Článek

Milan Bauman: Korona, korona, Štěpáne. Virus nosíš ve džbáně

 
Části mozku, které odpovídají emočnímu chování, jsou mnohem starší než struktury příslušné pro racionální uvažování. Když vyhodnotíme situaci jako příliš nebezpečnou, vypne mozek pomalou logiku a zapne emočního autopilota.
02.03.2020 14:45 |

podobné články

Podobné články

Zemřel legendární sociolog Zygmunt Bauman. Otci „tekuté modernity“ bylo 91 let

 
Ve věku 91 let zemřel v pondělí v Británii polský vědec Zygmunt Bauman, považovaný za jednoho z největších sociologů 20. století. Podle polských médií o tom informovala jeho životní družka Aleksandra Kaniaová. Bauman proslul mimo jiné eseji o konzumní společnosti či teorií takzvané tekuté modernity.
09.01.2017 18:55 |

podobné články

Milan Bauman: COVID-19? Ohledně léku jsme na tom lépe než u pandemie HIV v 80. letech

 
Tehdy se tápalo, co AIDS způsobuje. „V současnosti přesně víme, o jaký jde virus a známe i jeho sekvenci. Cesta, co dělat dál, je tak relativně přímočará,“ říká Zdeněk Hostomský, ředitel Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd ČR.
04.03.2020 20:56 |

podobné články

Milan Bauman: Korunní virus? Dnešní karanténa je ve srovnání s tou středověkou fešácká

 
Oddíly zdravých, svěžích vojáků obkličovaly morem napadená města. Občany, kteří přelézali hradby, aby unikli nemoci, bezohledně stříleli. Tak byla ohniska nákazy ohraničena. Karanténní opatření byla tak účinná, že se nemoc po roce 1670 už nerozmohla.
05.03.2020 19:31 |

podobné články

Vězeňská služba: Opatření v souvislosti se šířením nákazy korona virem.

 
Z důvodu ochrany našich příslušníků, zaměstnanců, vězněných a dalších osob jsme přijali rozsáhlá preventivní opatření, která mají za cíl eliminovat riziko nákazy korona virem a zároveň jsme připraveni na krizový stav v případě vypuknutí epidemie.
09.03.2020 19:36 |

podobné články

Je libo virus zika? Dá se koupit na internetu, mají ale zrovna vyprodáno

 
Kvůli viru zika vyhlásila Světová zdravotnická organizace (WHO) na začátku února celosvětový stav nouze. Ten vyhlásila naposled v roce 2014 kvůli ebole. Aby se dal virus aspoň jednoznačně prokázat, vyvíjí odborníci ze Zdravotního ústavu v Ostravě  potvrzovací test. Je k tomu ale zapotřebí živý virus a živé buňky, na kterých se virus množí. Ten je ale problematické sehnat, a to přesto, že ho na internetu některé firmy nabízejí.
17.02.2016 17:40 |

podobné články

Sperma, sliny, moč i mateřské mléko. Všude tam se drží virus zika

 
Čech, u kterého byl prokázán virus zika, má půl roku pohlavně žít jen s nasazeným kondomem. Sperma a krev jsou totiž tělesné tekutiny, které jsou nejvíc infekční. A virus zika se z člověka na člověka přenáší právě pohlavním stykem. Jak dlouho se ale virus drží ve spermatu, zatím lékaři nevědí.
25.02.2016 16:50 |

podobné články

Virus zika letos oslaví 69. narozeniny. Co dalšího o něm možná ještě nevíte?

 
Virus zika se objevil už v roce 1947 u opic. Trvalo dalších 60 let, než propukla první epidemie. Nebyla tehdy tak velká, aby se začalo uvažovat o vývoji účinného léku. Když se začal virus spojovat se špatným vývojem mozku novorozenců, lékaři názor změnili. Existuje však řada skeptiků, kteří si myslí, že virus nemá s deformací hlaviček dětí nic společného. Co dalšího jste možná nevěděli o momentálně „nejslavnějším“ virovém onemocnění?
01.03.2016 05:55 |

podobné články

Komu patří tanga nalezená v liberecké šatně: Milane Baroši, tohle skutečně nosíš ty?

 
To je teda gól. Bývalý fotbalový reprezentant Milan Baroš prý nosí tanga! Jeho spodní prádlo se našlo v šatně libereckých fotbalistů. Je tahle výbavička opravdu Milana, nebo si udělala do šatny cestu nějaká z fanynek?!
09.11.2016 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Milan Baroš (347 článků)

Na pražském Džbáně našli mrtvolu muže!

 
Z přírodního koupaliště Džbán v Praze 6 policie vytáhla další tělo. Po několika nálezech ve Vltavě je další čárkou na seznamu tragických nálezů muž (44) z Prahy.
15.05.2009 11:55 |

podobné články

Lou Fanánek Hagen: Na Kovárnu už skoro nechodím

 
Tři sestry o minulém víkendu oslavily 26. narozeniny. Jejich frontman Lou Fanánek Hagen v rozhovoru pro Deník přiznal, že doby, kdy byl v pověstném hostinci Na kovárně jako doma, jsou už dávno pryč. Několik tisíc lidí v sobotu na pražském Džbáně přihlíželo narozeninovému večírku Tří sester. Pub punková kapela kolem frontmana Lou Fanánka Hagena je na scéně už 26 let a víkendovou oslavu si užila jaksepatří. Na Džbán pozvala i kolegy ze skupin Visací zámek, S.P.S. nebo Plexis, sama pak akci završila téměř dvě a půl hodiny dlouhým koncertem. Lou Fanánek Hagen ho navíc celý strávil v převlečení za pivo. A přestože na něm byla patrná únava, našel si po koncertu čas na rozhovor. Otevřeně povídal o tom, jak se za 26 let změnila posezení v proslulé hospodě Na Kovárně, kde vznikaly první desky kapely. „Spíš než na kalby se dnes chodí na společenský piva,“ zareagoval v jedné z odpovědí. Popsal také, jak se připravuje na koncert nebo jaký má vztah, jako pravověrný pivař, k vínu.
02.06.2011 00:10 |

podobné články

Osobnosti: Lou Fanánek Hagen (52 článků)

Nejlepší voda ke koupání je v Divoké Šárce a Motole. Nejhorší na Džbáně

 
Kde se v Praze nejlépe vykoupat? Pražští hygienici doporučují betonovou nádrž na Divoké Šárce a koupaliště v Motole. Nejhorší voda na koupání je v koupališti Džbán.
19.06.2014 15:10 |

podobné články

Milan Bauman: Roj tisíců nanodronů s výbušninami pronikne všude a nelze tomu zabránit

 
Voják, který takové smrtící hejno ovládá, sedí v bezpečí. Vítejte ve světě budoucích válek! Zapamatujte si prozatím pojem Miniature Tactical Munitions čili MTM.
27.11.2019 13:15 |

podobné články

Milan Bauman: Roj tisíců nanodronů s výbušninami pronikne všude a nelze tomu zabránit

 
Voják, který takové smrtící hejno ovládá, sedí v bezpečí. Vítejte ve světě budoucích válek! Zapamatujte si prozatím pojem Miniature Tactical Munitions čili MTM.
27.11.2019 18:15 |

podobné články

Pavel Foltán: Kdo co vidí za horizontem akce koronavirus aneb Pozor i na eurounijní Bambinot

 
V novodobých dějinách českého státu, tedy od roku 1945, ještě žádný premiér neměl natolik složitou situaci, jako má Andrej Babiš, přičemž právě tu vládu, co musel po volbách v roce 2017 sestavit, tak tu mu asi žádný špičkový manažer ani na chvilku nezáviděl, a nota bene právě teď při řešení „akce korona virus“.
22.03.2020 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18412 článků)

Když máte děti a také koronavirus: Jak to zvládnout?

 
Každý rodič to zná, péče o děti není jednoduchá. Hotová noční můra však nastane, když onemocníte, nebo dokonce když onemocní také váš partner. Ať už jde o "obyčejnou" chřipku, nebo o korona virus, máme pro vás pár základních rad, jak to co nejlépe zvládnout.
24.03.2020 19:50 |

podobné články

Právě probíhá! Chat s Benem Cristovao

 
Jaké spodní prádlo nosíš? Chodíš se soupeřkou z Česko Slovenské Superstar Martinou Bagárovou? »Hulil« jsi někdy trávu? Na smršť i těch nejosobnějších otázek v této chvíli odpovídá zpěvák a tanečník Ben Cristovao.
16.08.2010 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Ben Cristovao (485 článků)

Takhle skvěle vypadá Kostková po ránu, když se líčí sama: Terezo, proč ale nosíš tu otřesnou vestu?

 
Tereza Kostková  (37) není jednotvárná a dokáže vždy něčím překvapit. Nedávno nás okouzlila fotkami, na kterých vypadala jako profesionální topmodelka . Před pár dny zase šokovala svým vzhledem bez zásahu kadeřníka a vizážistů. Rozdíl by poznal snad i člověk s vadou zraku.
21.11.2013 06:01 |

podobné články

Osobnosti: Tereza Kostková (806 článků)

Nosíš paruky, Johnny?! Vlasové proměny herce Deppa (55) během jeho pobytu v Praze

 
Také v Česku šokoval Johnny Depp (55) vyzáblou vizáží! A pak i tím, že na koncertě své kapely neměl po stranách vlasy, zatímco při odletu mu z čepice koukaly pořádné lokny. Jak je to možné?
15.06.2018 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Johnny Depp (810 článků)

Peprná slovní přestřelka ve Výměně: Nechci se dívat na to, co nosíš mezi nohama, říká rozzuřená žena svému náhradnímu partnerovi

 
Žít s cizím člověkem deset dní v jiné domácnosti dá někdy pořádně zabrat. O tom se přesvědčil i jeden z párů Výměny manželek.
22.01.2020 05:55 |

podobné články