Článek

MHMP: Hlavní město otevřelo ve Smíchovské SPŠ první coworkingové centrum pro technologické a podnikatelské startupy

 
Ve čtvrtek 7. října 2021 se na pražském Smíchově konalo slavnostní otevření coworkingového centra Next Zone, a to při příležitosti 120. výročí od založení Smíchovské SPŠ a gymnázia. Nově vzniklé centrum je unikátní svým technologickým zázemím pro startupy a celou komunitu.
09.10.2021 20:45 |

podobné články

Podobné články

ČEZ: SPŠ v Ostrově již zná své letošní novodobé Prokopy Diviše

 
Motivační program Prokopa Diviše pro školní rok 2020/21, který pro studenty elektrooborů z partnerských škol Skupiny ČEZ již popáté vyhlásila ČEZ Distribuce, má v případě SPŠ Ostrov již své vítěze. Devět nejlepších z prvního až třetího ročníku studia oboru elektrotechnika si tak převzalo diplomy a symbolické šeky s částkami 16, 11, 7 tisíc korun. SPŠ Ostrov se přitom zapojila do motivačního programu již popáté.
23.06.2021 21:05 |

podobné články

MŠMT: Ministryně Valachová navštíví v úterý 23. února SPŠ Na Třebešíně

 
Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová jednala v pátek s ředitelem SPŠ Na Třebešíně v Praze Františkem Bártlem, s náměstkem pražské primátorky pro oblast školství Petrem Dolínkem (zástupce zřizovatele SPŠ Na Třebešíně), ústředním školním inspektorem Tomášem Zatloukalem a generálním inspektorem Státního úřadu inspekce práce Rudolfem Hahnem. Tématem byl vážný případ šikany na této střední škole, kterou ministryně příští týden navštíví.
20.02.2016 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Zatloukal (9 článků)

Šimral (Piráti): Smíchovská škola vybuduje nové studentské coworkingové centrum

 
Rada hl. m. Prahy schválila veřejnou zakázku Smíchovské střední průmyslové školy a gymnázia na vybudování haly pro praktickou výuku. Po dokončení investice v roce 2022 hala pomůže i studentským startupům.
02.02.2021 10:30 |

podobné články

Hlavní partneři budou nadále podporovat nové startupy ve Zlínském kraji

 
Hlavní partneři budou nadále podporovat nové startupy ve Zlínském kraji. V říjnu odstartuje další ročník soutěže Můj první milion
10.09.2014 14:40 |

podobné články

Průzkum: Sedmdesát osm procent podniků se cítí ohroženo digitálními startupy

 
Sedmdesát osm procent podniků se podle nového průzkumu domnívá, že digitální startupy jsou nebo budou hrozbou pro jejich organizaci. Tento fenomén podněcuje inovativní společnosti k rozvoji, který dále urychluje úpadek soupeřů. Téměř polovina (45 %) dotazovaných globálních podniků se obává, že je v příštích třech až pěti letech může převálcovat konkurence startupů zrozených v digitálním prostředí.
26.10.2016 13:05 |

podobné články

Povodňová pohotovost v Praze: Vltava klesá. Město znovu otevřelo náplavky i vrata na Čertovce, přívozy jezdí

 
Na řadě míst Česka způsobil nepřetržitý déšť posledních dní velké komplikace. Problémům s velkou vodou se nevyhnulo ani hlavní město, kde od noci na sobotu trval až do nedělního večera první povodňový stupeň, tedy bdělost. Město už v pátek preventivně uzavřelo náplavky i protipovodňová vrata na Čertovce. Hladina Vltavy začala v neděli klesat, mezi osmou a devátou večer se dostala pod první stupeň povodňové aktivity, město proto už v pondělí ve 12 náplavky i vrata na Čertovce znovu otevřelo. Obnovil se také provoz některých přívozů.
14.05.2021 13:35 |

podobné články

ČEZ Distribuce: SPŠ Kladno již zná své letošní novodobé Prokopy Diviše

 
Motivační program Prokopa Diviše pro školní rok 2020/21, který pro studenty elektrooborů z partnerských škol Skupiny ČEZ již popáté vyhlásila ČEZ Distribuce má v případě SPŠ a VOŠ Kladno již své vítěze.
08.06.2021 22:15 |

podobné články

Legendární česká kapela truchlí: Největší fanoušek (†33) SPS náhle zemřel

 
Obrovská tragédie zasáhla legendární českou punkovou kapelu SPS (Snížená pracovní schopnost). Její největší fanoušek Adam P. (†33), který byl znám pod přezdívkou Medvěd, náhle zemřel. Skupina to oznámila na sociální síti.
06.06.2018 16:45 |

podobné články

Legendární kapela SPS se loučí s kamarádem Petrem (†41): Pankáč tělem i duší podlehl zákeřné nemoci

 
Hudebníci z punkové kapely SPS oznámili svým fanouškům velmi smutnou novinu. V pondělí totiž jejich věrný fanoušek, kamarád a kolega Petr P. (†41) prohrál svůj boj s vážnou nemocí.
18.12.2019 12:25 |

podobné články

Nové možnosti pro bezdomovce v Praze: Otevře se loď Janus, město vybuduje i azylový dům pro ženy

 
Hlavní město letos plánuje spustit provoz další lodi pro lidi bez domova Janus, změnit nevyužívanou část domova pro seniory na Zahradním Městě v pobytové centrum Armády spásy pro starší a nemocné a vybudovat menší azylový dům pro ženy bez přístřeší, informoval v pátek mluvčí města Vít Hofman. Město podle informací magistrátu v poslední době otevřelo tři menší zařízení a chce služby pro bezdomovce decentralizovat. Velké centrum U Bulhara dlouhodobě kritizuje Praha 1.
14.05.2021 15:50 |

podobné články

Začíná mezinárodní soutěž pro startupy. Natoč se a pošli své video

 
Houstone, startujeme! Od dnešního dne se mladé podnikatelské projekty mohou zapojit do mezinárodní soutěže v Česku, Polsku a Maďarsku pod názvem „Houstone, máme startup!“ Účastníci dostanou šanci udělat zásadní krok pro své podnikání, jsou pro ně připravené workshopy a pro vítěze hlavní ceny, které jim pomohou k raketovému startu na třech východoevropských trzích.
03.03.2015 17:36 |

podobné články

Boom sdílených kanceláří pokračuje v Brně centrem Clubco

 
Koronavirová pandemie zahýbala v posledním roce a půl s celým světem a nejinak je tomu také v budoucnosti kancelářských budov. Čím dál víc se pracuje z home office a tím pádem velké společnosti nepotřebují držet rozsáhlé prostory v kancelářských budovách. Na tuto vlnu naskočil také český průmyslový developer CTP, který v tomto týdnu otevřel v Brně moderní coworkingové centrum Clubco.
31.05.2021 19:30 |

podobné články

Česká Lípa: Centrum textilního tisku se otevřelo veřejnosti

 
Město Česká Lípa dnes poprvé otevřelo Centrum textilního tisku, které bude provozovat jeho příspěvková organizace Lipý Česká Lípa.
18.02.2011 20:30 |

podobné články

Česko otevřelo honorární konzulát v Jeruzalémě. Jeho šéf podniká u Teplic

 
Česko otevřelo slibovaný honorární konzulát v Jeruzalémě. Ceremoniál, kterým byla oficiálně zahájena činnost úřadu, se konal v úterý odpoledne. Honorárním konzulem zde bude izraelský podnikatel v českými kořeny Dan Propper. Svůj hlavní přínos pro vzájemné vztahy vidí zejména v byznysu, řekl. V roli konzula totiž může pomoci zprostředkovat kontakty s významnými osobnostmi izraelské podnikatelské sféry a chce také podporovat investice v České republice.
29.05.2018 18:05 |

podobné články

Český rozhlas má nové technologické centrum

 
Český rozhlas má k dispozici nové špičkové technologické centrum. Rozhlasoví technici dokončili v uplynulých dnech výměnu technologie hlavního přepojovače zvukových linek ve studiové budově v Praze.
07.12.2015 16:11 |

podobné články

Technologické centrum a Český statistický úřad představily nové statistiky a analýzy o výzkumu, vývoji a inovacích

 
I letos se spojily Technologické centrum AV ČR a Český statistický úřad, aby uspořádaly odborný seminář. Jeho tématem byly výzkumné a inovační aktivity podniků a spolupráce uvnitř inovačního systému.
18.04.2016 09:45 |

podobné články

TA ČR: Spolu s Izraelem podporujeme české startupy v oblasti sociálních inovací

 
Velvyslanectví Státu Izrael v České republice pořádá soutěž, která je zaměřena na inovativními začínající firmy, které mají podnikatelský záměr se společenským přínosem. Vítěz soutěže vyhrává zpáteční letenku a pobyt v Izraeli. Letošní hodnocení český inovativních projektů se uskutečnilo 28. července 2017 za podpory Technologické agentury ČR (TA ČR).
30.07.2017 19:50 |

podobné články

TA ČR: S Izraelem podporujeme české startupy v oblasti sociálních inovací

 
Velvyslanectví Státu Izrael v České republice pořádá soutěž, která je zaměřena na inovativními začínající firmy, které mají podnikatelský záměr se společenským přínosem. Vítěz soutěže vyhrává zpáteční letenku a pobyt v Izraeli. Letošní hodnocení český inovativních projektů se uskutečnilo 28. července 2017 za podpory Technologické agentury ČR (TA ČR).
30.07.2017 19:55 |

podobné články

CzechInvest: Nízké povědomí o startupovém investování brzdí českou ekonomiku

 
V České republice vznikají kvalitní technologické startupy. Mnoho slibných projektů skončí už v rané fázi proto, že se jim nepodaří najít tzv. andělského investora. Člověka, který poskytne finanční kapitál a své zkušenosti.
25.02.2020 07:40 |

podobné články