Článek

Mikuláš, čert a anděl? Nezvat domů, radí ministr zdravotnictví. Nebo leda s respirátorem

 
Ministerstvo zdravotnictví chystá protiepidemická doporučení k vánočním svátkům. Na on-line tiskové konferenci to v pátek řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Zkušenost z loňských Vánoc podle něj ukázala, že se po svátcích zvedla další epidemická vlna. Zároveň řekl, že nedoporučuje, aby si o víkendu lidé zvali domů na návštěvy Mikuláše, čerta a anděla, případně, aby měli respirátory. Doporučení k Vánocům v pátek vydala také Mezioborová skupina pro epidemické situace (MeSES).
03.12.2021 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1782 článků) , Adam Vojtěch (1379 článků)
Podobné články

Čert, Mikuláš a anděl: Strašení dětí ano, nebo ne? Alagič se dostalo pochvaly, Štíbrové kritiky

 
Čert, Mikuláš a anděl. Pro někoho neodmyslitelná tradice, která patří k Vánocům, pro druhé hloupý zvyk, který děsí děti. Spousta známých českých osobností se pochlubila mikulášskou koledou, ovšem někteří za tento zvyk schytali pořádnou kritiku. Mezi takové patří například herečka Nikol Štíbrová (34). Na druhou stranu častokrát kritizovaná Jasmina Alagič (31) si vysloužila samá hezká slova.
06.12.2020 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Nikol Štíbrová (413 článků) , Jasmina Jasmina (316 článků)

Ladův obraz Mikuláš, čert a anděl se v Praze prodal za milion

 
Za rekordní částku se na sobotní pražské aukci společnosti Dorotheum prodal obraz Josefa Lady s názvem Mikuláš, čert a anděl z roku 1944. Nový majitel za obraz zaplatí přes jeden milion korun.
10.03.2012 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Josef Lada (49 článků)

Mikuláš, čert a anděl se po roce vracejí! Sekali jste letos latinu?!

 
Už dnes večer se Mikuláš, čert a anděl vracejí na naši půdu, aby srovnali naše malé nezbedníky do latě! A to včetně dětí našich známých...
05.12.2016 21:35 |

podobné články

Mikuláš, čert, anděl a Krampus: Kde a jak vznikly tradice, které děti baví i děsí

 
Už dlouhá léta obchází domácnosti v Česku mužík v biskupském oděvu s dlouhým bílým vousem, tedy Mikuláš, kterého doprovázejí čerti a anděl. Děti od této sestavy dostávají za básničku či písničku nějaké dobroty, čas od času jim čert pohrozí, že je sbalí do pytle a vezme do pekla. V posledních letech se ale začal v našich končinách objevovat i Krampus, tedy strašidlo pocházející z Rakouska. Jaké jsou kořeny těchto tradic?
05.12.2020 07:30 |

podobné články

Nezvat Vystrčila na schůzky? Pravice Zemana kritizuje, komunisté, SPD i Babiš to hájí

 
Za velkou chybu označil předseda ODS Petr Fiala rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana nezvat na schůzky nejvyšších ústavních činitelů k zahraniční politice předsedu Senátu Miloše Vystrčila (ODS). Podobně se vyjádřil šéf KDU-ČSL Marian Jurečka. Podle Fialy tím Zeman škodí politické kultuře. Naopak předseda KSČM Vojtěch Filip míní, že prezident postupuje správně.
06.09.2020 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3672 článků) , Vojtěch Filip (1556 článků) , Miloš Zeman (27332 článků) , Marian Jurečka (954 článků)

V tramvaji i na radnici: Mikuláš s čertem bude obcházet Brno a nadělovat i strašit

 
V Brně se budou čerti ženit a andělé blýskat křídly. Hned několik akcí chystá moravská metropole na oslavu svátku svatého Mikuláše. Ta první se koná už 4. prosince, kdy trojice Mikuláš, anděl a čert bude v ZOO Brno rozdávat dárečky i onkologicky nemocným malým pacientům. Nejméně obvyklým místem, kde bude na brněnské děti čekat Mikuláš, je historická tramvaj. Připravte si básničky a písničky, ať nadílka může začít!
03.12.2018 16:35 |

podobné články

MIKULÁŠ přijde... (v respirátoru)!

 
Zítra budou chodit čert, Mikuláš a anděl, ministr zdravotnictví ale uvedl, že nedoporučuje, aby si je lidé zvali domů. Pokud už dorazí, měli by mít všichni respirátor.
04.12.2021 12:10 |

podobné články

Mikuláš, čert a anděl: letos buď s rouškou, nebo na délku vidlí

 
V sobotu bude moci Mikuláš s čertem a andělem nadělovat. K mitře, plnovousu a čertovské masce si budou muset ale přibalit roušky, pokud se přiblíží k dětem. Ministr zdravotnictví Jan Blatný oznámil, že zvláštní mikulášská vyhláška nebude.
01.12.2020 04:50 |

podobné články

Rohy, kopyto, ocas, srst aneb... Proč čert vypadá jako čert?

 
Už to také slyšíte? Z dálky se k vám možná nese tiché cinkání... A taky řinčení řetězů! V podvečer totiž do ulic zase vyrazí Mikuláš, kterému kromě anděla už tradičně dělá společnost i čert.
05.12.2021 05:10 |

podobné články

Kádner (VV): Čert a Mikuláš před Sněmovnou varovali před Babišem a Mládkem

 
Mikuláš a čert dnes před Poslaneckou sněmovnou symbolicky rozdávali uhlí přicházejícím poslancům, aby upozornili na úskalí nově připravované novely horního zákona z dílny ministrů Andreje Babiše a Jana Mládka.
03.12.2014 22:31 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24452 článků)

Blíží se Mikuláš a čert: Dítě si ze strašení může odnést těžké následky, říká odborník

 
V předvečer svátku sv. Mikuláše podle tradice obchází Mikuláš ve společnosti anděla a čerta rodiny s dětmi. Děti jsou tázány, zda byly hodné. Jenže během tohoto procesu děti často brečí a bojí se, že je čert odnese do pekla... A možná jste ani netušili, že přemíra takového jednání - strašení - se může podepsat na dětské psychice. A to hodně hluboce. Redakce eXtra.cz oslovila psychologa Jeronýma Klimeše, který popsal rizika, které si dítě postrašené za pomyslnou hranici může z jednoho večera odnést...
02.12.2019 07:05 |

podobné články

Mikulášské příhody celebrit: Decastelo poučovala Mikuláše, Řepkovou si odnesl čert

 
První rozdávání dárků je tady, dnes totiž chodí městem Mikuláš, čert a anděl. Jaké vzpomínky mají na návštěvu této trojce celebrity?
05.12.2013 17:20 |

podobné články

Mikuláš naděloval dárky psům. Ti zlobiví museli do pekelné klece

 
Nejen děti dostávají od Mikuláše dárky. Ve speciálním centru pro výcvik asistenčních psů Helppes si na své přišel i nejlepší přítel člověka. Mikuláš, anděl i čert tu rozdávali pamlsky pro mazlíčky, ale pouze v případě, že byli během roku hodní. Pejsky, kteří páníčkům kousali boty, štěkali na sousedy nebo utíkali za holuby, čekala cesta s čertem do pekelné klece.
05.12.2016 18:10 |

podobné články

V tornádem zničených Hruškách rozdávali vánoční stromečky nebo cukroví: Mikuláš dětem rozdával i nadílku

 
Dobrovolníci rozdali ve čtvrtek v Hruškách na Břeclavsku zasažených červnovým tornádem lidem 330 vánočních stromků s ozdobami, cukrovím a dárky. K tomu dětem rozdali Mikuláš, anděl a čert asi 800 balíčků. Celkem byly rozdané věci odhadem za 1,5 milionu korun, řekla ČTK za dobrovolníky Barbora Zdráhalová. Od červnového tornáda, které nejvíce postihlo pět obcí jižní Moravy, uspořádala s dobrovolníky v těchto obcích různé akce na pomoc lidem.
09.12.2021 19:00 |

podobné články

Varování ministra zdravotnictví: Mikuláše a čerty radši nezvat

 
Ministerstvo zdravotnictví chystá protiepidemická doporučení k vánočním svátkům. Na on-line tiskové konferenci to řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Zkušenost z loňských Vánoc podle něj ukázala, že se po svátcích zvedla další epidemická vlna. Zároveň řekl, že nedoporučuje, aby si o víkendu lidé zvali domů na návštěvy čerta, Mikuláše a anděla, případně aby měli alespoň respirátory.
03.12.2021 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1782 článků) , Adam Vojtěch (1379 článků)

Mikuláš navštívil hvězdy StarDance: Kuchařová zářila štěstím, Ruppert dostal brambory

 
Mikuláš, čert a anděl dorazili dnes společně potěšit zbylé tanečníky ze StarDance, kteří na Barrandově pilně nacvičují choreografie na sobotní přímý přenos. Přinejmenším na pár chvil se uvolnila atmosféra, ustal taneční dril a bylo o legraci postaráno.
05.12.2013 17:55 |

podobné články

Mikuláš bez stresu: Čím potěšit malé děti?

 
Přemýšleli jste někdy nad tím, kde všude slaví svátek Mikuláše? Není to pouze česká tradice, vousatého muže, kterému dělá doprovod krásný anděl a zlý čert, znají téměř všechny evropské národy. Svatý Mikuláš každoročně odměňuje malými dárky všechny děti, které byly v předchozím roce hodné. Na zlobivé pak čeká jen uhlí a v horším případě ještě pořádný výprask od čerta…
05.12.2016 17:35 |

podobné články

Mikuláš v metru, tramvajích i ve vozovně. DPP připravuje oblíbené sobotní mikulášské odpoledne

 
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) přichystal na sobotu 2. prosince 2017 od 13:00 do 18:00 bohatý mikulášský program pro rodiny s dětmi. Nejvíce atrakcí bude k dispozici ve střešovické vozovně. Zájemci ale mohou známou trojici Mikuláš, čert a anděl spatřit i v historické tramvaji a soupravě metra Ečs na trase metra B.
30.11.2017 12:50 |

podobné články

Mikuláš, anděl a čert zamíří do Běchovic: Besídka vyvrcholí ohňostrojem

 
Prosinec je kromě léta asi nejoblíbenějším ročním období, zeptáte-li se dětí. Koncem měsíce jsou Vánoce, prázdniny a bujarý silvestr, začátkem zase Prahu obchází Mikuláš. Ten se do Běchovic na besídku vypraví s maličkým zpožděním.
06.12.2019 10:40 |

podobné články