Článek

Mezi úhlavními nepřáteli Babišem a Hřibem pomalu tají ledy

 
Po téměř dvouletých sporech mezi primátorem Zdeňkem Hřibem (Piráti) a premiérem Andrejem Babišem (ANO) ohledně směny majetku došlo ve čtvrtek k první dílčí dohodě. Po mnoha mediálních přestřelkách se politici ve čtvrtek dopoledne společně se zástupci vedení Prahy sešli a našli shodu.
16.07.2020 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21808 článků)
Podobné články

Robbie Williams soutěží s Garym Barlowem v dietě

 
Zpěváci Robbie Williams a Gary Barlow byli řadu let úhlavními nepřáteli. Teď jsou z nich ale výborní kamarádi, které prý spojuje více než členství ve skupině Take That. Právě kvůli této hudební skupině a chystanému turné musejí oba zhubnout. A aby si proces zpříjemnili a motivovali se vzájemně, odstartovali společně hubnoucí závody.
22.03.2011 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Robbie Williams (557 článků) , Gary Barlow (44 článků)

Čas nezastavíte... Vinnetou propaguje naslouchátka!

 
Před necelými padesáti lety byli Pierre Brice (82) a Mario Adorf (81) úhlavními nepřáteli – samozřejmě jen na televizních obrazovkách.
30.09.2011 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Mario Adorf (2 články) , Pierre Brice (51 článků)

Terminátoři po 25 letech: Arnold si vyfotil selfie s úhlavním nepřítelem

 
Ve filmu Teminátor 2: Den zúčtování byli úhlavními nepřáteli. Jeden z nich ztvárnil kyborga, který se snaží ochránit budoucího vůdce lidského povstání proti robotům, zatímco ten druhý mu šel po kovovém krku. Po 25 letech od natáčení se Arnold Schwarzenegger a Robert Patrick opět setkali a zavzpomínali na staré časy.
05.12.2015 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Arnold Schwarzenegger (628 článků) , Robert Patrick (4 články) , Robert Patrick (3 články)

Nora Mojsejová Kabrhelová: „Drinkování“ končí, jsem vdaná, mám morální hodnoty

 
Nora Mojsejová (58) se nedávno stala paní Kabrhelovou. Jejím manželem se během tajného obřadu stal František Kabrhel (40) alias Versače – přitom to není tak dlouho, kdy byli tihle dva úhlavními nepřáteli! Podle Nory bude tahle překvapivá dvojka spořádaným manželským párem. A to natolik, že končí všechny pijatiky i randění se zajíčky...
16.01.2017 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Nora Mojsejová (248 článků)

Drsný konflikt mezi Hřibem a Udženijou: Nazvala ho „vidlákem ze Slavičína“ a skoro mu dala facku

 
Dlouhé hodiny jednání na zastupitelstvu hlavního města Prahy se mohou někdy pořádně vyhrotit. Minulý čtvrtek se vyostřil konflikt mezi primátorem Zdeňkem Hřibem (Piráti) a předsedkyní zastupitelského klubu ODS Alexandrou Udženijou. Musela se prý hodně přemáhat, aby primátorovi nedala facku.
27.05.2020 18:25 |

podobné články

Bárta: Strana poctivých a strana nepoctivých

 
Dalo by se dlouho hovořit o tom, co je v koaliční smlouvě, co v oné koaliční smlouvě není naplňováno. Nicméně, zde dnes je zapotřebí hlasovat o tom, jestli důvěra vládě bude, nebo nebude. A já na závěr si dovolím jen citát z druhé poloviny 17. století francouzského moralisty Jeana de La Bruyere: "Žít s nepřáteli jako kdyby se jednalo o to, zda jednou budou našimi přáteli, a žít s přáteli jako by se mohli stát našimi nepřáteli, to není ani v povaze nenávisti, ani v pravidlech přátelství. Není to zásada morální, ale je to zásada politická.
28.04.2012 08:00 |

podobné články

Hudečkovy lži a paktování se s nepřáteli TOP 09 muselo skončit, prohlásil Vávra

 
Vlastní rezignace byla jediný způsob, jak přimět k rezignaci i Tomáše Hudečka, vysvětluje situaci v pražské TOP 09 její nyní už bývalý předseda Jiří Vávra. Pražský primátor Hudeček se prý paktoval s nepřáteli strany a kontinuálně lhal. Rozbroje ve straně ale vyvolaly další odchody z TOP 09. Opouští ji pražská radní Eva Vorlíčková i bývalý guvernér ČNB Zdeněk Tůma.
15.10.2014 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Tůma (85 článků) , Tomáš Hudeček (668 článků)

Nářez. Novotný laškoval s Hřibem, odmítl post primátora a chtěl 50 milionů od Prahy. A je toho víc. Kongres ODS, Pospíšil, Kubera

 
Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) se tentokrát se svou talkshow Kobereček vydal do pražských Řeporyjí, kde jeho hostem nebyl nikdo jiný než tamní starosta Pavel Novotný (ODS), jenž budí svým působením na české politické scéně, ale i v zahraničí silné kontroverze. Témata byla vskutku různorodá, bavili se o UFO, které v této městské části způsobuje mizení starých vraků aut. Novotný se také vyjádřil k úmrtí šéfa Senátu Jaroslava Kubery. A s Hřibem se společně pak domluvili na procházce Prahou či návštěvě zastupitelstva.
21.01.2020 22:16 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1143 článků) , Pavel Novotný (1115 článků) , Pavel Pospíšil (60 článků) , Pavel Kubera (45 článků)

Na 150 plavců se účastnilo soutěže Branické ledy. Voda měla 1,9 stupně Celsia

 
Ve Vltavě v Praze dnes soutěžilo 153 otužilců. Již podesáté se tam konala soutěž Branické ledy. Nejdelší tisícimetrovou trať jako první zdolal Petr Tomášek z I. plaveckého klubu otužilců (I.PKO) Praha a v patách mu byla Iveta Nováková z Pardubic. O něco kratší 750metrovou trať jako první zdolala Eliška Novotná, která na stejné trati zvítězila i loni 26. prosince na Memoriálu Alfreda Nikodéma.
04.02.2012 16:15 |

podobné články

Bojovník proti korupci Janeček k Rathovi: Ledy se začínají hýbat, to je dobré

 
Zprávou úterního dne je nepochybně zadržení a obvinění středočeského hejtmana Davida Ratha (ČSSD). Ačkoli názory veřejnosti i politiků se různí, pravdou je, že pro bojovníky proti korupci je to jednoznačně dobrý signál. „Ledy se začínají hýbat,“ pochvaluje si například Karel Janeček z Nadačního fondu proti korupci.
15.05.2012 20:15 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4585 článků) , Karel Janeček (387 článků)

Pohnuly se ledy. Ale u Ratha skončit nesmíme, říká Peake

 
V Otázkách Václava Moravce se střetli předseda ČSSD Bohuslav Sobotka a vicepremiérka Karolína Peake (LIDEM). Probírali hlavně kauzu Davida Ratha a boj s korupcí. Podle Peake odhalení Ratha znamená, že se začínají hýbat ledy.
20.05.2012 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9561 článků) , David Rath (4585 článků) , Karolína Peake (1614 článků)

Čuník René ze Svatby prolomil ledy: Nevěstu Petru si usmířil originálním způsobem

 
Nová reality show Svatba na první pohled se stala u diváků velmi oblíbenou. Ve třetím díle na sebe veškerou pozornost strhla Petra, která se ihned po obřadu se sympaťákem Reném rozbrečela. S ženichem očividně nebyla spokojená. Nyní se ale zdá, že se blýská na lepší časy. Novomanželský páreček prolomil ledy.
13.11.2020 13:16 |

podobné články

Hřib osočil Babiše: Kvůli Letňanům blokuje směny majetku města a státu

 
Dopisování mezi pražským primátorem Zdeňkem Hřibem (Piráti) a premiérem Andrejem Babišem (ANO) pokračuje. Tentokrát Hřib premiéra vyzval, aby dal Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) pokyn k uskutečnění už dříve domluvených majetkových směn mezi státem a hlavním městem. Jedná se o směny areálů škol a sportovišť za hasičské zbrojnice, policejní služebny a další nemovitosti v majetku města. Hřib v dopisu píše, že Babiš tyto už připravené transakce zastavil kvůli pozemkům v Letňanech, kde chce premiér postavit areál pro úředníky a s městem se mu nedaří najít shodu. Babiš žádá, aby mu primátor odpověděl na dopisy k vládní čtvrti.
28.11.2019 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21808 článků)

Jiří Paroubek: Kutilové na pražské radnici

 
Jak se zdá, podle zpráv médií, konečně se přiblížilo uzavření dohody mezi pražským primátorem Hřibem a premiérem Babišem, respektive mezi pražskou radnicí a vládou, pokud jde o financování vnitřního městského okruhu (anebo jeho podstatné části) ze státního rozpočtu.
23.07.2020 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4056 článků)

Milan Štěch varuje spolustraníky, kteří by chtěli do koalice s Babišem: Podívejte se, jak dopadli majitelé Kosteleckých uzenin

 
ROZHOVOR S Andrejem Babišem (ANO) do vlády v žádném případě, říká předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD). „Protože se v politice chová jako v byznysu, nesnese vedle sebe žádného partnera. Takže když někdo říká, že by to mohl s Andrejem Babišem umět, tak neví, o čem hovoří. Mám podezření, že lidi, kteří nekoukají na tyto doložitelné věci a chtějí s ním jít do koalice, to dělají z nějakých zištných důvodů,“ prohlásil Štěch, protože je přesvědčen, že sociální demokracii by vstup do vlády s Andrejem Babišem uškodil.
17.02.2018 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21808 článků) , Milan Štěch (772 článků)

Porotkyni X Factoru Sisu Sklovskou vykradli, když s manželem spali: 1,3 milionu a dar od prezidenta jsou v háji!

 
Slovenská diva Sisa Sklovská (50) zažila noční můru, kterou by nepřála ani svému úhlavními nepříteli. Zatímco s manželem Jurajem Lelkesem (64) spokojeně spali, zloději jim vykrádali luxusní vilu. Ukradli cennosti za 1 352 300 Kč.
05.04.2016 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Sisa Sklovská (146 článků)

Co tížilo Stellu Zázvorkovou (†83) před smrtí? Vykašlala se na nejlepší kamarádku!

 
Dlouho spolu hrály na jedné divadelní scéně, dokonce bydlely v jednom domě. Stella Zázvorková (†83) a legendární prvorepubliková hvězda Nataša Gollová (†76) byly "úhlavními přítelkyněmi" - přesto Zázvorková v posledních dvou letech života, kdy Gollová dožívala v domově důchodců, za kamarádkou zašla jen jednou jedinkrát...
11.10.2018 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Stella Zázvorková (46 článků) , Nataša Gollová (35 článků)

Hřib poslal Babišovi návrh memoranda o spolupráci. Ta premiérovi ze strany Prahy dlouhodobě vadí

 
Prakticky od komunálních voleb v roce 2018, kdy v Praze neuspělo hnutí ANO a naopak do čelných příček se posunuli Piráti, panuje mezi primátorem Zdeňkem Hřibem (Piráti) a Andrejem Babišem (ANO) určité napětí. K němu nepřispěly ani neshody ohledně vládní čtvrti v Letňanech nebo dohady v oblasti zdravotní péče. Určitým krokem k lepšímu vzájemnému porozumění by se tak mohl stát návrh memoranda o vzájemné spolupráci, který primátor premiérovi poslal.
15.05.2020 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21808 článků)

Hřib navrhuje Babišovi: Takto spolu nyní budou Praha a stát jednat

 
Mezi premiérem Andrejem Babišem (ANO) a pražským primátorem Zdeňkem Hřibem (Piráti) nikdy nepanovaly právě nejideálnější vztahy. Pánové sváděli slovní bitvy např. kvůli nové vládní čtvrti v Letňanech, kterou Babiš vehementně prosazoval a Hřib se tomuto projektu stejně vehementně stavěl na odpor. Teď by se ale situace mohla změnit.
15.05.2020 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21808 článků)