Článek

MHMP: V Praze se postupně otevírají školská zařízení

 
Hlavní město je nad rámec požadavků zásobí osobními ochrannými prostředky
08.05.2020 21:40 |

podobné články

Podobné články

Školská zařízení v regionu podpořil ROP Severozápad částkou 1,7 miliardy korun

 
V programovém období 2007 – 2013 podpořil Regionální operační program Severozápad dotací ve výši téměř 1,7 miliardy korun školská zařízení. Rekonstrukcí, dostavbou nebo modernizací díky podpoře Evropského fondu pro regionální rozvoj (ERDF) prošly desítky základních i středních škol, obce žádaly také o dotace pro mateřské školy.
27.07.2016 12:30 |

podobné články

Jihomoravský kraj: Školská zařízení pro potřeby hlídání dětí zdravotníků a zaměstnanců IZS a sociálních služeb

 
V pondělí 16. března 2020 oslovil odbor školství obecní úřady obcí s rozšířenou působností (dále jen ORP). Ve spolupráci s nimi byly vytipovány školy a školská zařízení, jejichž předmětem činnosti jsou úkoly v oblasti školství a které by mohly vykonávat nezbytnou péči o děti ve věku od 3 do 10 let.
21.03.2020 17:36 |

podobné články

Korovirus začlenili i do geometrie. Ale to strašení sestřiček kvůli matematice…. Oceněná kantorka a školská manažerka promluvila

 
ROZHOVOR „Nejsme ve středověku,“ reaguje zkušená kantorka Soňa Valušková na jeden z názorů, který se v posledních dnech rozšířil. Stejně jako nemoc COVID-19, kterou už mostecká střední škola stihla zajímavě začlenit i do geometrie a občanské výchovy. Proč školská manažerka mluví o nejlepší době pro vybarvování mandal či jógu? „Kdybychom neměli akceschopnou vládu a občany státu, tak by nás žádná zdravotnická komise EU nezachránila,“ říká dáma, která pro PL komentuje i prezidentova slova o selekci lidí a nominaci politického náměstka Prymuly na Řád lva. Víme, která zpráva ji zdrtila a jaké zastrašování vysiluje nejen budoucí sestřičky, které se učí i „sestavovat pravidla života v nelehké době“.
26.04.2020 12:00 |

podobné články

Přehledně: Kdy se co uvolní? Vláda představila plán až do 8. června

 
Vláda v úterý představila plán uvolňování mimořádných omezení. Postupně se budou otvírat obchody, restaurace, služby, poté i svatby a hromadné akce do padesáti osob. Postupně se začnou otevírat také školy a školská zařízení. Plán vláda spustí 20. dubna a zatím je naplánován do 8. června. Je ale pouze orientační a může se ještě měnit.
14.04.2020 19:40 |

podobné články

MHMP: Nová výzva v Operačním programu Praha – pól růstu ČR

 
Odbor evropských fondů MHMP vyhlašuje 11. 5. 2016. další výzvu k předkládání žádostí o podporu do Operačního programu Praha - pól růstu ČR v rámci prioritní osy 4. Vzdělání a vzdělanost a podpora zaměstnanosti. Výzva č. 19 se týká navýšení kapacity předškolního vzdělávání a zařízení pro poskytování péče o děti do 3 let a jejím účelem je rozšířit potenciál zaměstnanosti rodičů s malými dětmi, navýšit kapacitu cenově dostupných zařízení péče o děti do zahájení povinné školní docházky a zajištění rovného přístupu ke vzdělávání.
11.05.2016 15:40 |

podobné články

Právě dnes se otevírají Svatomartinská vína

 
11. 11. v 11 hodin a 11 minut se podle tradice otevírají tzv. Svatomartinská vína. Jde o mladá vína, která se dle nařízení habsburského panovníka Josefa II. z roku 1784, otevírají v tento den jako první z celého ročníku. Ke Svatomartinským vínům taky neodmyslitelně patří pečená husa.
11.11.2016 11:15 |

podobné články

Ministryně Šlechtová: Předškolní vzdělávání bude díky dotacím dostupnější

 
Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo další výzvy v Integrovaném regionálním operačním programu. Jedná se o výzvu č. 14 „Infrastruktura pro předškolní vzdělávání“ a výzvu č. 15 „Infrastruktura pro předškolní vzdělávání pro sociálně vyloučené lokality“. Obě výzvy jsou určeny pro zařízení péče o děti do 3 let, dětské skupiny, a školská zařízení v oblasti předškolního vzdělávání.
08.12.2015 10:46 |

podobné články

MŠMT k aktuální situaci v DD a VÚ v Chrastavě

 
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy řešilo urgentně situaci v Chrastavě, ústavu, který patří mezi školská zařízení pro výkon ústavní a ochranné výchovy zřizovaná právě resortem školství. Na základě informace z Kanceláře veřejného ochránce práv provedlo i vlastní šetření, která vedla ke změně na postu ředitelky tohoto zařízení.
28.05.2016 21:40 |

podobné články

Půl milionu na moderní vybavení poradenských pracovišť a další peníze na administrativní pracovníky

 
Půlmilionovou částkou podpoří Jihomoravský kraj zřizovaná školská poradenská zařízení. Pedagogicko-psychologické poradny a speciálně pedagogická centra díky tomu mohou obnovit diagnostické nástroje, kancelářskou techniku a automobily k přepravě svých pracovníků do škol a školských zařízení.
06.05.2017 16:30 |

podobné články

Turistický spolek Lipenska: Lipenská „íčka“ se otevírají, bez roušek vstup zakázán

 
Na Lipensku, v jedné z nejnavštěvovanějších turistických destinací u nás, se postupně otevírají všechna zdejší informační střediska. Tamní zaměstnanci budou připraveni podávat důležité informace týkající se zdejší jedinečné přírody i turistických atrakcí připravených na letní sezónu.
30.04.2020 07:40 |

podobné články

Velký přehled: Co se změní ode dneška? Návrat hospod, hotelů, saun i návštěv seniorů

 
Pondělí 25. května přináší další velké rozvolnění v Česku. Otevírají se vnitřní prostory restaurací a hospod, do škol se vrátí děti na 1. stupeň základek, otevřít znovu mohou hotely a další ubytovací zařízení, za přísných podmínek bazény či sauny. A třeba také doposud pozastavené živnosti, jako jsou tetovací salony. Některé nemocnice umožňují návštěvu pacientů, stejně tak brány otevírají některé domovy důchodců. Češi navíc mohou ve venkovních prostorech odložit roušky, pokud si budou držet rozestupy dva metry s cizími lidmi. Podívejte se na přehled změn i to, jak se na ně provozovatelé připravovali.
25.05.2020 05:20 |

podobné články

Moderním technologiím na Devítce „kvete pšenka.“ MŠ Kytlická dělá čest celé republice

 
Ještě před nějakými 30 lety by se taková myšlenka zdála nanejvýše absurdní. Hovoříme o využití počítačů, mobilních telefonů či tabletů při výchově v základních a mateřských školách. Dnes je však jiná doba, a právě na nejmodernějších technologiích mnohá školská zařízení doslova staví. A některým, jako těm v Praze 9, to jde lépe a nápaditěji, než jinde.
11.04.2020 16:35 |

podobné články

Odpůrci vlády dnes zablokují ministerstva. Nečas: Násilné, nepřijatelné

 
U ministerstev školství a kultury budou v úterý protestovat odpůrci vládních reforem. Celodenní happening se scénkami, hudebními vystoupeními a veřejnými diskusemi zorganizovala platforma Stop vládě, v níž se sdružily odbory spolu s občanskými iniciativami. Vadí jim současná kulturní a školská politika. Úterní akce je první z připravovaných blokád pěti ministerstev, které se budou konat postupně až do 7. června. Informuje ČTK.
29.05.2012 06:20 |

podobné články

Začíná blokáda ministerstev školství a kultury

 
U ministerstev školství a kultury dnes budou protestovat odpůrci vládních reforem. Celodenní happening se scénkami, hudebními vystoupeními a veřejnými diskusemi zorganizovala platforma Stop vládě, v níž se sdružily odbory spolu s občanskými iniciativami. Vadí jim současná kulturní a školská politika. Dnešní akce je první z připravovaných blokád pěti ministerstev, které se budou konat postupně až do 7. června.
29.05.2012 07:40 |

podobné články

Anonym hrozí bombou pardubické univerzitě

 
Kvůli anonymně ohlášenému výbuchu v areálu Univerzity Pardubice v úterý 30. září bude tento den uzavřena pardubická univerzita i další školská zařízení v okolí vysoké školy. Volno budou mít žáci jedné základní a dvou středních škol. ČTK o tom dnes informovala Nataša Hradní z tiskového úseku magistrátu. 
27.09.2014 11:00 |

podobné články

Zájemci mohou žádat MŽP o dotace na ekologické vzdělávání

 
Školy, školská zařízení, kraje i obce mohou do 27. února 2015 žádat o peníze na zkvalitnění služeb v oblasti ekologického vzdělávání, osvěty a poradenství v oblasti životního prostředí.
12.01.2015 19:27 |

podobné články

Školy se nebudou smět zbavovat učitelů jen na prázdniny, rozhodla vláda

 
Školy budou nově muset uzavírat smlouvy s pedagogy nejméně na 12 kalendářních měsíců. Návrh ministra školství ve středu odsouhlasila vláda. Reagovala tak na praxi, kdy školská zařízení dávala učitelům smlouvy pouze na dobu školního roku a po prázdninách je opět nabírala zpět.
04.02.2015 12:50 |

podobné články

Ředitelé nemají do inkluze co mluvit. Tak se příští týden nejspíš vyjádří vláda

 
Za nepřínosný zřejmě označí vláda návrh opozičního Úsvitu, podle kterého by školy a školská zařízení dostaly možnost odmítnout inkluzi. Rozhodnutí by bylo podle navrhované novely školského zákona na řediteli. Úprava by podle předběžného stanoviska pro pondělní zasedání kabinetu nabourala nynější princip, podle kterého rozhoduje o vzdělávání žáka rodič.
30.04.2016 11:45 |

podobné články

Ministryně Valachová absolvovala ve Zlíně ukázku odborného vyučování

 
Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová navštívila v pátek 6. května Zlín. Během své návštěvy zde v doprovodu radního Zlínského kraje pro školství, mládež a sport Petra Navrátila navštívila tři školská zařízení a krátce také zavítala na Univerzitu Tomáše Bati.
09.05.2016 21:05 |

podobné články