Článek

Michal Redl obviněný v kauze Dozimetr byl propuštěn z vazby

 
Podnikatel Michal Redl obviněný v korupční kauze Dozimetr kolem pražského dopravního podniku (DPP) byl propuštěn z vazby. Uplynula tříměsíční lhůta, pro kterou mohl být ve vazební věznici kvůli ovlivňování svědků. Kvůli obavě z možného útěku složil podle serveru  Seznam Zprávy kauci. Na svobodu se již dříve dostali i vazebně stíhaní bývalý náměstek pražského primátora za STAN Petr Hlubuček a podnikatel Zakaría Nemrah.
15.09.2022 15:50 |

podobné články

Podobné články

Redl je venku z vazby

 
Podnikatel Michal Redl obviněný v korupční kauze Dozimetr kolem pražského dopravního podniku (DPP) byl propuštěn z vazby, uvedl dnes server Seznam Zprávy. Uplynula tříměsíční lhůta, pro kterou mohl být ve vazební věznici kvůli ovlivňování svědků. Kvůli obavě z možného útěku složil podle serveru kauci. Na svobodu se již dříve dostali i vazebně stíhaní bývalý náměstek pražského primátora za STAN Petr Hlubuček a podnikatel Zakaría Nemrah.
15.09.2022 16:50 |

podobné články

Redl je venku z vazby

 
Podnikatel Michal Redl obviněný v korupční kauze Dozimetr kolem pražského dopravního podniku (DPP) byl propuštěn z vazby, uvedl dnes server Seznam Zprávy. Uplynula tříměsíční lhůta, pro kterou mohl být ve vazební věznici kvůli ovlivňování svědků. Kvůli obavě z možného útěku složil podle serveru kauci. Na svobodu se již dříve dostali i vazebně stíhaní bývalý náměstek pražského primátora za STAN Petr Hlubuček a podnikatel Zakaría Nemrah.
15.09.2022 17:00 |

podobné články

Michal Redl si koupil nesvéprávnost až za 10 milionů! Tvrdí to detektiv, který ho vyšetřoval

 
Elitní detektiv Karel Tichý, který před dvaceti lety vyšetřoval vlivného podnikatele Michala Redla obžalovaného ve kauze Dozimetr, se vyjádřil k údajné Redlově nesvéprávnosti. Je přesvědčen o tom, že si ji podnikatel koupil. V rozhovoru pro iRozhlas.cz Tichý přibližuje praktiky, které Redl před dvaceti lety používal a naznačil, kolik jej posudek o nesvéprávnosti mohl stát.
24.06.2022 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Michal (58 článků)

„Vy jste se zbláznili. Nevíte, kdo je Redl?“ Elitní detektiv už kdysi varoval Gazdíka

 
Elitní detektiv Karel Tichý tvrdí, že varoval Petra Gazdíka (STAN) před kontroverzním podnikatelem Michalem Redlem, který byl kdysi pravou rukou zločince Radovana Krejčíře. „Nevydržel jsem to, šel jsem za Gazdíkem a říkal jsem mu: Prosím vás, vy jste se zbláznili? To nevíte, kdo je Redl?“ připomněl Tichý s tím, že Redl se zástupci Starostů přesto dále spolupracoval.
21.06.2022 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Radovan Krejčíř (784 článků) , Petr Gazdík (1197 článků) , Petr Gazdík (1186 článků) , Karel Michal (58 článků) , Michal Gazdík (24 článků)

Dva ze tří obviněných v kauze policejních úniků jdou do vazby

 
Okresní soud pro Prahu-východ dnes vzal do vazby dva ze tří obviněných v kauze neoprávněného předávání informací z trestních řízení. ČTK to řekl soudce Martin Dostál. Návrh na vzetí do vazby podala v pátek státní zástupkyně Lenka Bradáčová, třetí obviněný byl podle ní propuštěn na svobodu. Tři muže zadržel ve středu policejní Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ), stíháni jsou za zneužití pravomoci úřední osoby, přijetí úplatku, podplácení a neoprávněný přístup k počítačovému systému.
14.05.2016 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Martin Dostál (6 článků)

Podnikatel Kyselý, sebraný s Langrem, byl propuštěn. Ištvan využil lhůtu maximálně

 
Podnikatel Ivan Kyselý obviněný v olomoucké korupční kauze Vidkun byl propuštěn z vazby. Rozhodnutí dnes vydali žalobci, uplynula totiž tříměsíční lhůta jeho koluzní vazby. ČTK to dnes řekl státní zástupce z olomouckého vrchního státního zastupitelství Petr Šereda.
13.01.2016 11:01 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2513 článků)

Dozimetr se rozhýbal. Podnikatel Dovhomilja začal spolupracovat a vypovídat

 
Obviněný v kauze Dozimetr Pavel Dovhomilja řekl webu Seznam Zprávy, že byl členem zločinecké organizace, a stejně vypovídal i na policii. Doufá, že se mu tak podaří snížit případný trest. Hovořil o údajném dělení peněz získaných z úplatků mezi členy skupiny, informuje na svém webu Česká televize.
28.06.2022 22:40 |

podobné články

Faltýnek, Hlubuček, Redl. Co uvedl Šlachta, raději nečíst

 
Spojení Jaroslava Faltýnka, bývalého předsedy poslaneckého klubu ANO a současného poslance za toto hnutí, a jednoho z obviněných v kauze Dozimetr Pavla Dovhomilji, které tento obviněný naznačil, je jedním z témat dnešní české mediální scény. Padají silná slova, je skloňována brněnská kauza Stoka i další Faltýnkovy přešlapy. Servítky si nebral ani předseda hnutí Přísaha Robert Šlachta. Došlo i na výzvu, poslat všechny zainteresované do p*dele.
04.08.2022 10:40 |

podobné články

Aktér korupční kauzy v Brně byl propuštěn z vazby

 
Bývalý tajemník městské části Brno-střed Radovan Novotný obviněný z korupce na radnici v Brně-Žabovřeskách byl ve čtvrtek propuštěn z vazby.
29.04.2010 16:40 |

podobné články

Z korupce obviněný náměstek Šiška byl propuštěn z vazby

 
Z rozhodnutí státního zástupce byl bývalý náměstek ministra práce a sociálních věcí Vladimír Šiška propuštěn z vazby. Podle žalobce již byli vyslechnuti všichni svědci a nehrozí tak jejich ovlivňování.
24.10.2012 13:55 |

podobné články

Janek Kroupa znovu promluvil o roli Jiřího Pospíšila. A ještě přitvrdil

 
Podnikatel Pavel Dovhomilja je jedním z obviněných v kauze Dozimetr, v kauze pánů Petra Hlubučka a Michala Redla. Jedná se o obviněného, který začal spolupracovat s policií. Investigativní reportér se od Dovhomilji ledacos dozvěděl. Třeba o tom, jak organizovaná skupina kolem pražského dopravního podniku vymyslela „zhovadilost“ a prozradil, že kauza Dozimetr se netýká jen hnutí STAN, ale také TOP 09. „Jiří Pospíšil se fakticky podílel na ději, který byl zásadní pro fungování této skupiny,“ řekl Kroupa.
01.07.2022 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2185 článků) , Jiří Pospíšil (2185 článků) , Janek Kroupa (220 článků) , Michal Janek (8 článků) , Petr Pavel (980 článků)

Pokud se budou prověřovat mnou podepsané smlouvy... Gazdík se vrátil ke kauze Dozimetr. Zcela otevřeně

 
Z PROFILŮ „Věřím, že prací dokážeme, že chyba jedince neznamená, že hnutí jako takové je špatné,“ pronesl o hnutí STAN někdejší ministr školství Petr Gazdík (TOP 09) v odpovědích na dotazy čtenářů ParlamentníchListů.cz, přičemž deklaroval, že on sám má svědomí čisté. Kontakty s obviněnými v kauze Dozimetr politik označuje pouze za „společenské a pracovní“. Stejně tak odmítá, že by kdy jel po boku obviněného Redla a Kosa na dovolenou. Že se všichni sešli o víkendu v Rakousku v Alpách, je prý náhoda. Čtenářům též prozradil, zdali se kvůli svým stykům chystá rezignovat i na post poslance či jaký je jeho pohled na vládní boj s dezinformacemi.
04.08.2022 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1197 článků) , Petr Gazdík (1186 článků)

Server přidal ke kauze Dozimetr vysokou političku ANO. Babiš na tiskovce zuřil

 
Nejen politici STAN mají mít styky s osobami obviněnými v kauze Dozimetr, která se týká hospodaření pražského dopravního podniku. Ve spojení s jedním z obviněních měla být také někdejší hejtmanka Karlovarského kraje a členka předsednictva hnutí ANO Jana Mračková Vildumetzová. Podle serveru Novlivní.cz se tato poslankyně se svým manželem – politikem ODS Janem Mračkem – dlouhodobě stýkala se stíhaným podnikatelem Zakaríou Nemrahem. „Je to známý mého manžela,“ nepopírá styky s obviněným politička.
01.09.2022 18:35 |

podobné články

Ať jde! Nad Vildumetzovou se stahují mračna

 
Mračková Vildumetzová musí skončit! Vládní strany se pustily do místopředsedkyně Sněmovny z řad hnutí ANO, která na své svatbě uvítala jednoho z obviněných v kauze Dozimetr - konkrétně podnikatele Zakaríu Nemraha. Poslankyně STAN Barbora Urbanová připomínala, že kvůli kauze Dozimetr opozice iniciovala mnohahodinové debaty ve Sněmovně a hlasování o vyslovení nedůvěry vládě Petra Fialy (ODS).
08.09.2022 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4314 článků)

Před 20 lety prý vraždil kuší, svobodu si koupil za 2 miliony: Obviněný byl propuštěn z vazby

 
Kdo má peníze, má všechno? Jan P. zaplatil dvoumiliónovou kauci, odevzdal svůj pas a odpřísáhl, že neuteče. To stačilo muži z Mariánských Lázní, aby se po dlouhých sedmi měsících dostal ven z vazby, napsalo Právo. Obviněný je z 20 let staré vraždy, která byla spáchána kuší.
09.09.2014 09:00 |

podobné články

Soud nedovolil propustit Ratha z vazby na kauci

 
Středočeský krajský soud v úterý nepřipustil možnost, aby byl obviněný poslanec David Rath propuštěn z vazby na jakoukoliv kauci. Právu to řekla mluvčí soudu Zuzana Steinerová. O samotném propuštění Ratha z vazby soud nerozhodoval.
11.09.2012 17:25 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4622 článků)

Další informace k Rittigově kauze. Podívejte se, kdo další byl propuštěn

 
Na svobodu byl propuštěn kromě lobbisty Iva Rittiga i provozní šéf údajně vytunelované firmy Oleo Chemical Radomír Kučera. ČTK to řekl Kučerův advokát Daniel Volák. Vazbu žádá státní zástupce pro pět z deseti obviněných v kauze. Podle informací ČTK jsou mezi nimi třeba Rittigovi advokáti Karolína Babáková a David Michal a zakladatel Oleo Chemical Michal Urbánek. Skupina podle vyšetřovatelů kromě vyvádění peněz z firmy prala špinavé peníze a krátila daně.
28.09.2014 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Michal David (1626 článků)

Otec obviněný z vraždy dcery (†3) jde do vazby! Hrozí mu výjimečný trest

 
Osmadvacetiletý muž, který je obviněný z vraždy své dcery a pokusu o vraždu syna, jde do vazby. "Soud dnes rozhodl o vzetí muže do vazby, muže eskortujeme do vazební věznice do Brna," řekla dnes ČTK krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.
01.10.2017 16:30 |

podobné články

Langrův přítel Kyselý je venku z vazby. Vyšetřování olomoucké kauzy pokračuje

 
Podnikatel Ivan Kyselý obviněný v olomoucké korupční kauze Vidkun byl propuštěn z vazby, uplynula totiž tříměsíční lhůta. Řekl to státní zástupce z olomouckého vrchního státního zastupitelství Petr Šereda. Zbývající obvinění, vysoce postavení olomoučtí policisté Karel Kadlec a Radek Petrůj by jej měli následovat v nejbližší době, žalobci přijali jejich návrh na kauci. Kyselý je přítelem exministra vnitra Ivana Langra (ODS).
13.01.2016 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Radek Petr (236 článků) , Ivan Ivan (2513 článků)