Článek

MHMP: Praha schválila pronájem tenisového areálu na Letné klubu LTC PRAHA na 30 let

 
Radní hl. m. Prahy v pondělí schválili pronájem tenisového areálu v Letenských sadech na dobu 30 let tenisovému klubu LTC PRAHA. Areál, jehož součástí je i památkově chráněná historická klubovna, se dočká obnovy a bude sloužit nejen členům klubu, ale i široké veřejnosti.
10.06.2024 13:05 |

podobné články

Podobné články

Praha tenisový areál na Letné od státu nekoupí. Dostane ho výměnou za „kus“ vinohradské nemocnice

 
Areálu tenisového klubu LTC, který vlastní stát, hrozil zánik. Na jeho záchranu vznikaly petice, a do situace se nakonec vložilo i město. Jednání nakonec přineslo kýžené plody. Praha sice areál nekoupí, nicméně jej od státu dostane výměnou za jiné pozemky.
27.08.2020 13:40 |

podobné články

Soud potvrdil deset let za ubodání tenisového trenéra

 
Za vraždu představitele tenisového klubu LTC Beroun si pachatel Josef Sysel s konečnou platností odpyká deset let ve vězení. Syslovo dovolání nedávno odmítl Nejvyšší soud (NS), potvrdil tak pravomocný verdikt Krajského a Vrchního soudu v Praze. Sysel musí také zaplatit pozůstalým odškodnění 480.000 korun.
11.11.2011 09:45 |

podobné články

Praha 1 neschválila pronájem Werichovy vily na pražské Kampě

 
Praha 1 opět neschválila pronájem Werichovy vily Nadaci Jana a Medy Mládkových. Nadace sice zvítězila ve výběrovém řízení, část zastupitelů ale na dnešním jednání způsob výběru kritizovala. Zastupitelé poté nevybrali ani jednoho z účastníků za vítěze. Rada by nyní měla zastupitelům předložit návrh dalšího postupu, řekl starosta Oldřich Lomecký (TOP 09). Vila tak nadále zůstává bez nájemníka, její pronájem řeší radnice již přes deset let.
11.03.2014 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Oldřich Lomecký (104 článků)

MHMP: I letos chystá Praha pro veřejnost bruslení zdarma na Letné

 
Bruslařská sezona na Letné bude slavnostně zahájena již tento pátek od 16:00 hodin. Až do začátku března bude moci veřejnost navštívit kluziště zdarma, a to denně od 9:00 do 21:00 hodin. Pro bruslaře zde připraví hlavní město mimo jiné vyhřívané zázemí s občerstvením a půjčovnu bruslí. V loňském roce navštívilo ledové plochy na Letné přibližně 90 tisíc lidí.
28.11.2019 09:55 |

podobné články

Zanedbaná Letná se zvelebí: O podobě muzejního distriktu rozhodne architektonická soutěž

 
Pražský Institut plánování a rozvoje (IPR) uspořádá architektonickou a urbanistickou soutěž na návrh proměny ulice Nad Štolou a okolí Národního technického muzea a Národního zemědělského muzea na Letné. V pondělí o tom rozhodli radní. Nová podoba má celou oblast lépe propojit s Letenskými sady a s přilehlými sportovišti, jako je tenisový klub LTC, který město před časem získalo od státu.
14.06.2021 15:50 |

podobné články

Majetková škatulata! Praha schválila směnu se státem, co dostane za pozemky pro traumacentrum?

 
Hlavní město hodlá směnit se státem pozemky ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady (FNKV), na kterých má vzniknout nové pracoviště intenzivní medicíny, tzv. traumacentrum. V pondělí o tom rozhodli radní, ve čtvrtek budou o směně pozemků hlasovat zastupitelé. Město výměnou dostane zbylou část areálu tenisového klubu na Letné, areál záchranné služby ve Vršovicích a vilu na Vinohradech. Další směny se připravují.
09.11.2020 15:10 |

podobné články

MHMP: Rada schválila pojmenování nových ulic

 
Rada hl. m. Prahy dnes schválila tisk, kterým se pojmenovávají nové ulice v městských částech Praha 5, Praha 11, Praha 15, Praha 16, Praha 22, Praha – Újezd a Praha - Nedvězí.
19.07.2016 14:45 |

podobné články

SKANDÁL! Odposlouchali šéfa tenisového svazu Kaderku

 
Šéf tenisového svazu Ivo Kaderka byl zřejmě odposloucháván. Policisté dnes potvrdili, že vyšetřují nález skrytého odposlouchávacího zařízení v budově tenisového svazu. Podle jedné z policejních verzí by nález mohl souviset se situací kolem loterijní společností Sazka.
10.02.2011 21:30 |

podobné články

Dalík: Vrazil 8 milionů do tenisového areálu

 
Nákupní a podnikatelská horečka Marka Dalíka (36) stoupá. Po otevření luxusní restaurace v Praze teď za osm milionů korun koupil polovinu proslulého tenisového areálu ve Vestci u Prahy, kde se často objevoval i prezident Václav Klaus. »Skvělému podnikateli« Dalíkovi se zkrátka daří. Zvláštní na tom je, že až od doby, kdy se jeho přítel Mirek Topolánek probojoval do nejvyšších pater politiky.
26.10.2010 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11132 článků) , Mirek Topolánek (2468 článků)

Norsko se již před časem obrátilo na Švédsko s prosbou o pronájem věznic

 
Norsko se obrátilo na sousední Švédsko se žádostí o pronájem vězeňských zařízení, neboť zde hrozí, že kvůli nedostatku ubytovacích kapacit bude nutné některé vězně propouštět. Naproti tomu Švédsko muselo kvůli nedostatku vězňů některé věznice uzavřít. Norský ministr spravedlnosti Anders Anundsen již potvrdil, že své švédské kolegyni Beatrici Askové zaslal žádost o pronájem prostor.
23.02.2014 22:15 |

podobné články

Česko nedostalo lepší nabídku než pronájem gripenů, tvrdí obrana

 
Ministerstvo obrany nedostalo od Američanů nabídku na pronájem 14 letounů F-16, která měla být výhodnější než pronájem švédských stíhaček Gripen. Uvedl to v pátek na armádním webu mluvčí Jan Pejšek v reakci na informace serveru Aktuálně.cz. Podle něj se na resorty obrany a financí v této věci obrátil prezident americké firmy Aero Enterprises David Cannavo, nikdo ale na nabídku nereagoval.
28.03.2014 18:20 |

podobné články

DPP zná vítěze výběrového řízení na pronájem reklamních ploch 300 autobusů

 
V transparentním výběrovém řízení Dopravního podniku hl. m. Prahy na pronájem reklamních ploch na 300 autobusech MHD zvítězila společnost BigBoard. Za cenu převyšující tři miliony korun vyhrála pronájem ploch na jeden rok.
16.01.2018 17:55 |

podobné články

Arenberger pronajímal archiv nemocnici, které šéfuje. Smlouvu už ukončila, hledá nové prostory

 
Fakultní nemocnice Královské Vinohrady ukončila pronájem archivu v obci Netřeba na Mělnicku od ředitele nemocnice a bývalého ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO). Mluvčí nemocnice Tereza Romanová serveru iRozhlas.cz řekla, že pronájem byl již ukončen a nemocnice teď hledá nové prostory. Nemocnice si prostor od Arenbergera pronajímala od roku 2013. Tehdy byl náměstkem ředitele, do vedení se dostal před dvěma lety. Pronájem byl jedním z důvodů, proč skončil ve funkci ministra.
03.09.2021 09:05 |

podobné články

Praha 1 vypovídá nadaci Mládkových smlouvu na pronájem Werichovy vily

 
Praha 1 chce vypovědět smlouvu na pronájem Werichovy vily s Nadací Jana a Medy Mládkových. Na úterním jednání zastupitelstva to řekl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09). Je to prý názor klubu TOP 09, právníci již chystají výpověď smlouvy. Praha 1 chce památku opravit sama s pomocí státu, Lomecký má údajně příslib grantu od ministerstva kultury.
31.05.2011 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Oldřich Lomecký (104 článků)

Klaus zvolen prezidentem. Tentokrát pražského tenisového klubu

 
Současné hlavě našeho státu přibyla další prezidentská funkce. V den, kdy na Pražském hradě přijímal wimbledonskou vítězku Petru Kvitovou, byl Václav Klaus zvolen prezidentem tenisového klubu I. ČLTK, který sídlí na pražské Štvanici.
08.07.2011 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11132 článků) , Petra Kvitová (1597 článků) , Petr Václav (1051 článků)

Novým šéfem štvanického tenisového klubu se stal prezident republiky Klaus

 
Prezident České republiky Václav Klaus se ve čtvrtek stal novým šéfem nejstaršího zdejšího tenisového klubu sídlícího na pražské Štvanici.
08.07.2011 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11132 článků)

O veleslavínský zámek už není zájem? O jeho pronájem se hlavní město nepřihlásilo

 
V uplynulých měsících se řešil osud barokního zámku Veleslavín. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) jej totiž hodlat ve veřejné dražbě prodat soukromému majiteli, což kritizalo hlavní město i městská část Praha 6. Dražba se nakonec neuskutečnila. Jenomže do vyhlášeného výběrového řízení na pronájem areálu zámku se nakonec nepřihlásil nikdo. Ani hlavní město.
06.12.2018 17:50 |

podobné články

Veleslavínský zámek zůstává „na ocet“: O pronájem se nikdo nepřihlásil, nabídnou ho znovu

 
Ani ve druhém výběrovém řízení nikdo neprojevil zájem o pronájem areálu barokního zámku Veleslavín v Praze 6. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), který má zámek ve správě, areál nabídne znovu, uvedl jeho mluvčí Radek Ležatka. Úřad chtěl původně zámek vydražit za 382 milionů korun, ministr kultury ale odvolal potřebný souhlas s dražbou. Praha usiluje o získání zámku do svého majetku.
07.01.2019 12:45 |

podobné články

Soutěžte s Nedělním Bleskem o 5 RODINNÝCH POBYTŮ V AREÁLU LIPNO POINT

 
SOUTĚŽ O 5 RODINNÝCH POBYTŮ V AREÁLU LIPNO POINT Vyhrajte rodinný pobyt v areálu LIPNO POINT. Komfortní ubytování v rodinných domech, moderních bungalovech a 4* hotelu přímo na břehu Lipna. V areálu je k dispozici vlastní písečná pláž a široká nabídka indoor i outdoor aktivit, wellness centrum a největší výstava LEGO modelů v České republice. Rodinný pobyt v areálu LIPNO Point zahrnuje ubytování na 2 noci se snídaní, půjčení kola či bruslí, bowling a vstup do wellness v termínu od 1. 9. do 30. 11. 2014 v hodnotě 11 260 Kč.
27.07.2014 05:10 |

podobné články