Článek

Meteorologové zesílili výstrahu před bouřkami

 
Česko v sobotu a v neděli opět čekají silné bouřky. Meteorologové Českého hydrometeorologického ústavu v sobotu zpřísnili výstrahu před nebezpečným jevem, bouřky budou silnější, než původně předpokládali.
17.07.2021 08:35 |

podobné články

Podobné články

Extrémní nebezpečí platí ve čtyřech krajích. Meteorologové zesílili výstrahu před bouřkami

 
Meteorologové ve čtvrtek zesílili výstrahu před bouřkami. V části republiky mohou být bouřky extrémně silné s přívalovými srážkami a velkými kroupami. Na většině republiky hrozí velmi silné a na severozápadě silné bouřky.
08.07.2021 11:50 |

podobné články

Do Česka vtrhly extrémní bouřky, zesílili varování meteorologové

 
Meteorologové v neděli odpoledne zesílili varování před silnými bouřkami, které vydali v sobotu. Varování před bouřemi s extrémním stupněm nebezpečí platí až do nedělního večera pro Středočeský, Plzeňský, Jihočeský kraj a Vysočinu. Pro celou republiku současně platí až do pondělního rána standardní varování před bouřkami s nebezpečnými doprovodnými jevy.
02.08.2009 16:00 |

podobné články

Meteorologové zesílili výstrahu před úmornými vedry

 
Meteorologové rozšířili výstrahu před velmi vysokými teplotami, které v sobotu a v neděli budou na západě republiky překračovat hranici 34 °C. Vedle toho zůstává v platnosti i varování před rizikem vzniku požárů.
18.06.2021 12:20 |

podobné články

Meteorologové odvolali výstrahu před větrem a bouřkami

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v sobotu odvolal svou páteční výstrahu před silným větrem a bouřkami. Podmínky pro vznik bouřek podle ČHMÚ pominuly. Teploty budou za studenou frontou klesat, a proto ústav zrušil výstrahu v plném rozsahu.
27.08.2011 17:15 |

podobné články

Meteorologové rozšířili výstrahu: Varují před bouřkami, deštěm a dalšími záplavami

 
Po krásném a slunečném počasí přichází další studená fronta a celý víkend zkazí přívalové deště a silné bouřky. Znatelně se ochladí a podobné počasí se bude držet až do poloviny pracovního týdne. Meteorologové z ČHMÚ před bouřkami vydali výstrahu a platí to pro skoro celou republiku. Varují navíc před dalšími záplavami...
02.08.2020 08:20 |

podobné články

Meteorologové varují před silnými bouřkami, zasáhnou tři kraje

 
Meteorologové varují před velmi silnými bouřkami, které od dnešních 17:00 hrozí v Jihočeském, Pardubickém kraji a na Vysočině. Výstraha, kterou zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), platí do pátečních 06:00. Meteorologové vydali také výstrahu před velmi vysokými teplotami. Platí pro Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj od 12:00 do dnešního večera.
08.08.2013 18:40 |

podobné články

Hrozí vydatné deště a zvýšené hladiny. Meteorologové upravili výstrahu

 
Meteorologové v pátek upravili výstrahu před dešti a velkou vodou. Na severu a východě Čech a na Českomoravské vrchovině bude místy intenzivně pršet do nedělního rána, v oblasti Jeseníků a Beskyd pak do pondělního rána. Předchozí výstrahu s extrémním stupněm nebezpečí meteorologové zrušili.
19.06.2020 07:55 |

podobné články

Východ republiky zasáhnou extrémní srážky, zesílili varování meteorologové

 
Meteorologové ve čtvrtek upřesnili svou výstrahu před vydatnými srážkami, které večer a v noci na pátek zasáhnou severovýchod republiky. V oblasti Beskyd může napršet až 100 milimetrů srážek a na některých menších tocích může krátkodobě dojít i k dosažení 3. stupně povodňové aktivity. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Silné deště zasáhly Moravskoslezský kraj už odpoledne.
30.06.2011 14:55 |

podobné články

Meteorologové varují před velmi silnými bouřkami a kroupami

 
Meteorologové varují před velmi silnými bouřkami, které se v neděli budou vytvářet lokálně na celém území České republiky. Mohou je ojediněle doprovázet kroupy, přívalové srážky a silné nárazy větru. Výstrahu, která platí od poledne do 22:00, vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
05.08.2012 10:55 |

podobné články

Meteorologové varují před bouřkami a deštěm, v extrému naprší až 70 milimetrů

 
Meteorologové upřesnili svou výstrahu před bouřkami a silnými srážkami, které by měly ČR zasáhnout v neděli a v pondělí. Trvalý déšť by se měl objevit během noci na pondělí, uvedl ČHMÚ. Výjimečně může napršet až 70 milimetrů.
09.06.2013 14:00 |

podobné články

Na Česko se řítí hrozné bouřky, meteorologové rozšířili výstrahu: Týdenní předpověď

 
V Česku aktuálně panuje tropické počasí, které má pokračovat i v následujících dnech. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu, která varuje před velmi vysokými teplotami. Výstrahu meteorologové navíc rozšířili i o silné bouřky, které by měly přijít v pondělí.
10.08.2020 07:00 |

podobné články

Meterologové upravili výstrahu před bouřkami

 
Český hydometeorologický ústav (ČHMÚ) zmírnil výstrahu před nedělními bouřkami, silné bouřky se čekají už jen v Plzeňském a Karlovarském kraji a jihozápadní části Jihočeského kraje.
06.06.2021 14:25 |

podobné články

Meteorologové varují před silnými bouřkami a vydatným deštěm

 
Česko čeká opět sychravý víkend, předpovídají meteorologové. Obloha bude zatažená, občas skropí zem dešťové přeháňky a teploty se vyšplhají maximálně k 17 stupňům Celsia. S tropickými vedry se mohou Češi nejméně do konce měsíce rozloučit. Meteorologové varují před bouřkami na Moravě a vydatným deštěm na východě Čech, které mohou zvednout hladiny řek.
17.06.2010 09:25 |

podobné články

Meteorologové varují před vysokými teplotami a bouřkami

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) doplnil v pondělí výstrahu před velmi vysokými teplotami a přidal i varování před bouřkami. Ty mohou být doplněny i přívalovými srážkami a krupobitím.
31.08.2015 12:40 |

podobné články

Hladiny budou dále stoupat, varují meteorologové a rozšířili výstrahu

 
Meteorologové ve středu opět rozšířili výstrahu před velmi vydatnými dešti a hrozícím vzestupem hladin. Povodňové ohrožení, tedy třetí stupeň povodňové aktivity, hrozí aktuálně na řadě míst, zejména na Moravě a ve Slezsku. Vzestupy hladin na povodňové stupně však meteorologové očekávají na většině území.
14.10.2020 12:05 |

podobné články

Blíží se bouřky, po vedru přijde prudké ochlazení

 
Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami a vysokými teplotami. Varování před bouřkami platí pro 10 krajů. Vyhnout by se měly jen Moravě.
21.07.2010 11:40 |

podobné články

Meteorologové rozšířili výstrahu před silnými bouřkami

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pondělí rozšířil varování před silnými bouřkami i na východ republiky. Může je doprovázet i krupobití a přívalové srážky s úhrny kolem 40 milimetrů.
17.08.2020 11:00 |

podobné články

Celé Česko zasáhnou další prudké bouřky, varovali meteorologové

 
Silné bouřky, které se v noci prohnaly Českem, se budou objevovat i v dalších dnech. Český hydrmometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal v této souvislosti výstrahu před bouřkami a přívalovými srážkami na pondělí a úterý. Platí pro celé území krom Karlovarského kraje. Podle předpovědi meteorologů je potřeba počítat s tím, že tropické počasí doprovázené divokými bouřkami vydrží minimálně do pátku.
02.07.2012 13:15 |

podobné články

Další varování meteorologů. Česko si od prudkých bouřek a deště neodpočine

 
Meteorologové s ohledem na vývoj počasí ve středu upřesnili varování před bouřkami. Zvýšili výstrahu pro Vysočinu a Zlínský kraj a prodloužili výskyt bouřek v krajích na severu a severovýchodě Moravy a ve Slezsku. Přidali i výstrahu na vydatný déšť pro Plzeňský a Jihočeský kraj. V Plzeňském kraji platí navíc povodňové ohrožení.
28.05.2014 12:36 |

podobné články