Článek

Milostivé léto v půli: Lidé dluží Praze na nájemném 128 milionů. Nejvíce exekucí je za jízdu načerno

 
Lidé, kteří se chtějí zbavit svých dluhů za jízdu načerno nebo třeba za nezaplacené nájemné, mají ještě měsíc a půl na to, aby využili tzv. milostivého léta. Díky novele zákona má každý, kdo se ocitl v exekuci, možnost se zbavit dluhu po zaplacení jistiny a poplatku 908 korun a nemusí platit úroky z prodlení nebo další penále.  Magistrátu a jeho organizací se týká celkem 194 tisíc exekucí, nejvíce u dopravního podniku. Velké částky ale dluží také lidé za nájemné, dohromady více než 120 milionů korun.
13.12.2021 16:00 |

podobné články

Podobné články

Šance pro lidi s exekucemi. Město vyzývá Pražany, ať využijí milostivé léto k uhrazení dluhů

 
Jedinečnou možnost zbavit se dluhů mají během příštích zhruba tří měsíců všichni, kdo dostali pokutu za jízdu na černo, dluží za svoz odpadu nebo mají například dluh na nájemném v městských bytech. Praha se aktivně připojila k celostátní akci nazvané milostivé léto, která má pomoci lidem pomoci se zbavit dluhů vůči státu, obcím veřejným institucím a firmám. Stačí splatit dlužnou částku plus 908 korun odměnu exekutorovi. Jen v Praze se můžou exekuce týkat i stovek tisíc lidí, přesná čísla zatím nejsou známá. Vedení města chce, aby se o tomto projektu dozvědělo co nejvíce lidí, a proto vznikne informační kampaň včetně infolinky.
25.10.2021 20:00 |

podobné články

Vicepremiér Jurečka: Milostivé léto pro dlužníky by se mohlo brzy zopakovat

 
Milostivé léto pro dlužníky by se mohlo v brzké době zopakovat. Mohlo by se také případně rozšířit i na další pohledávky. Na uspořádání další oddlužovací akce je ve vládní koalici shoda. ČTK to řekl vicepremiér a ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL). Pro opakování jsou i poslanci, kteří milostivé léto prosadili. Akce začala loni 28. října a skončí v pátek. Pokud do té doby lidé s exekucí na dluh u veřejných institucí splatí původní dlužnou částku a 908 korun odměnu exekutorovi, odpustí se jim penále, úroky a další platby. Kolik exekučních řízení se tak podaří uzavřít a jakou sumu věřitelé dostanou, bude exekutorská komora podle své mluvčí Evy Rajlichové vědět v březnu.
23.01.2022 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (955 článků)

Výborný (KDU-ČSL): Lidovecké „milostivé léto“ začne platit na konci října

 
Na počátku července se podařilo dovést po více než dvou letech do finále velkou novelu exekučního řádu. Zásadní součástí je i lidovecké „milostivé léto“, které je jedinečnou a časově omezenou nabídkou pro lidi v exekuci s dluhem vůči státu či státním organizacím. Milostivé léto nabyde účinnosti už 28. října 2021.
25.09.2021 21:10 |

podobné články

Milostivé léto se může vrátit, oznámil Výborný. Kdy se má konat a koho se bude týkat?

 
V pátek končí akce milostivé léto, která běžela od 28. října a měla pomoci dlužníkům v exekucích. Exekutorská komora začne od exekutorů sbírat data a zjišťovat, kolik lidí se díky tomu zbavilo dluhů. Vláda plánuje milostivé léto zopakovat a šanci na oddlužení tak nejspíš dostane další množství dlužících. To odpoledne na tiskové konferenci potvrdili ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) a šéf poslaneckého klubu lidovců Marek Výborný. Podle nich má vládní koalice na uspořádání tříměsíční další etapy shodu.
25.01.2022 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (646 článků) , Pavel Marek (312 článků) , Pavel Marek (328 článků) , Marek Blažek (9 článků)

Milostivé léto končí, exekutoři ostrouhali. Zadlužené Čechy čeká nová šance?

 
Milostivé léto končí, vláda však nejspíš oddlužovací akci letos zopakuje, oznámil tento týden ministr spravelnosti Pavel Blažek (ODS) a šéf poslaneckého klubu lidovců Marek Výborný (KDU-ČSL). Byť za upravených podmínek. To překvapilo některé ekonomy, ale i Exekutorskou komoru. „Je to vstřícné gesto od státu, ale nemyslím si, že by se to mělo přeceňovat. Může tam být i nepříznivý efekt, když si dlužníci řeknou, že přijde další Milostivé léto a budou se zadlužovat ještě víc než doposud,“ uvedl pro Blesk Zprávy ekonom Lukáš Kovanda.
28.01.2022 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (646 článků) , Pavel Marek (312 článků) , Pavel Marek (328 článků) , Pavel Lukáš (66 článků) , Marek Blažek (9 článků)

Milostivé léto a naděje pro dlužníky je tu: Návod, jak programu využít

 
Podle údajů exekutorské komory bylo loni k 11. listopadu v Česku 4,33 milionu exekucí. Mělo je 719.503 lidí. V exekuci tak byl téměř každý patnáctý obyvatel republiky. Poslanci proto prosadili takzvané milostivé léto, které pomůže ukončit některé exekuce za výhodnějších podmínek a dostat se z takzvané dluhové pasti. Dlužníci mohou tohoto programu využít už od 28. října. Redakce eXtra.cz pro vás připravila návod, jak programu využít.
28.10.2021 07:40 |

podobné články

Pokuty za MHD se mohou prodražit. Dopravní podnik ale nesouhlasí s dvojnásobným poplatkem za milostivé léto

 
Lidé, kteří se dostali do exekucí kvůli nezaplacené pokutě v pražské MHD, mají díky akci milostivé léto možnost se až do konce ledna svých dluhů zbavit. Stačí zaplatit původní dluh plus paušální poplatek exekutorovi. Objevil se ale případ, který hned sklidil kritiku ze všech stran, kdy si jeden z exekutorů pravidla vykládá po svém a chce po dlužnících dvojnásobný poplatek. Vzhledem k množství exekucí, které se řeší, může jít dohromady o milionové částky. Dopravní podnik vyzval všechny exekutory, aby od takové praxe upustili.
07.12.2021 17:25 |

podobné články

V exekuci je každý jedenáctý Čech. Průměrně dluží přes 75 tisíc korun

 
V průměru má každý jedenáctý člověk nad 15 let exekuci. V průměru dluží 75 712 korun. Nejvíce zadlužení jsou lidé na Mostecku, exekutoři se tam zajímají o pětinu patnáctiletých a starších obyvatel. Nejvíce v průměru dluží Pražané, ti musí splácet 116 608 korun. Ukázala to mapa exekucí, za kterou stojí lidé z Otevřené společnosti a Ekumenické akademie. Mapa ukazuje situaci v krajích, okresech i obcích.
04.04.2017 14:15 |

podobné články

Problém Českých Budějovic: Lidé dluží 10 milionů na nájemném!

 
Částku ve výši téměř deseti milionů korun dluží obyvatelé Českých Budějovic na nájemném. Problémy se město snaží s dlužníky řešit individuálně i také podle osobního přístupu nájemníků ke svým problémům, sdělil agentuře Mediafax ředitel Správy domů (SDČB) Ladislav Volf.
30.10.2011 11:50 |

podobné články

Kordová Marvanová (STAN): Praha v rámci akce Milostivé léto pomohla tisícům dlužníků

 
Hlavní město aktuálně vyhodnocuje akci Milostivé léto, která skončila závěrem letošního ledna. Lidé, kteří se dostali do exekucí kvůli nesplaceným poplatkům, pokutám apod., měli příležitost zaplatit mnohem menší částku a vyvázat se z exekuce.
14.04.2022 14:35 |

podobné články

MHMP: Metropole o akci Milostivé léto. Ty, kteří dluží za nájemné, metropole osloví přímo

 
Na dnešním jednání pražského zastupitelstva zazněly aktuální informace k pokračující mediální kampani k Milostivému létu, kdy mají lidé, kteří se dostali do exekucí kvůli nesplaceným poplatkům, pokutám apod. příležitost zaplatit mnohem menší částku a vyvázat se z exekuce. Celkově dluží lidé Magistrátu hl. m. Prahy a jeho organizacím stovky milionů korun. Lidé se mohou v rámci Milostivého léta obracet na bezplatnou infolinku 800 100 000 a dluhovou poradnu organizace Člověk v tísni na telefonu 770 600 800.
18.12.2021 11:50 |

podobné články

Výborný (KDU-ČSL): Milostivé léto spustíme znovu v září

 
Lidovecké Milostivé léto dnes končí. Lidé, kteří dluží peníze státu, obcím nebo dalším veřejnoprávním subjektům, ale dostanou ještě jednu šanci letos v září. Předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL a autor Milostivého léta Marek Výborný dnes vyzval všechny, aby neváhali a časově omezenou šanci na oddlužení a nový restart využili.
28.01.2022 09:30 |

podobné články

Výborný (KDU-ČSL): Odstartovalo Milostivé léto. Nepropásněte šanci na nový restart

 
Po více než dvou letech se na počátku července podařilo dovést do finále velkou novelu exekučního řádu. Zásadní součástí je i lidovecké Milostivé léto, které je jedinečnou a časově omezenou nabídkou pro lidi v exekuci s dluhem vůči státu či státním organizacím.
29.10.2021 06:50 |

podobné články

Milostivé léto jde do finále: Dlužníci už ušetřili miliony! Podívejte se, jak se také zbavit dluhů

 
Už jen do 28. ledna mají dlužníci v exekuci možnost splatit »za hubičku« své dluhy. Navíc se k akci Milostivé léto, která původně platila jen pro veřejnoprávní instituce, začaly přidávat i soukromé firmy. Neváhejte a využijte jedinečnou šanci!
04.01.2022 10:10 |

podobné články

Ze 40 tisíc za pojištění vznikl panu B. dluh skoro 400 tisíc. Pomohlo mu milostivé léto a „sousedská“ sbírka

 
Minulý týden skončila akce milostivé léto, která umožnila lidem v exekucí zbavit se často astronomických dluhů, u kterých mnozí roky spláceli jen úroky bez naděje na změnu. Aby se mohli akce zúčastnil, museli uhradit původní dluh, a to někteří neměli šanci kvůli jejich výši splatit. Pomocnou ruku se rozhodla lidem podat radnice Prahy 7, kde odpustili dluh například paní v invalidním důchodu, která jen na úrocích za 10 let zaplatila přes 400 tisíc.
03.02.2022 16:50 |

podobné články

Výborný (KDU-ČSL): Milostivé léto - až sto tisíc zastavených exekucí u DPP

 
Komentář na facebookovém profilu k akci Milostivé léto
15.04.2022 13:25 |

podobné články

Epicentrum: Jedinečná šance zbavit se dluhů? Milostivé léto očima experta

 
Uprostřed podzimu odstartovalo 28. října takzvané milostivé léto. Pod biblickým pojmem se skrývá možnost pro ty, kteří dluží veřejnoprávním institucím, splatit své dluhy v původní výši bez úroků. Akce, kterou připravili poslanci Marek Výborný z KDU-ČSL a Patrik Nacher z hnutí ANO, potrvá do konce ledna. Jak ji využít? A je tento proces fér? Tomu se věnovalo úterní Epicentrum Blesku s Radkem Háblem.
02.11.2021 15:00 |

podobné články

Brno rozdalo byty rodinám v nouzi: Ty dluží na nájemném 327 tisíc a ruší sousedy

 
Rodiny v nouzi, které v Brně získaly městský byt v rámci projektu Rapid Re-Housing, dluží na nájemném přes 300 000 korun. Navíc si na ně stěžují sousedé kvůli nadměrnému hluku a nepořádku. Byt v projektu dostalo 50 rodin v nouzi.
06.11.2017 11:50 |

podobné články

Výborný (KDU-ČSL): Milostivé léto aneb Konec nemravných úroků v Česku

 
Nejspíš jste o tom už četli, nezaplacená pokuta za jízdu "načerno" se s úroky z prodlení a náklady na exekuci nakonec vyšplhala na 25 tisíc, trochu drahý konec večírku, ze kterého se dotyčný vracel a druhý den si už nepamatoval, že nějakou pokutu dostal, ne? Nebo nerozvážná nebankovní půjčka ve výši 5000 korun, která se nakonec pro nesplácení navýšila na kulatých 60 tisíc.
25.05.2020 13:30 |

podobné články