Článek

Mezi železničáři se zvedla vlna solidarity se zraněnými kolegy

 
Nevídaná vlna solidarity se zvedla nejenom mezi železničáři se zraněnými kolegy z čelního střetu dvou osobních vlaků u Perninku na Karlovarsku, při které v úterý odpoledne zemřeli dva cestující a dalších čtyřiadvacet lidí bylo zraněno.
11.07.2020 13:30 |

podobné články

Podobné články

Obrovská vlna solidarity po nehodě v Perninku: Lidé podpořili zraněného Milana, Petra i Janu

 
Čelní srážka dvou vlaků u Perninku si vyžádala dva životy a 24 zraněných. Žlutý motorák, který zůstal po střetu zdemolovaný, hasiči odvezli k likvidaci. Mezi lidmi se zvedla vlna solidarity! Zraněným železničářům, kteří se ocitli v těžké situaci, za krátký čas poslali statisíce!
19.07.2020 14:45 |

podobné články

Armáda ČR: Kalendář Vojenského fondu solidarity může díky vám pomáhat

 
V prostorech Písecké brány v Praze 6 se uskutečnil slavnostní křest kalendáře pro rok 2019 Vojenského fondu solidarity. Ten vznikl z vítězných fotografií soutěže, kterou Vojenský fond solidarity vyhlásil před půl rokem a zúčastnili se ho vojáci a zaměstnanci resortu obrany. Kalendář společně pokřtili předsedkyně Vojenského fondu solidarity brigádní generálka Lenka Šmerdová a generální ředitel českého a slovenského zastoupení firmy Opel Pavel Šilha.
02.12.2018 18:40 |

podobné články

Nevídaná vlna solidarity: Nadace vybrala za den 100 milionů korun

 
Přírodní katastrofa na jižní Moravě zvedla nevídanou vlnu solidarity s oběťmi a postiženými obcemi. Na pomoc občanům postiženým řáděním tornáda na Břeclavsku a Hodonínsku lidé prostřednictvím několika sbírek během pár hodin poslali desítky milionů korun. Částky přitom raketově stoupají. Odpoledne lidé přispívali tempem přes 10 milionů za hodinu. Jen jedna z nadací vybrala za den 100 milionů korun.
25.06.2021 12:50 |

podobné články

Rodina Petra a jeho dětí při povodních přišla o mámu Hanku: Lidé pro ně vyhlásili sbírku

 
Hana V. (†48) se stala obětí tragických povodní na Olomoucku. Osudným jí byl jinak neškodný potok Dražůvka, který se neuvěřitelně rozvodnil. O ženu tak přišel policista Petr a jeho dvě děti ztratily mámu. Nezůstali v tom ale sami. Po tragické události se mezi Petrovými kolegy, policisty, zvedla vlna solidarity!
19.06.2020 21:40 |

podobné články

Kovář František Kundera (31): Dílnu mu zničil požár!

 
Požár připravil uměleckého kováře Františka Kunderu (31) z Lipinky na Šumpersku o dílnu. Mezi jeho kolegy se zvedla obrovská vlna solidarity. V aukci vykoupili jeho hotové výrobky, díky čemuž má nyní prostředky na novou dílnu.
12.09.2020 05:20 |

podobné články

Obří závěj u Chomutova musí železničáři prokopat ručně, trojice lokomotiv nepomohla

 
Ačkoliv počasí v posledních dnech odkazuje spíše k blížícímu se jaru, zima o sobě stále dává vědět. Své by mohli vyprávět železničáři, kteří odklízejí místy i více než dvoumetrové závěje, které blokují trať mezi Chomutovem a Vejprty. Na masu sněhu museli nastoupit ručně, neboť frézy si se sněhovým příkrovem neporadily.
23.02.2012 15:35 |

podobné články

Při požáru shořely tatrovky za miliony: Majitele muzea dojala nebývalá vlna solidarity

 
Plameny požáru v muzeu Tatra 111 v Dobříči zničily téměř vše. Díky hasičům se ale velkou část sbírky podařilo zachránit. Muzeum se nyní snaží jeho majitel znovu postavit na nohy. Pomáhá mu při tom i veřejnost, nebývalá vlna solidarity pro něj byla překvapující.
16.05.2020 14:15 |

podobné články

Sotva přežili koronavirus, tak je vykradli. Podnik v Praze na Vinohradech zachránila desetikorunová výzva

 
Obrovská vlna solidarity! Skupinku mladých lidí, kteří spoluvlastní oblíbený bar na pražských Vinohradech - Barcelounoc, k tomu ještě hudební klub nebo malou vinotéku, srazil na kolena koronavirus. V minulých měsících kvůli epidemii museli úplně zavřít a doteď je jejich provoz značně omezený. Nedávno je ještě k tomu k vykradli a chvíli to vypadalo, že z toho se už jen tak nevzpamatují. Nakonec je zachránila vlna solidarity jejich fanoušků.
30.06.2020 06:15 |

podobné články

Vlna solidarity pro Moravu: Kam posílat peníze? A jak si o pomoc říct. Návod pro postižené

 
Lidé i firmy už během včerejška začali posílat peněžní dary na odstraňování škod po extrémně silných bouřích a krupobití na jižní Moravě. Sbírku vyhlásila například Nadace Via prostřednictvím portálu Darujme, peníze bude shromažďovat také Diecézní charita Brno. Vlna solidarity s těmi, kterým tornádo často vzalo vše, je obrovská. Mimo finanční pomoci lidé nabízejí také materiální pomoc jako ubytování, oblečení a dobrovolnickou práci, organizují se hlavně na sociálních sítích. Jihomoravský kraj spustil krizovou linku.
25.06.2021 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Kam Kam (420 článků)

17. září 1989: Železničáři hazardují se životy!

 
Tak takovýhle výsledek prověrek ukázněnosti a plnění pracovních nároků nikdo asi nečekal. Železničáři místo obsluhy vlaků sledovali v práci televizi a popíjeli alkohol!
17.09.2009 04:30 |

podobné články

Den stávky odborů trávili někteří železničáři na golfu

 
Mezinárodní golfový turnaj železničářů se hraje v Poděbradech. Své zastoupení tady mají i čeští železničáři, z nichž však většina během čtvrtka stávkuje a protestuje proti vládním reformám.
16.06.2011 11:45 |

podobné články

Někteří železničáři stávkují po svém. Hrají golf

 
V den stávky hrají železničáři golf. Jde o záměr nebo náhodu? Jedná se o prestižní sportovní akci, která se koná jednou za čtyři roky. ČR patří k jedné ze zemí, která přispěla k založení železničářské golfové tradice.
16.06.2011 13:15 |

podobné články

Železničáři objevili v Brně v kolejišti lidské tělo! Trať je uzavřena

 
V Brně na kolejišti nalezli železničáři v sobotu lidské tělo. Příčiny úmrtí a pohlaví mrtvého není známo. Trať, která patří k vedlejším úsekům je uzavřena.
29.11.2014 17:45 |

podobné články

Studénkou už mohou projíždět vlaky. Želežničáři uvolnili dvě koleje

 
Místem, kde se ve středu ráno ve Studénce na Novojičínsku srazilo pendolino s kamionem, už mohou projíždět vlaky. Železničáři ve 21:25 zprůjezdnili jednu kolej, do půlnoci pak druhou. Nehodu pak dále komentoval ministr dopravy Dan Ťok.
23.07.2015 01:20 |

podobné články

Stanici v Bořím lese chtěli železničáři zbourat: Nadšenci ji odkoupí a opraví

 
Zániku zřejmě ujde železniční stanice Boří les u Břeclavi. Železničáři ji sice vyřadili a chtěli zdemolovat, místní jsou ale proti. Chtějí ji na své náklady opravit a využít při jízdách historického vláčku z Břeclavi do Lednice.
27.03.2021 09:25 |

podobné články

Armáda ČR: Fotografie kalendáře Vojenského fondu solidarity pomohou těm, kteří to skutečně potřebují

 
Ve středu 27. listopadu se uskutečnil v prostorech Písecké brány v Praze 6 slavnostní křest kalendáře Vojenského fondu solidarity pro rok 2020. Zúčastnili se ho předsedkyně Vojenského fondu solidarity brigádní generálka Lenka Šmerdová, ředitel Vojenské zdravotní pojišťovny Josef Diessl, herec Ondřej Vetchý a mezi čestnými hosty nechyběl ani válečný veterán generálmajor Miloslav Masopust a další významní hosté.
27.11.2019 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Vetchý (280 článků) , Josef Masopust (26 článků)

Armáda ČR: Fotografie kalendáře Vojenského fondu solidarity pomohou těm, kteří to skutečně potřebují

 
Ve středu 27. listopadu se uskutečnil v prostorech Písecké brány v Praze 6 slavnostní křest kalendáře Vojenského fondu solidarity pro rok 2020. Zúčastnili se ho předsedkyně Vojenského fondu solidarity brigádní generálka Lenka Šmerdová, ředitel Vojenské zdravotní pojišťovny Josef Diessl, herec Ondřej Vetchý a mezi čestnými hosty nechyběl ani válečný veterán generálmajor Miloslav Masopust a další významní hosté.
28.11.2019 03:10 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Vetchý (280 článků) , Josef Masopust (26 článků)

V Thajsku zabíjely bomby: Mezi zraněnými jsou turisté

 
Nová série explozí dnes zasáhla turistická letoviska na jihu Thajska, kde výbuchy nastražené trhaviny zabíjely už ve čtvrtek. Celkem od čtvrtka zahynuli nejméně čtyři lidé, desítky dalších utrpěly zranění. Mezi zraněnými jsou i zahraniční turisté, podle dosavadních informací českého ministerstva zahraničí však mezi oběťmi nebyli žádní Češi. K útokům se nikdo nepřihlásil, podle spekulací může jít o projevy nesouhlasu s nynějším vojenským režimem v zemi.
15.08.2016 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Chin Chu (1 článek)

Tragédie ve Frenštátě: Lidé si oběti neštěstí vzali k sobě domů

 
Obrovská vlna solidarity se zvedla mezi obyvateli Frenštátu pod Radhoštěm. Obyvatelé z domu, v jehož troskách po výbuchu plynu zemřelo nejméně pět lidí, včetně tří dětí, našlo dočasný domov u soucítících obyvatel městečka.
18.02.2013 13:15 |

podobné články