Článek

MHMP: Páternoster na Nové radnici je zpřístupněn v rámci nového turistického okruhu

 
Magistrát hl. m. Prahy společně s destinační organizací města Prague City Tourism spustil 1. června 2024 novou komentovanou trasu, nazvanou Nová radnice – páternoster tour. Vycházka s průvodcem zavede návštěvníky i do interiérů Nové radnice. Prohlídkový okruh pro širokou veřejnost je zpřístupněn o víkendech, svátcích a ve vybraných podvečerních časech všedních dnů.
03.06.2024 22:10 |

podobné články

Podobné články

Na magistrátu mají nový páternoster: Co se stane, když přejedete poslední patro?

 
Po třech měsících začal v budově Nové radnice pražského magistrátu znovu jezdit páternoster, neboli oběžný výtah s otevřenými kabinkami. Unikátní inženýrská památka byla mimo provoz z důvodu celkové rekonstrukce. Na místě, kde toto vybavení s nadšením fotografují japonští turisté, proběhlo ve čtvrtek 20. dubna slavnostní zprovoznění.
20.04.2017 17:20 |

podobné články

Babičku (90) zachytil výtah páternoster. Visela za nohu hlavou dolů

 
Zranění nohou utrpěla ve středu dopoledne starší žena, která uvízla ve výtahu páternoster na Úřadu městské části Prahy 1. Hasiči ženu vyprostili pomocí pily a předali záchranářům, potvrdila informace mluvčí hasičů Pavlína Adamcová.
07.03.2012 15:50 |

podobné články

Prokop (ANO): Páternoster jednou z předražených turistických atrakcí

 
Tak tomu říkám řešení úplně na hlavu! Legendární páternoster na pražském magistrátu současná koalice na základě velkého tlaku opozice i veřejnosti nakonec opraví, ale pouze pro turisty. A ne úplně levně.
15.08.2023 20:10 |

podobné články

NPÚ: Na Bezdězu bude nově zpřístupněn Templářský palác

 
Již tuto sobotu bude po dlouhých 174 letech zpřístupněn tzv. Templářský palác na II. nádvoří hradu Bezděz.
26.06.2018 10:40 |

podobné články

Pražský magistrát chce zatočit s turisty: Legendárním výtahem se svezou lidé jen za poplatek

 
Legendární výtah bude jen za poplatek. Páternoster, který slouží už přes sto let na nové pražské radnici, bude kvůli přílivu turistů oddělený od kanceláří a navíc zpoplatněný. Záměr změnit přístup k unikátní technické památce oznámil pražský magistrát poté, co si úředníci stěžovali, že jízdychtiví turisté je často vyrušovali v práci.
20.09.2023 19:50 |

podobné články

Babičku (92) na radnici Prahy 1 zachytil páternoster: Visela hlavou dolů!

 
Doslova kaskadérský kousek přestála paní Navrátilová (92) z Prahy. Osudnou se jí málem stala jízda historickým výtahem, tzv. páternosterem, v budově radnice Prahy 1 ve Vodičkově ulici. Na nehodu nechce moc vzpomínat, prý to byl otřesný zážitek.
09.03.2012 12:15 |

podobné články

CzechTourism chce pražské turisty inspirovat k výletům mimo metropoli

 
Agentura CzechTourism vypisuje koncesní řízení na provozovatele svého turistického informačního centra, které stojí v srdci turistického ruchu na pražském na Staroměstském náměstí. Nový provozovatel by kromě zajištění klasické funkce informačního centra měl nabízet prodej výletů a zájezdů v rámci všech krajů České republiky.
05.08.2020 19:40 |

podobné články

Dopravu na Pražském okruhu zkomplikovala série nehod 11 aut

 
Dopravu na Pražském okruhu dnes zhruba na čtyři hodiny zkomplikovala série nehod dohromady 11 aut u Lochkovského tunelu. Jedna z nehod si vyžádala lehké zranění. ČTK to řekla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. Na řadě míst Česka dnes působí problémy ledovka. Zda i havárie na okruhu souvisí s počasím, zatím podle policie není jasné, podle silničářů se ale na okruhu ledovka objevila.
01.12.2014 16:40 |

podobné články

Scheinherr (Praha sobě): Praha a Středočeský kraj nejsou spokojení s rychlostí přípravy Pražského okruhu

 
Rada hl. m. Prahy odsouhlasila dostavbu Pražského okruhu i realizaci tzv. aglomeračního okruhu. A v součinnosti s vedením Středočeského kraje připravuje kroky pro urychlení výstavby jednotlivých úseků Pražského okruhu, jehož investorem je ovšem stát.
17.06.2021 10:25 |

podobné články

Spisovatel Jiří Padevět napsal turistického průvodce Po stopách K. H. Máchy

 
K letošnímu dvoustému jubileu narození Karla Hynka Máchy (1810–1836) vydalo pražské nakladatelství Academia literárně-historického a turistického průvodce.
05.08.2010 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Mácha (51 článků)

Praha zvýší poplatek za ubytování. Z turismu vybere o 34 milionů víc

 
Praha plánuje zvýšit poplatek za ubytování, který z každého obsazeného lůžka platí hotely, penziony a další ubytovací zařízení. Poplatek v současnosti činí čtyři koruny za den, zvýšit by se měl na šest korun. ČTK to řekl radní Lukáš Manhart (TOP 09). Město by tak ročně vybralo přes 100 milionů korun, což je asi o 34 milionů více než dosud. Podle prezidenta Asociace hotelů a restaurací ČR Václava Stárka v Praze chybí dlouhodobá koncepce rozvoje turistického ruchu. Podle něj by mělo město peníze navíc investovat zpět do propagace turistického ruchu.
08.05.2012 11:25 |

podobné články

Chceme pokuty za špatné předpovědi počasí, dožadují se lidé z turistického ruchu

 
Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným. Tuto větu Rudolfa Hrušínského z Menzelova zpracování Vančurovy knihy Rozmarné léto by mohl letos říct leckterý Evropan. Představitelé z oblasti turistického ruchu v Nizozemsku, Belgii a Velké Británii jsou nespokojeni s tím, že ti, kteří uvádějí předpovědi, dělají situaci ještě mnohem horší. Dožadují se tedy pokut za nepřesné a zavádějící předpovědi.
18.07.2012 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Rudolf Hrušínský (319 článků)

Amatéři z radnice! Ředitelka turistického centra Brno Kačírková rezignovala

 
Ředitelka Turistického informačního centra města Brna Petra Kačírková (ČSSD) k 2. lednu rezignovala. Brněnský primátor Petr Vokřál (ANO) už v prosinci avizoval její odvolání, má výhrady k práci městské příspěvkové organizace. Městská rada Kačírkovou dosud formálně neodvolala, nyní tedy ředitelka končí sama. Zdůvodnila to tím, že radnice si při projednávání jejího odvolání počíná amatérsky. Uvedla, že turistické centrum mělo kladný hospodářský výsledek, obstálo při různých kontrolách a jako ředitelka se nikdy nesetkala s kritikou své práce.
05.01.2015 17:07 |

podobné články

Teroristé útočili v dovolenkovém ráji: Výbuch turistického autobusu v Egyptě nepřežili čtyři lidé!

 
Mrtví a zranění mají být podle informací Sky News Arabia v oblíbené turistické oblasti v egyptské Gíze. Podle aktuálních zpráv došlo k explozi turistického autobusu v oblasti Haram. Kromě turistů byli zraněni také řidič autobusu a průvodce. Ten později zemřel v nemocnici.
28.12.2018 18:55 |

podobné články

Za den 50 korun místo 21: Praha zvýší turistický poplatek za ubytování

 
Vedení hlavního města schválilo zvýšení turistického poplatku z nynějších 21 na 50 korun na osobu a noc. O pondělním rozhodnutí radních ještě budou hlasovat zastupitelé. Pokud zvýšení poplatku schválí, začne platit od příštího roku. Polovinu vybraných peněz chce vedení magistrátu vložit zpět do rozvoje turistického ruchu například prostřednictvím kampaní nebo podpory velkých akcí a veletrhů.
25.10.2021 14:05 |

podobné články

Lochkovský a Cholupický tunel opět zpřístupněn. Výpadek kamer opravili technici během půl hodiny

 
Nenadálou situaci zažili řidiči v pondělí ráno na Pražském okruhu. Tunely Lochkov a Cholupice byly mezi půl devátou a devátou uzavřeny. A to ne z důvodu dopravní nehody, ale výpadku kamerového systému.
04.06.2018 09:10 |

podobné články

V ostravské Aréně vracejí Helmuta Kajzara také nám

 
Obdivuhodné je hledání regionálních témat ostravskými divadly. Příkladem nejnovějším jsou dvě aktovky Chlív a Paternoster v Čechách a na Moravě skoro neznámého Poláka Helmuta Kajzara, dohledaného Tomášem Vůjtkem a Januszem Klimszou a uvedeného v české premiéře v Komorní scéně Aréna.
26.03.2012 21:12 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Polák (16 článků) , Tomáš Polák (16 článků) , Tomáš Polák (14 článků)

Magistrátem v Praze se toulají turisté i bezdomovci: Nová radnice není podle odborníků bezpečná. Co s tím?

 
Říká se, že Magistrát hlavního města je takové čtvrté ministerstvo, a je to částečně pravda. Volení zástupci města budou v roce 2020 operovat s 84 miliardami korun, což by je pomyslně řadilo na 4. místo všech českých ministerstev. Jenže v zabezpečení budovy na Mariánském náměstí, kde mají kanceláře primátor, radní, zastupitelé a další úředníci, mají podle odborných analýz vážné nedostatky. Na paternoster se chodí vozit turisté a v prostorách se dokonce potulují bezdomovci.
30.11.2019 06:05 |

podobné články

Hlavní hvězda Bábovek Lenka Vlasáková: Mejdan na lavičce uprostřed Václaváku!

 
Jako malé holky! Bára Poláková (36) a Lenka Vlasáková (48) se na premiéře filmu Bábovky náramně bavily ve výtahu páternoster. Kdyby se pražská Lucerna nezavírala, jezdí nahoru a dolů ještě doteď. Pro Vlasákovou tím ale noc ještě nekončila. Udělala si svůj mejdan na lavičce.
25.09.2020 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Lenka Vlasáková (166 článků) , Barbora Poláková (292 článků)