Článek

Migrační pakt schválen. A Vít Rakušan přiznal české zásluhy

 
Evropská unie v úterý formálně stvrdila přijetí migračního paktu dnes, když jako první smlouvu ratifikovali ministři financí jednotlivých členských států. Český šéf resortu financí Zbyněk Stanjura (ODS) se při hlasování zdržel, a zopakoval tak vládní postoj, že konečná podoba paktu je v řešení problému migrace příliš měkká.
14.05.2024 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Stanjura (536 článků) , Vít Rakušan (823 článků)
Podobné články

Migrační pakt je výhodný, spustil u Moravce Rakušan. Výjimky by prý byly neevropské

 
V Otázkách Václava Moravce na ČT se střetli vládní a opoziční politici nad migračním paktem. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) pevně stál za svým postojem, že Česká republika musí být solidární, ale že teď budeme mít úlevy, neboť u nás jsou uprchlíci z Ukrajiny. Poslanec Radek Vondráček (místopředseda ANO) oponoval, že až se ANO dostane do vlády, bude migrační pakt bojkotovat. Senátor Václav Láska řekl, že migrační pakt České republice může zachránit existenci.
21.04.2024 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (823 článků)

„Jednání o migračním paktu jste naprosto nezvládl.“ Rakušan napaden. Zástupcem koalice

 
Sněmovní spory o migrační pakt se vlily i do sociálních sítí. Představitelé vlády jej hájí a odmítají výroky lídra opozičního hnutí ANO Andreje Babiše, který hovoří o největší zradě v naší historii a varuje, že nás tento pakt nutí uprchlíky přijímat a platit za ně. Premiér Petr Fiala (ODS) ze zrady obvinil naopak Babiše. Ministr vnitra Vít Rakušan prohlásil, že debatu o migrační pakt ovládl populismus.
18.04.2024 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26296 článků) , Petr Fiala (6384 článků) , Vít Rakušan (823 článků)

Migrační pakt nám pomůže, tvrdí Fiala. Prosadil tam prý jednu důležitou větu

 
„Migrační pakt je krokem správným směrem,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS premiér Petr Fiala (ODS). Řešit by měl jak návratovou politiku, tak nelegální pohyb migrantů na území Evropské unie. Pakt je podle slov Fialy výhodný pro Českou republiku i kvůli finančním kompenzacím, které byly vyjednány v souvislosti s přijetím velkého počtu ukrajinských uprchlíků. Migrační pakt může narazit v Evropském parlamentu, Fiala připomněl, že nedávno kvůli neshodám ohledně něj padla nizozemská vláda.
25.07.2023 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6384 článků)

Babiš dostal klacek na Fialu a Rakušana. Migrační pakt schválen, s kvótami

 
„Evropský parlament dnes schválil migrační pakt se skrytými kvótami na uprchlíky,“ shrnul Andrej Babiš (ANO) na sociální síti X. Vyzdvihl jména Víta Rakušana a Petra Fialy coby osob, které migrační pakt dojednaly. Ministr vnitra spolu s premiérem nesou plnou odpovědnost za schválení paktu, který „ohrožuje naši bezpečnost“, i podle poslankyně Jany Mračkové Vildumetzové a lékaře Borise Šťastného. Rozporuplné reakce na schválení migračního paktu zní i ze zahraničí.
10.04.2024 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26296 článků) , Petr Fiala (6384 článků) , Boris Šťastný (415 článků)

Jednání se Sýrií a Libanonem. Rakušan o tom, kam se prý budou vracet uprchlíci

 
Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) čelí salvě kritiky za to, že se důrazněji nepostavil proti přijetí tzv. migračního paktu. „Volby jsou o tom, jestli se uvede v život ten šílený migrační, já tomu spíš říkám vítační pakt pana Rakušana,“ zaznělo např. v debatě České televize ze strany ANO. Rakušan se brání, že migrační pakt je jen základ a teď je třeba podniknout další kroky. A popisuje, jaké to budou.
17.05.2024 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (823 článků)

Rakušan klame veřejnost. Mach a důkazy proti „ukrajinské výjimce“

 
Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) dlouhodobě odmítá, že by migrační pakt obsahoval povinné relokační kvóty, označuje to doslova za fámu. Podle bývalého europoslance a člena SPD Petra Macha tím Rakušan naprosto klame veřejnost. Ve facebookovém příspěvku informoval, že migrační pakt kvóty obsahuje a Česká republika nemá ani žádnou zvláštní výjimku, jak ministr tvrdí.
01.04.2024 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (823 článků)

Prymula, Gott, Píka a další. Zeman vyznamenal 38 osobností

 
Prezident republiky Miloš Zeman se rozhodl u příležitosti řádového dne 28. října 2020 ocenit vynikající zásluhy ve prospěch České republiky, zásluhy o obranu, bezpečnost státu a občanů, vynikající bojovou činnost, zásluhy o rozvoj demokracie, humanity a lidská práva, zásluhy za záchranu lidských životů, za hrdinství a za hrdinství v boji, zásluhy o stát v oblasti politiky, hospodářské, vědy, kultury, umění, výchovy, školství a sportu a zásluhy o územní samosprávný celek.
28.10.2020 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28075 článků)

Co to Česko v noci odsouhlasilo? Pravda o uprchlickém paktu OSN, který odmítlo jen Maďarsko a USA

 
Česká republika sice patří ke státům, které předběžně odmítly globální pakt OSN o migraci, o kterém se bude hlasovat 19. prosince v New Yorku, nicméně, pokud jde o globální pakt OSN o uprchlících, tam ČR hlasovala ve shodě s ostatními 180 státy. Globální pakt OSN o uprchlících je méně známý než globální pakt o migraci, ale pochází také z Newyorské deklarace z roku 2016. „Je to celosvětový závazek převzít odpovědnost za uprchlíky, najít řešení, která respektují jejich lidská práva, dát jim naději a vzít na vědomí zákonnou odpovědnost je chránit a podporovat,“ vyjádřila se k paktu Amina Mohammedová, zástupkyně generálního tajemníka OSN. Ale co bude konkrétně tento pakt znamenat pro země, které ho schválily?
18.12.2018 07:45 |

podobné články

„Museli to vědět a Rakušan stejně podepsal.“ Migranti v EU? Z utajovaného dokumentu

 
Společnost na obranu Svobody projevu, kterou spoluzakládal vývojář počítačových her Daniel Vávra, se znovu přihlásila o slovo. Upozornila na slova brněnského podnikatele a politika Roberta Kotziána, který si důkladně prošel migrační pakt EU a napsal k němu několik zásadních informací. Informací, které musel znát i český ministr vnitra Vít Rakušan. A přesto za Česko podepsal migrační pakt.
04.03.2024 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (823 článků) , Robert Daniel (19 článků) , Daniel Svoboda (44 článků) , Daniel Daniel (1116 článků) , Daniel Daniel (1116 článků) , Daniel Daniel (1116 článků) , Daniel Daniel (663 článků) , Daniel Daniel (1116 článků) , Daniel Daniel (1116 článků) , Daniel Daniel (1116 článků) , Daniel Daniel (1116 článků) , Daniel Daniel (386 článků)

Migrační pakt, Česko se zdrží. Pomůže to? Odpověď Víta Rakušana nepotěší

 
Členské státy Evropské unie dnes schválily migrační balíček, Česko se zdrželo. Ministr vnitra Vít Rakušan z hnutí STAN se jal vysvětlovat na sociální síti důvody. Skutečné ocenění by si však český ministr vnitra zasloužil podle právníka, politika a analytika Roberta Kotziana tehdy, pokud by šel k podstatě věci a řešil ji. „Tohle je jen záplatování, zoufalá snaha o alibi,“ uvedl Kotzian s tím, že migrační pakt byl nepřijatelný už předtím.
08.05.2024 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (823 článků)

Rakušan: Pakt není dokonalý, dává ale základ pro budoucí zvládnutí situace

 
Migrační pakt, o němž dnes budou jednat poslanci na mimořádné schůzi vyžádané opozičním hnutím ANO, není podle ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) dokonalý, ale dává základ pro další opatření. Je tak lepší než současná neexistence přesných pravidel například ve sdílení informací či návratové politice. Rakušan to řekl novinářům před dnešním jednáním dolní komory. Lidovecký poslanec Michael Kohajda uvedl, že pakt obsahuje některé dobré kroky, KDU-ČSL má ale k současné podobě dohody i výhrady.
19.04.2024 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Michael Michael (1916 článků) , Michael Michael (212 článků)

„Už se jich nezbavíme.“ Farský zkoušel migrační pakt hájit. Nešlo to

 
O tom, co skutečně přináší schválený migrační pakt diskutovali v pořadu Události, komentáře zástupci vládních i opozičních stran. Převládal názor, že evropský migrační pakt je nedostatečný. Situaci zhorší a místo aby běžence zastavil, naopak je do Evropy pozve. Pře se pak vedly především o to, zda jsou v dokumentu povinné kvóty.
19.04.2024 08:25 |

podobné články

Rakušan se hádal s Vildumetzovou o migranty: Povinná solidarita? Spíš samozřejmá

 
„Říkám české veřejnosti, ať se prosím nenechá strašit a obelhávat: žádný stát nemůže být nucen na své území přijímat nějaké migranty. Je to prostě od začátku fáma, která se tu podsouvá,“ ohradil se ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) v nedělním Za pět minut dvanáct proti tvrzení, že migrační pakt EU zavede „migrační kvóty“, v rámci nichž budou státy EU nucené na své území přijímat migranty. „Kvóty to jsou,“ oponovala mu poslankyně ANO Jana Mračková Vildumetzová. Rakušan si však stojí za tím, že na přijímání uprchlíků nedojde.
10.03.2024 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (823 článků)

Hrad: Prezident republiky udělil státní vyznamenání

 
Prezident republiky Miloš Zeman se rozhodl u příležitosti řádového dne 28. října 2019 ocenit vynikající zásluhy ve prospěch České republiky, zásluhy o obranu a bezpečnost státu, vynikající velitelskou a bojovou činnost, zásluhy o rozvoj demokracie, humanity a lidská práva, zásluhy za záchranu lidských životů a za hrdinství v boji, zásluhy o stát v oblasti politiky, hospodářské, vědy, kultury, umění, výchovy, školství a sportu.
29.10.2019 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28075 článků)

Hrad: Prezident republiky udělil státní vyznamenání

 
Prezident republiky Miloš Zeman se rozhodl u příležitosti řádového dne 28. října 2019 ocenit vynikající zásluhy ve prospěch České republiky, zásluhy o obranu a bezpečnost státu, vynikající velitelskou a bojovou činnost, zásluhy o rozvoj demokracie, humanity a lidská práva, zásluhy za záchranu lidských životů a za hrdinství v boji, zásluhy o stát v oblasti politiky, hospodářské, vědy, kultury, umění, výchovy, školství a sportu.
29.10.2019 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28075 článků)

Prezident republiky udělí státní vyznamenání

 
Prezident republiky Miloš Zeman se rozhodl u příležitosti řádového dne 28. října 2021 ocenit vynikající zásluhy ve prospěch České republiky, zásluhy o obranu, bezpečnost státu a občanů, vynikající bojovou činnost, významné proslavení vlasti v?zahraničí, zásluhy o rozvoj demokracie, humanity a lidská práva, zásluhy za záchranu lidského života, za hrdinství a za hrdinství v boji, zásluhy o stát v oblasti hospodářské, vědy, kultury, umění, výchovy, školství a sportu.
28.10.2021 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28075 článků)

Bohdalová, Kellner, Krása nebo britský diplomat, který odmítl mnichovskou zradu. Zeman ocenil významné osobnosti

 
Prezident Miloš Zeman u příležitosti dnešního svátku udělil vyznamenání za vynikající zásluhy ve prospěch České republiky, zásluhy o obranu, bezpečnost státu a občanů, vynikající bojovou činnost, významné proslavení vlasti v zahraničí, zásluhy o rozvoj demokracie, humanity a lidská práva, zásluhy za záchranu lidského života, za hrdinství a za hrdinství v boji či zásluhy o stát v oblasti hospodářské, vědy, kultury, umění, výchovy, školství a sportu. Ceremoniál byl kvůli současné hospitalizaci prezidenta přeložen na první leden příštího roku.
28.10.2021 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28075 článků)

„Normálně požádal o azyl v ČR.“ Babiš sněmovnu zaskočil příkladem

 
Expremiér Andrej Babiš (ANO) ve svém dnešním projevu v Poslanecké sněmovně – na mimořádné schůzi – označil migrační pakt EU za největší zradu v novodobých dějinách České republiky, které se dopustili premiér Petr Fiala (ODS) a ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Ten dnes uvedl, že pakt sice není dokonalý, ale dává základ pro další opatření. „Migrace vyžaduje racionální řešení, nikoliv iracionální strašení,“ dodal Rakušan.
18.04.2024 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26296 článků) , Petr Fiala (6384 článků) , Vít Rakušan (823 článků)

„Ne, nejsou tam kvóty.“ Jenže zase přišel dotaz. A Rakušanovi se odpovídat nechtělo

 
Zavazuje se Česká republika přistoupením na migrační pakt k povinné solidaritě a k přijímání migrantů? Ministr vnitra Vít Rakušan říká pevně, že ne. Podle Rakušana je povinná solidarita „jen strašák“, a že migrační pakt s sebou nese flexibilní solidaritu. Tedy solidaritu podle našeho výběru. „Je naprosto správné ukázat, že umíme nejen brát, ale i dávat, když je třeba,“ apeluje ministr na dobré svědomí obyvatel ČR. A dočkal se mnoha velmi nepříjemných dotazů, které zazněly už několikrát, a ani jednou na ně ministr nenašel odvahu odpovědět.
16.03.2024 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (823 článků)