Článek

MHMP: Hlavní město podpoří návrat Pražanů do ulic metropole novou kampaní Moje město – Objevuj Prahu

 
Pražský magistrát společně s metropolitním Hitradiem City zahájil novou kampaň k podpoře restaurací a kulturního života v Praze.
07.10.2021 18:55 |

podobné články

Podobné články

„Chceme město po pandemii rozhýbat.“ Nová kampaň má vyhnat Pražany z bytů do poloprázdných ulic

 
Hlavní město podpořilo další projekt, který má za cíl pomoci podnikatelům zasaženým pandemií koronaviru. Přestože v létě se do Prahy turisté částečně vrátili, klesla podle vedení města spotřeba v cestovním ruchu o více než tři čtvrtiny. Nová kampaň nazvaná Moje město - Objevuj Prahu má skrze internetový portál vytvořit katalog zážitků, různých podniků nebo památek, který má vylákat do ulic města hlavně domácí návštěvníky i Pražany.
07.10.2021 15:10 |

podobné články

VIDEO: Tisíce Pražanů vyšly do ulic! Metropole se proměnila k nepoznání díky Zažít město jinak

 
Tisíce Pražanů vyrazily v sobotu 15. září do ulic. Tam je už potřinácté vylákal festival Zažít město jinak, který oživil veřejné prostranství více než sta míst české metropole. Zatímco některá zákoutí vypadala komorně, do jiných proudily davy a ulicí se dalo projít jen s notnou dávkou trpělivosti. Smích a nadšené klábosení však nechybělo nikde.
15.09.2018 19:55 |

podobné články

MHMP: Dvě třetiny Pražanů mají stále zájem nechat se očkovat

 
Hlavní město si nechalo agenturou STEM zpracovat výzkum, který se soustředil na několik důležitých aspektů spojených s?koronavirovou krizí a očkováním. Podle výzkumu stále roste počet Pražanů, kteří se chtějí nechat naočkovat, konkrétně se jedná o 67 % lidí. Pozitivní je také fakt, že většina obyvatel Prahy zvládá krizi v?ekonomickém i psychickém ohledu stabilně a nadále se neobává o ztrátu zaměstnání. Ekonomické dopady nicméně zasáhly nejvíce živnostníky a podnikatele, činnost však ukončilo za loňský rok méně podniků než v?roce 2019, tedy před krizí.
01.06.2021 20:30 |

podobné články

Fischer (Pro Prahu): Přišel čas, aby Prahu řídili ti, kteří ji znají

 
„Starostové Pro Prahu je kandidátka hnutí Pro Prahu, která shromáždila ve svých řadách na 15 starostů městských částí Prahy, a to velkých i malých. Jsou to starostové, kteří své MČ řídí minimálně dvě volební období. Vzhledem k tomu, jak je špatně řízeno hlavní město, přišel čas, kdy by Prahu měli řídit Pražané, kteří Prahu znají," říká Karel Fischer, lídr kandidátky.
25.09.2018 22:15 |

podobné články

Vtípek se sexy Nikolou

 
Byl jeden manžel který nenáviděl kočku své ženy, a tak se rozhodl, že nejlepší bude, když se kočka "ztratí". Vzal jí do auta a odvezl 20 ulic od domu, tam jí vyložil z auta a spokojeně odjíždí domů. Když se vrátí, kočka pokojně sedí před dveřmi svého domu. Nervózní manžel zopakoval operaci, ale tentokrát jí odvezl 40 ulic od domova. Když se vrátí, kočka opět sedí spokojeně u dveří. To už manžela dopálilo, chytil kočku a vezl jí 10 ulic v pravo, dalších 15 ulic rovně a 12 ulic doleva a potom 35 ulic na sever, vyhodil kočku a říká:
11.11.2013 06:21 |

podobné články

MHMP: Více než polovina Pražanů věří, že odložením k popelnici věc získá nový domov

 
Až 53 % Pražanů se chce nepotřebných věcí zbavit rychle, spíše než čekat na odvoz prostřednictvím velkoobjemových kontejnerů, služby hlavního města Prahy. Vyplývá to z průzkumu mezi Pražany, který spadá pod společný projekt Magistrátu hlavního města Prahy a inovační společnosti IdeaSense.
18.11.2020 14:25 |

podobné články

Do ulic metropole vyjelo sedm desítek sypačů. Silnice jsou mokré a sjízdné

 
V neděli brzy ráno vyrazilo do ulic metropole kvůli sněhu 70 sypačů. Zatímco tyto vozy se staraly o hlavní dopravní tahy, další desítky strojů na úklid vyrazily do ostatních ulic na území Prahy. Probíhá také ruční úklid.
21.01.2018 10:25 |

podobné články

Snižování zadlužení: Připravme se na 6 hubených let

 
Nadměrné zadlužení... každý týden se objevují zprávy o nových předlužených zemích v potížích. Bude muset následovat snižování zadlužení. Jak? Pravděpodobně "utahováním opasků". Na únosnou mez by zadlužení mělo klesnout až za 6 let...
05.03.2010 10:05 |

podobné články

Dům inspirovaný terénem

 
Výstižněji ani nemohli autoři tuto stavbu pojmenovat. Je totiž domem hned několika zlomů. Na první pohled zaujmou dva největší – půdorys zalomený ve tvaru písmena L a zvýšení střechy nad společenskou zónou. Určují nejen architektonickou podstatu moderní stavby, ale mají pozitivní vliv také na pohodlí jejích obyvatel. Zlomy se v akcentech objevují i v celém interiéru.
02.07.2012 00:00 |

podobné články

První školní den Prahu nezaskočil. Jak vypadala metropole z dopravní ústředny?

 
Hlavní město čekal na začátku září každoroční test: návrat školáků a studentů do lavic. Nárůst dopravní zátěže Blesk.cz monitoroval přímo na hlavní dopravní řídící ústředně, kterou obsluhují různé pražské dopravní organizace včetně Technické správy komunikací (TSK) nebo policie. Praha navzdory stávajícím omezením na silnicích zatěžkávací zkoušku zvládla. Až na několik menších situací k žádným závažným mimořádným událostem v ulicích metropole nedošlo.
04.09.2017 12:25 |

podobné články

Starostové pro Prahu jsou paraziti, zlobí se Gazdík a hrozí ústavní stížností. Podlé a zoufalé, reaguje protistrana

 
Starostové a nezávislí mají další problém s názvem hnutí Starostové pro Prahu a podávají stížnost k Ústavnímu soudu. Koalice STAN s TOP 09, která bude o své hlasy bojovat pod názvem Spojené síly pro Prahu, se ohrazuje proti rozhodnutí městského soudu, který pustil kandidátku hnutí Pro Prahu, která jde do voleb s názvem Starostové pro Prahu, dokonce o nich hovoří jako o parazitech. Starostům pro Prahu přitom soud již dříve dal za pravdu, že její název je nezaměnitelný s názvem stěžujícího subjektu, kterým je spojená kandidátka TOP 09 a Starostové (STAN).
21.09.2018 13:50 |

podobné články

8 milionů předmětů ve sbírce?! Muzeu Prahy chybí prostory. Chce postavit novou budovu, starou uzavřou opravy

 
Vedení Muzea hlavního města Prahy (MHMP) by chtělo na Těšnově postavit novou budovu a umístit v ní archeologické muzeum. Důvodem je nedostatek místa v současných prostorách muzea, uvedla jeho ředitelka Zuzana Strnadová. Zda a kdy by budova vznikla, zatím není jasné. MHMP má přes milion exponátů a většina jsou archeologické památky. Stará budova se navíc v červnu kvůli rekonstrukci na dva roky uzavře. Muzeum v úterý zahájilo výstavu věnující se nové budově na Těšnově.
18.02.2020 15:05 |

podobné články

MHMP: Hlavní město se opět připojilo k Movemberu

 
I v letošním listopadu se hlavní město připojí k celosvětové kampani Movember. Ta podporuje zdraví mužů a prevenci rakoviny varlat či prostaty.
26.10.2021 14:30 |

podobné články

Urážka Pražanů, uplácení. Krutý obraz stoleté ČSSD. Fendrych se zhrozil nad kampaní Landovského

 
Pražská ČSSD se svým mladým kandidátem na primátora Jakubem Landovským rozjela předvolební kampaň do komunálu. A podle komentátora Martina Fendrycha její klíčové slovo zní „jasně“. „Podobně jako měl Babiš dříve své slavné PROSTĚ, ČSSD má místo prostě JASNĚ. Kampaň je akorát urážka Pražanů,“ rozepsal se na serveru Aktuálně.cz komentátor, podle kterého po čtyřech letech obhospodařování Prahy už se přece ví, že ono „prostě“ znamená vůbec ne, nikdy a nemáme na to.
28.08.2018 19:35 |

podobné články

MHMP: Týden sportu zdarma potěšil 25 tisíc Pražanů. Ocenili i kluziště na Letné

 
Pražané stylově zakončili rok, v němž byla metropole Evropským hlavním městem sportu, a naplno využili projektu Týden sportu zdarma. Ten proběhl na pražských sportovištích už poosmé a přilákal přes 25 tisíc obyvatel. Rekordní byl i počet zapojených sportovišť – své brány otevřelo 111.
12.01.2017 22:30 |

podobné články

MHMP: Zpravodaj k očkování míří do schránek Pražanů

 
Magistrát hl. m. Prahy v těchto dnech rozesílá všem obyvatelům metropole speciální zpravodaj s aktuálními informacemi k očkování proti onemocnění covid-19. Cílem je doručit skutečně všem Pražanům objektivní a ověřené informace o očkování.
09.04.2021 18:00 |

podobné články

V tunelu metra, ve Strahovském tunelu a dalších úkrytech: Kde a kolik Pražanů by se před válkou schovalo?

 
V metru, ve Strahovském tunelu nebo v 741 menších stálých úkrytech. Tam všude by se mohli schovat Pražané v případě války. Z materiálu výboru pro bezpečnost pražského zastupitelstva vyplývá, že do těchto míst metropole by se před nebezpečím ukrylo celkem 492.000 lidí, což je zhruba 40 procent Pražanů. Ostatní by museli využít například menší úkryty pod bytovými domy.
12.12.2018 23:20 |

podobné články

MHMP: Praha podpoří uspořádání dějepisné soutěže, v níž se utkají gymnazisté z celého Česka i Slovenska

 
Již 29. ročník Dějepisné soutěže studentů gymnázií České a Slovenské republiky se v průběhu letošního roku uskuteční v Praze a v jednotlivých krajích. Hlavní město finančně podpoří její pořádání částkou 75 tisíc korun.
28.04.2021 18:05 |

podobné články

MHMP: O kluziště na Letné je stále větší zájem. Jen v prosinci ho navštívilo 44 tisíc lidí

 
Kluziště pro veřejnost, které hlavní město tradičně zřizuje na Letné, navštívilo jen za prosinec skoro 44 tisíc Pražanů včetně 230 školních skupin. Veřejné kluziště mohou lidé využít až do 24. února zcela zdarma. Těšit se mohou také na speciální valentýnskou akci.
07.01.2019 19:25 |

podobné články