Článek

Michal Joška: Rozhodl jsem se porazit osud!

 
„V životě jsem neměl štěstí, ale nevzdám to!“ rozhodl se Michal Joška (22) z Prahy. A ze všech sil se snaží dostat »nahoru«. Přestože strávil dětství v dětském domově a pak ho šoupli do zvláštní školy, dodělává si nyní vzdělání a sní o práci záchranáře.
01.03.2013 12:05 |

podobné články

Podobné články

Michal Joška: Rozhodl jsem se porazit osud!

 
„V životě jsem neměl štěstí, ale nevzdám to!“ rozhodl se Michal Joška (22) z Prahy. A ze všech sil se snaží dostat »nahoru«. Přestože strávil dětství v dětském domově a pak ho šoupli do zvláštní školy, dodělává si nyní vzdělání a sní o práci záchranáře.
01.03.2013 13:10 |

podobné články

Michala Jošku rodiče opustili kvůli rozštěpu a vyrůstal v dětském domově! Dnes studuje, ale přesto říká: Raději bych se narodil bílý!

 
Osud se s ním nemazlil, Michal Joška (21) z Prahy se narodil se s těžkým rozštěpem patra a jeho rodiče nevěděli, co si s ním počít. Hned po narození ho odložili do kojeneckého ústavu.
04.03.2012 12:11 |

podobné články

Fergie přibírala kvůli roli a líbilo se jí to

 
Fergie musela přibrat pro svou roli ve filmu Nine skoro osm kilo a „kynutí“ se jí líbilo. „Dostat kila nahoru bylo snadné, legrace a já jsem to milovala,“ uvedla zpěvačka v interview pro noviny Scotland Daily Record. „Jedla jsem smažená jídla, všechno. A vůbec jsem necvičila. Nebála jsem se toho, nemyslela jsem na to. Byla to skvělá zkušenost.“ „Takhle jsem si užívala nejdéle od doby školy. Ala pak, když jsem začala cvičit, byl to těžký úkol dostat se zpátky na původní váhu. Trvalo to chvíli, než jsem se mentálně vrátila ke své rutině. Teď mám trenéra, který je skvělý a pomáhá mi udržet si motivaci.“ Zpěvačka se také svěřila, proč přestala užívat metadon, který může vyvolávat schizofrenii. „Jednu chvíli jsem si dokonce myslela, že po mně jde FBI. Řekla jsem si, že jestli projdu těmi dveřmi a nikdo tam není, je to drogou,“ vykládá zpěvačka. „Bože, byl to úplně jiný život. Jsem tak ráda, že minulost už je daleko. Stoprocentně jsem z toho venku.“
09.10.2009 07:30 |

podobné články

Zlom v kampani: Michal Horáček u Soukupa ukázal, že může porazit Zemana

 
GLOSA: Prezidentský kandidát Michal Horáček (65) na TV Barrandov ukázal, že může v boji o Hrad porazit Miloše Zemana (73).
13.12.2017 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (788 článků) , Miloš Zeman (21474 článků)

Pohnutý osud ghanského uprchlíka: Nebál jsem se, neměl jsem co ztratit

 
Nyní dvacetiletý Yahaya přijel do Itálie lodí z Libye už v roce 2011. Pochází z Ghany a jeho cesta na sever Afriky trvala tři měsíce. Otec je opustil, matka zemřela, když mu byly tři roky. Vychovával ho bratr, a protože neměli peníze, rozhodl se odjet do Libye a najít si tam práci. Jeho cesta ale byla víc než náročná, zajali ho v poušti, rodina ho musela vykoupit, pak ho přepadli i v Libyi. „Nemyslel jsem na to, že bych mohl zemřít, nebál jsem se, neměl jsem co ztratit, už předtím jsem toho zažil tolik a hlavně neměl jsem jinou možnost,“ říká Yahaya o cestě lodí přes Středozemní moře.
26.04.2015 15:50 |

podobné články

Michal David se stará o svého vnuka, matka ho vídá jednou měsíčně

 
Muzikant Michal David si po padesátce znovu zkouší otcovskou roli. S manželkou se starají o svého vnuka Sebastiana, který za pár dní oslaví třetí narozeniny. Chtějí, aby jejich dcera Klára dostudovala. Další články k tématu: Michal David je dědeček, vnuk Sebastian se narodil předčasně Michal David má vlastní kalendář, pózuje s kolegy i synem Michal David si do největší české haly přivede Lucii Vondráčkovou Michal David je romantik, manželce dal k narozeninám prsten a vzal ji do Benátek Party u Michala Davida: slavil jeho vnuk, malý Svoboda i malá Gottová
17.05.2013 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Vondráčková (1239 článků) , Michal David (1302 článků)

Naučit Betty snít může i podvodník

 
Věra Herajtová potvrdila v mosteckém Městském divadle sílu Nashova Obchodníka s deštěm v překladu Jiřího Joska. Způsobem, jaký ovládá jenom ona: Vtiskla příběhu úsměv, poezii a nostalgii za časy, kdy žít znamenalo ještě poctivě dřít.
25.05.2011 08:40 |

podobné články

Situace Jazzové sekce je tristní

 
Karel Srp a Joska Skalník zavzpomínali ve čtvrtek v pražském Syndikátu novinářů na události před 25 lety, kdy v září 1986 bylo zatčeno a uvězněno celé vedení Jazzové sekce, nezávislé československé kulturní organizace. Jazzová sekce vznikla v roce 1971 v Praze při příležitosti jazzového festivalu a měla přes pět tisíc členů.
05.09.2011 13:55 |

podobné články

Petržílek z pardubické ČSSD si prý řekl o úplatek

 
Místopředseda krajského výkonného výboru ČSSD v Pardubickém kraji Miroslav Petržílek si podle TV Prima řekl stavebnímu konsorciu o úplatek v řádu milionů, v jednom případě dokonce desítek milionů korun. Trestní oznámení podal generální ředitel holdingu Enteria Libor Joska, uvedla televize. Petržílek obvinění popírá.
21.12.2011 21:05 |

podobné články

Ženy v Ostravě krotí vypelichaní krotitelé

 
Člověk vyjede do Ostravy na Zkrocenku, avizovanou jako návrat do časů Williama, kdy i ženské role hrávali herci. U Bezručů nastudoval ranou Shakespearovu komedii Zdeněk Dušek. Vidět Dastlíka (Oněgin, Cyrano atd.) jako zlou Kateřinu - a umřít. S dramaturgyní Martou Ljubkovou sáhl Dušek po rozpustilém překladu Jiřího Joska. Režisérův cit pro komedii dell’arte, frašku nebo hereckou improvizaci je vytříbený. Připomínám jeho mistrovské dílko - zlínskou Figarovu svatbu... Hudbu k parforznímu výcviku zlé ženy složil Daniel Fikejz, takže bylo opravdu na co se těšit.
20.05.2012 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Dušek (10 článků) , Daniel Fikejz (2 články) , Jiří Dušek (14 článků)

Bomba na Rusy, Havlův obdiv a igelitky plné peněz. Výtvarník Skalník vypráví o příteli Hrabalovi

 
ROZHOVOR O politice se v hospodě řeč nevedla. Nicméně Bohumil Hrabal, jenž se narodil před sto lety v Brně, měl obrovské sociální cítění a také měl rád Václava Havla. Takhle vzpomíná na nejpřekládanějšího tuzemského autora dvacátého století jeho kamarád, výtvarník Joska Skalník. Ten když přicházel celý v černém do hospody, Hrabal u stolu nedočkavě zvěstoval: Už jde, už jde.
26.04.2014 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4939 článků) , Bohumil Hrabal (78 článků)

Havlův přítel Skalník: Flanďákům nevěřím, restituce se možná změní ve šméčka. Klidně si to odseru

 
ROZHOVOR Nastoupila kyberkultura, ale lidé by se měli zamyslet hlavně sami nad sebou a ne hledat odpovědi na internetu. Takhle hovoří výtvarník Joska Skalník, jenž byl poradcem bývalého prezidenta Václava Havla. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se dále dozvíte o jeho odchodu z Hradu, zklamání z dnešní doby a knize Reportáž psaná na prdeli, kterou asi nikdy nedopíše.
07.05.2014 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4939 článků)

RECENZE: Špinarův Othello v apartním balení

 
Othella Činohry Národního divadla propagovala fotka Magdalény Borové s ošklivými podlitinami na krku. Dalo se tedy očekávat, že půjde o brutální záležitost. Místo toho se divákům dostalo apartní, lehce nudící podívané bez objevnějšího výkladu i herectví. Velkou kvalitou inscenace je překlad Jiřího Joska, mluvný, srozumitelný a jevištně účinný. Razantní škrty podpořily jeho akčnost, na druhé straně oslabily poezii a obrazivost Shakespearova i Joskova jazyka.
20.12.2014 19:21 |

podobné články

Osobnosti: Magdaléna Borová (1 článek)

Josef Urban: Joska byl nespoutaný živel, nedal se ohnout

 
Tenkrát v ráji je název nového románu prozaika a scenáristy Josefa Urbana. Je věnovaný legendě skalního města Josefu Smítkovi (1919–1945) a v režii Lordana Zafranoviče se o něm připravuje film.
14.08.2015 12:30 |

podobné články

RECENZE: Shaw přišel na Vinohradech dost zkrátka

 
Shawovu komedii Pygmalion o proměně květinářky Lízy Doolittleové proslavil broadwayský muzikál My Fair Lady víc než původní hru. Divadlo na Vinohradech se vrátilo k Shawově původnímu textu, byť v razantní úpravě a v překladu Jiřího Joska, který ovšem na první poslech nepředčí jazykově rafinovanější verzi Milana Lukeše.
23.04.2016 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Milan Lukeš (2 články) , Jiří Lukeš (8 článků)

NDM: Nesmrtelná klasika potřetí v Ostravě

 
Poslední velkou premiérou v rámci projektu Shakespeare Ostrava 2016 je klasický americký muzikál Kiss Me, Kate (Kačenko, pusu!). Již potřetí se tak na repertoáru NDM objeví originální a populární muzikálové ztvárnění Shakespearovy komedie Zkrocení zlé ženy (předtím 1974 a 1994), tentokrát v novém překladu velkého znalce a překladatele díla Williama Shakespeara pana Jiřího Joska.
14.12.2016 08:10 |

podobné články

Osobnosti: William Shakespeare (28 článků)

Národní divadlo moravskoslezské: Muzikál Romeo a Julie – světová premiéra ostravského týmu Urbánek-Nohavica

 
Nejslavnější Shakespearova tragédie Romeo a Julie od hvězdného ostravského tandemu Borise Urbánka a Jaromíra Nohavici slibuje strhující hudbu a podmanivé texty. Jevištní verzi muzikálu s libretem a v režii Šimona Cabana uvede Národní divadlo moravskoslezské s nádhernými Shakespearovými verši v překladu Jiřího Joska.
06.12.2017 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Šimon Caban (2 články) , Jaromír Nohavica (120 článků)

Grafika Josky Skalníka v DOXu: Ve své tvorbě vzpomíná i na Havla

 
Umělec, grafik, disident i bývalý poradce Václava Havla Joska Skalník ke svým sedmdesátým narozeninám představil Praze grafickou tvorbu za posledních 40 let. Výstavu My tancovat můžete zhlédnout v centru současného umění DOX až do 4. června tohoto roku.
18.03.2018 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4939 článků)

Beyonce se bála, že zůstane na ocet!

 
Zpěvačka Beyonce si myslela, že nikdy nenajde kluka. Teď už je naštěstí provdaná. Vloni si tajně vzala rappera Jay-Z. Proč se bála, že pana Pravého nepotká? Když byla Beyonce teenager, tvrdě pracovala. Nepotkala nikoho přiměřeně svému věku. To ji přimělo hodně pochybovat o tom, že najde pravou lásku. „Byly zde určité chvíle, když mi bylo 18, které mě přiměly k chmurným myšlenkám. Podívala jsem se z okna a viděla jsem holky, jak jdou na party se svým klukem. Jak můžu já někoho potkat? Nemohla jsem jen tak jít na rande a nikdo mě nevytáhl ven. Pracovala jsem moc tvrdě a nepotkávala jsem lidi věku jako já.“ „Ale teď jsem na tom skvěle. A navíc ještě moc šťastná, že jsem našla osobu, kterou jsem našla. Nevyměnila bych ho za nic na světě,“ prozradila zpěvačka v interview pro Britain´s Sunday Mirror. Na otázku ohledně miminka odpověděla: „Jsem ambiciozní žena, když něco dělám, pracuji tvrdě. Když někoho miluji, miluji se vším všudy. Ale jsem loajální. Chci spoustu dětí, ale na seznamu před nimi je ještě několik věcí, které chci stihnout.“
07.07.2009 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Jay-Z (173 článků)