Článek

Milionové odškodné i doživotí: Začal proces s obžalovanými z vraždy Jána Kuciaka

 
Na Slovensku se dnes začal projednávat případ vraždy novináře Jána Kuciaka (†27) a jeho snoubenky Martiny Kušnírové (†27). Slovenská média označují dnešní hlavní líčení za megaproces. Na místě je až stovka akreditovaných novinářů ze Slovenska i ze zahraničí. Případ projednává Specializovaný trestní soud.
13.01.2020 12:50 |

podobné články

Podobné články

Vrah Kuciaka (†27) a jeho snoubenky (†27): Ví, kdy bude vyřčen jeho ortel

 
Stávající proces v případu předloňské vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky bude pokračovat jen se třemi obžalovanými. O trestu pro čtvrtého obžalovaného Miroslava Marčeka, jenž se v lednu u soudu přiznal, že zmíněnou dvojici zastřelil, bude rozhodnuto v samostatném řízení. Svůj trest bude znát po maximálně dvoudenním projednávání.
03.02.2020 11:45 |

podobné články

Z modelky troskou! Soud projednává vraždu novináře Kuciaka. Mafiánská kráska budí hrůzu

 
Na Slovensku začal soudní proces s obžalovanými novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. Před trestním soudem v Pezinku stanuli čtyři obžalovaní, Marián Kočner, Alena Zsuzsová, Miroslav Marček a Tomáš Szabó. Novinář a jeho snoubenka byli zastřeleni 21. února 2018 v jejich domě v obci Vel'ká Mača v okresu Galanta. Podle dostupných informací si měl vraždu novináře objednat Marián Kočner jako pomstu za články, které Kuciak publikoval. Slovenská veřejnost řeší, jak velmi se od začátku kauzy změnila Kročnerova spolupracovnice Alena Zsuzsová. Ta měla vraždu objednat.
19.12.2019 11:10 |

podobné články

V Brně začal soudní proces se třemi obviněnými z brutální vraždy dívky z Jihlavy

 
U brněnského krajského soudu dnes začal proces s třemi mladíky obžalovanými z brutální vraždy dívky z Jihlavy. Jednání se koná za zvýšených bezpečnostních opatření, soudní síň veřejnost téměř zaplnila. Rozsudek by mohl senát vedený soudcem Milošem Žďárským vynést už dnes.
07.02.2014 10:15 |

podobné články

Viewegh žádá vyšší odškodné od bulváru, Ústavní soud vyhověl jeho stížnosti

 
Spisovatel Michal Viewegh si podal stížnost k Ústavnímu soudu (ÚS) už v roce 2009. Žádá vyšší odškodnění od bývalého vydavatele deníku Aha! za zprávu o údajném poměru s milenkou. ÚS jeho žádosti v pondělí dopoledne vyhověl. Kauzu tak bude znovu řešit Městský soud v Praze. Další články k tématu: Potvrzeno: Vašut dostane od bulváru milionové odškodné Marek Vašut trhl rekord, vysoudil na bulváru milionové odškodné Umělci zopakují bojkot bulváru, Viewegh si stěžuje u Ústavního soudu Nejvíc se zase prodává Viewegh, bodoval ale i životopis Steva Jobse Knižní tipy: Vieweghův deník snad není banální. Lze jej ale ignorovat RECENZE: Vieweghova novinka je spíš ukecaný příspěvek z­ časopisu pro muže
19.03.2012 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Marek Vašut (118 článků) , Michal Viewegh (194 článků)

Děsivé detaily vraždy Jána Kuciaka: Marček se přiznal a řekl, jak přesně zabíjel

 
Na Slovensku se v pondělí začal projednávat případ vraždy novináře Jána Kuciaka (†27) a jeho snoubenky Martiny Kušnírové (†27). Slovenská média označují hlavní líčení za megaproces. Na místě byla až stovka akreditovaných novinářů ze Slovenska i ze zahraničí. Miroslav Marček před soudem přiznal vinu a popsal děsivé detaily vraždy.
13.01.2020 19:45 |

podobné články

Nové zprávy kolem vraždy Kuciaka a jeho snoubenky: Zvažovalo se zabití i těchto dvou vlivných lidí

 
Kromě novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové měli být zavražděni také bývalý ministr vnitra Daniel Lipšic a elitní prokurátor. Podle všeho se na jejich vraždě měla domlouvat právě čtveřice obviněných z vraždy Kuciaka a Kušnírové. Informaci přinesl server sme.sk.
27.10.2018 08:10 |

podobné články

„Nedajte sa oje*ať.“ Památku vraždy Kuciaka uctily tisíce Slováků, zlobí se na vládu

 
Na mnoha místech Slovenska, ale také v Česku si v pátek lidé připomínají smutnou událost - výročí vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové. Plánovali svatbu, zemřeli rukou vraha, který chtěl Kuciaka umlčet, podotkla dnes Zuzana Čaputová. Vzpomínkovou akci za účasti rodičů zavražděné dvojice svolala do centra Bratislavy opoziční strana Svoboda a solidarita. Dorazily tisíce lidí, někteří s protivládními protesty.
21.02.2020 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Martin Svoboda (61 článků)

Šok před soudem v kauze Kuciak: Kočner přiznal vinu za nedovolené ozbrojování

 
Téměř dva roky po vraždě slovenského novináře Jána Kuciaka v pondělí začne ostře sledované hlavní líčení se čtyřmi obžalovanými v případu. Pokud jim bude u soudu prokázána vina, hrozí jim až doživotí. Pátý obviněný, zprostředkovatel zmíněné vraždy Zoltán Andruskó, se dohodl s prokurátorem na 15letém trestu vězení a tuto dohodu loni v prosinci schválil soud.
13.01.2020 10:00 |

podobné články

Pašeračka Tereza a Alena Z. obviněná z objednání vraždy Kuciaka: Začínaly stejně!

 
Jsou krásné a nechaly se zlákat snadným výdělkem. Žily v luxusu, a teď sedí ve vězení a hrozí jim doživotí, respektive trest smrti. O kom je řeč? Pokud vás napadla pašeračka Tereza (21), máte bod. Další ženou odpovídající popisu je Alena Z. (44), údajná objednavatelka vraždy novináře Jána Kuciaka (†27).
08.10.2018 05:05 |

podobné články

Informace k případu Jána Kuciaka: Co dopomohlo k dopadení podezřelých z vraždy?

 
Slovenská policie je k případu vraždy Jána Kuciaka (†27) skoupá na slovo. Nechce totiž, aby informace, které proniknou na veřejnost, narušily postup vyšetřování. I přesto však uniklo, jak policisté na podezřelé z vraždy novináře přišli.
02.10.2018 18:35 |

podobné články

Soud zveřejnil detaily z přípravy vraždy Jána Kuciaka (†27): Vrazi si řekli o mimořádnou prémii

 
Specializovaný slovenský trestní soud zveřejnil spis popisující přípravy a průběh vraždy novináře Jána Kuciaka (†27) a jeho snoubenky Martiny Kušnírové (†27). V dokumentu se objevují informace o ceně, kterou údajná objednavatelka vraždy Alena Z. za vraždu vyplatila. Obsahuje také informace o tom, jak se vrah Tomáš S. dostal z místa činu.
09.10.2018 19:40 |

podobné články

Nagyová je podle soudu nevinná: Má nárok na milionové odškodné?

 
Jako šéfka kabinetu premiéra Nečase vydělávala 190 tisíc měsíčně. Sladké časy přerušila vazba a obvinění ze zneužití vojenské rozvědky. To, čeho se Jana Nečasová (dříve Nagyová) dopustila, však podle pátečního verdiktu není trestným činem. Má nyní nárok na milionové odškodné?! Právníci Blesku vysvětlili, jak to teď bude.
30.05.2015 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1565 článků) , Jana Nagyová (1558 článků)

Údajná zadavatelka vraždy Kuciaka: Z jejích známých šel strach!

 
Výpověďmi pozůstalých i hlavního svědka pokračoval druhým dnem ve slovenském Pezinku proces v případu vraždy novináře Jána Kuciaka (†27). Ani včera o šokující zjištění a slzy nebyla nouze.
15.01.2020 09:35 |

podobné články

Šokující výpověď Kočnerova bratra: Obžalovaný podnikatel mu měl říci, že je třeba „sejmout“ novináře!

 
Podnikatel Marian Kočner, který čelí obžalobě z objednání předloňské vraždy investigativního novináře Jána Kuciaka, v minulosti prohlásil, že bude třeba „sejmout“ dva novináře a pak žurnalisté dají pokoj. Vyplývá to ze starší výpovědi Kočnerova bratra Ivana před vyšetřovatelem, kterou v pondělí přečetla předsedkyně senátu v procesu s obžalovanými v případu Kuciakovy vraždy. Stíhaný Kočner to v reakci označil za lež. Svědek Ivan Kočner využil svého práva u soudu nepovídat.
18.05.2020 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (1443 článků)

První slova zdrcené matky! Zadrželi podezřelé z vraždy Kuciaka a jeho přítelkyně

 
Slovenská policie snad konečně pokročila ve vyšetřování vraždy novináře Jána Kuciaka (†27) a jeho snoubenky Martiny (†27). Ve čtvrtek ráno zadržela v Kolárově na jižním Slovensku osm podezřelých. Maminka zavražděné ženy Zlatica Kušnírová doufá, že policisté zatknou nejen vykonavatele vraždy, ale podaří se jim dopadnout i objednavatele.
27.09.2018 12:30 |

podobné články

Z úkladné vraždy Kuciaka a snoubenky obvinili po razii tři lidi. Pět jich pustili

 
Tři z osmi zadržených při čtvrteční policejní razii na Slovensku, která se konala v souvislosti s vyšetřováním vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky, byli obviněni z úkladné vraždy a z dalších trestných činů, sdělila dnes ČTK mluvčí slovenské generální prokuratury Andrea Predajňová.
28.09.2018 15:05 |

podobné články

Podezřelé z vraždy Kuciaka usvědčují informace z telefonů a výběry peněz

 
Obžalované z loňské vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka, při které byla zastřelena rovněž reportérova přítelkyně, usvědčují například informace z mobilních telefonů, dále fotografie a výběr peněz z banky jako odměny za Kuciakovu smrt. Uvedla to slovenská média s odvoláním na obžalobu, kterou prokuratura v případu minulý týden podala na čtyři osoby. Pátý obviněný, který s policií na vyšetření dvojnásobné vraždy spolupracoval, dříve uzavřel dohodu s prokurátorem o vině a trestu.
28.10.2019 17:30 |

podobné články

Vražda Kuciaka u soudu: Šokující záběry! Objednavatelka se smála a šklebila, rodiče se zhroutili

 
Den D nastal. V slovenském Pezinoku rozhodoval soud v kauze vraždy Jána Kuciaka (†27) a jeho snoubenky Martiny Kušnírové (†27) o tom, zda obžaluje čtyři obviněné z jejich vraždy. Matka Zlatnica Kušnírová se poprvé podívala do očí lidem, kteří jí měli vzít milovanou holčičku a muže jejího života. Děsivý byl pohled na Alenu Zs., údajnou objednavatelku vraždy. V soudní síni byla k nepoznání, když ji přiváděli, v soudní síni se šklebila, smála a vyplazovala jazyk.
19.12.2019 10:15 |

podobné články

Vašut si zahrál boha ve videoklipu, pro Podhůrského točil zdarma

 
Marek Vašut jen tak ve videoklipech neúčinkuje. Kvůli svému kamarádovi Zdeňkovi Podhůrskému to však udělal už podruhé. Oba pány totiž spojují vzpomínky, jako malí kluci si hrávali na indiány a pak spolu studovali na DAMU. Další články k tématu: Podhůrský řádil pod vodou s nahou kráskou, testoval její talent Podhůrský už je dědeček, sám by přitom chtěl další dítě LÁSKA POD LUPOU: Podhůrský s mladší partnerkou odhalili nejen těla Potvrzeno: Vašut dostane od bulváru milionové odškodné Vašut je díky sporu s bulvárem zběhlý v právu, Kraus by si ho najal Marek Vašut trhl rekord, vysoudil na bulváru milionové odškodné
19.11.2012 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Marek Vašut (118 článků)