Článek

Mexická chřipka: První případy hlásí Japonsko a Austrálie

 
O prvních svých občanech nakažených novým typem chřipky v sobotu informovalo Japonsko a Austrálie. V Japonsku jsou tři nemocní muži, v Austrálii jedna žena.
09.05.2009 07:50 |

podobné články

Podobné články

Název prasečí chřipka mizí, přichází nová či mexická chřipka

 
Čeští komunisté se ve středu připojili ke státům a institucím, které brojí proti používání názvu prasečí chřipka pro nemoc, kterou vyvolává kmen viru A/H1N1. Navrhuje název mexická chřipka. Důvodem podle KSČM je to, že název by mohl v lidech vyvolat hysterii, snížit konzumaci vepřového a potažmo způsobit problémy chovatelům prasat.
29.04.2009 13:01 |

podobné články

Medik radí - 10. díl - Chřipka a ledová čísla

 
Víte, že chřipka je jednou z nejnakažlivějších nemocí vůbec? Chřipka může být dokonce i smrtelné onemocnění?Co to chřipka vlastně je? A co vše o ní víte? Čtěte dál a znásobte své znalosti o této nemoci. Chřipka je závažné onemocnění respiračního systému postihující celou vnímavou populaci. Její výskyt je datován již od středověku. Tehdy, ale nebyl výskyt tak velký(malá populace). V současnosti však již můžeme sledovat výskyt skutečné chřipky, nikoliv jiných viróz, které jsou často mylně laiky za chřipku vydávány. Pro chřipku je typický náhlý výskyt, který postihuje dsopělé i děti. Postihuje celé skupiny, vesnice a města, všichni mají stejné potíže. Typický je náhlý začátek, 18-48hodin po nákaze, s prudkým vzestupem teplot 38-41° C, zimnice, malátnost, bolest kloubů a svalů, výrazná bolest hlavy a suchý dráždivý kašel. Zásadně se v této fázi neobjevuje rýma! Chřipka sice může probíhat nekomplikovaně, ale u dětí a starých osob se komplikace objevují. Jsou to různé pneumonie, střevní potíže nebo záněty průdušek. Ty vyvolávají dýchací potíže. Může také dojít k otoku plic a zhoršení oběhových funkcí. Na následné bakteriální záněty plic a oběhové komplikace starší nemocní i umírají. (V ČR se jedná zhruba o 1000 úmrtí ročně). Rovněž tak může dojít i k postižení srdečního svalu či postižení mozku virem. Často se jedná i o poruchy krevní srážlivosti. Chřipku proto nemůžeme považovat za banální onemocnění. Zvláště pak u dětí a starších osob. -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
08.09.2009 07:20 |

podobné články

Japonsko musí ukončit lov velryb

 
Mazinárodní soudní dvůr OSN v Haagu rozhodl, že Japonsko musí prozatím ukončit lov velryb v oblasti Antarktidy. Povolení lovit tyto mořské savce má Tokio pouze kvůli vědeckým účelům, což se však podle OSN neděje. Japonsko se rozhodlo závěr mezinárodního soudu respektovat a podřídilo se tak závazku na zákaz komerčního lovu velryb, který podepsalo dříve. Žalobu na východoasijský stát podala Austrálie už před čtyřmi lety.
31.03.2014 15:35 |

podobné články

Rýma, zarudlé oči, kašel... Letní chřipka není chřipka!

 
I nyní, v panujícím teplém počasí, nás může přepadnout horečka, ucpaný nos, bolesti celého těla, zkrátka něco jako chřipka. Snad pro podobnost příznaků s tou opravdovou se pro takové obtíže vžilo označení »letní chřipka«. O skutečnou chřipku se však nejedná.
05.06.2014 05:15 |

podobné články

Ničivé jako tsunami: Japonsko pustoší silné záplavy

 
Japonsko postihly záplavy, které jsou skoro stejně ničivé jako tsunami. Sto tisíc lidí na útěku před nemilosrdným živlem, desítky nezvěstných, pobořené domy a Japonsko už hlásí i první mrtvé. Voda si vzala tři lidské životy, ale smutná bilance zřejmě bude nakonec vyšší.
11.09.2015 14:05 |

podobné články

Prasečí chřipka je 59 km od ČR! První případy ve Vídni a v Regensburgu!

 
Prasečí chřipka je za dveřmi! Jen 59 kilometrů od ČR! Německo  totiž potvrdilo svůj první případ nákazy. Objevila se v sousedním Bavorsku ve městě Regensburgu, což je jen kousek od českých hranic. Další případ hlasí i Vídeň.
29.04.2009 10:55 |

podobné články

Austrálie podala žalobu k mezinárodnímu soudu kvůli lovu velryb

 
Austrálie podala žalobu k Mezinárodnímu soudnímu dvoru (ICJ) s cílem zcela ukončit lov velryb, který v antarktických vodách provádí Japonsko v rámci svého výzkumného programu. Ten je podle mínění Austrálie jen zástěrkou komerčního lovu.
01.06.2010 10:20 |

podobné články

Mexická chřipka: První úmrtí ve střední Evropě!

 
První obětí mexické chřipky ve střední Evropě se stal muž (41) z Maďarska, který na nákazu zemřel ve středu!  V Česku byly potvrzeny další tři případy prasečí chřipky, celkem už 32.
22.07.2009 16:50 |

podobné články

Prasečí chřipka je u hranic ČR! V Německu už jsou tři nakažení!

 
Prasečí chřipka je za dveřmi! Jen 59 kilometrů od ČR! Německo totiž potvrdilo už tři případy nákazy, z toho dva v nedalekém Bavorsku, třetí se objevil v Hamburku. Další případ hlasí i Vídeň.
29.04.2009 13:00 |

podobné články

Prasečí chřipka v Česku: Nakažený je pilot z Prahy!

 
AKTUALIZUJEME (17:43) Potvrzeno! Mexická (prasečí) chřipka dorazila do České republiky. Nakažený virem prasečí chřipky je pilot ČSA (29), který virus si přivezl z New Yorku.
25.05.2009 15:05 |

podobné články

WHO: Mexická chřipka zabila ve světě 1462 lidí

 
Takzvaná prasečí chřipka dosud podle Světové zdravotnické organizace (WHO) usmrtila 1462 lidí, ale v některých zemích jižní polokoule lze už konstatovat pokles onemocnění virem A(H1N1).
11.08.2009 15:05 |

podobné články

Mexická chřipka už zabila v Evropě přes 100 lidí

 
Prasečí chřipka v Evropě dosud připravila o život 105 lidí. Vyplývá to z aktuálních údajů, které zveřejnilo Evropské centrum pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) ve Stockholmu.
01.09.2009 15:50 |

podobné články

Japonsko zasáhlo silné zemětřesení: Tokio hlásí zraněné!

 
Hlavní město Japonsko se dnes otřásalo v základech. Zasáhlo ho totiž silné zemětřesení o síle 6,0 stupně Richterovy škály. Tokio hlásí 17 zraněných, větší hmotné škody nejsou hlášeny.
05.05.2014 08:40 |

podobné články

Letní chřipka může zkazit celou dovolenou. Jak se jí vyhnout?

 
Pokud je období, kdy hrozí výrazně vyšší výskyt chřipek, je to určitě konec léta a začátek podzimu. Důvod je jasný, a to především výrazné změny teplot, na které není naše tělo připraveno. Podobným změnám ho ale můžeme vystavit také během léta. Ačkoliv na první pohled se může zdát, že teploty jsou neustále vysoké, není tomu tak. Roli totiž hraje hlavně prostředí, v jakém se pohybujeme. Pojďme se společně podívat na možná rizika, stejně jako na prevenci, která se v tomto směru rozhodně vyplatí. Kdy může letní chřipka naplno udeřit? Jak jsme již zmínili, hlavním rizikem je výrazné střídání teplot, které působí na naše tělo. A protože léto je doba dovolených, velmi často střídáme horké venkovní pláže s chladem hotelových pokojů, kde nám naplno běží klimatizace. Rozdíly, které musí naše tělo snášet, mohou být i 10 – 15 stupňů Celsia. A na to samozřejmě není připraveno, což se může projevit startem chřipkového onemocnění. Podobné to ale nemusí být nutně jenom na dovolené. Příkladem může být kombinace horkého venkovního vzduchu a puštěné klimatizace v našem voze. Podobné teplotní šoky nás v létě čekají také v klimatizovaných kancelářích, nebo různých veřejných prostorách jako jsou obchody či restaurace. Dalo by se tedy říci, že problémy nás čekají na každém kroku. Jak teplotní změny zmírnit? Pojďme se podívat na možnosti toho, jak daná rizika minimalizovat. Nejjednodušší cestou je samozřejmě postupné ochlazování. V případě klimatizace tedy teplotu regulujeme velmi pozvolna a pomalu. V případě, že toto nemáme ve svých rukou, bychom neměli zapomínat na teplejší oblečení. Hodit se může třeba lehký svetřík, nebo alespoň šál, který použijeme na oblast ramen. Stejně tak je dobré chránit také oblast našich ledvin. Do nejchladnějších prostor bychom rozhodně neměli nevstupovat ihned, ale nechat své tělo nejprve lehce aklimatizovat. Zajímavým faktem je i to, že mnoho lidí se chřipkou nakazí i po návratu z dovolené. I v tomto případě je může... Čtěte více Příspěvek Letní chřipka může zkazit celou dovolenou. Jak se jí vyhnout? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
03.07.2015 08:56 |

podobné články

Prasečí chřipka je 59 kilometrů od Česka! První případy ve Vídni a v Regensburgu!

 
Německo potvrdilo svůj první případ nákazy tzv. prasečí chřipkou. Objevil se ve spolkové zemi Bavorsko. Zprávu přinesla agentura DPA. Chřipka udeřila také nejspíš i v Rakousku.
29.04.2009 10:00 |

podobné články

Prasečí chřipka je 59 km od Česka! První případy ve Vídni a v Regensburgu!

 
Německo potvrdilo svůj první případ nákazy tzv. prasečí chřipkou. Objevila se ve spolkové zemi Bavorsko. Zprávu přinesla agentura DPA. Chřipka udeřila také v Rakousku!
29.04.2009 10:20 |

podobné články

Prasečí chřipka je 59 km od Česka! První potvrzené případy ve Vídni a v Regensburgu!

 
Německo potvrdilo svůj první případ nákazy tzv. prasečí chřipkou. Objevila se ve spolkové zemi Bavorsko. Zprávu přinesla agentura DPA. Chřipka udeřila také v Rakousku!
29.04.2009 10:35 |

podobné články

Virus zika je v Evropě. První případy hlásí Dánové a Britové

 
Dánsko ve středu nahlásilo první evropský případ nákazy virem, který nenávratně poškozuje mozky novorozenců. Další případy hlásí i Velká Británie, Spojené státy a Kostarika. Všichni nemocní se nakazili při pobytu v Jižní Americe. 
27.01.2016 10:10 |

podobné články

WHO: Neříkejte prasečí chřipka, ale chřipka A(H1N1)

 
46 nových případů chřipky, pro níž Světová zdravotnická organizace (WHO) oficiálně zavedla název "chřipka A(H1N1), bylo potvrzeno ve čtvrtek v Mexiku.
01.05.2009 08:25 |

podobné články