Článek

MHMP: Zakázka na dokončení Šlechtovy restaurace je připravená

 
Pražští radní odsouhlasili záměr veřejné zakázky na výběr zhotovitele, který dokončí rekonstrukci Šlechtovy restaurace v pražské Stromovce. Záměr musí ještě schválit Zastupitelstvo hl. m. Prahy. Dominanta pražské Stromovky není aktuálně v provozuschopné podobě a je nutné práce na této památce dokončit.
15.05.2024 10:10 |

podobné články

Podobné články

Rekonstrukce Šlechtovy restaurace v plném proudu: Hrubé práce jsou hotové

 
Práce na obnově Šlechtovy restaurace ve Stromovce pokračují. Podle pražského radního Jana Wolfa (KDU-ČSL) je rekonstrukce v předstihu, během zimy se totiž podařilo stihnout zásahy, které se běžně v tomto ročním období nedělají. Termín dokončení v tuto chvíli není jasný, postup rekonstrukce totiž mohou ovlivnit památkáři.
11.03.2018 09:50 |

podobné články

Oprava Šlechtovy restaurace se prodraží o 50 milionů: Na co peníze padnou?

 
Rekonstrukce Šlechtovy restaurace v Praze bude o 50 milionů korun dražší. Navýšení ceny oprav na 290 milionů korun v pondělí schválili pražští radní. Oprava restaurace začala v roce 2017. V budoucnu se o památku bude starat městská firma Obecní dům.
31.08.2020 20:35 |

podobné články

U Šlechtovy restaurace ve Stromovce se zrevitalizuje zahrada Kaštanka: Nové stromy i záchodky

 
Vedení hlavního města nechá v příštím roce zrekonstruovat zahradu Kaštanka v sousedství Šlechtovy restaurace ve Stromovce. Vysázeny zde budou stromy, doplněn plot a vybudovány inženýrské sítě nutné pro výstavbu veřejných toalet. Náklady jsou předběžně stanoveny na 24 milionů Kč. Vyplývá to ze schváleného rozpočtu města na rok 2022. Město zahájilo na přelomu let 2017 a 2018 opravu samotné restaurace. První část oprav hlavní budovy skončila loni na podzim.
27.12.2021 14:05 |

podobné články

U Šlechtovy restaurace začaly venkovní úpravy: Lidé se mohou těšit na novou zahradu

 
V předpolí Šlechtovy restaurace na území pražské Stromovky začaly úpravy venkovních prostorů. Kromě zrekonstruované budovy tak na návštěvníky Královské obory bude čekat zcela nový „parter“, který změní vzhled této lokality.
14.11.2018 08:10 |

podobné články

Nový provozovatel Šlechtovy restaurace je téměř vybrán

 
Výběr provozovatele Šlechtovy restaurace ve Stromovce má za sebou druhé kolo. Uskutečnilo se minulý týden a výběrová komise ukončí svou práci do konce ledna, uvedla mluvčí společnosti Obecní dům Karolina Ouředníčková. Kteří uchazeči postoupili do užšího výběru, není známo.
15.01.2020 14:05 |

podobné články

Třeštíková: Praha představila nově zrekonstruovaný sál Šlechtovy restaurace

 
Náročná obnova památkově chráněného objektu Šlechtovy restaurace ve Stromovce míří do finální fáze.
25.06.2021 08:40 |

podobné články

Už žádné sliby: Šlechtova restaurace se po 16 letech se dočká oprav

 
V pražské Stromovce brzy začne rekonstrukce Šlechtovy restaurace. Ta se plánuje už šestnáct let. Praha nyní našla v rozpočtu na rok 2016 první část financí na odvoz přebytečné zeminy ze zahrady restaurace. Termín zahájení rekonstrukce samotné vily zatím není jasný. „Co se týká opravy restaurace, věřím, že rekonstrukce začne do léta,“ nechal se slyšet pražský radní pro kulturu Jan Wolf (Trojkoalice/KDU-ČSL).
12.03.2016 12:10 |

podobné články

Pražští radní projednají rozdělení více než miliardové rezervy

 
Pražští radní dnes mají projednat rozdělení více než miliardové rezervy mezi městské části. Peníze půjdou zejména do školství a sportu. Na programu jednání je rovněž zakázka na technické a systémové vybavení centrálního operačního střediska městské policie nebo investice v oblasti bezbariérové MHD. Podle informací ČTK by měli radní řešit rovněž tendr na opravu Šlechtovy restaurace.
21.03.2017 06:20 |

podobné články

Okolí Šlechtovy restaurace ve Stromovce se mění k lepšímu: Přibyly záhony, lavičky i závlahový systém

 
Šlechtova restaurace se pozvolna mění k lepšímu. Třeba prostor, který se nachází před ní, už je doslova jako vyměněný. Řemeslníci obnovili záhony a trávník, vybudovali automatický závlahový systém a zrekonstruovali také mlatové a asfaltové plochy. Přibly nově též i městský mobiliář. Samotná restaurace otevře patrně až příští rok na jaře.
09.07.2020 16:35 |

podobné články

Jsem naštvanej. Zakázka na e-shop za 400 milionů by měla být zrušena, prohlásil Babiš

 
Šéf resortu dopravy za ANO Vladimír Kremlík přijde v pátek v poledne na kobereček k premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Důvod? Zakázka na e-shop na dálniční známky za 400 milionů korun bez výběrového řízení. Babiš před jednáním se svým ministrem prohlásil, že se mu zakázka nelíbí a měla by být zrušena.
17.01.2020 10:25 |

podobné články

Oprava Šlechtovky se opět odkládá. Praha musí vybrat jinou firmu

 
Tendr na opravu Šlechtovy restaurace v Praze se musí opakovat. Vítězná firma Pracom totiž neměla všechna příslušná živnostenská oprávnění, uvedl na základě vyjádření mluvčího magistrátu Víta Hofmana deník E15. Pracom se podle deníku k situaci nevyjádřil. Restaurace, která je kulturní památkou, dlouho chátrá a opravy město v minulosti již několikrát odložilo.
13.03.2017 13:35 |

podobné články

Krnáčová (ANO): Šlechtova restaurace ve Stromovce se dočká obnovení zašlé slávy

 
Zástupci zhotovitele rekonstrukce Šlechtovy restaurace, společnosti PRACOM, s r. o., dnes od primátorky Adriany Krnáčové a radního pro oblast kultury Jana Wolfa oficiálně převzali staveniště. Celková rekonstrukce této významné pražské památky přijde na 101 446 459 Kč bez DPH a hotovo by mělo být zhruba za dva roky.
19.06.2017 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (799 článků)

Šlechtově restauraci se vrací původní podoba. Návštěvníky by mohla přivítat už příští rok

 
Výstavní skříň Stromovky, Šlechtova restaurace, prochází od loňského léta tolik potřebnou rekonstrukcí. Budovu, jejíž počátky sahají do 18. století, devastovala mizerná údržba uplynulých desetiletí a dvě velké povodně z let 2002 a 2013. Nyní se tvář Šlechtovy restaurace opět navrací své původní podobě.
07.06.2018 09:00 |

podobné články

DIVNÁ ZAKÁZKA: Nemají lidi, získali půlmiliardy pro IKEM!

 
Téměř půlmiliardová zakázka pražské nemocnice IKEM byla připravena tak, aby na ní vydělala neznámá zprostředkovatelská firma s utajenými vlastníky. Ve svém úterním vydání o tom informují Hospodářské noviny (HN).
08.03.2011 08:40 |

podobné články

Pravičák Matějka o dokonalém systému předražování zakázek. A nic na Vás nenajdou

 
„Když se někdo z politiků začne ohánět tím, že jím připravená veřejná zakázka nebyla předražená, protože znalecký posudek na cenu obvyklou dokázal, že zakázka byla srovnatelná s jinou, směju se,“ píše známý blogger František Matějka na svém blogu. Celé kouzlo obhajoby předražených zakázek, podle něj, tkví především v principu zjišťování obvyklých cen.
24.02.2013 11:55 |

podobné články

Pospíšil (TOP 09): Zakázka na komplexní rekonstrukci Divadla na Vinohradech je připravená

 
Rada hl. m. Prahy odsouhlasila zadání veřejné zakázky na výběr zhotovitele, který provede celkovou rekonstrukci Divadla na Vinohradech. Nadlimitní veřejná zakázka by měla být zadána do konce dubna, návrh na rozhodnutí o výběru dodavatele by měl být hotový do konce letošního července.
14.02.2024 10:25 |

podobné články

Hejtman Zimola je skeptický: Dokončení dálnice D3 zažijí má vnoučata

 
Jihočeský hejtman Jiří Zimola (ČSSD) čeká na dokončení dálnice D3 už tak dlouho, že je poněkud skeptický, když hovoří o dopravní tepně vedoucí až do Rakouska. Nejde přitom jen o dobu dokončení, háček může být i v konečné ceně, před čímž regionální politik varuje.
14.06.2014 20:50 |

podobné články

Česká krajina: K dokončení rezervace divokých koní chybí posledních 300 tisíc. Startuje sbírka na portálu Donio.cz

 
Když letos na jaře zahájili ochránci přírody sbírku na dokončení rezervace divokých koní v bývalém vojenském prostoru Milovice, zdály se potřebné 2 miliony korun jako nedostižná meta. Po několika měsících zbývá získat posledních 300 tisíc korun. Ochranářská organizace proto startuje poslední část kampaně na dárcovském portálu Donio.cz. Lidé, kteří chtějí přispět na záchranu divokých koní a dokončení jejich rezervace mohou přispět na https://www.donio.cz/CeskaKrajina.
05.08.2020 11:55 |

podobné články

Hrozí miliardové spory a zastavení rekonstrukce Hlavního nádraží v Praze

 
Společnost Grandi Stazioni Česká republika, která provozuje pražské Hlavní nádraží a do jeho oprav investovala více jak 1,2 miliardy korun, je připravena požadovat po České republice navrácení všech finančních prostředků zpět. Současně se také hodlá u soudu domáhat uhrazení škod způsobených jednáním Český drah, bývalého majitele stanice. Po roce a půl jednání o dodatku ke smlouvě, který by upřesnil podobu dokončení opravy Fantovy budovy a posunul konečný termín dokončení o dva roky na podzim 2018, stále nedošlo ke shodě. V případě neuzavření dodatku ke smlouvě skončí rekonstrukce 16. října 2016.
03.10.2016 13:10 |

podobné články