Článek

MHMP: Praha má dostatečné kapacity pro očkování i třetí dávkou

 
V hlavním městě se aktuálně nachází celkem 16 očkovacích center, na kterých je možné nechat se naočkovat bez předchozí registrace. Další místa v Praze s dostatečnou kapacitou potom nabízejí i možnost objednat se přes rezervační systém na přesný termín, který může být už druhý den, a vyhnout se tak dlouhému čekání ve frontách a nežádoucí kumulaci osob na jednom místě. Zástupci Magistrátu hl. m. Prahy, pražské záchranky, hygieny i samotní lékaři dnes veřejně vyzvali ke vzájemné ohleduplnosti mezi lidmi a k očkování, které může zachránit životy a výrazně zmírnit dopady pandemie koronaviru. Pražané by také neměli otálet s očkováním posilující třetí dávkou. Nárok na ní má až do konce roku 209 tisíc osob v metropoli.
25.11.2021 07:40 |

podobné články

Podobné články

Manuál ke 3. dávce proti covidu: Kdo a jak se může registrovat a proč je to třeba?

 
Ode dneška si řada lidí PCR i antigenní testy musí hradit sama. Díky tomu už v minulých dnech vzrostl zájem nejen o testování hrazené pojišťovnami, ale i o očkování prvními dávkami vakcín. Podle ČTK vzrostla také poptávka po přeočkování 3. dávkou. Ke včerejšímu dni naočkovali zdravotníci 3. dávkou přes 200 tisíc lidí. Na očkování posilující dávkou mají nárok všichni, kdo mají 6 měsíců od poslední dávky očkování, tedy od dokončeného schématu očkování. Proč je nutné jít na třetí dávku? A jak se k očkování objednat?
01.11.2021 05:20 |

podobné články

Očkování třetí dávkou vakcíny začíná. První na světě ji nabídne Izrael lidem nad 60 let

 
Izrael nabídne přeočkování třetí dávkou vakcíny proti covidu-19 od společností Pfizer a BioNTech osobám starším 60 let. Oznámil to ve čtvrtek izraelský premiér Naftali Bennett. Podle agentury AP tak bude Izrael první zemí, která začne očkování třetí dávkou této vakcíny nabízet široké veřejnosti. Jako první bude přeočkován prezident Jicchak Herzog.
29.07.2021 21:50 |

podobné články

Druhá dávka Pfizeru po třech týdnech pro děti a nově registrované. Lidé s termínem „ostrouhají“

 
Lidé, kteří se registrovali k očkování a ještě nemají vybraný termín, budou mít od čtvrtka 15. července mezi první a druhou dávkou očkování proti covidu-19 odstup 21 dní místo dosavadních 34 dní. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) dnes na dotaz ČTK řekl, že termín se zkrátí také všem dětem, které jsou zaregistrovány k očkování nebo už očkovány první dávkou. Lidé s již zarezervovaným termínem očkování nebo podanou první dávkou si termín měnit nemohou.
12.07.2021 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1738 článků) , Adam Vojtěch (1348 článků)

Odstup mezi dávkami se zkrátí na 21 dní. Školáci, kteří si pospíší, se vyhnou testům

 
Lidé, kteří se registrovali k očkování a ještě nemají vybraný termín, budou mít od čtvrtka 15. července mezi první a druhou dávkou očkování proti covidu-19 odstup 21 dní místo dosavadních 34 dní. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v pondělí řekl, že termín se zkrátí také všem dětem, které jsou zaregistrovány k očkování nebo už byly očkovány první dávkou. Lidé s již zarezervovaným termínem očkování nebo podanou první dávkou si termín měnit nemohou.
12.07.2021 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1738 článků) , Adam Vojtěch (1348 článků)

Očkování bude možné i bez registrace, plánuje Vojtěch. A obhajuje kapacity sekvenování

 
Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) jsou aktuální sekvenační kapacity v Česku dostatečné, laboratoře mají kapacity na to, odhalovat varianty koronaviru. Zhoršení epidemiologické situace kvůli mutacím zatím nevidí. Pokud ale nastane, nevyloučil případná lokální opatření. Zároveň řekl, že by od 1. července podporoval možnost vrátit se v uzavřených prostorech k rouškám místo respirátorů. Není na tom ale odborná shoda. A očkování by mohlo probíhat i bez nutné registrace, nastínil Vojtěch v pořadu Otázky Václava Moravce na České televizi.
20.06.2021 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1738 článků) , Václav Vojtěch (153 článků)

Strunz (Svobodní): Očkování, očkování, očkování, očkování, očkování, očkování, očkování, očkování … lék?!

 
Po ne zcela splněných očekáváních z očkování je třeba konečně seriozně začít léčit COVID19 existujícími léky, případně testovat nové, levnější.
01.11.2021 17:00 |

podobné články

ČEZ: Elektrárna nabízí třetí dávku očkování přímo na pracovišti

 
Zaměstnanci ČEZ, dodavatelé i lidé z regionu budou moci už zítra podruhé využít očkování proti covid-19 přímo na pracovišti v Jaderné elektrárně Dukovany. Více než šedesátce zájemců budou zdravotníci aplikovat jednodávkovou vakcínu, očkování druhou dávkou a nově také přeočkování třetí dávkou. Hlavním cílem je ještě více posílit míru proočkovanosti, která v obou jaderných elektrárnách přesahuje 75 %.
20.10.2021 08:30 |

podobné články

MeSES radí: S třetí covidovou dávkou rovnou píchejte i očkování proti chřipce

 
Od 20. září se v Česku začne očkovat třetí dávkou vakcíny proti covidu-19, lidé si budou moci posilující dávku očkování dát nejméně osm měsíců po své poslední dávce. Mezioborová skupina pro epidemické situace (MeSES) vedená epidemiologem Petrem Smejkalem nabádá, aby byla lidem v rámci podání třetí dávky dána rovnou i vakcína proti sezónní chřipce. „Bezpečné a účinné,“ zaznívá od poradní skupiny.
30.08.2021 17:10 |

podobné články

Tajná dohoda mezi Pfizerem a vládou: Třetí dávka vakcíny může být v Izraeli obratem

 
Firmy Pfizer a BioNTech, které vyrábějí vakcíny proti covidu-19, začnou Izraeli okamžitě dodávat další vakcíny, pokud se země rozhodne začít obyvatele očkovat třetí dávkou. Podle izraelské televize jde o tajnou dohodu, k níž přispělo jednání premiéra Naftaliho Bennetta s šéfem Pfizeru Albertem Bourlou. Izrael od minulého týdne očkuje třetí dávkou lidi se sníženou imunitou, očkování zbylé populace ministerstvo zdravotnictví zatím nepovažuje za nutné a trvá na tom, že dvě dávky očkování jsou dostatečnou ochranou.
20.07.2021 12:00 |

podobné články

Zastavte očkování první dávkou i rezervace, doporučuje ministerstvo

 
Ministerstvo zdravotnictví doporučilo přerušit očkování 1. dávkou vakcín. Měly by podle něj být rovněž zastaveny rezervace termínů na očkování, uvedla ve středu mluvčí resortu Barbora Peterová. Rozhodnutí o postupu je podle ní na krajských koordinátorech. Ministr zdravotnictví Jan Blatný posléze uvedl, že kraje, které mají vakcíny, mohou v očkování pokračovat.
29.01.2021 12:16 |

podobné články

Osobnosti: Barbora Peterová (52 článků)

Očkování třetí dávkou bude od 20. září, řekl Babiš

 
Očkování třetí dávkou začne v Česku 20. září, řekl v neděli premiér Andrej Babiš (ANO). Bude se týkat lidí nad 65 let, obyvatel léčeben dlouhodobě nemocných či domovů pro lidi se zdravotním postižením.
29.08.2021 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23853 článků)

Smejkal varuje před skrytým rizikem. Zrychlete očkování druhou dávkou, apeluje na vládu

 
Očkování jednou dávkou není dostatečné a umožnění činností, jako je například cestování, právě alespoň po první injekci je politické rozhodnutí. Radiožurnálu to řekl epidemiolog a šéf mezioborové expertní skupiny MeSES Petr Smejkal. Navíc přidal upozornění, že virus rád mutuje v období, kdy naráží na nedostatečně proočkovanou populaci. Češi by tak podle něj nadále měli být před koronavirem ostražití.
02.06.2021 17:40 |

podobné články

U seniorů měsíce po očkování výrazně klesají protilátky. Třetí dávka bude potřeba

 
Po půl roce očkování proti koronaviru má podle předběžných výsledků až 60 procent seniorů výrazně nižší nebo žádné protilátky. V tiskové zprávě to uvedla Společnost Podané ruce, která analýzu provedla na více než 620 seniorech. Podle Podaných rukou bude v brzké době potřeba přeočkování třetí dávkou u zranitelných skupin a také bude nutné navýšit kapacity preventivního testování pracovníků i klientů v sociálních službách.
03.08.2021 17:35 |

podobné články

Izrael nabídne veřejnosti třetí očkovací dávku - jako první na světě

 
Izrael nabídne přeočkování třetí dávkou vakcíny proti covidu-19 od společností Pfizer a BioNTech osobám starším 60 let. Bude tak první zemí, která začne očkování třetí dávkou této vakcíny nabízet široké veřejnosti. Jako první bude přeočkován prezident Jicchak Herzog.
29.07.2021 20:40 |

podobné články

MHMP: Nová výzva v Operačním programu Praha – pól růstu ČR

 
Odbor evropských fondů MHMP vyhlašuje 11. 5. 2016. další výzvu k předkládání žádostí o podporu do Operačního programu Praha - pól růstu ČR v rámci prioritní osy 4. Vzdělání a vzdělanost a podpora zaměstnanosti. Výzva č. 19 se týká navýšení kapacity předškolního vzdělávání a zařízení pro poskytování péče o děti do 3 let a jejím účelem je rozšířit potenciál zaměstnanosti rodičů s malými dětmi, navýšit kapacitu cenově dostupných zařízení péče o děti do zahájení povinné školní docházky a zajištění rovného přístupu ke vzdělávání.
11.05.2016 15:40 |

podobné články

Babiš: Interval přeočkování 3. dávkou se zkrátí, ale ne pro každého

 
Pro lidi od 60 let a chronicky nemocné bude od 1. prosince možné přeočkování třetí dávkou vakcíny proti covidu-19 už po pěti měsících od ukončené vakcinace. Nyní je interval šest měsíců. Ve svém internetovém pořadu Čau lidi to dnes řekl premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). Ukončené očkování má v Česku 6,2 milionu lidí, třetí, posilující dávku zatím dostalo zhruba 621.000 lidí. "Pro další věkové kategorie se budeme snažit co nejdříve," řekl Babiš.
21.11.2021 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23853 článků)

Vojtěch odtajnil start očkování třetí dávkou: Začne se od 20. září

 
Třetí dávkou vakcíny proti covidu-19 se budou lidé moci očkovat od 20. září, nejméně osm měsíců po své poslední dávce. Pokračovat v přeočkování se bude i příští rok, řekl v pondělí po jednání vlády ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Vláda podle něj vzala na vědomí podmínky, které dnes schválila Rada vlády pro zdravotní rizika.
30.08.2021 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1738 článků) , Adam Vojtěch (1348 článků)

Fakultní nemocnice Hradec Králové rozšiřuje kapacity očkování proti COVID-19

 
Fakultní nemocnice Hradec Králové od dnešního dne rozšiřuje kapacity očkování proti COVID-19. Lidé zaregistrovaní v centrálním rezervačním systému budou očkování také v ambulancích v Pavilonu akademika Bedrny, dosud se lidé očkovali pouze v přízemí Pavilonu interních oborů.
06.04.2021 20:35 |

podobné články

Registrace k přeočkování třetí dávkou se spustí 20. září

 
Registrace k přeočkování proti koronaviru třetí dávkou se podle Chytré karantény spustí 20. září. Registrovat se budou moci lidé osm měsíců po dokončeném očkování.
30.08.2021 10:30 |

podobné články