Článek

MHMP: Jednání Zastupitelstva hl. m. Prahy a jednotlivých výborů se budou konat v omezeném režimu

 
Ve čtvrtek 10. září 2020 se uskuteční 19. jednání Zastupitelstva hlavního města Prahy. Vzhledem k opatřením ministerstva zdravotnictví a Hygienické stanice hl. m. Prahy se bude jednání konat v omezeném režimu, zároveň žádáme veřejnost a média, aby využila možnosti sledování online přenosu na stránkách www.praha.eu. Opatření se dotknou také návštěv veřejnosti na jednáních výborů Zastupitelstva hl. m. Prahy.
08.09.2020 18:55 |

podobné články

Podobné články

MHMP: Jednání pražských zastupitelů se uskuteční v upraveném režimu

 
Následující 15. zasedání Zastupitelstva hl. m. Prahy, které je řádně svoláno na 19. března 2020, se bude konat v upraveném režimu. Důvodem je situace kolem koronaviru, která vyžaduje přísná hygienická opatření v souvislosti s nákazou a dalším šířením v hlavním městě Praze. Jednání bude tradičně přenášeno online, proto hlavní město žádá veřejnost i další účastníky, aby ideálně zůstali doma a využili možnosti sledování tohoto přenosu.
19.03.2020 10:35 |

podobné články

Národní knihovna obnoví poskytování služeb v omezeném režimu

 
Národní knihovna začne opět poskytovat své služby od pondělí 4. 5. 2020, avšak ve značně omezeném režimu. Uživatelé a čtenáři Národní knihovny budou moci realizovat pouze absenční výpůjčky, prodloužení registrací a nové registrace. Upravená bude také otevírací doba. Studovny zatím zůstanou zavřené.
01.05.2020 07:40 |

podobné články

Nouza (TOP 09): Stropnický dělá vše pro to, aby stavba metra D nebyla zahájena

 
Na základě včerejšího jednání výboru pro dopravu ZHMP se pražská TOP 09 domnívá, že předseda výboru pro dopravu Matěj Stropnický (SZ) dělá vše pro to, aby výstavba metra D nebyla zahájena. Matěj Stropnický v rámci včerejšího jednání výboru pro dopravu jako jeho předseda nerespektoval pravidla jednání výboru, nenechal hlasovat návrhy jednotlivých členů výboru a důsledkem toho bylo, že výbor k výstavbě metra D nepřijal žádné usnesení.
17.05.2017 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Stropnický (507 článků)

Zoo Praha se probouzí k životu: V omezeném režimu, během první hodiny přišlo 200 lidí

 
Měsíc a půl nevkročila do Zoo Praha ani noha návštěvníka. V pondělí se ale její brány se zmírněním koronavirových opatření otevřely! V omezeném režimu - vnitřní pavilony a expozice zůstávají lidem nepřístupné. A je vidět, že se Pražané na zvířata už těšili, během první hodiny jich zoo navštívily dvě stovky. Ještě před otevřením v zoo slavnostně pokřtili nedávno narozeného tapíra čabrakového.
27.04.2020 11:30 |

podobné články

MHMP: Jednání pražských zastupitelů sledujte raději online

 
17. zasedání Zastupitelstva hl. m. Prahy ve čtvrtek 21. května se bude konat v upraveném režimu. Důvodem jsou pokračující mimořádná opatření v souvislosti s epidemií nemoci COVID-19. Vzhledem k tomu, že jednání bude tradičně přenášeno online, hlavní město žádá veřejnost i zástupce médií, aby využili možnosti sledování tohoto přenosu.
19.05.2020 16:30 |

podobné články

MHMP: Informace k jednání zastupitelstva dne 12. listopadu 2020

 
Magistrát hl. m Prahy upozorňuje na mimořádná opatření v souvislosti s 21. jednáním Zastupitelstva hlavního města Prahy, které se koná ve čtvrtek 12. listopadu 2020 ve Velkém jednacím sále Nové radnice. Zasedání je veřejné a začíná v 8:30 hodin. Doporučujeme využít ke sledování jednání pražských zastupitelů online přenos na portálu praha.eu.
10.11.2020 11:00 |

podobné články

Největší nemocnice v Brně čelí útoku hackerů: Funguje v omezeném režimu

 
Fakultní nemocnice Brno čelí kybernetickému útoku, nefungují tam počítače! Nemocnice zastavila veškeré operace i přípravy na ně, mimo provoz jsou kromě počítačů i další přístroje. Pacienti byli ráno převáženi do jiných zařízení. Týká se to i Dětské nemocnice a porodnice. Akutní operace v Bohunicích budou nakonec fungovat i v omezeném provozu, který potrvá několik dní.
13.03.2020 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20902 článků) , Jaroslav Šmíd (86 článků)

Je znovu otevřeno. Restaurace, obchody i muzea vítají návštěvníky, i když v omezeném režimu

 
Od čtvrtka mohou být otevřeny veškeré obchody i zábavní služby, jako muzea a galerie. Provozovatelé se na znovuotevření opravdu těšili a vítají každého návštěvníka. Návštěvy muzeí i restaurací jsou sice v omezeném počtu a s ochrannými pomůckami, lidé to ale velmi vítají.
03.12.2020 16:10 |

podobné články

MHMP: Dnešní jednání pražského zastupitelstva se neuskuteční

 
Čtvrteční jednání Zastupitelstva hlavního města Prahy svolané na 18. června 2020 se neuskuteční z právních důvodů.
18.06.2020 09:20 |

podobné články

MHMP: Praha zpracuje Strategii rozvoje bydlení v hlavním městě

 
Rada hl. m. Prahy pověřila Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy zpracováním Strategie rozvoje bydlení na území hlavního města Prahy. Na přípravě tohoto koncepčního dokumentu, který dlouhodobě Praze chybí, budou spolupracovat I. náměstek primátora Petr Hlaváček a radní Hana Kordová Marvanová, dále radní Milena Johnová a Adam Zábranský a také předseda výboru pro bydlení pražského zastupitelstva Pavel Zelenka.
22.01.2020 07:41 |

podobné články

Osobnosti: Petr Zelenka (125 článků) , Petr Adam (95 článků) , Petr Rada (258 článků) , Petr Korda (18 článků) , Petr Pavel (720 článků) , Adam Adam (158 článků) , Adam Adam (158 článků)

V čele sněmovního výboru pro bezpečnost bude „překvapivě“ John

 
AKTUALIZACE Překvapení v čele sněmovních výborů? Tak to rozhodně ne. V čele sněmovního výboru pro obranu bude totiž nově Jan Vidím z ODS a v čele výboru bezpečnostního bude předseda VV a exministr vnitra Radek John. Přitom o tom, že budou právě oni šéfové těchto výborů, které vznikly rozdělením výboru branně-bezpečnostního, se již několik dní vědělo a ParlamentníListy.cz psaly o tom již minulý týden jako první. A nakonec dnes poslanci Vidíma a Johna do čela skutečně zvolili.
14.12.2011 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2467 článků) , Jan Vidím (74 článků)

Hrvol (Severočeši Most): Vyzýváme k rezignaci na mandát člena zastupitelstva. Jmenovitě...

 
Hnutí Severočeši Most s ohledem na události z posledních dní, které se týkaly korupční kauzy uplácení člena Zastupitelstva města Mostu, vyzývá zástupce politických stran ANO 2011, KSČM a SMM, kteří se přímo podíleli na tomto nepřípustném jednání, tzn. zastupitele Adolfa Sigmunda (KSČM), Jana Syrového (SMM) a Ing. Jana Schillera (ANO 2011) a rovněž i organizátory celé této akce z jednotlivých poslaneckých klubů KSČM, SMM a ANO 2011, aby ihned rezignovali na svůj mandát člena Zastupitelstva města Mostu.
23.09.2015 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Syrový (2 články)

Veřejný ochránce práv: Ve věznicích jsou povoleny návštěvy v omezeném rozsahu

 
V souvislosti s rozvolňováním protipandemických opatření se na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 15. 5. 2020 ve vazebních věznicích, věznicích a v ústavech pro výkon zabezpečovací detence znovu umožnily návštěvy, nicméně zatím pouze v omezeném rozsahu. Od 18. 5. 2020 může být vězněná osoba v rámci jedné návštěvy navštívena pouze jedním návštěvníkem.
10.06.2020 13:30 |

podobné články

Hulinský (ČSSD): Startují ostrá jednání o rozpočtu Prahy

 
Deváté zasedání finančního výboru Zastupitelstva hlavního města Prahy má na programu pět bodů: Přípravu rozpočtu na rok 2012, financování Dopravního podniku hlavního města Prahy, odpisový plán příspěvkových organizací na rok 2012, informace o vytvoření a zahájení činnosti komise pracující na střednědobém investičním výhledu a harmonogram a program jednání finančního výboru na zbytek roku 2011.
28.10.2011 19:15 |

podobné články

Petice: Interpelace pro obnovu Mariánského sloupu

 
Interpelace občanů pro obnovu Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí proti zmatečnému usnesení Zastupitelstva MHMP odebrat souhlas MHMP
10.11.2017 15:15 |

podobné články

Předsedové výborů pro dopravu Prahy a Středočechů jednali o spolupráci

 
Na pracovním jednání se v pondělí sešel předseda výboru dopravy Zastupitelstva hl. m. Prahy Petr Hána s předsedkyní výboru pro dopravu Středočeského kraje Miloslavou Vlkovou.
10.05.2011 08:25 |

podobné články

STAN zřejmě neuspěje s návrhem na veřejná jednání výborů

 
Hnutí STAN zřejmě neuspěje s návrhem, aby jednání výborů středočeského zastupitelstva byla veřejná. Návrh změny jednacího řádu dnes krajští radní odmítli zařadit na program příštího zasedání zastupitelstva. ČTK to dnes bez dalších podrobností řekla Helena Frintová z krajského úřadu.
06.04.2018 17:45 |

podobné články

Tři a půl roku vyřizovat věc, která je selským rozumem jednoznačná... Exministr Blažek se rozpálil v ČT. Kvůli kauze Čapí hnízdo

 
Bývalá ministryně spravedlnosti a místopředsedkyně sněmovního ústavně-právního výboru Helena Válková (za ANO), bývalý ministr spravedlnosti a místopředseda sněmovního ústavně-právního výboru Pavel Blažek (ODS), člen sněmovního ústavně-právního výboru a místopředseda sněmovního rozpočtového výboru Jan Hrnčíř (SPD) a člen sněmovního ústavně-právního výboru a sněmovního výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj Dominik Feri (TOP 09). Tito čtyři hosté hovořili o aktuální politické situaci v pořadu Otázky Václava Moravce. Mimo jiné se bavili i o stavu justice či o důvěře ve spravedlnost a ve vymahatelnost práva.
08.12.2019 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (566 článků) , Helena Válková (432 článků) , Dominik Feri (120 článků) , Jan Blažek (46 článků) , Pavel Hrnčíř (4 články)

Tři a půl roku vyřizovat věc, která je selským rozumem jednoznačná... Exministr Blažek se rozpálil v ČT. Kvůli kauze Čapí hnízdo

 
Bývalá ministryně spravedlnosti a místopředsedkyně sněmovního ústavně-právního výboru Helena Válková (za ANO), bývalý ministr spravedlnosti a místopředseda sněmovního ústavně-právního výboru Pavel Blažek (ODS), člen sněmovního ústavně-právního výboru a místopředseda sněmovního rozpočtového výboru Jan Hrnčíř (SPD) a člen sněmovního ústavně-právního výboru a sněmovního výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj Dominik Feri (TOP 09). Tito čtyři hosté hovořili o aktuální politické situaci v pořadu Otázky Václava Moravce. Mimo jiné se bavili i o stavu justice či o důvěře ve spravedlnost a ve vymahatelnost práva.
09.12.2019 03:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (566 článků) , Helena Válková (432 článků) , Dominik Feri (120 článků) , Jan Blažek (46 článků) , Pavel Hrnčíř (4 články)