Článek

Michal Hašek (ČSSD): Ústřední krizový štáb

 
Když se hovoří o Ústředním krizovém štábu, spousta lidí si myslí, že to automaticky znamená nouzový stav, zavřenou zemi a vypnutou ekonomiku. Tak to ale není. Zde pro zájemce uvádím další informace.
14.09.2020 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2415 článků)
Podobné články

Hamáček (ČSSD): Ústřední krizový štáb pomůže, aby nemusel být vyhlášen nouzový stav

 
ČSSD dlouhodobě upozorňuje, že proti COVIDU je potřeba bojovat účinnými nástroji. Za jeden z nich považujeme Ústřední krizový štáb, který slouží k lepší organizaci přijímaných opatření, k propojení centrální úrovně s lokální – vlády s jednotlivými kraji. Je potřeba preventivní kroky proti šíření koronaviru přijímat co možná nejrychleji, po vzájemné diskuzi s odborníky, ale i jednotlivými hejtmany, kteří situaci ve svých regionech znají nejlépe.
15.09.2020 11:10 |

podobné články

Krizový štáb JMK se věnoval situaci způsobené výpadky dodávek elektřiny

 
V Brně na dispečinku energetické společnosti EON mimořádně zasedal ve středu 3. prosince 2014 Krizový štáb Jihomoravského kraje. Pod vedením hejtman Michala Haška se věnoval situaci způsobené výpadky dodávek elektřiny v souvislosti s ledovou námrazou. Krizový štáb navštívil prezident Miloš Zeman.
03.12.2014 10:56 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2415 článků) , Miloš Zeman (24934 článků)

Nouzový stav do května, žádá krizový štáb. A firmám nařídí dodávky pomůcek pro stát

 
Ústřední krizový štáb navrhne vládě, aby požádala o prodloužení nouzového stavu v Česku o dalších 30 dní, řekl jeho šéf a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). O prodloužení pak rozhodnou poslanci. Štáb se ve středu sešel poprvé v plném složení, řešil také distribuci ochranných pomůcek do domovů pro seniory a dalších zařízení. Hamáček chce zároveň v legislativní nouzi projednat novelu, která dá jasné pravomoci státní i obecní policii na řešení případů  „neposlušných“ lidí, kteří nerespektují státem daná omezení.
01.04.2020 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2564 článků)

Šmucler: Krizový štáb se shodl na zrušení povinnosti nosit roušku. Hamáček to popřel

 
Podle prezidenta České stomatologické komory Romana Šmuclera se ve středu shodl Ústřední krizový štáb, že s koncem nouzového stavu nebudou muset lidé nosit roušky. Předseda štábu Jan Hamáček (ČSSD) to ale vzápětí popřel. Štáb podle něho nepřijal žádné rozhodnutí.
06.05.2020 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2564 článků)

Sejde se Ústřední krizový štáb, ministerstvo zhodnotí epidemii

 
Další opatření v boji proti koronavirové epidemii dnes bude řešit Ústřední krizový štáb. Poprvé se v plné sestavě sejde pod vedením ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD), který v čele štábu nahradil epidemiologa Romana Prymulu. Náměstek ministra zdravotnictví Prymula, který se nyní podle rozhodnutí vlády zaměří na projekt takzvané chytré karantény, dnes společně s dalšími zdravotnickými experty zhodnotí vývoj epidemie přesně měsíc po potvrzení prvních tří případů onemocnění COVID-19 v Česku.
01.04.2020 06:51 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2564 článků)

Ministr Hamáček: Ústřední krizový štáb splnil všech 60 uložených úkolů

 
Tento týden jednal naposledy pod vedením ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) Ústřední krizový štáb. Pracovní orgán vlády k řešení krizových situací se během pandemie koronaviru sešel osmkrát v kompletním 30členném složení. Vedení ÚKŠ a pracovní skupiny jednaly v době nouzového stavu prakticky každý den.
13.06.2020 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2564 článků)

Ústřední krizový štáb: Kdo v něm zasedá a jaké má pravomoci?

 
Nové aktivaci Ústředního krizového štábu se premiér Andrej Babiš (ANO) dlouho bránil. Tváří v tvář pandemii koronaviru, která znovu nabírala na síle, ovšem nakonec ustoupil. Ústřední krizový štáb se tak znovu sešel od pondělí pod vedením Jana Hamáčka (ČSSD). Vláda ovšem upravila svým nařízením ze stejného dne statut. Podívejte se, jaká je role Ústředního krizového štábu a kdo je jeho členem.
23.09.2020 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20911 článků) , Jan Hamáček (2564 článků)

Kvůli otravám metanolem zasedne na jižní Moravě krizový štáb

 
Vzhledem k množícím se případům otrav a úmrtí lidí po požití pančovaného alkoholu svolal jihomoravský hejtman Michal Hašek na středu krajský krizový štáb. Na jednání by se mělo rozhodnout o reakci odpovědných složek kraje na aktuální vývoj v případu a rizik pro obyvatele kraje.
11.09.2012 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2415 článků)

Hamáček: Zavedení Ústředního krizového štábu je z mého pohledu klíčové

 
ČSSD dlouhodobě upozorňuje, že proti pandemii koronaviru je potřeba bojovat účinnými nástroji. Za jeden z nich považuje právě Ústřední krizový štáb, který slouží k lepší organizaci přijímaných opatření, k propojení centrální úrovně s lokální - vlády s jednotlivými kraji. Ministr vnitra Jan Hamáček je přesvědčen, že by se měl krizový štáb svolat, premiér Andrej Babiš je však stále proti tomu.
15.09.2020 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20911 článků) , Jan Hamáček (2564 článků)

Krizový štáb hledá lůžka. I v hotelích

 
Epidemie koronaviru v Česku zrychluje a bez přísnějších protiepidemických opatření by mohly být na konci října vyčerpány zdravotnické kapacity, míní ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Ústřední krizový štáb, který vede, proto začal v Praze s hledáním záložních lůžkových kapacit. Téměř jisté také je, že vláda pošle na pomoc nemocnicím studenty lékařských fakult.
08.10.2020 04:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2564 článků)

Bém ustavil krizový štáb, má odvrátit stávku v pražské MHD

 
Primátor Prahy Pavel Bém v pátek ustavil krizový štáb pro řešení situace v pražském dopravním podniku (DPP), jehož členem je i generální ředitel firmy Martin Dvořák. Na svém dnešním prvním zasedání si štáb stanovil za hlavní cíle odvrácení stávky odborů, řešení letošního financování dopravního podniku, návrh podmínek pro financování veřejné dopravy v Praze a dokončení přípravy dlouhodobé smlouvy města s dopravním podnikem na roky 2010 až 2019.
06.11.2009 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (842 článků) , Pavel Dvořák (137 článků) , Pavel Dvořák (137 článků)

Mladí Romové vytvořili krizový štáb, chtějí změnit pohled na menšinu

 
Skupina romských studentů a intelektuálů založila svůj "krizový štáb", jehož prostřednictvím chtějí usilovat o zlepšení pohledu společnosti na Romy a přístupu k nim. Uskupení bude nabízet spolupráci státním institucím i radnicím. Štáb to napsal v prohlášení, které ČTK poskytl jeho člen David Tišer. Podle něj společenství tvoří zatím 160 romských studentů vysokých škol a intelektuálů.
21.06.2012 16:05 |

podobné články

MHMP: Krizový štáb vyzývá ministerstvo, aby umožnilo provoz a rozšíření kapacit akreditovaných laboratoří

 
Krizový štáb hl. m. Prahy zopakoval na včerejším jednání, že metropole připravila vlastní odběrová místa. Jejich zprovoznění ale brání nedostatek odběrového materiálu, který musí zajistit ministerstvo zdravotnictví, a také nedostatečné kapacity laboratoří. Štáb dále jednal o distribuci ochranných prostředků v hlavním městě, o zajištění nezbytné péče o děti a také o vytvoření podmínek pro nouzové ubytování osob bez domova.
24.03.2020 09:16 |

podobné články

Další podezřelá OBÁLKA na ministerstvu! Zasedl krizový štáb

 
Na Ministerstvo vnitra dnes dorazila další podezřelá obálka. Je to už několikátá zásilka za poslední dny, ve které může být jed. A kvůli této vážné situaci se dnes sešel Ústřední krizový štáb. Rozhodl o zvýšení ostrahy všech ministerstev a například i sídla prezidenta republiky.
29.11.2014 00:45 |

podobné články

Krizový štáb: Hrozí další povodně, pády stromů a sesuvy půdy

 
Na celém území Čech hrozí podle Ústřední povodňové komise další záplavy. Podle předpovědi má znovu pršet a území zasáhne také silný vítr, který může vyvracet stromy. Krizový štáb varuje, že půda je již nasycená vodou a hrozí sesuvy půdy. Novinářům to dnes řekl premiér Petr Nečas po jednání štábu a komise.
08.06.2013 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9351 článků)

Krizový štáb zvýšil kvůli obálkám s jedem ochranu vybraných státních úřadů

 
Další podezřelá obálka dorazila na ministerstvo vnitra. Od rána se nejen dnešní situací zabývá Ústřední krizový štáb, který rozhodl dočasně zvýšit ochranu vybraných státních institucí, především ministerstev. Opatření začnou platit okamžitě. 
28.11.2014 10:38 |

podobné články

Krizový štáb chce prodloužit nouzový stav až do 11. května

 
Ústřední krizový štáb chce, aby vláda požádala Sněmovnu o prodloužení nouzového stavu do 11. května. Zatím nouzový stav končí 11. dubna, a mohl by se tak prodloužit o 30 dnů. Na tiskové konferenci po jednání Ústředního krizového štábu to řekl jeho šéf Jan Hamáček.
01.04.2020 14:15 |

podobné články

Znovu se obnovil krizový štáb. Situace je velmi vážná, říká Hamáček

 
Vláda dnes znovu aktivovala kvůli poslednímu vývoji koronavirové epidemie ústřední krizový štáb. „Situace je velmi vážná,“ oznámil po prvním jednání štábu jeho předseda, ministr vnitra Jan Hamáček na tiskové konferenci, informuje iDNES.cz.
21.09.2020 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2564 článků)

Příliš mrtvých v Ostravě: Krizový štáb navrhl u krematorií uvolnění i zákaz těl ze zahraničí

 
Ostravské krematorium nestíhá, situací se zabýval i Ústřední krizový štáb. Ten doporučil ministerstvu pro místní rozvoj, aby do pondělního jednání vlády připravilo krizové opatření umožňující maximální využití krematorií v době epidemie koronaviru. Jaké novinky se chystají?
08.01.2021 14:15 |

podobné články

Krizový štáb krematoriím: Nebožtíky můžete převážet

 
Hned ve čtyřech krajích je kapacita krematorií na hraně. Aby nenastal kolaps a nebožtíci se nehromadili v mrazících boxech, rozhodl včera Ústřední krizový štáb, že těla se budou moci převážet.
09.01.2021 05:05 |

podobné články