Článek

Metro Želivského čeká zhruba tříletá oprava. Stanice nebude přístupná pouze při výměně eskalátorů

 
Další na paškál, co se oprav a rekonstrukcí v síti stanic pražského metra týče, bude zřejmě Želivského. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) plánuje jednak rekonstrukci celé stanice, jednak výměnu pohyblivých schodů a také zřízení bezbariérového přístupu. Aktuálně se shání firma, která by veškeré práce za zhruba 95 milionů vykonala.
17.07.2020 17:20 |

podobné články

Podobné články

Do stanice Karlovo náměstí jen jedním vchodem: Začala výměna eskalátorů

 
Stanice po stanici pražského metra se postupně ale účelně rekonstruuje a modernizuje. Po Andělu či Palmovce přebírá pomyslnou štafetu stanice Karlovo náměstí. Od 9. října se uzavřel vstup do metra z oblasti Karlova náměstí kvůli výměně eskalátorů, cestující se tam dostanou jen z oblasti Palackého náměstí.
02.10.2018 20:05 |

podobné články

Kvůli opravě eskalátorů je uzavřena stanice metra Staroměstská

 
Dopravní podnik dnes kvůli opravě eskalátorů nečekaně uzavřel stanici Staroměstská na lince metra A. Podle původních informací měla odstávka trvat až 14 dní, první prověrky technologií eskalátorů ale naznačují, že by mohla být podstatně kratší. ČTK to řekl mluvčí dopravního podniku Jiří Štábl. Dopravní podnik kontrolami reaguje na nehodu, při níž se minulý týden na eskalátorech zranily tři ženy.
05.12.2014 11:10 |

podobné články

Od pátku budou opět fungovat oba vstupy do metra na Palmovce: Oprava vyšla na skoro 100 milionů

 
Od pátečního rána bude opět otevřený vstup do východní části vestibulu ve stanici metra Palmovka na trase B. Vstup od autobusového obratiště byl od konce listopadu nepřístupný kvůli výměně eskalátorů a revitalizaci části stanice. Oprava vyšla pražský dopravní podnik na zhruba 93 milionů korun.
05.04.2018 20:35 |

podobné články

Stanice metra Jiřího z Poděbrad se skoro na rok uzavře

 
Pražský dopravní podnik (DPP) hodlá zrekonstruovat stanici Jiřího z Poděbrad na trase metra A. Vedle výměny původních eskalátorů dojde i na vybudování výtahů, aby stanice byla bezbariérová. Během výměny eskalátorů bude stanice deset měsíců uzavřena a soupravy jí budou pouze projíždět. Odhadovaná cena je 1,3 miliardy korun, informoval ve čtvrtek mluvčí DPP Daniel Šabík.
11.06.2020 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Daniel (641 článků) , Daniel Daniel (641 článků) , Daniel Stanic (2 články) , Daniel Daniel (641 článků) , Daniel Daniel (363 článků) , Daniel Daniel (641 článků) , Daniel Daniel (641 článků) , Daniel Daniel (641 článků) , Daniel Daniel (641 článků)

Lidská bezohlednost: Okradla dědečka (93) na stanici Želivského. Upadl na eskalátoru a nikdo mu nepomohl

 
Kriminalisté z pražské Palmovky dopadli ženu, která podle nich minulý týden okradla seniora (93) ve stanici metra Želivského. Třiadevadesátiletý muž upadl a s vážnými zraněními skončil v nemocnici. Policisté nyní pátrají po pěti lidech, kteří zraněnému neposkytli první pomoc ani nepřivolali záchranáře. O případu dnes informovala mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová, která na webu zveřejnila záběry z místa loupeže.
31.05.2021 13:40 |

podobné články

Stanice metra A Jiřího z Poděbrad bude rok zavřená: Co všechno v ní předělají

 
Na zhruba deset měsíců se kompletně uzavře stanice pražské linky metra A Jiřího z Poděbrad. Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) plánuje přestavbu, při které dojde k výměně eskalátorů a k vybudování výtahů, aby stanice byla bezbariérová. Zároveň bude provedena celková rekonstrukce stanice včetně vestibulu. Náklady se odhadují na 1,3 miliardy korun, jak informoval ve čtvrtek mluvčí DPP Daniel Šabík.
11.06.2020 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Daniel (641 článků) , Daniel Daniel (641 článků) , Daniel Stanic (2 články) , Daniel Daniel (641 článků) , Daniel Daniel (363 článků) , Daniel Daniel (641 článků) , Daniel Daniel (641 článků) , Daniel Daniel (641 článků) , Daniel Daniel (641 článků)

Na Skalce začala oprava metra: „Kyblíky na vodu už nebudou potřeba“

 
Pražský dopravní podnik zahájil v pondělí modernizaci stanice metra Skalka na lince A. Stanice byla v minulých letech poničena průsaky vody, podobně jsou na tom i další stanice metra v Praze jako například Můstek. Dále budou také čistit dlažbu i obklady nebo měnit osvětlení. Stanice se také dočká nových eskalátorů. Rekonstrukce za přibližně 135 milionů korun nebude provoz ve stanici omezovat. Hotovo má být koncem února příštího roku.
29.08.2017 18:05 |

podobné články

Pět eskalátorů v metru má vadu, kvůli níž se zranili lidé

 
Pět eskalátorů v metru na pražském Můstku má stejnou vadu, kvůli níž se v listopadu zranily tři ženy. Pohyblivé schody se tehdy náhle rozjely opačným směrem. Závady odhalily následné kontroly eskalátorů stejného výrobce, firmy Kone, sdělil dnes ČTK mluvčí pražského Dopravního podniku Jiří Štábl.
10.12.2014 13:04 |

podobné články

Stanice metra Kobylisy je částečně zavřená! Začal hořet eskalátor, zaplnil ji hustý dým

 
Cestující, kteří v ranní špičce využívají metro C, museli v pondělí ráno počítat s omezením. Stanice Kobylisy byla kvůli požáru eskalátoru zakouřená, do stanice ani z ní se lidé nedostali nedostanou.  Hasiči prostor odvětrali, kolem čtvrt na jedenáct se otevřel východní vchod do stanice. Ten západní zůstal zavřený.
03.02.2020 09:30 |

podobné články

Od listopadu Na Knížecí z metra nevylezete. Téměř rok se na Andělu budou měnit eskalátory

 
Od 1. listopadu zhruba na rok budou mít Pražané, kteří využívají stanici metra Anděl, ne úplně idylické podmínky. Kvůli nezbytné výměně eskalátorů totiž bude uzavřen výstup směrem Na Knížecí. Náklady na výměnu eskalátorů by se podle Dopravního podniku hl.  m. Prahy měly vyšplhat na 249 milionů korun.
20.10.2020 17:20 |

podobné články

Křetínský a Tkáč vstupují do Metro AG. Kupují 7,3 procenta akcií, na další získávají opci

 
Podnikatelé Daniel Křetínský a Patrik Tkáč vstupují do společnosti METRO AG, jednoho z největších velkoobchodníků a retailerů v Evropě. Společnost EP Global Commerce GmbH (EPGC), kterou oba podnikatelé vlastní, kupuje 7,3 procenta kmenových akcií METRO AG od společnosti Haniel. Získává navíc opci na koupi zbylých 15,2 procenta kmenových akcií firmy METRO v držení Hanielu. Blesk Zprávám informaci řekl mluvčí Daniel Častvaj. METRO v České republice vlastní velkoobchody Makro.
24.08.2018 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Patrik Tkáč (27 článků) , Daniel Častvaj (28 článků) , Daniel Křetínský (60 článků)

Dolínek (ČSSD): Absence eskalátoru ve stanici Nádraží Veleslavín byla nesmyslná

 
Od středy 1. 11. 2017 je plánováno zahájení dostavby eskalátorů v podchodu stanice metra Nádraží Veleslavín na trase A. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) k tomuto kroku přistoupil po prověření možnosti doplnění výstupů z podzemního vestibulu stanice metra Nádraží Veleslavín, zejména na základě četných připomínek ze strany cestujících, zástupců Letiště Václava Havla Praha a zejména na základě požadavku vlastníka, zastoupeného dozorčí radou DPP.
28.10.2017 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6067 článků)

Oprava stanice metra B Jinonice se protáhne: Práce skončí až 23. srpna

 
Metro zastaví v Jinonicích až na konci srpna. Oprava se protáhne do 23. srpna, původně měla být stanice zprovozněna v příštím týdnu v pondělí. Zpoždění způsobilo větší množství průsaků, než kolik dopravní podnik předpokládal. Náklady na opravu mají být zhruba 145 milionů korun.
02.08.2017 10:50 |

podobné články

Nouza (Pro Prahu): Pražané, metro D nebude

 
Tak pročítám denní tisk: „Praha neschválila společný podnik pro metro D“, „Podnik pro metro D s Pentou narazil“, „Radní odmítli společný podnik DPP a Penty k metru D“. V konečném důsledku to znamená, že metro D nebude.
01.09.2018 21:30 |

podobné články

Metro nestaví ve stanici Malostranská! Do eskalátorů natekla voda

 
Krátce po jedenácté přestali strojvedoucí stavět cestujícím ve stanici metra Malostranská. Dopravní podnik hlavního města Prahy na místě řeší havárii vody, která natekla do eskalátorů. Na místě zasahují hasiči DPP.
28.04.2017 12:05 |

podobné články

Cestující v londýnském metru se kvůli nákaze bojí držet madel a padají z eskalátorů

 
Londýnské metro je proslulé hláškou „Mind the gap“ upozorňující cestující na velké mezery mezi nástupištěm a vagóny. V současné době však londýnský dopravní podnik trápí zcela jiný druh nehod. Výrazně přibylo pádů z eskalátorů. Podle TfL (Transport for London) za navýšení nehod může zejména strach lidí z nákazy koronavirem, kvůli němuž se zdráhají držet se madel.
17.09.2021 14:40 |

podobné články

Stanice metra Invalidovna má být na rok uzavřena

 
Stanice pražského metra Invalidovna na trase B by měla být na rok uzavřena. Počítá s tím investor dvojice budov, které mají vyrůst na místě stávající zastávky. Vedle opravy vestibulu má dojít rovněž k výměně eskalátorů a vybudování bezbariérového přístupu do stanice. Stavba by měla začít koncem příštího roku.
26.08.2013 16:50 |

podobné články

Opravy v Praze 5: Výstup ze stanice metra Anděl se uzavřel, rekonstrukce tramvajové trati na Barrandov je hotová

 
Jedna složitá rekonstrukce končí, další začíná. Po téměř osmi měsících Dopravní podnik hl. m. hlásí, že je konečně dokončená rekonstrukce tramvajové trati mezi Smíchovským nádražím a Barrandovem. První tramvaje po ní vyjely už v pátek v noci. Od neděle 1. listopadu byl na zhruba 11 měsíců uzavřený výstup ze stanice metra B Anděl směrem Na Knížecí. Důvodem je oprava vestibulu a eskalátorů.
01.11.2020 12:25 |

podobné články

Do stanice metra Jinonice zatéká: Čeká ji sedmiměsíční uzavření a opravy za 145 milionů

 
Rekonstrukce stanice metra B Jinonice, do které zatéká, vyjde na 145 milionů korun. Metro proto bude od 7. ledna do 7. srpna 2017 pro cestující úplně uzavřeno, vlaky tudy budou pouze projíždět. Pražané se však nemusí obávat, že se nedostanou, kam potřebují – metro nahradí autobusová linka 137 ze stanice Anděl.
09.12.2016 11:20 |

podobné články