Článek

Metnara tepali i vlastní poslanci

 
Od vlastních i opozičních poslanců branného výboru to ve středu schytal ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) a jeho náměstek pro vyzbrojování Filip Říha. Oba si poslanci pozvali, aby jim vysvětlili nákup pasivních radarů VERA NG, které ministerstvo obrany nakoupilo za 1,5 miliardy korun, zhruba dvakrát dráž, než informovalo před rokem vládu.
06.02.2020 08:40 |

podobné články

Podobné články

Kalouska baví problémy Metnara s diplomkou: „U dotačního podvodu by mohl být v klidu“

 
Opoziční politici komentují podezření z plagiátorství v případě diplomové práce ministra obrany Lubomíra Metnara (za ANO) převážně ironicky. Připomínají, že v minulých dvou týdnech kvůli podezření z opisování v diplomových pracích rezignovali dva další ministři koaliční vlády ANO a ČSSD. Bývalý ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) ale označil kritiku Metnara za přehnanou.
25.07.2018 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Svatopluk Němeček (374 článků)

Opozice si dělá legraci z Metnarovy diplomky

 
Opoziční politici komentují podezření z plagiátorství v případě diplomové práce ministra obrany Lubomíra Metnara (za ANO) převážně ironicky. Připomínají, že v minulých dvou týdnech kvůli podezření z opisování v diplomových pracích rezignovali dva další ministři koaliční vlády ANO a ČSSD. Bývalý ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) ale označil kritiku Metnara za přehnanou.
25.07.2018 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Svatopluk Němeček (374 článků)

Univerzita: Diplomová práce ministra obrany Metnara není plagiát

 
Diplomová práce ministra obrany Lubomíra Metnara (za ANO) není plagiát, mohla mít ale vyšší úroveň. Po analýze to uvedla Ostravská univerzita, kde práce vznikla. Metnar v diplomové práci neuváděl přebírané citace. O výsledku analýzy dnes ČTK informoval mluvčí univerzity Adam Soustružník. Ministr se má k pochybnostem ohledně své diplomové práce vyjádřit odpoledne.
27.07.2018 12:15 |

podobné články

Cesta Metnara do Rakouska byla zrušena, údajně kvůli počasí

 
Dnešní pracovní cesta ministra obrany Lubomíra Metnara do Rakouska byla kvůli špatným povětrnostním podmínkám nad Vídní zrušena. Metnar chtěl ve Vídni jednat s rakouským protějškem Mariem Kunaskem o bilaterální spolupráci či vojenských cvičeních. ČTK to řekl mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek. Vídeň o dopravních potížích neinformuje.
22.01.2019 12:50 |

podobné články

Terorista nebude kupovat pistoli legálně. Poslanci tepali evropskou směrnici

 
Za hloupou a nesmyslnou označili poslanci evropskou směrnici, která má regulovat držení zbraní. Sněmovna návrh Evropské komise téměř jednomyslně odmítla s tím, že by instituce neměla zasahovat do systému České republiky. Premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) doporučila, aby přijetí směrnice zabránil.
20.04.2016 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9544 článků)

Neklidné časy začaly, komentoval Sobotka ve sněmovně vítězství Trumpa. A pak si vzal slovo František Laudát...

 
Poslanci na mimořádné schůzi tepali vládu a zvláště premiéra Bohuslava Sobotku za to, co se stalo kolem schůzky ministra kultury Daniela Hermana s dalajlámou, což následně vedlo k dopisu Číně. „Zahraniční politika musí mít obsah a její obsah musí být opřen o ústavní rámec právního řádu,“ ťal hned na začátku schůze do kabinetu předseda ODS Petr Fiala. „Vaše politika je zmatená, neprůhledná a v té bažině klamete veřejnost,“ zmínil po něm šéf poslanců TOP 09 František Laudát. Premiér jejich útoky ale odmítl. Nakonec poslanci program schůze neodhlasovali.
11.11.2016 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1592 článků) , Bohuslav Sobotka (9544 článků) , František Laudát (253 článků) , Daniel Herman (1097 článků)

Tip na trénink s vlastní váhou

 
Jestliže si chcete zpevnit svaly a vyrýsovat postavu, měli byste se zajímat o trénink s vlastní váhou. Jedná se o sérii cviků, k jejichž provedení nepotřebujete žádné cvičení pomůcky – pouze vlastní tělo, které se v tomto případě stává jediným cvičením nástrojem. Kdekdo by možná mohl říci, že trénink s vlastní váhou není vůbec náročný, protože nemusíte zvedat těžké činky, nemusíte si hrát s medicimbalovými míčy, které se u posilování hojně používají a zkrátka cvičíte pouze s vlastním tělem. Možná to na první pohled vypadá opravdu jednoduše, realita je ale úplně jiná. Trénink s vlastní váhou vám otevře oči Víte, v čem je trénink s vlastní váhou tak úžasný? Především v tom, že vám dokonale otevře oči! Až díky tomuto typu cvičení skutečně poznáte, jak na tom jste se svou fyzickou kondicí. Budete cvičit pouze s vlastním tělem, které sice znáte jako své boty a nikdo jej nezná lépe, ale které je zároveň úměrně těžké vašim možnostem. Chcete to vyzkoušet? Chcete si otestovat, jak na tom jste? Jak je na tom vaše fyzička? V tom případě to zkuste podle následujících videí, které jsme pro vás našli. V těch se ukrývají cviky, které můžete pro trénink s vlastní váhou použít a uvědomit si svoje hranice.   Příspěvek Tip na trénink s vlastní váhou pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
06.01.2018 21:55 |

podobné články

Chcete kvůli vulgaritám předtáčet i Sněmovnu? tepali poslanci rozhlasovou radu

 
Poslancům ze sněmovního volebního výboru se nelíbí usnesení, které přijala Rada Českého rozhlasu k pořadu Hovory z Lán poté, co v něm prezident Miloš Zeman mluvil vulgárně. Rada v něm vyzvala k dodržování článku kodexu, který velí nepřipustit do živého vysílání osobu, u které je důvodný předpoklad, že by mohla mluvit vulgárně. Některým poslancům to v tomto případě připadá přehnaně striktní.
07.01.2015 13:12 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23462 článků)

Zpackané podzimní volby? Cizinci mohou způsobit potíž

 
Ministerstvo vnitra vydalo 30. 5. 2018, tedy na skonku úřadování ministra vnitra v demisi Lubomíra Metnara (navržen ANO), metodický pokyn pro obecní úřady ve věci volebního práva občanů jiných členských států EU ve volbách do zastupitelstev obcí. V něm nabádá obce k postupu, který je v rozporu s platným zákonem o volbách do zastupitelstev obcí. Podle návodu vnitra by obecní úřady měly do voličských seznamů na základě žádosti registrovat nejen občany jiných členských států EU, kteří mají v ČR trvalý pobyt, jak je to stanoveno ve volebním zákoně, ale i ty, kteří mají pouze přechodný pobyt. Změnu volebního zákona, která by to umožnila, předložil ještě minulé Poslanecké sněmovně bývalý ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Poslanci však tento návrh v lednu 2017 odmítli a pozměňovacím návrhem z novely tuto možnost vyškrtli. Současný ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) ale postup úředníků z odboru voleb MV hájí s tím, že jde o použití právní úpravy EU, která je českému právu nadřazena.
20.08.2018 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1456 článků) , Milan Chovanec (1424 článků)

Tunel, pane Babiši? Dalšího ministra čeká peklo. Muž přes palubu? Poslanci mají nabito. A k tomu jsme zjistili i něco horšího

 
Šok pro všechny jen trochu znalé dění na Ministerstvu obrany způsobila kauza s nákupem pasivních radarů. Ze Sněmovny dokonce zaznělo, že jde o další tunel na obraně. Ministra Metnara pravděpodobně čekají horké chvilky. Důkladná vysvětlení bude požadovat i ministrova předchůdkyně Karla Šlechtová, za jejíhož působení se počítalo s poloviční cenou. ParlamentníListy.cz získaly i další informace zevnitř armády, které vznášejí znepokojivé otázky ohledně zpracování posudku, kterým se resort ohání.
28.01.2020 04:50 |

podobné články

Armádní nákupy už nevede kritizovaný náměstek

 
Nákupy vojenské techniky na ministerstvu obrany od ledna už nevede kritizovaný náměstek pro vyzbrojování Daniel Koštoval. Podle ministra obrany Lubomíra Metnara (ANO) Koštoval odešel na vlastní žádost a od 1. ledna vyzbrojovací sekci dočasně vede ředitel odboru dohledu nad akvizicemi Filip Říha. Na šéfa vyzbrojovaní ministerstvo vypíše výběrové řízení.
03.01.2019 21:15 |

podobné články

Kdo chce důchody a šťastný život, má prý volit ODS. Odborník se diví

 
POLITOLOGOVÉ Krajské volby budou převážně ve znamení celostátních témat. Vsadí na ně občanští demokraté, i když před čtyřmi roky tepali ČSSD za zneužití třicetikorunových poplatků v boji o vedení krajů. Budou se snažit lidem vysvětlit, že vláda sahá k úsporám proto, aby nedošlo ke státnímu bankrotu. Oslovení politologové ale opakovanému úspěchu řecké karty nevěří.
26.03.2012 21:13 |

podobné články

Sudetští Němci se zase opřeli do Čechů. Nejvíc tepali Klause

 
Pořádně rušno bylo na sjezdu Sudetoněmeckého landsmanšaftu v Norimberku. Při projevech nenechali sudetští Němci na Češích niť suchou.
27.05.2012 15:15 |

podobné články

Sudetští Němci se zase opřeli do Čechů. Nejvíc tepali Klause

 
Předseda Sudetoněmeckého krajanského sdružení Franz Pany dnes kritizoval údajné nepřátelství českého prezidenta Václava Klause vůči Německu a Evropě. Přál by si, aby na Pražském hradě panoval rozum, realismus a ochota k porozumění. Pany to prohlásil na úvod závěrečného dne 63. sudetoněmeckého sjezdu v Norimberku.
27.05.2012 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9748 článků)

Zlínsko: Čunek a zemanovci tepali Kalouska kvůli metanolu

 
Kandidáti na hejtmana ve Zlínském kraji si v úterní předvolební debatě v České televizi vzali na mušku ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09). Za cíl jim posloužil v souvislosti s metanolovou aférou. Žáhu si na Kalouskovi zchladil zejména někdejší rival z KDU-ČSL Jiří Čunek, hejtman Stanislav Mišák (ČSSD) či zástupce Strany práv občanů-zemanovci (SPOZ) Lubomír Nečas.
18.09.2012 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (766 článků) , Miroslav Kalousek (6838 článků)

Brněnský primátor nechal zrušit oblíbenou facebookovou stránku, která ho kritizovala!

 
Profil aktivistů Žít Brno, kteří přes rok tepali do brněnského magistrátu, už nežije. Z facebooku zmizely v sobotu jejich účet a 17 tisíc fanoušků marně klikalo na mrtvou stránku. Smazání účtu prý přímo nařídil primátor Roman Onderka, který byl oblíbeným terčem brněnských satiriků.
10.02.2014 14:45 |

podobné články

Monology vaginy, hromadný sex a obchod s dětmi. Pravičáci z Akce D.O.S.T. tepali „bolševické feministky"

 
REPORTÁŽ V pondělí proběhla debata pořádaná konzervativní Akcí D.O.S.T., kde se rozebíraly otřesné případy sexuální výchovy, kdy děti jsou víceméně nuceny, aby si vyzkoušely masturbaci a ohmatávaly si s jinými dětmi pohlavní orgány či anální otvor, a případy, kdy jsou rodičům svévolně, ač legálně, odebírány děti a víceméně prodávány k adopci či pěstounské péči.
04.03.2014 15:05 |

podobné články

Ostrá debata nad služebním zákonem v ČT. Gazdík a Stanjura tepali Dienstbiera

 
Nejsledovanějším bodem programu mimořádné schůze Poslanecké sněmovny ČR je služebníí zákon. Vláda jím chce odpolitizovat státní správu. Opozice ale znění zákona kritizuje a chce jeho přijetí posunout co nejdále. I za cenu obstrukcí. Do pořadu Události, komentáře o ožehavé problematice přišli diskutovat ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu, předseda Legislativní rady vlády Jiří Dienstbier (ČSSD), místopředseda Poslanecké sněmovny Petr Gazdík (TOP 09) a předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.
15.07.2014 23:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (957 článků) , Petr Gazdík (946 článků) , Zbyněk Stanjura (265 článků)

Trump a jeho sok se „pobili“ před kamerami. Republikáni pak svorně tepali Obamu

 
Vůbec první zásadní vzájemný střet lídra voličských průzkumů Donalda Trumpa (69) a jeho hlavního konkurenta Teda Cruze (45) dominoval šesté debatě republikánských prezidentských kandidátů. Pravicoví politici se v ní ostře vymezili vůči úternímu poselství o stavu unie prezidenta Baracka Obamy (54) a zdůrazňovali potřebu zásadního přitvrzení zahraniční politiky či posílení bezpečnostních složek.
15.01.2016 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4834 článků) , Barack Obama (2451 článků) , Ted Cruz (19 článků)