Článek

Miloslav Kala: Svět už nebude stejný. A až vše pomine, bude chtít odpovědi

 
Před pár měsíci jsme poprvé zaslechli něco o koronaviru kdesi v daleké Číně. Vzpomínáte ještě? Ty první zprávy o tržišti, kde pojídají netopýry, ale brzy vytlačily jiné události.
26.03.2020 18:10 |

podobné články

Podobné články

Nový šéf NKÚ Kala: Jestli ČSSD čeká vstřícnější chování, tak se nedočká

 
Po více než roce má Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) znovu svého právoplatného šéfa. Tím se po dohodě sněmovny stal Miloslav Kala, dříve poslanec za ČSSD, který nyní už čeká jen na jmenování prezidentem republiky. Jak vyplývá z rozhovoru pro Hospodářské noviny, má Kala s úřadem ambiciózní plány, mimo jiné chce posílit jeho pravomoci.
22.03.2013 07:50 |

podobné články

Honíme čudly, ale velké ryby nám unikají, říká prezident NKÚ Miloslav Kala

 
"Každý hájí své zájmy, využije každou díru, kdo ale hájí zájmy státu?" ptá se v rozhovoru pro HlídacíPes.org prezident Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslav Kala.
04.04.2016 13:05 |

podobné články

Prezident NKÚ Miloslav Kala: Zvůle českých poslanců. Jednání sněmovny mne šokovalo

 
Představte si, že stojíte v čele středně velkého podniku a máte obsadit místo v jeho nejvyšším vedení. Podle čeho budete vybírat mezi uchazeči? Podle kvalifikace? Předchozích zkušeností? Doby, po kterou se dotyčný věnuje dané problematice? Podle jeho výsledků? Tak podle českých poslanců jste vedle, jak ta jedle, píše Miloslav Kala na webu Hlídací pes.
31.10.2016 13:25 |

podobné články

Kdo bude šéfem NKÚ? Poslanci stále nemají jasno. Ani Kala neprošel

 
Nového prezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) poslanci dnes nevybrali. Největší šanci stát se šéfem NKÚ má přitom současný viceprezident úřadu Miloslav Kala, kterého nominovala ČSSD. Jenže ten dnes ve sněmovně při volbě nedostal dostatek hlasů, s čímž poslanci počítali.
19.02.2013 16:20 |

podobné články

Šéf kontrolního úřadu u Tachecí mluvil o odměnách a vyčítal Kalouskovi

 
Nový šéf Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslav Kala bývá podezírán z toho, že coby bývalý poslanec za ČSSD, která jej do funkce také nominovala, bude této straně "nadržovat". Kala to ale rázně odmítá a ujišťuje, že zůstane nadstranický. Politici z něj prý nic nedostanou. Tečka.
27.03.2013 07:55 |

podobné články

Čerpejte peníze nebo bude pozdě, nabádá Kala Rusnoka

 
Šéf Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslav Kala se na dnešní tiskové konferenci nechal slyšet, že má strach o finance České republiky. Ta prý čerpá z evropských fondů příliš málo peněz a dokonce hrozí, že o finance přijde. Současná vláda by tak podle něj měla na fondy upřít nejvíce pozornosti.
25.07.2013 14:30 |

podobné články

Nový šéf NKÚ je den ve funkci a už zahájil personální čistku

 
Nový šéf Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslav Kala se ještě pořádně nezabydlel a už zahájil personální obměny. „V současné chvíli mohu potvrdit, že připravuji personální opatření v kanceláři prezidenta NKÚ a ve správní sekci,“ potvrdil Aktuálně.cz Kala, který do úřadu nastoupil po Františku Dohnalovi.
21.02.2012 17:10 |

podobné články

Zákon o majetkových přiznáních se musí pořád vylepšovat, míní Kala z NKÚ

 
Zákon nařizující majetková přiznání lze obejít, a proto je potřeba ho neustále vylepšovat. Viceprezident Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslav Kala to řekl v rozhovoru pro server lidovky.cz.
27.09.2012 16:05 |

podobné články

VÍME PRVNÍ Šéfem NKÚ by měl být Kala. Viceprezidentkou Horníková

 
Podle informací ParlamentníchListů.cz by se prezidentem Nejvyššího kontrolního úřadu měl stát kandidát ČSSD Miloslav Kala, který je nyní viceprezidentem NKÚ. Viceprezidentkou by pak měla být poslankyně ODS Zdeňka Horníková. Měla se na tom dohodnout ODS s ČSSD.
25.02.2013 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Zdeňka Horníková (25 článků)

ODS ustoupila, Kala má být šéfem NKÚ

 
Novým prezidentem Nejvyššího kontrolního úřadu má být dosavadní viceprezident Miloslav Kala, který úřad řídí de facto již rok od nuceného odchodu Františka Dohnala kvůli trestním řízením.
07.03.2013 03:20 |

podobné články

Zeman dnes jmenuje Kalu prezidentem Nejvyššího kontrolního úřadu

 
Šéfem Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) se dnes oficiálně stane Miloslav Kala (49), který úřad dosud vedl v pozici viceprezidenta. Do funkce ho jmenuje prezident republiky Miloš Zeman. Kandidátem na šéfa NKÚ se Kala stal v úterý, kdy ho vybrala Poslanecká sněmovna. V tajné volbě získal od poslanců 108 hlasů.
22.03.2013 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23650 článků)

Chceme vyvolat paniku na ministerstvech, prohlásil Kala v televizi

 
Možnost kontrol Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) na něčí objednávku je vyloučená. Prohlásil to prezident této instituce Miloslav Kala v pořadu Hyde park na ČT24. „Za své kolegy bych dal ruku do ohně. Nedali by se zmanipulovat ani mnou, ani nikým jiným,“ dodal.
28.04.2014 21:50 |

podobné články

Luxusní hotel pana Babiše za veřejné peníze. Vrchní kontrolor Kala se zostra pustil do Čapího hnízda

 
Daňoví poplatníci Evropské unie a Česka se předsedovi hnutí ANO a ministru financí Andreji Babišovi složili na luxusní hotel Čapí hnízdo. Myslí si to prezident NKÚ Miloslav Kala. Informaci přinesl server HlídacíPes.org.
03.04.2016 16:55 |

podobné články

Poslanci vybrali na prezidenta NKÚ exposlance Kalu

 
Kandidátem na prezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) byl zvolen dosavadní viceprezident úřadu Miloslav Kala, který obdržel 108 hlasů. Jeho protikandidát Miloslav Vaněk získal hlasy 49 poslanců. Kalu ještě musí do funkce jmenovat prezident Miloš Zeman.
19.03.2013 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23650 článků)

NKÚ nebude mít sídlo od státu. Bude se stavět nebo kupovat

 
Nové sídlo Nejvyššího kontrolního úřadu se zřejmě nebude nacházet v budově, kterou by vlastnil stát. Úřad proto uvažuje o výstavbě nebo koupi sídla a také o pronájmu ploch. "Vládní dislokační komise nám sděluje, že nemá možnost nám žádnou budovu zajistit," řekl na pondělním setkání s novináři viceprezident úřadu Miloslav Kala.
06.08.2012 16:25 |

podobné články

Zeman mi fandí v boji o post šéfa NKÚ, připustil Kala

 
Zvolený prezident Miloš Zeman se v úterý setkal ve své kanceláři v pražské Loretánské ulici s viceprezidentem Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) Miroslavem Kalou, kterého do čela úřadu nominovala ČSSD. Kala po jednání připustil, že má Zemanovu podporu.
19.02.2013 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23650 článků)

Nový šéf NKÚ Kala: Nejsme v područí nikoho

 
Poslanci v úterý zvolili Miloslava Kalu novým prezidentem Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ). Kala coby dosavadní viceprezident úřad dosud řídil.
20.03.2013 07:10 |

podobné články

Poslanecký návrh změn pravomocí NKÚ? Komplikuje nám práci, zlobí se šéf Kala

 
Poslanecký návrh, který podle autorů rozšiřuje pravomoci Nejvyššího kontrolního úřadu, je zmetek, práci úřadu by naopak zkomplikoval, řekl dnes v České televizi prezident NKÚ Miroslav Kala. Podle něho navrhovaná úprava ve skutečnosti pravomoci NKÚ zužuje. 
19.01.2014 15:50 |

podobné články

Psí kamarádky chtěli utratit, zachránila je dojemná fotka

 
Pár hodin od smrti utracením byla minulý týden dvojice fenek Kala a Keira z útulku v americké Georgii. Zachránila je však fotka, kde Kala objímala svou kamarádku. Po jejím zveřejnění se totiž velmi rychle našel pečovatel, který si obě vzal k sobě.
29.07.2015 05:15 |

podobné články