Článek

Migranti podle Merkelové jako Karel Kryl? Zamyšlení Petra Žantovského o uprchlictví

 
Petr Žantovský debatoval v pořadu O lecčems a mnohém s hostitelem Vladimírem Frantou o tématu migrace. Šlo o jubilejní pětadvacátý díl a probrali se různí vysídlenci, od Karla Kryla po skupiny, v jejichž „zvládnutí“ optimisticky věřila Angela Merkelová.
28.03.2024 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (209 článků) , Angela Merkelová (2853 článků)
Podobné články

Písničkář Kryl: Idol národa, který se nikdy nesetkal s Václavem Havlem

 
V sobotu 12. dubna by písničkář a básník Karel Kryl oslavil sedmdesátiny. Jeho písně ve své době provokovaly a skrytě kritizovaly komunistickou realitu. Národ si zamiloval jeho protestsongy, úderné pamflety proti krutosti, násilí a ignorantství. Revoluce pro něj nebyla vysvobozením, ale dalším rozčarováním. Kryl se nikdy nesmířil s tím, že na Václavském náměstí zpíval spolu s Karlem Gottem, v podstatě normalizačním umělcem. Zpěvák zemřel náhle v roce 1994 na infarkt.
07.04.2014 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6481 článků) , Karel Gott (6828 článků) , Karel Kryl (209 článků)

Kritička islámu a Merkelové porodila a strana hlásá: „Migranti? Nové Němce si uděláme sami“

 
Jsou proti migrantům a islámu. A spřádali smělé plány na sesazení kancléřky Angely Merkelové. Alternativu pro Německo do voleb nakonec možná poněkud překvapivě netáhla její lídryně Frauke Petryová. I když o překvapení šlo jen na první pohled. Kritička Merkelové v květnu porodila a má syna. Novopečená matka však své dítě neváhala vtáhnout do kampaně, při které AfD do Merkelové ostře šila. Mimo jiné kvůli uprchlíkům.
24.09.2017 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2853 článků)

Váhalová (ČSSD): Kolik Evropa ještě může unést?

 
Přijímání uprchlíků nevyřeší uprchlictví, řešením je pomoc při zajištění míru a života v jejich domovských zemích. Uprchlictví vyřeší pouze mír a lepší životní podmínky.
20.02.2015 20:51 |

podobné články

Česko-německý spisovatel: Že by kariéru Merkelové ukončilo „vítání uprchlíků“? Úplný nesmysl. Její působení hodnotím jako skvělé

 
ROZHOVOR "Působení kancléřky Merkelové hodnotím jako skvělé. Zařadila se po bok největšímu poválečnému kancléři Konradu Adenauerovi," hodnotí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz česko-německý spisovatel a publicista Tomáš Krystlík. Odmítá tvrzení, že kariéru Merkelové ukončilo rozhodnutí z léta 2015, když prohlásila, že migranti jsou vítáni a že to zvládnou. "Kdyby tomu tak bylo, pak by v zemských volbách v Hesensku museli zaznamenat velký úbytek hlasů Zelení, strana, která je na německé politické scéně zřetelně nejvíce proimigrační. Opak byl pravdou. Zeleným hlasy prudce přibyly," vysvětluje.
03.11.2018 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Konrad Adenauer (16 článků)

„Šokující! Uvnitř Rady ČT se děje něco nečekaného.“ Podle Petra Žantovského došlo k „osudové chybě“

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Ve chvíli, kdy televizní radní schválili Výroční zprávu o hospodaření České televize v roce 2020, se připravili o možnost dál efektivně kritizovat práci managementu nebo ji podrobovat jakékoli kontrole a kritice. Podle Petra Žantovského členové Rady ČT složili zbraně a bylo by zajímavé vědět proč. Přesně v duchu toho, co říká eurokomisařka Věra Jourová, že je třeba vyhladovět nepřátelské, nenakloněné nebo oponentní mediální hlasy, postupují aktivisté a nátlakové skupiny ve Velké Británii proti nové zpravodajské televizní stanice GB News.
26.06.2021 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (550 článků) , Petr Rada (314 článků)

Vítací propagandisté propadají hysterii. Kopou už do každého, kdo se jim postaví. Shrnutí jejich faulů za poslední týden od Petra Žantovského

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Na mediálním odrazu pro- a protiuprchlických demonstrací zaujalo Petra Žantovského především to, že se místo argumentů sahalo k osobním útokům. Je přesvědčen, že se přitvrzuje v prouprchlické propagandě, která se snaží přesvědčit lidi, aby věřili dogmatům, která jim předkládá. Zajímá ho, jestli média začnou reflektovat, že Evropa volí vůči Turecku politiku appeasementu jako kdysi vůči Hitlerovi. A nemůže pominout ani hloupost, kterou se jako téma snaží nastolit první místopředseda TOP 09.
13.02.2016 15:05 |

podobné články

„Co by asi zazpíval dnes?“ Karel Kryl oživen

 
Tohle zazpíval Karel Kryl? Ne, je to jen připomínka jeho nedožitých 80. narozenin, kterou vytvořil s pomocí nejnovějších technologií autor působící jako dj kosa.
12.04.2024 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (209 článků)

,,To bylo Vašíkovi Moravců 7 let..." Hvězda ČT znectila Petra Žantovského s kolegou. Teď si přečte příběh?

 
„Je to už relativně dávno. Asi tak někdy v roce 1993 mi můj ctěný a nezapomenutelný přítel Karel Kryl přinesl celou řadu svých esejí pro scénář jednoho audio vizuálního cyklu, co jsme tehdy hodlali mediálně realizovat. Pochopitelně z toho pak nic televizního nebylo, protože pro tu tehdejší přechodovou staro novou nomenklaturu to bylo něco jako symbol rebelantských zvonů (a nejen symbol, ale i reálné nebezpečí, nota bene: soudruzi, při spolupráci toho rebela Kryla s tím rebelem Foltánem).“ ParlamentníListy.cz přinášejí text mediálního analytika, mediálního právníka a člena Rady ČT Pavla Foltána.
09.07.2020 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (209 článků) , Petr Rada (314 článků) , Petr Pavel (2846 článků)

Skandujte „Ať žije Havel!“ Na povel! Tomáš Vyoral se směje davu z Václaváku. „Karel Kryl by vás poslal do pr...“

 
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Zase ti samí lidé, stříkající nenávist zahalená do pravdy a lásky. Tak viděl Tomáš Vyoral koncert, který se 17. listopadu uskutečnil na Václavském náměstí na počest 30. výročí sametové revoluce. Mezi řečníky byl „nejžhavější převlékač uniforem“, jak generála Petra Pavla komentátor Vyoral otituloval, nebo třeba také Tomáš Halík, či Šimon Pánek. Došlo i na projev klimatické aktivistky, čtený z mobilního telefonu, nebo na znásilnění Karla Kryla. Dvojité. Kryl by ovšem osazenstvo z pódia „hnal někam hodně daleko, nebo spíš hluboko,“ soudí Vyoral podle toho, jakou deziluzi prožíval legendární písničkář po svém návratu z vynucené emigrace. Došlo i na Noru Fridrichovou, ČT, nebo na zajímavý moment, kdy lidé skandovali jméno Václava Havla – jenže na povel.
22.11.2019 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6481 článků) , Karel Kryl (209 článků) , Tomáš Halík (608 článků) , Nora Fridrichová (465 článků) , Tomáš Vyoral (242 článků) , Petr Pavel (2846 článků)

Lorenc (DSSS): Karel Kryl ten to věděl už tenkrát

 
Dobře to Karel Kryl, řekl. Když se ho zeptali, jestli nějaká jeho píseň už neplatí.
16.07.2013 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (209 článků)

Před dvaceti lety zemřel neúnavný kritik diktatury i doby polistopadové Karel Kryl

 
Před 20 lety, 3. března 1994, zemřel známý český hudebník Karel Kryl.
03.03.2014 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (209 článků)

Český rozhlas uvede koncert a knihu Fenomén Karel Kryl

 
Fenomén Karel Kryl – tak bude znít název koncertu, který se uskuteční 17. listopadu od 20.00 v pražském paláci Akropolis. Při této příležitosti se také objeví na pultech knihkupců stejnojmenná publikace, která popisuje život i dílo známého písničkáře. Koncert, který pořádá Český rozhlas, bude součástí programu Klubové noci - Festivalu Svobody k pětadvacátému výročí sametové revoluce.
10.11.2014 16:51 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (209 článků) , Karel Svoboda (664 článků) , Karel Svoboda (135 článků)

Karel Kryl by dnes slavil 74. narozeniny: Geniální písničkář, který bojoval proti režimu VIDEO

 
Písničkář Karel Kryl, jeden z hlavních představitelů českého protestsongu a ostrý kritik předlistopadového režimu, by dnes oslavil své 74. narozeniny. Jak žil a jaký byl člověk, jehož písně mnohé oslovují i dnes?
12.04.2018 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (209 článků)

Hned zítra jdu za Milošem a řeknu si mu o přihlášku do strany. Obořil se na novináře Karel Kryl. Také zmínil diktaturu dobrého Al Caponeho

 
VZPOMÍNKY A PERLY Zbavili jsme se jedné části, teď druhé. Já su Moravák, třeba se zbavíme jednou i jí. Předcházet by mohlo Slezsko, následovat severní Čechy, ty dáme Němcům, západní Čechy také, a uděláme nakonec stát pražský? Tak se v roce 1994 rozčiloval nad ztrátou Podkarpatské Rusi a Slovenska, prostě nad rozpadem Československa, Karel Kryl. V rozhovoru pro Mladý svět prozradil i koho volil a koho by volil.
07.08.2020 04:51 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (209 článků)

Karel Kryl toužil po převratu. Nakonec ale „básník s kytarou“ zemřel zklamán

 
Karel Kryl kritizoval politické poměry v Československu celý svůj život - stal se symbolem vzdoru proti komunistickému režimu, ale spokojenost nepřišla ani po převratu v roce 1989. Sametová revoluce byla v jeho očích spíše fraškou, kdy komunisté pouze převlékli pláště.
08.03.2021 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (209 článků)

Migranti chtěli poslat Merkelové dárek. Pošťačka ale zburcovala policii

 
Kuriózní situace se stala v minulých dnech v Německu. Dvojice migrantů chtěla poslat dar Angele Merkelové, pošťačka ale zavolala policii. Pozornost teď německé kancléřce předá její spolustranice Julia Klöcknerová. Ta se dříve v názorech na řešení migrační krize od Merkelové, která je k uprchlíkům vstřícná, distancovala.
01.01.2017 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2853 článků)

Škoda, že už nežije Václav Havel. Komentátor Kamberský tuší, co by mohl po návštěvě Merkelové udělat

 
Návštěva Angely Merkelové by byla za normálních okolností poklidnou událostí, o které by podle Petra Kamberského měli psát novináři jen z povinnosti a výsledný text dát tak na stranu 5. Jenže, Evropská unie jako celek se potýká s migrační krizí a tato skutečnost jitří rány. Jen přímo v Česku takřka žádní migranti nejsou. V Praze jsme tak podle Petra Kamberského z Lidových novin byli svědky absurdního dramatu, z něhož by se tetelil i Václav Havel.
26.08.2016 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6481 článků) , Angela Merkelová (2853 článků) , Petr Václav (1049 článků)

Michal Horáček zaútočil na Petra Žantovského kvůli státnímu vyznamenání. Až prý bude prezident, bude vše jinak

 
Prezidentský kandidát Michal Horáček se vyjádřil k sobotnímu předávání státních vyznamenání. Rýpl si do prezidenta Zemana, ale rychle se mu to vrátilo. Byl nazván „volem“. Zkusil tedy téma státních vyznamenání uchopit trochu jinak. Zkritizoval mediálního analytika Petra Žantovského.
29.10.2017 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (853 článků) , Petr Zeman (375 článků)

Diskusní pořad Petra Žantovského Pražská kavárna je zpět

 
Od června 2016 do podzimu 2018 vysílala TV Praha každý týden diskusní pořad Petra Žantovského s lehce ironickým názvem Pražská kavárna. Zhruba po dvou letech se její autor rozhodl oživit tuto onehdy populární rozpravu s významnými osobnostmi české politiky a společnostmi na svém kanále na YouTube a na své webové stránce.
31.03.2021 21:15 |

podobné články