Článek

Mezi „Bidenovými ženami“ to vře. Viceprezidentka si stěžuje, že ji Bílý dům přehlíží

 
Mezi dvěma nejdůležitějšími ženami vlády prezidenta Spojených států Joea Bidena – jeho manželkou Jill a viceprezidentkou Kamalou Harrisovou, podle několika zákulisních zdrojů panuje napětí. O vypjaté situaci hovoří i report, který tento týden publikovala stanice CNN, zpráva je založena na výpovědích téměř 30 současných i bývalých zaměstnanců Harrisové. Viceprezidentka se ze strany Bílého domu cítí přehlížena, uvedl list The Sun.
18.11.2021 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (626 článků)
Podobné články

Viceprezidentka Harrisová v běhu: Kondičku trénuje na schodech, diplomacii u oběda

 
První viceprezidentka v historii Spojených států Kamala Harrisová (56) se od lednové inaugurace nezastavila. Stejně jako prezident Joe Biden se ihned vrhla do práce, začala se také vzdělávat na poli diplomacie a je možné, že už myslí na vlastní prezidentskou kandidaturu. Ve svém nabitém programu si ale politička vždycky najde čas na svého manžela Douga Emhoffa (56), viceprezidentka a druhý gentleman spolu každé ráno chodí běhat. Energické Harrisové mnohdy nestačí ani její ochranka, uvedl magazín Women's Health.
12.02.2021 05:55 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (626 článků)

Adam (Úsvit): Bilý dům se rozhodl?

 
Bílý dům oznamuje, Bílý dům se neptá. Bílý dům si opět bude chtít dělat to, co se mu zlíbí. Spojenci to budou muset podpořit
04.06.2014 11:30 |

podobné články

Bílý dům potvrdil, že Obama v Praze stráví dva dny

 
Bílý dům potvrdil, že americký prezident Barack Obama v Česku příští týden stráví dva dny. Ze Spojených států odletí podepsat do Prahy novou americko-ruskou smlouvu o omezení jaderných zbraní ve středu večer místního času, do České republiky by měl přicestovat ve čtvrtek ráno SELČ. Zpět do USA odletí v pátek. Vyplývá to z prezidentova plánu na příští týden, který zveřejnil v pátek před půlnocí SELČ Bílý dům.
03.04.2010 00:50 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2500 článků)

Soud v USA chce zprávu psychiatra v kauze střelce na Bílý dům

 
Mladý Američan obviněný ze střelby na Bílý dům dnes poprvé stanul před soudem. Jednadvacetiletý Oscar Ramiro Ortega-Hernandez je obžalován z pokusu o atentát na prezidenta, kterého se měl dopustit v polovině listopadu ve Washingtonu střelbou na Bílý dům.
22.11.2011 08:20 |

podobné články

Bílý dům navrhl jako velvyslance v Česku Stephena Kinga. Trumpová post odmítla

 
Jako nového amerického velvyslance v Česku navrhl Bílý dům podnikatele z Wisconsinu Stephena (Steva) Kinga. Spolu s dalšími jmény nominovaných na velvyslanecké posty v jiných zemích to v pondělí oznámil Bílý dům. Nominace ještě musí potvrdit americký Senát, informovala v noci na dnešek agentura AP.
11.07.2017 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Stephen King (112 článků)

Bílý dům navrhl jako velvyslance v ČR podnikatele Stephena Kinga

 
Jako nového amerického velvyslance v Česku navrhl Bílý dům podnikatele z Wisconsinu Stephena (Steva) Kinga. Spolu s dalšími jmény nominovaných na velvyslanecké posty v jiných zemích to v pondělí oznámil Bílý dům. Nominace ještě musí potvrdit americký Senát, informovala v noci na dnešek agentura AP.
11.07.2017 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Stephen King (112 článků)

Ivana velvyslankyní v Česku nebude. Bílý dům navrhl podnikatele Kinga

 
Jako nového amerického velvyslance v Česku navrhl Bílý dům podnikatele z Wisconsinu Stephena (Steva) Kinga. Spolu s dalšími jmény nominovaných na velvyslanecké posty v jiných zemích to v pondělí oznámil Bílý dům. Nominace ještě musí potvrdit americký Senát. 
11.07.2017 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Stephen King (112 článků)

Politici se chovají k podnikatelům jako k parazitům. Dvacet procent času stráví věcmi pro úřady, udeřila viceprezidentka zaměstnavatelů

 
Ve středeční Kauze dne na Rádiu Impuls přivítala moderátorka Zuzana Bubílková viceprezidentku Hospodářské komory ČR Irenu Bartoňovou Pálkovou. Položila jí jednoduchou otázku. Chová se vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD), Andreje Babiše (ANO) a Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL) k podnikatelům jako k parazitům? Raději se podívejte sami, jak pozvaná viceprezidentka odpověděla...
29.03.2017 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Bubílková (205 článků) , Andrej Babiš (23829 článků) , Pavel Bělobrádek (1636 článků)

Harrisová si ve Francii utrhla ostudu? Lidi pobouřil falešný přízvuk. Macron ji ani nepolíbil

 
Viceprezidentka Spojených států Kamala Harrisová tento týden zavítala do Francie, kde jednala s prezidentem Emmanuel Macronem, který ji uvítal v Elysejském paláci. Macron je známý svou srdnatostí a tím, že své hosty rád zdraví dvěma polibky na tvář, jak u Francouzů bývá zvykem. Jeho polibky s americkým exprezidentem jsou dobře známé, Harrisové však nabídl pouze potřesení rukou, snad ve strachu z covidu-19, nebo aby vyjádřil, jak moc ho rozčílil spor kvůli ponorkám. Státníci se dohodli na spolupráci, což mluví o úspěšné návštěvě, viceprezidentka má však na svědomí několik faux pas, uvedl list Daily Mail.
11.11.2021 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (546 článků)

Hospodářská komora: Trh práce má strukturální problémy, vláda ale přehlíží potřeby zaměstnavatelů a nemá koncepci

 
Vláda na své zítřejší schůzi projedná mimo jiné Aktualizaci Strategie politiky zaměstnanosti do roku 2020. Hospodářská komora vládě vytýká, že aktualizuje staré strategie, ve kterých přehlíží potřeby zaměstnavatelů, tudíž nebude možné řešit ani strukturální problémy trhu práce. Apeluje na vládu, aby se tímto koncepčním dokumentem nezdržovala a zahájila práce na novém, do jehož tvorby zapojí i zaměstnavatele.
30.01.2018 16:25 |

podobné články

Senátorka Hubáčková: Riziko znečištění pitné vody existuje. Ministerstvo přehlíží důležité posudky

 
Starostové Hodonínska upozorňují na to, že Ministerstvo životního prostředí (MŽP) přehlíží důležité posudky hodnotící dopady těžby štěrkopísku.
13.06.2018 06:40 |

podobné články

Osmiletá černošská dívka zavražděna bojovníky za práva černochů. Starostka zuří, může jí to zkazit ambice na Bílý dům

 
Hnutí Black lives matter čelí problému. V Atlantě byla v sobotu davem demonstrantů zabita osmiletá černošská dívka v autě. „Bojujeme s nepřítelem uvnitř, když se navzájem střílíme na našich ulicích. Zabili jste dítě. Nebyl tu pouze jeden střelec, byli nejméně dva střelci. Osmileté dítě… Pokud chcete, aby nás lidi brali vážně a nechcete přijít o toto hnutí, pak nesmíme navzájem prohrát. Musí to skončit,“ urgovala starostka Atlanty za demokraty a možná viceprezidentka USA Keisha Bottomsová. „Na černých životech záleží? Zabili jste svoji vlastní. Zabili jste osmiletou dívku. Nic nikomu z vás neudělala. Chtěla se pouze dostat domů za svoji sestřenicí. To je vše, co chtěla,“ bědoval otec zavražděné dívky.
06.07.2020 17:25 |

podobné články

Mezi policií a Šlachtou to zase vře: Nechápu, proč na mě útočí, brání se bývalý detektiv

 
Když Robert Šlachta hrozil, že odejde od policie, pokud se uskuteční její reorganizace, policejní prezident Tomáš Tuhý a jeho podřízení tvrdili, že policie nestojí na jednom člověku a jestli Šlachta chce jít, ať si jde. Teď se ale karta obrací a policie si stěžuje, že jí Šlachta přetahuje lidi k Celní správě. Sám Šlachta nechápe, na co si policie stěžuje.
04.08.2017 08:55 |

podobné články

V Bidenově vládě mohou být i jeho rivalové. A přivede první ministryni obrany v dějinách USA?

 
Nově zvolený prezident Joe Biden převezme vedení Spojených států až 20. ledna, přípravy na tento krok včetně sestavování nového kabinetu už jsou ovšem v plném proudu. Biden mimo jiné avizoval, že už v pondělí oznámí složení expertní skupiny pro boj proti koronaviru. Podle webů jako je například server Politico jsou mezi potenciálními členy jeho administrativy i prominentní demokratičtí senátoři Bernie Sanders a Elizabeth Warrenová. Oba byli Bidenovými soupeři ve stranických primárkách před prezidentskoou volbou.
11.11.2020 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Bernie Sanders (49 článků) , Joe Biden (626 článků) , Elizabeth Sanders (3 články)

Aktivistka Greta zapochybovala nad Bidenovými sliby. Jak to vidí její čeští kolegové?

 
Švédská environmentální aktivistka Greta Thunbergová (18) ve čtvrtek pomluví od 16 hodin před americkým Kongresem, aby se vyjádřila k plánům prezidenta Joea Bidena, který chce ve Spojených státech snížit emise skleníkových plynů či zrušit dotace fosilních paliv. Na Den Země začal dvoudenní virtuální klimatický summit, na kterém kromě Bidena a Thunbergové vystoupí nespočet dalších osobností včetně 40 světových lídrů, papeže Františka či podnikatelů Billa Gatese a Michaela Bloomberga. Účast přislíbili i ruský a čínský prezident Vladimir Putin a Si Ťin-pching, což mnohé aktivisty překvapilo. Je prý nevídané, že jsou lídři těchto velmocí otevření debatě o klimatických změnách. Blesk Zprávy společně s českou větví mezinárodního hnutí Fridays for Future inspirovaného pátečními klimatickými stávkami Thunbergové sledují výstup švédské aktivistky.
22.04.2021 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Bill Gates (205 článků) , Vladimir Putin (3690 článků) , Michael Bloomberg (37 článků) , Joe Biden (626 článků) , Michael Michael (1747 článků)

Alžběta II. pozvala po summitu G7 Bidenovy na čaj. Oblékla růžové šaty, Jill blankytný kostým

 
Britská královna Alžběta II. (95) na závěr summitu skupiny sedmi velkých světových ekonomik G7 přivítala na zámku Windsor amerického prezidenta Joea Bidena a jeho manželku Jill a společně si dali čaj. Královna se s Bidenovými setkala již v pátek večer na recepci pro představitele skupiny G7 a jejich partnery.
13.06.2021 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (626 článků)

Bílý dům vyhrožuje Moskvě kvůli krymskému referendu tvrdými sankcemi

 
Spojené státy se řadí mezi ty západní země, které rezolutně nesouhlasí s krymským referendem. Jak již avizovaly, výsledek pro ně nebude legitimní. Toto stanovisko zopakovaly i dnes po skončení plebiscitu. Bílý dům Moskvě pohrozil sankcemi.
16.03.2014 22:30 |

podobné články

Bílý dům nezveřejní e-maily Clintonové a Obamy

 
Americký Bílý dům nezveřejní e-mailovou korespondenci mezi prezidentem Barackem Obamou a někdejší ministryní zahraničí Hillary Clintonovou.
31.10.2015 06:01 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2500 článků)

Milionům Američanů hrozí vystěhování. Bílý dům nestihl „vyřešit“ klíčové opatření

 
Milionům amerických rodin, které kvůli krizi způsobené pandemií nedokázaly měsíce platit nájem, hrozí od pondělka vystěhování. Kongres a Bílý dům se totiž nedokázaly dohodnout na prodloužení moratoria, díky němuž nemohli být nájemníci v USA od loňského září vyhozeni z domova. Podle amerických médií stojí za situací poměrně nevídaný rozpor mezi administrativou demokrata Joea Bidena a jeho spolustraníky v Kongresu, kterým se nepodařilo na poslední chvíli dosáhnout kýžené dohody.
31.07.2021 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (626 článků)