
Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) nevyloučil to, že při zhoršení počtů lidí s covidem-19 v nemocnicích bude navrhovat přesun do nejpřísnějšího pátého stupně skóre protiepidemického systému PES. Očekává, že i bez zhoršení situace bude o Vánocích v nemocnicích asi 6000 lidí. Zhoršení by mohlo znamenat až 10 000 hospitalizovaných a kolem 15 000 nových případů denně.
17.12.2020 12:16 |

podobné články

Vojtěch chce hrozbu nákazy v regionech hlídat „semaforem“. Rizikové skóre je složité

 
Ministerstvo zdravotnictví připravuje pro Česko nový semafor. Ten rozdělí barvami jednotlivé oblasti podle nebezpečí nákazy. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) by ministerstvo chtělo příští týden představit semafor, který bude mít čtyři barvy a na ně navázaná jednotlivá protiepidemiologická opatření. Řekl to ve středu stanici CNN Prima News. Dosud ministerstvo zveřejňovalo rizikové skóre se stupnicí od 0 do 10, i šéf zdravotních statistiků Ladislav Dušek ale před časem připustil, že pro lidi není dost přehledné.
22.07.2020 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1199 článků)

Ministerstvo zdravotnictví představilo první semafor

 
Ministerstvo zdravotnictví v pondělí představilo první semafor. Ten označuje odlišnou barvou jednotlivé okresy v České republice, a to podle rizika nákazy koronavirem.
03.08.2020 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1199 článků) , Adam Vojtěch (932 článků)

Ministerstvo zahraničních věcí aktualizuje informace o postupu hurikánu Irma

 
V souvislosti s hurikánem Irma MZV důrazně nedoporučuje cesty do Karibiku a na Floridu, zejména do její jižní části.
12.09.2017 08:45 |

podobné články

Seznam zemí s nízkým rizikem nákazy se od pondělí nezmění, Ministerstvo zdravotnictví spustilo online příjezdový formulář

 
Ministerstvo zdravotnictví ČR na základě dostupných dat z Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) a na základě vyhodnocení epidemiologické situace aktualizuje seznam zemí s nízkým rizikem nákazy covid-19. Ke změnám v seznamu tentokrát nedochází.
19.09.2020 09:05 |

podobné články

Ministerstvo zdravotnictví: Denní souhrn testů na COVID-19

 
Ministerstvo zdravotnictví denně aktualizuje souhrn provedených testů na COVID-19. Detaily včetně zveřejněné datové sady jsou k dispozici na adrese https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19.
31.01.2021 12:45 |

podobné články

Ministerstvo: přechod přes tramvajové koleje nemusí řídit semafor

 
Přechod pro chodce, který se kříží s tramvajovými kolejemi, nemusí řídit semafor.
30.04.2010 12:15 |

podobné články

Přehledně: Co budou znamenat barvy v chystaném semaforu

 
Čtyřbarevný semafor, který ministerstvo zdravotnictví spolu s odborníky v pondělí představilo, by měl pro veřejnost zpřehlednit opatření, která mohou hygienici využívat v boji proti koronaviru. Nyní krajské hygieny vyhlašují opatření pro jednotlivé kraje, případně okresy a v každém místě platí něco jiného. Nový semafor se ale neomezí jen na barvy, bude mít navíc ještě stupně a ani stejná barva u různých okresů nemusí znamenat stejná opatření.
28.07.2020 11:10 |

podobné články

Ministerský semafor se bude obnovovat pouze jednou týdně. Je prý jen pro orientaci

 
Jak se orientovat podle koronavirového „semaforu” ministerstva zdravotnictví? Co dělat, když zrovna pojedu na návštěvu či pracovně do vedlejšího okresu, který je označený zeleně či žlutě? Je potřeba brát s sebou roušku? Semafor, který ministerstvo představilo v pondělí a který rozděluje Česko na různě barevné okresy podle epidemiologické situace, vyvolal u mnoha lidí řadu otázek. Zvlášť když v jednotlivých regionech mohou nyní hygienici nastavovat různá opatření.
28.07.2020 18:25 |

podobné články

V pondělí se rozsvítí Semafor. Hlavní slovo bude mít Rážová

 
V pondělí ve 12. hodin ministerstvo zdravotnictví poprvé zprovozní tzv. semafor, který označí odlišnými barvami oblasti v České republice podle toho, jaká je v nich epidemiologická situace. Poslední slovo v tom, jakou bude mít konkrétní region barvu, bude patřit hlavní hygieničce Jarmile Rážové. Novinářům to ve středu řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.
29.07.2020 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1199 článků) , Adam Vojtěch (932 článků)

Chaos, ale i návrat roušek na dohled: Jak reagují „zelené“ okresy na Vojtěchův semafor?

 
Ministerstvo zdravotnictví v pondělí poprvé představilo takzvaný semafor, tedy mapu okresů podle epidemiologické situace. Vychází z ní, že v Česku nejsou okresy s horší epidemickou situací nákazy covidem-19 než stupeň 1 označený zeleně, kterých je devět. Jsou to Praha, Praha-západ, Praha-východ, Ostrava-město, Karviná a Frýdek-Místek a dále Brno-město, Jihlavsko a Prachaticko. Ostatní okresy jsou bílé, tedy bez rizika.
03.08.2020 22:15 |

podobné články

Aktualizovaný semafor: Praha dál červená, přibylo oranžových okresů

 
Ministerstvo zdravotnictví v pondělí aktualizovalo takzvaný koronavirový semafor, který odráží riziko nákazy v jednotlivých regionech. V oranžovém stupni, který znamená počínající komunitní přenos, se nově ocitly zhruba dvě desítky okresů. Resort to uvedl v tiskové zprávě.
21.09.2020 18:30 |

podobné články

Semafor rizikových okresů: Už teď varovně svítí Praha!

 
Stejný problém, ale rozdílná hygienická opatření kraj od kraje. A ještě zaváděná různě rychle! Trochu jistot by mohl vnést semafor rizikových okresů, díky němuž by se lidé aspoň trochu mohli připravit na to, co je čeká. Ten začne ukazovat od příštího týdne.
28.07.2020 05:05 |

podobné články

Dvojí test i karanténa pro dovolenkáře: Semafor zrudl. Budou mít cestovky výjimku?

 
Cestovatelský semafor čeká změna. Od pátku mu přibude ještě jedna tmavší barvička, což přinese výrazné komplikace lidem, kteří cestují do České republiky. Chystá se dvojí testování, ale i povinná karanténa. Nová pravidla se budou týkat i Čechů vracejících se domů ze zahraničí a z dovolené. Nejvíce to „odnesou“ ti, kteří cestují ze třetích zemí, například z Egypta či třeba z Keni, kde je nyní i místopředseda Asociace cestovních kanceláří ČR Jan Papež. Ten spolu s cestovkami neskrývá rozčílení. Podívejte na přehled změn, ale i na důvody, které k tomuto kroku vládu přivedly.
03.02.2021 05:40 |

podobné články

Češi mohou vyjet po Evropě, ale „semafor“ má mouchy. Ne všude vás přijmou, varují experti

 
Vláda v pondělí představila systém, který stanoví bezpečné země, do nichž by mohli Češi cestovat bez omezení či ze kterých by naopak do České republiky mohli přijíždět návštěvníci. Jenže takzvaný „vládní semafor“ má díry. V rámci komunikačního šumu údajně došlo k jeho mylné interpretaci, kdy jej Češi chápou jako mapu, do jakých zemí lze volně cestovat bez omezení. Platí sice, že negativní test na koronavirus bude vyžadován při návratu z červeně označených zemí – tedy z Velké Británie a Švédska, nelze však tvrdit, že do zelených zemí bude pro Čechy možný vstup bez omezení. Upozornil na to web cestujlevne.cz.
02.06.2020 20:25 |

podobné články