Článek

Miláčkem Zoo Zlín je unikátní mládě slona afrického: Zvídavý, průbojný, rád si hraje...

 
„Je to úžasná radost vidět čerstvě narozené slůně, jak prospívá a je zvídavé,“ řekly Aha! chovatelky slonů v Zoo Zlín Anna Žákovská a Michaela Nováková. Pečují o unikát. O kluka slona afrického, jediného v Česku.
30.06.2021 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Nováková (32 článků) , Anna Nováková (2 články)
Podobné články

Smutek v zoo ve Dvoře Králové. Uhynul tu samec slona afrického Kito

 
V noci na pondělí uhynul v Zoologické zahradě ve Dvoře Králové nad Labem čtrnáctiletý samec slona afrického Kito. Příčinu úhynu by měla ukázat pitva, v pondělí ráno o tom informovala mluvčí dvorské zoo Andrea Jiroušová. Kito byl jediný samec slona afrického chovaný v zoologických zahradách v ČR a na Slovensku.
13.03.2017 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrea Králová (10 článků)

Novorozený sameček slona afrického je aktivní a nebojácný

 
První dny má na tomto světě za sebou mládě slona afrického v Zoo Zlín. Podle ošetřovatelek má slůně necelý metr a váží jeden metrák.
11.06.2021 14:15 |

podobné články

Ve zlínské zoo se narodilo mládě slona afrického

 
První snímky v neděli narozeného mláděte slona afrického zveřejnila zlínská zoologická zahrada. Slůně se má čile k světu a matka Kali jej hned učí chodit do venkovního výběhu. Přirozený porod proběhl bez komplikací ve vnitřním pavilonu slonů. Návštěvníci mládě uvidí nejdřív za týden. Nyní je okolí areálu slonů afrických pro veřejnost uzavřené, aby sloni měli klid.
07.06.2021 13:55 |

podobné články

ZOO Zlín: Březí slonice Zola už přibrala 70 kilogramů

 
Zcela podle plánu pokračuje březost slonice Zoly ze zlínské ZOO. Samice slona afrického přibrala 70 kilogramů. Do porodu se její váha zvedne minimálně o dva metráky. „Pokud vše dobře dopadne, dojde k porodu v červenci nebo srpnu příštího roku,“ prozradil Roman Horský, ředitel ZOO Zlín.
29.07.2017 13:30 |

podobné články

ZOO Zlín očekává narození slůněte

 
ZOO Zlín má velkou naději, že bude vůbec prvním areálem v České republice, kde se narodí mládě slona afrického. Podařila se totiž inseminace slonice Zoly. Pokud vše půjde dle předpokladů, mohlo by se slůně narodit ve Zlíně v létě roku 2018, po dvaadvacetiměsíční březosti.
22.01.2017 21:15 |

podobné články

Smutek ve zlínské zoo: Mládě slona se narodilo mrtvé

 
Očekávané mládě slona afrického se v neděli ve zlínské zoologické zahradě narodilo mrtvé, byla to samička s porodní váhou 86 kilogramů. Mělo jít o první slůně africké narozené v Česku. Prvorodička, dvaadvacetiletá slonice Zola, je v pořádku, řekla ČTK mluvčí zoo Romana Bujáčková.
01.07.2018 09:40 |

podobné články

Sosající mládě štětkouna afrického: Miláčkem zoo je selátko!

 
Jaké je nyní nejroztomilejší mládě královédvorské zoo? Selátko, a ne ledajaké. Jde o štětkouna afrického, kterého před třemi týdny přivedla na svět Viktorka (11).
19.11.2017 05:15 |

podobné články

Do pražské zoo přivezli samce slona indického, má rozšířit chov

 
Do pražské zoologické zahrady v noci z Berlína převezli jedenatřicetiletého samce slona indického jménem Ankhor. Měl by pomoci rozšířit zdejší chov. ČTK to řekl ředitel pražské zoo Miroslav Bobek. Návštěvníci nového slona uvidí nejspíš příští týden.
13.08.2014 10:30 |

podobné články

Opilý turista si zahrával se životem, provokoval slona afrického

 
V jihoafrickém Krugerově národním parku došlo minulý týden ke znepokojující události. Opilý turista, který byl doprovázen zaměstnancem safari Singita, tam provokoval dospělého slona afrického. Nejprve to vypadalo, že slon na muže zaútočí, ale nakonec se vydal na útěk. Pracovník safari byl po zveřejnění videa propuštěn.
14.05.2013 13:40 |

podobné články

V Zoo Zlín bude k vidění už o víkendu: V Česku se narodil první slon africký

 
Obrovská radost panuje ve zlínské zoo, kde sloní samice Kali (27) před třemi dny porodila zdravého kluka. Je to vůbec první mládě slona afrického narozené v Česku. Včera chovatelé ukázali snímky devadesátikilového prcka s mámou ve výběhu.
07.06.2021 19:05 |

podobné články

V liberecké zoo museli utratit slonici: Rání (†58) trpěla vážnými zdravotními problémy

 
Liberecká zoo musela nechat v pondělí utratit osmapadesátiletou samici slona indického, svého nejstaršího obyvatele a zároveň druhého nejstaršího slona v Čechách. Důvodem byly vážné zdravotní problémy. Rání v liberecké zoo žila od roku 1967. V tiskové zprávě o tom v úterý informovala mluvčí zoo Barbara Tesařová.
27.04.2021 14:25 |

podobné články

Krokodýl se slonici zakousl do chobotu, když pila z řeky

 
Každodenní cesta k řece se proměnila v bolestivý zážitek pro samici slona afrického a její mládě. U řeky je napadl krokodýl nilský. Ten se zakousl do chobotu slonice a nechtěl se pustit. Unikátní záběry boje slona s krokodýlem se v zambijském národním parku podařilo pořídit švýcarskému turistovi Martinu Nyfelerovi.
20.11.2010 21:21 |

podobné články

Zoo Zlín hlásí nový rekord, do zahrady v roce 2019 zavítalo přes 680 000 osob

 
Mimořádný a výjimečný rok. Takto ve zkratce hodnotí rok 2019 ředitel zlínské zoo Roman Horský. Návštěvu areálu si nenechalo ujít 682 826 návštěvníků. Zahrada tak překonala tři roky starý návštěvní rekord, ve srovnání s rokem 2018 se návštěvnost zvýšila o 35 000 osob. Zoo Zlín již po deváté za sebou obhájila pozici druhé nejoblíbenější české zoo, od roku 2003 je nepřetržitě „jedničkou“ Zlínského kraje. Rekordní návštěvnost navíc přinesla i rekordní výši vlastních příjmů zoo.
11.01.2020 16:20 |

podobné články

Zlín - Vydejte se po stopách Tomáše Bati

 
Je přehlídkou funkcionalismu a zdejší rodák Tomáš Baťa se zapsal do historie jako jeden z největších podnikatelů v historii ČR. Zlín, krajské město Zlínského kraje, je skvělé místo pro výlet. Vyražte na zámek Zlín nebo na hrad Malenovice. Pokud se vám poštěstí krásné počasí, vydejte se do zlínské zoo. A pokud máte rádi motoristické akce, rozhodně se přijeďte podívat na Barum rally Zlín.
12.10.2016 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Baťa (57 článků)

Zoo Liberec nechala uspat slonici Rání, druhého nejstaršího slona v Čechách

 
Liberecká zoo se v pondělí 26. dubna 2021 rozloučila se samicí slona indického Rání. Z důvodu vážných zdravotních problémů, spojených s nadprůměrně vysokým věkem, se zoologové a veterináři rozhodli přistoupit k jejímu utracení. Rání bylo 58 let a v liberecké zoo žila od roku 1967. Byla tak jejím nejstarším obyvatelem a zároveň druhým nejstarším slonem v Čechách.
27.04.2021 16:15 |

podobné články

Radost ve Dvoře Králové: V zoo se narodilo první hroší mládě od roku 1989

 
V ZOO Dvůr Králové nad Labem na Trutnovsku se ve středu narodilo mládě hrocha. Naposledy se hroch ve dvorské zoo narodil v roce 1989. Další hroch jiné samici by se v zoo mohl narodit během několika týdnů. ČTK to řekla mluvčí zoo Andrea Jiroušová. Dvorská zoo se specializuje na Afriku, velmi úspěšná je v chovu nosorožců či žiraf.
18.12.2018 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrea Králová (10 článků)

V Barmě našli vzácného bílého slona

 
Vzácného bílého slona po letech vydala divočina v Myanmaru neboli Barmě. Symbol štěstí, jehož si buddhistická země na jihovýchodě Asie velmi cení, prý věstí dobré časy pro národ i příznivé politické změny. Naposledy bílého slona spatřili v roce 2001 a opozice tehdy hlásala, že je to jasný důkaz podpory jejich politiky. Tak velký význam v této buddhistické zemi sloním albínům přikládají.
29.06.2010 14:55 |

podobné články

Pytláci zabili kriticky ohroženého slona. Hnijící mrtvola měla oddělenou hlavu

 
Pytláci na indonéském ostrově Sumatra zabili slona z kriticky ohroženého poddruhu, který zde žije. Rozkládající se tělo čtyřicetiletého slona sumaterského bylo objeveno na indonéské plantáži v pondělí. Pachatelé mu uřízli hlavu s ceněnými kly. Ve volné přírodě přitom zbývají méně než dva tisíce tohoto ohroženého živočicha. Informuje o tom britský zpravodajský web Daily Mail.
21.11.2019 23:00 |

podobné články

Agresivní krokodýli útočili na lidi! Zoo Zlín zrušila chov

 
Zoo Zlín se rozhodla definitivně zrušit chov velmi agresivního druhu krokodýla a všichni tři krokodýlové kubánští chovaní v zoo odcestovali do speciální krokodýlí instituce v Maďarsku. Agentuře Mediafax to ve čtvrtek uvedl mluvčí zoo Pavel Shromáždil.
27.10.2011 12:05 |

podobné články