Článek

„Milovaný führerku, vzrušuje mě tvůj kníreček.“ Židovský spisovatel Tenenbom: Na Západě nesmíte kritizovat a dělat si srandu. Nuda

 
Pravidla ultraortodoxních Židů jsou proti tomu, jak legrační a směšná pravidla si vytvořila a vytváří současná západní společnost, jen čajíčkem. Svoboda dostává na frak a oblékáme si „železné košile“ politické korektnosti. Tak to vidí Tuvia Tenenbom. U nás velmi oblíbený spisovatel přiletěl nedávno do Prahy představit novou knihu Po čem rabíni touží. Bydlel nedaleko Staronové synagogy. Když se ParlamentníListy.cz zeptaly, jestli už viděl Golema, odpověděl s humorem sobě vlastním: „Každé ráno se na něj dívám do zrcadla!“
24.11.2022 12:25 |

podobné články

Podobné články

5 důvodů, proč je mnohem lepší koukat z okna než na Euro

 
Nuda, nuda, reklama, nuda, nuda, hymna, nuda, nuda, nuda, nuda, reklama, nuda, nuda, gól, nuda, nuda, reklama.
29.06.2016 13:15 |

podobné články

Uprchlíci z Eritreje a Súdánu na nás házeli kameny, totální násilí, ale to se nikde nedočtete. Spisovatel Tenenbom je zde s knihou o dnešní Británii

 
ROZHOVOR Velká Británie je na Západě nejvíce antisemitskou zemí současnosti a žijí tam chudí lidé, kteří musí chodit pro jídlo do potravinových bank. Spisovatel Tuvia Tenenbom je opět plný dojmů. Nakladatelství Zeď nedávno vydalo ve světové premiéře jeho knihu „Krysy Jejího Veličenstva“. ParlamentníListy.cz s ním hovořily v restauraci naproti Starému židovskému hřbitovu v Praze.
15.11.2019 10:35 |

podobné články

Podpora homosexuálních svateb, speciální toalety pro transgender, kampaň proti zbraním... Spisovatel Tenenbom okrývá politicky nekorektně skrytou tvář USA

 
ROZHOVOR Procestoval USA křížem krážem. Mluvil s politiky, bezdomovci, ropnými magnáty, ekologickými aktivisty, indiány, černochy, Židy, bílými rasisty a tak dále. Pak sepsal knihu Všechny jejich lži, která se stala bestsellerem a nedávno vyšla i česky. Spisovatel Tuvia Tenenbom žijící trvale v New Yorku v ní popisuje USA jako Trumpland a vysvětluje, jak se mohl stát Donald Trump prezidentem. Rozhovor s ním ParlamentnímListům.cz zprostředkovalo Nakladatelství Zeď.
05.12.2017 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5927 článků)

Podpora homosexuálních svateb, speciální toalety pro transgender, kampaň proti zbraním... Spisovatel Tenenbom odkrývá politicky nekorektně skrytou tvář USA

 
ROZHOVOR Procestoval USA křížem krážem. Mluvil s politiky, bezdomovci, ropnými magnáty, ekologickými aktivisty, indiány, černochy, Židy, bílými rasisty a tak dále. Pak sepsal knihu Všechny jejich lži, která se stala bestsellerem a nedávno vyšla i česky. Spisovatel Tuvia Tenenbom žijící trvale v New Yorku v ní popisuje USA jako Trumpland a vysvětluje, jak se mohl stát Donald Trump prezidentem. Rozhovor s ním ParlamentnímListům.cz zprostředkovalo Nakladatelství Zeď.
05.12.2017 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5927 článků)

Tuvia Tenenbom: V Rusku je režim jednoho muže, ale bezva lidi. Už nevěřím ničemu, co si v novinách přečtu

 
Válka na Ukrajině je konfliktem mezi Východem a Západem a jejich hodnotami. My, „zápaďáci“, jsme největšími vývozci lidských práv, přitom je nejvíc zneužíváme. Komu se nelíbí, co říkám, ať mi p***l políbí. Tak se v druhém díle rozhovoru vyjádřil pro ParlamentníListy.cz oblíbený americko-izraelský spisovatel Tuvia Tenenbom. Autor knih Chyťte Žida!, Všechny jejich lži, Čau uprchlíci, Krysy jejího veličenstva, Spím v Hitlerově pokoji a novinky Po čem rabíni touží, která se zrovna objevila na pultech českých knihkupectví.
25.11.2022 04:50 |

podobné články

Svět je plný zákazů. Tohle je 11 rebelů, kteří proti nim vztyčili prostředníček a ukázali, kdo je tady pánem!

 
"Svět":http://www.extra.cz/tema/svet je plný cedulí, "zákazů":http://www.extra.cz/tema/zakaz a příkazů. Jsou trávníky, na které si nesmíte lehnout, parkovací místa, kam nesmíte ustájit svůj vůz, prostory, kde nesmíte stát, vzduch, který nesmíte dýchat.
20.03.2014 09:45 |

podobné články

Skoro by bylo lepší, kdyby Němci zůstali dobrými nacisty, než když škodí v přestrojení za pokrokové humanisty. Židovský intelektuál promlouvá

 
ROZHOVOR „Říkám si, že by skoro bývalo lepší, kdyby Němci zůstali dobrými nacisty, kteří by alespoň vzbuzovali odpor všech slušných lidí, než když škodí v přestrojení za pokrokové humanisty, kteří pouze nenávidí židovský národ jinou, zmodernizovanou formou ‚antisionismu‘,“ řekl židovský intelektuál Martin Janeček, který má české, izraelské i francouzské občanství. Též upozorňuje na to, že řada takzvaně krajně pravicových stran, jako Wildersova strana či rakouská FPÖ, upřímně podporují Izrael. Fyzické útoky proti židům páchají v Evropě jen muslimové.
03.02.2017 19:45 |

podobné články

V 91 letech zemřel německý židovský spisovatel Ralph Giordano

 
Ve věku 91 let ve středu zemřel německý židovský spisovatel, televizní publicista a intelektuál Ralph Giordano. Informovala o tom agentura DPA s odvoláním na jeho vydavatelství Kiepenheuer & Witsch. V Německu všeobecně známý intelektuál zemřel v Kolíně nad Rýnem, kde žil tento hamburský rodák od roku 1972.
10.12.2014 14:51 |

podobné články

Zemřel židovský spisovatel, který přežil holocaust

 
Ve věku 87 let zemřel známý židovský spisovatel a nositel Nobelovy ceny za mír Elie Wiesel, který prošel nacistickými koncentračními tábory v Osvětimi a v Buchenwaldu. O jeho úmrtí informovala izraelská média a kancelář jeruzalémského památníku Jad vašem.
02.07.2016 22:40 |

podobné články

Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 218. díl. Co nesmíte vědět 2.

 
Před více než dvěma roky jsem v tomto cyklu představil knihu Michaela Morrise Co nesmíte vědět (z roku 2011, česky vyšla o rok později). Dnes se k autorovi vrátíme prostřednictvím volného pokračování knihy pod titulem Co nesmíte vědět 2 (originál 2015, česky 2016).
12.12.2021 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Michael Morris (1 článek) , Michael Petr (99 článků) , Morris Morris (18 článků)

Co se stane s Němcem, když mu dáte uniformu? Spisovatel napsal velmi pozoruhodnou sondu do duše našich sousedů

 
Dejte Němci čepici a začne kázat celému světu, napsal americko-izraelský spisovatel Tuvia Tenenbom ve svém komentáři pro německý list Die Zeit. Jeho slova týkající se ministra zahraničních věcí Sigmara Gabriela následně přinesl i server Echo24.cz.
14.05.2017 17:00 |

podobné články

Spisovatel o současném světě: Západ nemá lídry, utápí se v prkotinách. Merkelová je slabá, Macron je odnikud a míří tam zpátky

 
EXKLUZIVNĚ Trumpland, nepřipravenost Německa na pozvané uprchlíky a nabubřelé chování diplomatů z Evropy v Izraeli. To jsou témata knih Všechny jejich lži, Čau uprchlíci! a Chyťte Žida!, které napsal americký Žid a spisovatel Tuvia Tenenbom. ParlamentníListy.cz přinášejí druhý díl rozhovoru, v němž se s ním obecně bavily o situaci ve světě.
18.10.2018 04:45 |

podobné články

Nechtějí muslimy, nadávají Židům. A odmítají i Čechy, říká spisovatel před brexitem

 
Izraelsko-americký spisovatel a novinář Tuvia Tenenbom (62) vyrazil zkoumat brexit, ale přivezl úplně jiná zjištění. „Zjistil jsem, že v dnešním Spojeném království a v Irsku je spousta antisemitů,“ popsal v Epicentru Blesku. Vše popisuje v knize Krysy jejího veličenstva, která právě vychází česky.
01.11.2019 06:05 |

podobné články

Co je povoleno dělat v lese: Kde sbírat houby a kam nesmíte se psem

 
Co dělat, když vás soused straší, že nesmíte vstoupit do lesa jeho rodiny, natož v něm sbírat houby? Na to odpoví JuDr. Barbora Pospíšilová, ředitelka úseku likvidace škod D.A.S. Rechtsschutz AG, pobočky pro ČR.
18.09.2017 12:30 |

podobné články

Žijeme ve zlatém věku špiclování. Benjamim Kuras odhaluje, co je na Západě už standardem a nás nejspíš čeká

 
Česko-britský spisovatel Benjamin Kuras tvrdí, že žijeme ve zlatém věku cenzury a špiclování. V Česku se prý máme ještě relativně dobře. Na Západě prý už cenzura běží na plné obrátky a už ani politici si tento stav nedovolí kritizovat.
04.12.2018 21:50 |

podobné články

RECENZE: Max a jeho židovský blues

 
Maxim Biller, spisovatel komplikovaného původu a národnosti, komentuje v nové knize Židovský blues s ironií své vlastní dospívání, Německo, židy, umělce, intelektuály a také ženy.
16.10.2015 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Maxim Biller (2 články)

Herec Jared Leto: Z bezdomovce kníratým husárkem! Je to sexy?

 
Herec Jared Leto (42) patří k největším mužským chameleonům v Hollywoodu. Vystřídal už více účesů, než průměrná žena za celý život. Viděli jsme ho s vlasy krátkými, delšími, dlouhými, všech možných barev a stylů. K tomu navíc experimentuje s vousy. Nedávno děsil kolemjdoucí v ulicích Holywoodu, když nosil plnovous a vlasy do půl zad. Teď přišla změna. Plnovous nahradil husarský kníreček!
19.06.2014 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Jared Leto (108 článků)

JXD se znovu pustil do Konvičky: Milý chlapče...

 
Redaktor týdeníku Reflex Jiří X. Doležal si nedávno došlápl na „severomoravskou führerku Bloku proti islamizaci Vlaďku Antošovou,“ což nebylo bez odezvy. Postavil se za ni její syn, který se pokusil podpořit její snahy a rozhodl se napsat přímo autorovi nedávného komentáře, který následně konverzaci zveřejnil.
23.09.2016 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Jirka Doležal (280 článků) , Jiří Doležal (280 článků)

Bárta šikuje za Johna: Nikdo si z něj nebude dělat srandu

 
Faktický lídr Věcí veřejných Vít Bárta se rozhodl vzdát kandidatury na předsedu nejmenší vládní strany. VV se podle něj mají sjednotit za svým dosavadním šéfem Radkem Johnem. "Z Radka Johna ani z Věcí veřejných si nikdo dělat srandu nebude," prohlásil na tiskové konferenci Vít Bárta
11.05.2011 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2480 článků) , Vít Bárta (2859 článků)